Kupno używanego sprzętu porady na co zwrócić uwagę

Forum dla początkujących
Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 maja 2013, 15:58

Co z tego, że będzie w dobrym stanie?
Jak nie da się polatać?

Jest połowa roku 2013.
Mam teraz do sprzedania latawiec z 2013 roku, który szkółkowym nie był nigdy
i oceniam jego stan na 50% -bardzo zadbany, około 100-150 sesji.
Kosztuje 2000. Zrób jeszcze na nim 100 sesji i wyjdzie, że każda sesja kosztowała 20zł.

A jak kupisz nielota w idealnym stanie za 1000 to ile polatasz?
Ile wyjdzie za sesję?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post17 maja 2013, 16:59

Wrogu pisze:Nawet jakby sprzedawca byl super uczciwy, to i tak bym sprawdzil samemu trym, no bo .... no wlasnie :wink: Niestety spret uzywany kupuje sie na wlasne ryzyko i warto zainwestowac te kilka godzin i poczytac jak to sie je.


Otóż to :idea:
Sam kupiłem w tym roku 2 używane latawki (2010 i 2011)w bdb stanie od naprawdę uczciwych sprzedawców, którzy nie byli moimi znajomymi i nie wyobrażam sobie, że od razu po rozpakowaniu poszedłbym z tym sprzętem na wodę. Trym to podstawa i naprawdę nie trwa to długo. Ja się ucieszyłem jak to zrobiłem po zakupie, bo okazało się, że oba zestawy linek były do poprawki (jeden miał kilku cm przedłużki na sterówkach i niestandardowo ustawione podczepienia na tipach, a w drugim barze nośne linki były o kilka cm za długie w stosunku do sterówek). Być może sprzedawcom się dobrze latało na tak ustawionym sprzęcie (jeden mnie wręcz o tym zapewniał), ale nie były to standardowe ustawienia jakie "fabryka daje". Ja lubię mieć sprzęt ustawiony standardowo, a potem dopiero sobie trochę pokombinować jak mam czas, bo przynajmniej wiem jakie były ustawienia fabryczne i zawsze mogę do nich wrócić jak coś pochrzanię... Także tutaj Wrogu ma 100% racji.

Pozdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2013, 13:05

mandaro pisze:Najszybciej sprzedają się latawce do 1000zł z barem w komplecie.
Ciężko jest sprzedać nowy.


czemu?
nowy do 1000 pln z barem sprzedają się przecież szybko :hand: :idea:
zwykle też nic nie trzeba trymować w nich..

peace

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 maja 2013, 16:18

Nie wiem czemu wszyscy myślą, że zostaną przy zakupie sprzętu zrobieni w balona?
Przecież to nie giełda na stadionie. Nigdy nikt mnie nigdy nie oszukał w tym sporcie.
(za wyjątkiem Windguru)

Awatar użytkownika
swiniokot
Posty: 20
Rejestracja: 12 lip 2011, 18:50
Latawiec: slingshot
Lokalizacja: bdg
 
Post18 maja 2013, 18:11

mandaro pisze:Nie wiem czemu wszyscy myślą, że zostaną przy zakupie sprzętu zrobieni w balona?
Przecież to nie giełda na stadionie. Nigdy nikt mnie nigdy nie oszukał w tym sporcie.
(za wyjątkiem Windguru)


a jednak. zdarza sie . i to od ludzi od ktorych bys sie najmniej spodziewal. trza byc czujnym obojetnie czy to sprzedajacy to amator z portalu aukcyjnego. czy hmm amator aka "czlowiek z branzy"

kite nowy biznes stosunkowo. i chyba sa jeszcze tacy co nie dorosli. zadziwia mnie krotkowzrocznosc, w tych czasach zepsuc sobie opinie bardzo latwo a odzyskac zaufanie piekielnie trudno


tejker
sk

Awatar użytkownika
Grzegorz KiteLife
Posty: 695
Rejestracja: 02 mar 2013, 22:10
Lokalizacja: JastarniaToruńUK
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lip 2013, 09:26

Podczas pompowania warto zwrócić uwagę jak wypełnia się tuba główna. Poniższe zdjęcie pokazuje ze po bokach jest ok a na środku robią się zmarszczki co świadczy, że balon był wyjmowany czyli naprawiany :idea:
Czy sprzedawca wcześniej ci o tym powiedział :?:
Co gorsze został niewłaściwie włożony i w tym miejscu jest skręcony. Oczywiście jak dalej będziemy pompować to powietrze wygładzi tubę ale powłoka balona w owym miejscu już na stałe będzie wyciągnięta i osłabiona.
Nie polecam zakupu latawek które mają takie oznaki a dodatkowo wciąż balon gubi powietrze. Może okazać się ze balon jest nieszczelny w miejscu wcześniejszej naprawy a w tym wypadku robią się już poważne schody przy próbie powtórnej naprawy .



Obrazek

Awatar użytkownika
papik123
Posty: 48
Rejestracja: 10 sie 2013, 12:46
Dostał piwko: 1 raz
 
Post11 sie 2013, 19:54

Koledzy nie jestem na forum dlugo ale piszecie zeby nie kupywac na allegro a tak miedzy nami to prawie wszystkie oferty na gieldzie odsylaja wlasnie tam :naughty: czegos nie rozumiem

Hanabero
Posty: 68
Rejestracja: 12 wrz 2012, 09:28
Latawiec: Airush Razor
Postawił piwka: 1 raz
 
Post12 sie 2013, 11:53

papik123 pisze:Koledzy nie jestem na forum dlugo ale piszecie zeby nie kupywac na allegro a tak miedzy nami to prawie wszystkie oferty na gieldzie odsylaja wlasnie tam :naughty: czegos nie rozumiem



Po prostu bez wcześniejszego obejrzenia latawca nie jesteś w stanie tak na prawde ocenić jego stanu. Sprzedawcy może "umknąć" parę ciekawostek na temat latawca. Fajnie by było sprawdzić czy latawiec nie traci powietrza po napompowaniu , nie jest łatany , stan linek itp. itd.

Awatar użytkownika
specjal
Posty: 631
Rejestracja: 16 lip 2014, 21:30
Latawiec: różne 7;9;12;15;18
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 38 razy
 
Post20 lis 2014, 13:07

Nie zgadzam się z tezą, że nie można (nie powinno się) kupić latawca na allegro bez oglądania. Jak ma się jechać kilkaset km i oglądać, to lepiej dogadać się (na piśmie mailem) o możliwości zwrotu towaru bez podawania przyczyn w ciągu np dwóch dni. Na spokojnie w domu można napompować, sprawdzić szczelność i dokładnie obejrzeć. Ewentualny koszt wysyłki to i tak zwykle dużo mniejszy niż koszt podróży.
Większość ludzi parający się tym sportem to raczej uczciwi ludzie, a po za tym można (i trzeba) zabezpieczyć się odpowiednimi zapisami.

pusiencja
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2009, 18:05
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 maja 2015, 13:25

chcę kupić używaną Kahoonę 7,5 2012 za 1200zł, sprzedający pisze mi, że kite jest w serwisie, bo ma wymieniany balon (profilaktycznie, bo się nic z nim nie stało). Nie był szyty itp. Myślicie, że wierzyć w to, że z kite będzie wszystko OK?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2015, 13:40

pusiencja pisze:chcę kupić używaną Kahoonę 7,5 2012 za 1200zł, sprzedający pisze mi, że kite jest w serwisie, bo ma wymieniany balon (profilaktycznie, bo się nic z nim nie stało). Nie był szyty itp. Myślicie, że wierzyć w to, że z kite będzie wszystko OK?


pompujesz na kamień - zostawiasz na 3 h
nieco nim manerwujesz, obracasz, zaginasz, pracujesz..
jeśli nie spuści - powinno być ok

a jak masz wątpliwości - mamy niedużo droższe 3 szt 7,5 Kahoona 2014 :idea:
stany bdb, na które dajemy gwarancję :hand:

--> BEST KAHOONA 2014

peace

pusiencja
Posty: 15
Rejestracja: 18 sie 2009, 18:05
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 maja 2015, 16:41

Dzięki za odpowiedź :)


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości