Czy odpowiedni kite na początek??

Hydepark, oraz posty usunięte z innych działów przez admina.
Max Electro
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:16
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 20:26

Witam.
W zimie zakupiłem od znajomego kite firmy Wipika a model to Matrix.
Ma on 8.5 m2 a waże kolo 55kg :)
1)I czy lepiej byłoby zmienić mi kite na nowszy (lepszy)?
2)I czy można będzie się nim nauczyć na wodzie bo jeszcze ani razu nie pływałem na wodnej powierzchni.
3)Jak bym musiał już wymienić kite to bardzo prosze podać konkrety.
4)I przy wadze 55 kg będę musiał kupić większy czy mniejszy kite.

Dziękuje z góry za porady :)
I byłoby mi miło gdyby nie krytykowali mnie poniewarz można powiedzieć, że jestem świerzakiem w tej dziedzinie. :)

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 20:52

Zaraz to jaki to znajomy, skoro nie przekonał cię, że to słuszny wybór, co dla mnie jest w ogóle wątpliwe :idea:
I dlaczego kupiłeś skoro nie jestes pewien dokonanego wyboru.
Na pewno mogło by być łatwiej ale kiedyś też nie było tak łatwo jak teraz :wink:

Konkrety :arrow: 7m Cabrinha Convert 2008r. komplet JAK NOWY za 2100zł ale rozumiem, że ciebie gł przyciągnęła cena i zapłaciłeś max 1/3 tej ceny.

Jeśli myślisz o kolejnym C-shape to większy ok 12m a jeśli myślisz o drugim, o jakiejś hybrydzie, co wprowadzi ci nie małe zamiesznie to 5m

Max Electro
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:16
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 21:06

Właśnie teraz myślę o zakupie BOW-a, wycztytałem w większości forach i książkach że ogólnie lepiej jest zakupić bow.
- nie jestem pewien czy 7m2 mi wystarczy.
- jeśli chodzi o cenę mojego kite to praktycznie nie zwracałem uwagi bo na początek chciałem tylko zobaczyć co to za sport i nie chciałem wydawać jakiejś większej fortuny, bo jeśli się okaże, że to mi się całkiem nie spodoba to było by mi szkoda kasy...
- Więc teraz jak mi się spodobało to postanowiłem trochę większą sumkę zainwestować w ten sport (tylko bez przesady) i myślę, że 2100zł to będzie bardzo odpowiednia kwota jak dla mnie i jeszcze jak byście mogli mi doradzić jaką reszte sprzętu kupić (nie licząc kite i baru oczywiście).

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 147
Rejestracja: 02 sty 2007, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 21:15

Jak najbardziej BOW dla ciebie. Jeżeli chodzi o rozmiar to wchodził bym w 9m2 bo zakres bowy maja konkretny wiec poradzisz sobie z 9tka napewno. Co do firmy, konkret napisał ci Koniu (choc ja za cabriną nie przepadam)(bez urazy Koniu). Według mnie Best Ozone Eclipse i ewentualnie sigma Naisha ale to kwestia gustu.
Trapez oczywiście w rozmiarze S ;p Dakine/PatLove/Brunotti
Deska: kolejna kontrowersja i rzecz gustu ale albo nobile girls edition albo norty, bo przy wadze 55 kg raczej deski w rozmiarze 132 i wiecej beda ci zaduze.
Pozdro

Max Electro
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:16
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 21:24

Ok. Dzięki już praktycznie wszystko wiem.
Ja mniej więcej widze to tak, że
-Kite około 9m2 (bow) Cabrinha lub Ozone.
-Trapez to już po części się dowiedziałem i trochę z YT podejrzałem i chyba kupie Pat Love x-cut
-A co do pianki i deski to w ogóle się nie orientuje ponieważ nigdy nie miałem okazji spróbować pokitować na wodzie. :)
Ale z tego co mi doradziłeś to zastanowię się Nobile Girls Edition tak koło
132 cm długości. (tylko z tego co nazwa wykazuje to jest damska edycja ale nie powinno przeszkadzać :) )
Z chęcią posłucham jeszcze jakiś rad od tych co już dłużej w tym siedzią i Dzięki zaporady, :)

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 147
Rejestracja: 02 sty 2007, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 21:53

Girls edition mialy mniejsze rozmiary dla tego podalem taka, bo mysle ze 132 bedzie ci duza. Jak juz chcesz 132 to bierz zwykła 666 albo dla ciebie napewno lepiej 666 129cm. Pozdro

Max Electro
Posty: 18
Rejestracja: 06 kwie 2009, 20:16
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 22:02

Ok, to zastanowię się nad tym tylko jeszcze jedna rzecz mnie gnębi bo w ogóle nic, dosłownie 0 wiem na temat pianek i jeszcze jak ktoś mógł napisać jakiej firmy najlepiej zakupić piankę i mniej więcej ile może taka pianka kosztować, i bardzo bym prosił też o taką średnia cene deski.

I dzięki za rady :):)

Nomercy
Posty: 1268
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:32
Deska: Parapet z OBI
Latawiec: TESCO Bag
Lokalizacja: SouthWales
Postawił piwka: 9 razy
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2009, 22:28

Jakbys sie troche wysilil, to dwie linijki nizej masz post na temat pianek :snooty: :snooty: :snooty:
Ponadto, w górnym pasku menu forum masz opcje "szukaj" - bardzo przydatna przy zglebianiu wiedzy :roll:

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 kwie 2009, 14:00

uczymy trochę dzieciaków ok 45-60kg i na 9m przy 5bft bedziesz odlatywał
, więc ostrożnie, nieważne, że bow/hybyrda :idea:


Wróć do „Śmietnik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości