sprzęt jaki i gdzie?

Hydepark, oraz posty usunięte z innych działów przez admina.
Kokos
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:34
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 14:40

Cześć,

Szukam sprzęta dla siebie moje parametry to 100kg/185cm. Jaka decha, skrzydło, dodam że jestem bardzo ogarnięty jeśli chodzi o tematy pływania, ale nie na "kajcie" więc szybko powinna mi pójść nauka (tak myślę).

Proszę o podpowiedzi

p.s sprzęt chcę używany bo z kaską krucho

pozdrawiam

K

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 147
Rejestracja: 02 sty 2007, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 14:54

Proponuje nie zaczynać nic na własną rękę bo z tego bedą tylko kłopoty. Pójdz sobie do której ze szkółek na półwyspie naucz sie pływać. Podczas kursu będziesz miał możliwość opływania (czasami niejednego kajta). Po skończonym kursie przejdz sie przetestować inne i sam ocenisz który ci najbardziej pasuje, gdyż wszystko jest kwestią gustu. Na rynku jest caly szereg dobrych latawców i desek , wiec to zależy tylko od ciebie. Najlepiej spróbować.
Przy twoich gabarytach będziesz napewno potrzebował dość "duży" sprzęt Latawiec 15-11 m2 zalezy od warunków no i deske pewnie 135 w górę.
I błagam nie zaczynaj nauki bez fachowej pomocy.
Pozdro

Kokos
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:34
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 15:32

Ale jakoś mnie nie ciśnie żeby zaczynać na półwyspie, raczej liczę na lokalnych matadorów. Jasne że zdaje sobie sprawę żeby samemu nie zaczynać, ze szkółką to kłopot z kasą jest. A sprzęta i tak sobie kupie więc co za różnica.
Z tego co wiem to ludzie pływający są bardzo życzliwi dlatego po krótkim szkoleniu zakładam, że pomoc się znajdzie.

Piotrekb
Posty: 574
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:46
Deska: Squad 5,9/SU2 Prorider
Latawiec: LF NRG 12/ SB 8
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post07 kwie 2009, 14:59

Szukam sprzęta dla siebie moje parametry to 100kg/185cm. Jaka decha, skrzydło, dodam że jestem bardzo ogarnięty jeśli chodzi o tematy pływania, ale nie na "kajcie" więc szybko powinna mi pójść nauka (tak myślę).
Poszukaj na forum - parę osób o Twoich gabarytach dostało pełną odpowiedź na nurtujące Cię pytania.
Jasne że zdaje sobie sprawę żeby samemu nie zaczynać, ze szkółką to kłopot z kasą jest. A sprzęta i tak sobie kupie więc co za różnica.

Stać Cię na sprzęt a szkoda Ci kasy na szkółkę? :lol:

Kokos
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:34
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 15:13

jakoś źle mi się kojarzy szkółka, nie wiem może to wypaczenie po ukończonych szacownych:) a i mój Tata zawsze mi mówił jak byłem mały "matołki do szkołki" :D
stąd złe skojarzenia
poważnie to liczę że się obejdzie bez szkółki, ale jak już mnie zagotuje to pójdę gdzieś, tylko jak czytam programy tych szkółek to aż mnie wzdryga: te latawce na plaży, teoria jakaś tam nudna, później zasady ruchu na wodzie, itd... masakra :? jakaś
a z tymi parametrami to jakoś sobie znaleźć nie mogę, fakt że paru znajomych jakoś mnie tu kieruje, co i jak, ale ja wole sam wiedzieć :) pozdr

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 15:19

Kokos, powiedz na jakich spotach będziesz pływał. Nie chcę się tam znaleźć razem z Tobą - osobą, która nie będzie znała podstawowych zasad współużytkowania akwenu.

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 15:24

Kokos pisze:..., itd... masakra :? jakaś...

..masakre to bedziesz dopiero mial jak wyskoczysz z ta 15-tka na jakims lokalnym spocie :lol: Szybkiego powrotu do zdrowia zycze! :)

Kokos
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:34
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 16:00

:D Kurde ja + 15'tka=masakra w najlepszym wydaniu :D
siedzę w robocie a tak się ubawiłem. a z tym użytkowaniem to jest jak z prawem jazdy na motor. jeździsz na nim i umiesz, tak samo samochodem, a pierniczone testy zdawać trzeba :? po co?
kolega Patron się nie buj ja na wodzie się znam, tylko bez skrzydła :lol:
eh, poważni wszyscy jacyś...

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 16:38

..ale nikt Ci nie mowi zebys koniecznie papierek musial miec. Ja sam go nie posiadam ale podstawy wyjasnili i pokazali mi w szkolce. No chyba ze masz jakiegos priv instruktora, ktory da ci swoj sprzet i pokaze co i jak.

maski
Posty: 1394
Rejestracja: 06 sie 2003, 22:34
Latawiec: sligshot FUEL, RPM
Lokalizacja: kite24.pl olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 18:26

spoko na pewno dasz rade sam ;)
można kupić jakiegoś starego Cshape z jego pomocą, w samotności zaorać sobą kawał pola.... a wieczorami cerować dziury ...
ale po co skoro jest szybsza, łatwiejsza i bezpieczniejsza droga
na prawdę warto skorzystać z pomocy kogoś kto wie co i jak

wracając do pytania o sprzęt to przy twojej wadze jako większy, pierwszy latawiec w polskich warunkach na celowałbym w rozm 13-15m , deseczka docelowa 135-140 , warto zastanowić się na bigfootem, ext czy podobną
,

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2009, 12:43

Kokos pisze:jakoś źle mi się kojarzy szkółka, nie wiem może to wypaczenie po ukończonych szacownych:) a i mój Tata zawsze mi mówił jak byłem mały "matołki do szkołki" :D
stąd złe skojarzenia


miałem podobnie przed kursem na prawo jazdy, ale się przemogłem i jakoś jeżdżę ;)

Piotrekb
Posty: 574
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:46
Deska: Squad 5,9/SU2 Prorider
Latawiec: LF NRG 12/ SB 8
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post08 kwie 2009, 15:15

--------------------------------------------------------------------------------
Kurde ja + 15'tka=masakra w najlepszym wydaniu
siedzę w robocie a tak się ubawiłem. a z tym użytkowaniem to jest jak z prawem jazdy na motor. jeździsz na nim i umiesz, tak samo samochodem, a pierniczone testy zdawać trzeba po co?
kolega Patron się nie buj ja na wodzie się znam, tylko bez skrzydła
eh, poważni wszyscy jacyś...

Stary żeby nie te emotiki to bym pomyślał że ty naprawde taki gupi jesteś. Dobre na prawdę humor w najleprzym wydaniu. A dla innych którzy mają naprawde takie podejście do tematu zalecam słowo klucz:
"P O K O R A".

Kokos
Posty: 5
Rejestracja: 06 kwie 2009, 14:34
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2009, 16:13

może nie sprecyzowałem mojej wypowiedzi, ja mam kogo się poradzić i znajomych którzy w mojej i innych ocenie świetnie pływają
:D poczucie humoru tak, jak najbardziej mam...
jeśli chodzi o sprzęt to też coś tam wiem, ale mnie bardziej interesuje techniczne zagadnienie, dlaczego taka decha nie inna,tak samo skrzydło.
jeśli chodzi o pływanie samo w sobie, to stwierdzenie Piotrekb że liczy się pokora, nie wiem jak zwał tak zwał dla mnie to "respekt", a na morzu spędziłem jakieś 20 lat, pływając wyczynowo z żaglem.
a no i co to jest spot? bo mi się z pryszczami, kropkami kojarzy-pytanie jest jak najbardziej serio.

dla wszystkich którzy mają baczenie na moje cztery litery wielkie dzięki, za pomoc i że się martwicie. 8)

yanosik
Posty: 3075
Rejestracja: 22 gru 2006, 22:16
Deska: DaMystery
Latawiec: Twister
Lokalizacja: HelZatokaŻnin
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2009, 16:24

Kokos pisze:a no i co to jest spot? bo mi się z pryszczami, kropkami kojarzy-pytanie jest jak najbardziej serio.

taaak, masz rację spot to pryszcz, natomiast "ass spot" to pryszcz na d... :lol: :wink:

*sorry, nie mogłem się powstrzymać


Wróć do „Śmietnik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości