Pompka do kita

Forum dla początkujących
Switala18
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2015, 14:56
 
Post26 gru 2015, 09:09

Witam wszystkich
Zastanawiam się nad zakupem pompki. Pierwszy raz swój latawiec napompowałem pompką od materaca :D . Na stronie Decathlon są pompki za 40 70 zl. konstrukcyjnie przypominające te stosowane do kiteserfingu. Tylko pozostaje jeden próbkę te kosztują od 100 zl. Więc czym się różnią?

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post28 gru 2015, 20:33

Switala18 pisze:Witam wszystkich
Zastanawiam się nad zakupem pompki. Pierwszy raz swój latawiec napompowałem pompką od materaca :D . Na stronie Decathlon są pompki za 40 70 zl. konstrukcyjnie przypominające te stosowane do kiteserfingu. Tylko pozostaje jeden próbkę te kosztują od 100 zl. Więc czym się różnią?


Pozwolę sobie zacytować: "(...) to jest taka akcja..., żebyś dał piątaka (...)" :)
Niczym istotnym, dmuchają powietrze w balon. Ja np. używam INTEX Double Quick III 2l, zakupionej za 29zł (z przesyłką) już od roku i nie chce się zepsuć, połamać itd. Poszukaj w starszych wątkach - ludzie używają, tych z Decathlonu, a nawet z Biedry, pompują na kamień i latają.
Czasem możesz przeczytać, że pompka jest super, bo ma 'metalowy tłok' - to zawsze jest bzdura, bo metalowy to jest tylko trzpień. Podobno taki z tworzywa można złamać - moim zdaniem wystarczy nie pompować po pijaku... ew. jak siły w ręcach za dużo, to możesz mieć zapas za 29zł w bagażniku :)

Aha, i niezależnie od marki - zasada jest taka, że jak nie posmarujesz, to nie pojedziesz :) dbać trzeba i środek wyczyścić czasem.

Switala18
Posty: 12
Rejestracja: 26 lip 2015, 14:56
 
Post29 gru 2015, 15:59

Z tą pompką to dziękuje za odpowiedz. Tak mi się właśnie wydawało że każda pompka może być po za rowerową :D

Jeszcze tylko się dopytam odnośnie butów też z decathlonu.
Jakie mogą być buty.
Czy coś takiego może być

https://www.decathlon.pl/buty-nurkowe-b ... 01270.html

czy te się nie nadają
na co zwrócić uwagę przy tym asortymencie.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 gru 2015, 17:47

Znam sie na tyle, ze fajnie miec cos na palcu tzn jakas gume) (raz zlamalem malego bez butow), wiele razy udezylem nim w cos :D a tamte co pokazales maja sam material. Z 2 strony latwiej takie cos wsunac w strapy w desce :) Dla mnie zasada jest prosta, najlepiej bez butów a jak juz chcesz to chociaz aby mialy jakies plusy poza cieplota :) Dodatkowo przydalby sie jakis rzep trzymajacy stope w nich. Co do grubosci to 3 mm... to takie na lato raczej, wiec po co takie wysokie, nie lepiej do kostki? Takie jak pokazales (wysokie) lepiej 5 mm na zimniejsze dni. Letnie fajnie jak maja dziurki z boku (woda sie wylewa) zimowe bez dziurek, cieplej jest wtedy :)

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post29 gru 2015, 18:26

gareon pisze:Znam sie na tyle, ze fajnie miec cos na palcu tzn jakas gume) (raz zlamalem malego bez butow), wiele razy udezylem nim w cos :D a tamte co pokazales maja sam material. Z 2 strony latwiej takie cos wsunac w strapy w desce :) Dla mnie zasada jest prosta, najlepiej bez butów a jak juz chcesz to chociaz aby mialy jakies plusy poza cieplota :) Dodatkowo przydalby sie jakis rzep trzymajacy stope w nich. Co do grubosci to 3 mm... to takie na lato raczej, wiec po co takie wysokie, nie lepiej do kostki? Takie jak pokazales (wysokie) lepiej 5 mm na zimniejsze dni. Letnie fajnie jak maja dziurki z boku (woda sie wylewa) zimowe bez dziurek, cieplej jest wtedy :)

Chyba Ci się już troszkę udzieliła Sylwestrowa atmosfera i wątki lekko pomieszały :roll: ;)
Koledzy tu piszą o pompkach, nie butach.

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 gru 2015, 18:52

boldek pisze:
gareon pisze:Znam sie na tyle, ze fajnie miec cos na palcu tzn jakas gume) (raz zlamalem malego bez butow), wiele razy udezylem nim w cos :D a tamte co pokazales maja sam material. Z 2 strony latwiej takie cos wsunac w strapy w desce :) Dla mnie zasada jest prosta, najlepiej bez butów a jak juz chcesz to chociaz aby mialy jakies plusy poza cieplota :) Dodatkowo przydalby sie jakis rzep trzymajacy stope w nich. Co do grubosci to 3 mm... to takie na lato raczej, wiec po co takie wysokie, nie lepiej do kostki? Takie jak pokazales (wysokie) lepiej 5 mm na zimniejsze dni. Letnie fajnie jak maja dziurki z boku (woda sie wylewa) zimowe bez dziurek, cieplej jest wtedy :)

Chyba Ci się już troszkę udzieliła Sylwestrowa atmosfera i wątki lekko pomieszały :roll: ;)
Koledzy tu piszą o pompkach, nie butach.


O pompkach i o butach piszą... :)

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post29 gru 2015, 19:23

gareon pisze:O pompkach i o butach piszą... :)

No mi się wydawało i posty powyżej by wskazywały na to, że Ty jako pierwszy zacząłeś pisać o butach w tym wątku ;)

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post30 gru 2015, 00:04

boldek pisze:
gareon pisze:O pompkach i o butach piszą... :)

No mi się wydawało i posty powyżej by wskazywały na to, że Ty jako pierwszy zacząłeś pisać o butach w tym wątku ;)


Switala18 pisze:Z tą pompką to dziękuje za odpowiedz. Tak mi się właśnie wydawało że każda pompka może być po za rowerową :D

Jeszcze tylko się dopytam odnośnie butów też z decathlonu.
Jakie mogą być buty.
Czy coś takiego może być

https://www.decathlon.pl/buty-nurkowe-b ... 01270.html

czy te się nie nadają
na co zwrócić uwagę przy tym asortymencie.


:wink:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post30 gru 2015, 00:59

FilipN pisze:buty

Ołkej, przekonałeś mnie ;) Jednak zmęczenie w pracy wygrało z Sylwestrową atmosferą..
Pozdr


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości