Przygody jakie mogą trafić się w Egipcie

Hydepark, oraz posty usunięte z innych działów przez admina.
piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2011, 20:02

http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,W ... caid=5ceb3

Ciekawe jest tłumaczenie znawcy regionu: "W krajach islamu pozycja kobiety jest dużo niższa. Mężczyzna de facto wszystko może. Pozwala mu na to nie tylko kultura, ale i prawo - wyjaśnia dr Jerzy Gilarowski z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego"

penelopa
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2011, 18:11
 
Post15 wrz 2011, 10:00

Tak we wszystkich krajach, gdzie króluje Islam kobiety mają zdecydowanie niższą pozycję od mężczyzn. Spędzając wakacje w Egipcie mogłem się o tym przekonać. W regionach turystycznych nie jest to jeszcze aż tak zauważalne, czy też w dużych miastach. Jednakże w małych miejcowościach można to doskonale zaobserwować. Ja akurat miałem okazje przebywać w Safadze, to bardzo mała miejscowość, gdzie życie toczy się normalnym tokiem. tam doskonale można przyjrzeć normalnemu życiu Egipcjan.

Awatar użytkownika
jarul7
Posty: 376
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:00
Deska: su2
Latawiec: torch
Lokalizacja: Trzebiatów & sanatorium Resko:D Zeeland NL
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post15 wrz 2011, 19:34

ja slyszalem tylko o ''zemście faraona'' :lol:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 wrz 2011, 13:27

już marniejszego sposobu na spamowanie chyba nie ma Biuro podróży Solegro od razu można skreślić jako nieprofesjonalne, nierzetelne i w ogóle do d... Nie polecam nikomu. I niech im spada w statystykach skoro tak chcą działać.
.
.
.
Wyjechałem do Egiptu z Solegro i wszędzie arabusy chcieli mnie pobić, samolot spóźnił się 12h, niektórzy nie załapali się na lot bo biuro sprzedało więcej miejsc. Na miejscu przenosili nas 5x z jednego hotelu do drugiego, aż musieliśmy dopłacić po 300E - wtedy znalazł się nasz 3 gwiazdkowy hotel. W hotelu robaki i bród. Oczywiście 3 dnia złapaliśmy Faraona - każdy miał problemy z żołądkiem, lekarza oczywiście nie było. Mieliśmy wracać po 7 dniach, ale zostaliśmy o 1 w nocy wyciągnięci z pokoi bo podobno nasz lot był 2 dni wcześniej o czym rezydent nie informował. Ostatecznie wyjazd był do niczego. Nie polecam biura Solegro!!!

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2011, 11:41

Ja też dotychczas nie miałem problemów w Egipcie i za miesiac ponownie tam lecę. Może warto zabierać się z biurami, które od lat organizują tam wyjazdy. Ja korzystałem zazwyczaj z jednego z dwóch specjalizujących się w Egipcie.


Wróć do „Śmietnik”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości