Ustawienia padow

Forum dla początkujących
gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 lut 2016, 20:46

Hej, mam do was pytanie.

https://app.box.com/s/9jdwsh2jybof1lh6ossu1uajhm6cgycj

Co daje takie rozstawienie na zewnątrz ?

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post05 lut 2016, 21:11

Ja testowałem wszystkie możliwe ustawienia"na zewnątrz do wewnątrz" i najlepiej mi się pływa na max rozstawionych.
Ale nie wie wiem czy to nie są tylko indywidualne preferencje

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post17 lut 2016, 14:59

Sam musisz stwierdzić co Ci bardziej pasuje i nie przejmuj się tym za bardzo bo to nie ma większego znaczenia :wink:

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2016, 22:14

Odkopie troche temat.

To co ja zauważyłem po wszystkich testach.

Czym blizej srodka strapy: diametralnie jak dla mnie zwiekszaja miekkość deski. Szeroko deska jest twardsza. Duzo bardziej skoki czuc w kolanach :)
Ostrzenie tez jest inne. Jak jest plaska woda to na szeroko rozstawionych moge ostrzyc przy mojej wadze 70 kg. Przy sporym wietrze jak nie ma fali tez ale przy falach bez porownania lepiej ostrzy mi sie przy strapach blizej srodka z deska bardziej elastyczna(lepiej pracuje na fali i generalnie lepiej idzie na wiatr). Z tego co tez doczytalem to szersze rozstawienie daje wieksza stabilnosc (co logiczne) i deska bardziej wytrzymala jest przy sporych udeżeniach o wodę, natomiast ustawienie bliżej srodka daje lepsza rotacje deski i bardziej miękkie lądowania. Kąt ustawienia strapow to kwestia gustu, chyba nic wiecej. Ja jeszcze ustawilem sobie strapy bliżej dolnej krawędzi. Dużo lżej mi sie ostrzy dociskajac krawędż ( piete mam blizej i mniej sily musze włożyć w ostrzenie podczas sporego wiatru :). Jak dla mnie zmiana ustawien dala mi inna deske... :)
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2016, 10:54 przez gareon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post18 kwie 2016, 22:53

gareon pisze:Jak dla mnie zmiana ustawien dala mi inna deske... :)

Ustawienie szerokości i kąta padów to bardzo indywidualna kwestia, gdyż znaczenie ma jeszcze waga ridera i myślę że wzrost również.
Inaczej deska zachowuje się pod naciskiem 100 kg a inaczej pod 70 kg. Dodaj do tego jeszcze skoki i w ogóle wychodzi kosmos ;)
Najlepiej zrobić tak jak Ty - samemu przetestować ustawienia i wybrać to najlepsze. Też się kiedyś w to bawiłem :)
Pozdr

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2016, 08:28

boldek pisze:
gareon pisze:Jak dla mnie zmiana ustawien dala mi inna deske... :)

Ustawienie szerokości i kąta padów to bardzo indywidualna kwestia, gdyż znaczenie ma jeszcze waga ridera i myślę że wzrost również.
Inaczej deska zachowuje się pod naciskiem 100 kg a inaczej pod 70 kg. Dodaj do tego jeszcze skoki i w ogóle wychodzi kosmos ;)
Najlepiej zrobić tak jak Ty - samemu przetestować ustawienia i wybrać to najlepsze. Też się kiedyś w to bawiłem :)
Pozdr

Dokladnie, nadal testuje :) Przestawilem sobie teraz pady blizej dolnej krawedzi do lepszego ostrzenia... zobacze dzisiaj co sie bedzie dzialo :)

P.S Znalazlem dzisiaj fajny art. http://www.progression.me/blog/how-to-s ... raps-pads/

Sporo wyjaśnia... to co metodą prób i błędów robię :D

namor
Posty: 813
Rejestracja: 08 paź 2013, 12:51
Deska: Shinn Patrol & Shinnster
Latawiec: Duotone Neo
Lokalizacja: Sobieszewo
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 kwie 2016, 08:54

Również testuję ustawienia swoich padów i po przestawieniu niżej brałem sporo wody na twarz po zderzeniu buta z falą. Może to była kwestia warunków panujących podczas testu. gareon - ciekawy jestem Twoich wrażeń po przestawieniu niżej. Udanej sesji! :)

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post21 kwie 2016, 11:18

gareon pisze:Odkopie troche temat.

To co ja zauważyłem po wszystkich testach.

Czym blizej srodka strapy: diametralnie jak dla mnie zwiekszaja miekkość deski. Szeroko deska jest twardsza. Duzo bardziej skoki czuc w kolanach :)
Ostrzenie tez jest inne. Jak jest plaska woda to na szeroko rozstawionych moge ostrzyc przy mojej wadze 70 kg. Przy sporym wietrze jak nie ma fali tez ale przy falach bez porownania lepiej ostrzy mi sie przy strapach blizej srodka z deska bardziej elastyczna(lepiej pracuje na fali i generalnie lepiej idzie na wiatr). Z tego co tez doczytalem to szersze rozstawienie daje wieksza stabilnosc (co logiczne) i deska bardziej wytrzymala jest przy sporych udeżeniach o wodę, natomiast ustawienie bliżej srodka daje lepsza rotacje deski i bardziej miękkie lądowania. Kąt ustawienia strapow to kwestia gustu, chyba nic wiecej. Ja jeszcze ustawilem sobie strapy bliżej dolnej krawędzi. Dużo lżej mi sie ostrzy dociskajac krawędż ( piete mam blizej i mniej sily musze włożyć w ostrzenie podczas sporego wiatru :). Jak dla mnie zmiana ustawien dala mi inna deske... :)


Tak sie zawsze zastanawiałem czy ustawienie wpływa na deskę, zwłaszcza na tą dużą, wszyscy mówią że trzeba dopasować do wzrostu i do tego jak komu wygodnie. A jednak wychodzi na to że to ma wpływ na deskę i jej pracę, poprzestawiam potestuję i się zobaczy :)
Dzięki za Twojego posta bo z niego można wiele się dowiedzieć :thumb:

gareon
Posty: 513
Rejestracja: 11 lis 2014, 14:04
Deska: SU-2 Prorider 136/41
Latawiec: FX9 / Radar10 / Switchblade12
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 20 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 kwie 2016, 12:15

namor pisze:Również testuję ustawienia swoich padów i po przestawieniu niżej brałem sporo wody na twarz po zderzeniu buta z falą. Może to była kwestia warunków panujących podczas testu. gareon - ciekawy jestem Twoich wrażeń po przestawieniu niżej. Udanej sesji! :)


Mi w mojej SU 41 (szerokosc) nie chlapalo i tak zostawie :)

Mikolpa pisze:
gareon pisze:Odkopie troche temat.

To co ja zauważyłem po wszystkich testach.

Czym blizej srodka strapy: diametralnie jak dla mnie zwiekszaja miekkość deski. Szeroko deska jest twardsza. Duzo bardziej skoki czuc w kolanach :)
Ostrzenie tez jest inne. Jak jest plaska woda to na szeroko rozstawionych moge ostrzyc przy mojej wadze 70 kg. Przy sporym wietrze jak nie ma fali tez ale przy falach bez porownania lepiej ostrzy mi sie przy strapach blizej srodka z deska bardziej elastyczna(lepiej pracuje na fali i generalnie lepiej idzie na wiatr). Z tego co tez doczytalem to szersze rozstawienie daje wieksza stabilnosc (co logiczne) i deska bardziej wytrzymala jest przy sporych udeżeniach o wodę, natomiast ustawienie bliżej srodka daje lepsza rotacje deski i bardziej miękkie lądowania. Kąt ustawienia strapow to kwestia gustu, chyba nic wiecej. Ja jeszcze ustawilem sobie strapy bliżej dolnej krawędzi. Dużo lżej mi sie ostrzy dociskajac krawędż ( piete mam blizej i mniej sily musze włożyć w ostrzenie podczas sporego wiatru :). Jak dla mnie zmiana ustawien dala mi inna deske... :)


Tak sie zawsze zastanawiałem czy ustawienie wpływa na deskę, zwłaszcza na tą dużą, wszyscy mówią że trzeba dopasować do wzrostu i do tego jak komu wygodnie. A jednak wychodzi na to że to ma wpływ na deskę i jej pracę, poprzestawiam potestuję i się zobaczy :)
Dzięki za Twojego posta bo z niego można wiele się dowiedzieć :thumb:


Z tego co sie dowiedziałem, to po części tak jest, ze wyższa osoba ma szeroko rozstawione strapy ale = się to, z tym, ze jest ciężka i ma biodra szerokie :) Szerokość bioder powinna być na wysokości strapow. Ja jestem chudy i ustawiajac strapy na szeroko nie mam ich na szerokosci bioder i jest "twardo". Ostatnio mialem ustawione blisko srodka i wlasnie blisko krawedzi dolnej. Wialo 25-30 wezlow i plywałem na 10m kite (ok 10 m radar jest jak 8-9 innego modelu). Odczuwałem bez porównania lepsza elastycznosc deski i nie walila mi po kolanach jak wczesniej. Co do samych strapów blizej krawędzi to tez tak zostawie. Ostrzenie było mega. Nigdy tak mi sie nie udawalo ostrzyc jak wtedy :) Radar to nie demon ostrzenia a w takim setupie czułem, ze moge plynać gdzie chce... :)

Wiem, ze jak wieje to ostrzy sie bez problemu ale pływałem juz w warunkach takakich jak opisałem wyżej i nie było tak fajnie jak teraz (z takim ustawieniem :) )


Tu jeszcze fajny filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=pdNcGXmZUqU


Wróć do „Pierwsze Kroki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości