Porada - tranzyszon z loopem:)

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
ogi
Posty: 147
Rejestracja: 01 lip 2006, 23:07
Lokalizacja: Wałbrzych/Świebodzice
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2011, 17:26

hej, jak zrobic transision z 1.52 min w tym filmiku? kiedy mam zrobic loopa, przed pierwszym obrotem czy po nim?
z gory dzieki za podpowiedzi..
http://www.youtube.com/watch?v=p8jgLkxap9A

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2011, 13:36

Zaczynasz jak zwykle małymi krokami, nie musisz nawet umieć jeszcze megaloopa, to jest dobra droga żeby się nauczyć....

- najpierw backroll transition : podjeżdżasz ostro pod wiatr, tylna ręka zaciąga latwiec powoli przez zenit, ciało wykonuje rotację backroll - czyli głowa przez przedni bark do tyłu. Kończąc obrót zaciągasz mocniej latawiec na drugi hals żeby mieć moc do odjechania triku.

- żeby zrobić KL backroll, dokładasz w momencie wyjścia z rotacji bardzo mocne zaciągnięcie latawca swoją nową przednią ręką ( kontynuacja transition ) - latawiec robi loopa.

Im częściej będziesz to robił, tym łątwiej "wyczujesz" latawiec - na początku zaciągaj loopa późno, żeby tylko pomagał Ci wyjść z rotacji, próbuj wchodzić w loopa coraz szybciej, jednocześnie z rotacją ciała. Efekt końcowy i najlepszy jest taki że zaczynając ruch latawcem w momencie rotacji, najmocniejszy "kop" kiteloopa wypada akurat, gdy jesteś plecami do wody.

powodzenia :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2011, 13:45

najlepiej W TRAKCIE :idea:

najeżdzasz powoli na halsie,
wytracasz prędkość,
zaciągasz powoli bar kierując kite do zenitu,
jak zaczyna Cię lekko wyciągać w górę - zaczynasz rotację do tyłu (backroll)
w tym samym czasie zaciągasz tylną rękę i kite wykręca loopa
dokręcasz backrolla, lądujesz na piętach i trzymasz cały czas zaciągniętą tylną rękę by kite po dokręceniu pełnego loopa zmienił hals
ustawiasz latawiec na nowym halsie i odpływasz - odpadając na poczatku dla nabrania prędkości

podobnie jak ze zwyklymi kiteloopami
im szybciej zaczniesz krecic loopa - tym bedzie on trudniejszy (kite przejdzie bardziej w powerzone)
choć bedzie on ladniejszy, bardziej na powerze, stylowy
im póżniej (im dłuzej przetrzymasz go w zenicie) tym bedzie latwiejszy - bedzie krecil wyzej w zenicie, mniej hardkorowo

pzdr

Awatar użytkownika
ogi
Posty: 147
Rejestracja: 01 lip 2006, 23:07
Lokalizacja: Wałbrzych/Świebodzice
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2011, 15:27

dzieki za rady... ale walsnie mi chodzi o tego podwojnego.. jak narazie robie tak ze jak zaczyna mnie podnosic to robie pierwszego backrola i zaczynam krecic loopa, przy drugim obrocie jak jestem plecami do wody kajt dostaje powera i laduje na plecach heh;) nie moge dokrecic... wysokosc pierwszego rolla ma znaczenie?

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 kwie 2011, 15:47

zacząłem się uczyć tego na ostatnim pływaniu w zeszłym sezonie - nie odpływam, ale już mniej więcej wiem how to
w sensie tej wersji z 2oma roll'ami)
WYDAJE MI SIĘ, że robisz to tak jak psize Ziomek
z taką różnicą, że backrolla, zaczynasz minimalnie wcześniej i robisz go nad samą wodą (szybka rotacja :!: ), żeby jak "włączy się" ciąg z kiteloop'a być już w trakcie drugiego rolla). jak się do tego ułożyć dobrze po pierwszym rollu (chyba) widać w tym filmiku,
zauważ jak się "skulił" do pierwszego rolla
p.s. nie radze uczyć się tego na zbyt dużym powerze... boli ;)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości