Prowadzenie deski a zerwane wiązania w kolanie

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post13 lis 2007, 08:21

chyba słyszałem coś o Otwocku. Niemniej ja wybieram się do warszawy do Ortoreh. Zobaczymy co z tego wyjdzie

Awatar użytkownika
Lukas
Posty: 634
Rejestracja: 31 sie 2004, 17:18
Lokalizacja: Zalesie Górne
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post13 lis 2007, 11:14

kubat2 pisze:chyba słyszałem coś o Otwocku. Niemniej ja wybieram się do warszawy do Ortoreh. Zobaczymy co z tego wyjdzie


Wybierz sie jak najszybciej niech zobaczą Ci kolano - będziesz zwlekał to mogą zajść w Twoim stawie zmiany i będziesz miał dodatkowy problem.

pzdr

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post13 lis 2007, 15:52

22 listopada wpadne jak mi sie uda :? nie zamierzam zwlekać :wink:

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post12 gru 2007, 16:07

Macie moze jakis zestaw cwiczen rehabilitacyjnych na kolano?

np na siłce lub w domu co mozna robic... lub ewentualnie basen

Awatar użytkownika
Kosek
Posty: 1527
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:12
Deska: 666
Latawiec: North Rebel
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post13 sty 2008, 21:55

dobra sam sobie odpowiem na pytanie

Poszukalem troche info na temat rehabilitacji i cwiczen. Byc moze komus sie przyda:

Linki:

Tu są ćwiczenia na tzw propriocepcję (b. ważne) nogi (kostka, kolano):
http://www.physioroom.com/injuries/supp ... cises1.php
Jak rehabilitować kolano po rekonstrukcji ACL:
http://www.rehabilitacja.pl/modules.php ... =0&thold=0
Inny artykuł na ten temat: (w formacie pdf)
http://zatoka.icm.edu.pl/acclin/vol_2_i ... 86-100.pdf
Tu głównie wzmacniające stopy (jakiś czas po skręceniu):
http://www.aofas.org/i4a/pages/index.cfm?pageid=3330

Zasady rozciągania (bardzo istotne przy leczeniu kontuzji).
http://www.carolina.pl/article.php?id=61
Rozciąganie dla kończyny dolnej:
http://www.carolina.pl/article.php?id=60

Ogolny artykuł na temat uszkodzeń więzadeł stawu kolanowego:( nalezy sie zalogowac lub wejsc jako gosc)
http://www.poradnikmedyczny.pl/mod/archiwum/276

Ostre obrazenia wiezadlowe stawu kolanowego:
http://www.medycynasportowa.pl/index.ph ... tykul=staw

Rowniez dobra rozpiska cwiczeń rehabilitacyjnych: ( po angielsku)
http://www.sportsdoc.umn.edu/Clinical_F ... recon.html


Wchodzac na wyzej podane linki nalezy pamietac o:
"Q: Miałem kontuzję, zabieg i potrzebuję jakieś dobre ćwiczenia rehabilitacyjne. Czemu ich nie dostanę?
A: Ćwiczenia takie muszą być instruowane na żywo, przez fizjoterapeutę znającego temat. Ponieważ:
1. Należy dobrać je do aktualnego stanu pacjenta (rodzaju kontuzji/zabiegu, opuchlizny, zakresu ruchu, siły mięśniowej, ...).
2. Ćwiczenia powinny być zmieniane wraz ze poprawą stanu pacjenta. Stare się wyrzuca i daje nowe, zwykle bardziej zaawansowane. W przypadku regresji obowiązuje proces odwrotny. Może to ocenić tylko fachowiec na żywo.
3. Trzeba nauczyć wykonywać się je bardzo poprawnie. Błędy mogą spowodować efekt odwrotny do leczniczego."


Jeszcze dodam ze w pozniejszym etapie rehabilitacji
najlepsze bedzie wzmocnienie miesni ktore odpowiadaja za ruch w tym stawie (lub otaczaja go)...
ak aby miesnie mogly przejac role slabszych juz wiezadel... i odciazyc je

Awatar użytkownika
annex_pl
Posty: 3
Rejestracja: 01 sie 2007, 00:39
Lokalizacja: Zielona Góra/Poznań
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2008, 13:30

Może ktoś polecić jakiegoś dobrego specjalistę w Warszawie/okolicach? Jestem po licznych przejściach z kolanem (więzadła, łękotka, rzepka itp., w sumie 5 operacji) i dalej mam problemy, dlatego zależy mi na kimś naprawdę dobrym

eko
Posty: 288
Rejestracja: 28 wrz 2005, 08:38
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 mar 2008, 14:26

To moze i ja cos opowiem.

W koncu zabralem sie za nieszczesne kolano (azerwane acl, przerost blony maziowej, chonromeracja rzepki, polamana lakotka przysrodkowa).

Pieniedzy na ten cel specjalnie nie mialem, trafilem finalnie do kliniki ATTIS na Gorczewskiej . Warunki bardzo dobre, nowe pokoje, wszystko na chirurgii odnowione, bardzo nowoczesny sprzet anastazjologiczny (znieczulenie doledzwiowe na jedna noge,od razu mozna sie ruszac po zabiegu;) brak problemow z krwiakami ... Artroskop tez good, 2 dni po zabiegu zdjete szwy, po tygodniu chodzenie bez kul, po 2 rower :) Kolano wyglada jak nowe (2,5tyg), sladu po artroskopii nie ma. Jedyne co pozostalo to rekonstrukcja acl za miesiac( mialem tylko wycinanie lakatki, redukcje blony maziowej i ogolnie porzadki :) I na zakonczenie, wszystkie zabiegi "kolanowe" w tej klinice, to chirurgia jednego dnia, a wiec wychodzisz o wlasnych silach ;)

Czlowieka, ktory mnie prowadzi tez oceniam bardzo dobrze, po badaniu czynnosciowym odtworzyl to wszystko, co mialem w opisach badan.

Do rzeczy, trafilem tam przez prywatna spoldzielnie, wizyta kosztowala niecale 100 zl i dostalem skierowanie na artroskopie.
W szpitalu juz wszystko na NFZ.

umowic mozna sie tu:
http://www.omed.com.pl/kurek.html
tu tez znajdziesz informacje o dojezdzie.

Prowadzi mnie wlasnie pan J.Kurek.
Mam nadzieje, ze pomoglem.
Pozdrawiam.

Primax
Posty: 109
Rejestracja: 04 lip 2007, 12:50
Lokalizacja: Bydgoszcz
 
Post17 lut 2009, 12:14

Witam
Duża czasu upłynęło od kiedy załinicjowałem ten temat a ja nadal nie wybrałem się do ortopedy i nie skończyłem tematu kolana. W chwili obecnej obiecałem rodzinie że zabiorę się za sprawę poważnie i dlatego odgrzewam ten wątek. Mam pytanie do Mikka i reszty z naprawionymi kończynami, czy z Waszymi kolanami jest wszystko oki od czasu rekonstrukcji?
Mikka czy Pan artur Szumlański faktycznie jest takim zajefajnym lekarzem?
Czy znacie moze jakieś inne persony skutecznie i trwale reperujące kolanka w okolicy Bydgoszczy?
Pozdrawiam
Andrzej
Ps. Muszę wyciągnąć moją dokumentację ze szpitala aby wiedzieć co mi wycieli.

eko
Posty: 288
Rejestracja: 28 wrz 2005, 08:38
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2009, 12:42

Primax pisze: Mam pytanie do Mikka i reszty z naprawionymi kończynami, czy z Waszymi kolanami jest wszystko oki od czasu rekonstrukcji?


Jest zdecydowanie lepiej niz przed rekonstrukcja, w moim przypadku, jak radzil Mikka zrobilem BTB, z ogolnej opinii wynika, ze takie wiazadlo jest duzo mocniejsze (2x?) niz w 2 kolanie :)

ander
Posty: 10
Rejestracja: 15 lip 2008, 17:53
 
Post17 lut 2009, 16:27

witam,
Zerwalem wiezadla krzyzowe przednie 2 tygodnie temu,mam pro stabilizator i wzmacniam codziennie miesnie na silowni, dla mnie to poczatek sezonu narciarskiego, czeka mnie jeszcze 5tygodni w Alpach, no i caly sezon kajtowy na polwyspie, dlatego wiedzac ze rehabilitacja trwa 6miesiecy zdecydowalem sie na operacje koniec wrzesnia,(wiem nie najmadrzej :D ) pytanie do tych co ostro jezdzili i plywali ze stablizatorem:czy to faktycznie wyklucza "uciekanie"kolana?, czy po takim chwilowym "wyskoku" juz jest po zabawie?(poza bólem oczywiście)czy to juz wyklucza jazde na maxa? jak dodatkowo wzmacniac miesnie?kupilem sobie poduszke do prioprocepcji na rownowage....moze macie jeszce jakies zlote rady i doswiadczenia???

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 469
Rejestracja: 13 maja 2006, 10:20
Lokalizacja: Olsztyn
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2009, 19:35

Ander szybkiego powrotu do zdrowia :!:
Sezon tuż tuż, a nowe manewry trzeba odkrywać :wink:
:wave2:

Awatar użytkownika
Lukas
Posty: 634
Rejestracja: 31 sie 2004, 17:18
Lokalizacja: Zalesie Górne
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post17 lut 2009, 21:09

eko pisze:To moze i ja cos opowiem.

W koncu zabralem sie za nieszczesne kolano (azerwane acl, przerost blony maziowej, chonromeracja rzepki, polamana lakotka przysrodkowa).

Pieniedzy na ten cel specjalnie nie mialem, trafilem finalnie do kliniki ATTIS na Gorczewskiej . Warunki bardzo dobre, nowe pokoje, wszystko na chirurgii odnowione, bardzo nowoczesny sprzet anastazjologiczny (znieczulenie doledzwiowe na jedna noge,od razu mozna sie ruszac po zabiegu;) brak problemow z krwiakami ... Artroskop tez good, 2 dni po zabiegu zdjete szwy, po tygodniu chodzenie bez kul, po 2 rower :) Kolano wyglada jak nowe (2,5tyg), sladu po artroskopii nie ma. Jedyne co pozostalo to rekonstrukcja acl za miesiac( mialem tylko wycinanie lakatki, redukcje blony maziowej i ogolnie porzadki :) I na zakonczenie, wszystkie zabiegi "kolanowe" w tej klinice, to chirurgia jednego dnia, a wiec wychodzisz o wlasnych silach ;)

Czlowieka, ktory mnie prowadzi tez oceniam bardzo dobrze, po badaniu czynnosciowym odtworzyl to wszystko, co mialem w opisach badan.

Do rzeczy, trafilem tam przez prywatna spoldzielnie, wizyta kosztowala niecale 100 zl i dostalem skierowanie na artroskopie.
W szpitalu juz wszystko na NFZ.

umowic mozna sie tu:
http://www.omed.com.pl/kurek.html
tu tez znajdziesz informacje o dojezdzie.

Prowadzi mnie wlasnie pan J.Kurek.
Mam nadzieje, ze pomoglem.
Pozdrawiam.


Ja również bardzo polecam tą klinikę no i pana doktora Janusza Kurka. Moja rekonstrukcja była 9 listopad 2007 !! no i powiem że kolano jest już w pełni sprawne :) tylko jeszcze mały uraz w głowie został. Za chwilę ruszma na narty i mam zamiar odstawić stabilizator.
Cały poprzedni sezon kite - przepływałem i jest bardzo dobrze :)

Pzdrr

Daniel'74
Posty: 39
Rejestracja: 16 mar 2009, 00:09
Postawił piwka: 1 raz
 
Post12 kwie 2009, 21:55

To może ja dołożę kilka słów do tego tematu. jestem 6 miesięcy po rekonstrukcji ACL i szyciu łąkotki (jak to lekarz powiedział przy okazji):-)
Moja rekonstrukcja była metodą dwupęczkową co oznacza, że połączenie kości następuje przez dwa pęczki więzadła co jest bardziej zbliżone do naturalnej konstrukcji więzadła. Pozwala lepszą stabilizację w dwóch położeniach. Proszę przy wyborze miejsca pytajcie się, czy jest wykonywana rekonstrukcja metoda dwupęczkową (nie ma sensu dawać kolana do przestarzałej metody jednopęczkowej)! Druka sprawa to łączenie z kością ja polecam tylko i wyłącznie śruby biowchłanialne (niestety dodatkowy koszt ok 2000 zł) ale zważywszy, że to zostaje na zawsze nie jest to wielki koszt. Moją operację przeprowadzał dr Łukasz Luboiński, który operuje w MSWA. Człowiek ok 35 lat ale uważany za najlepszego w tej dziedzinie w Polsce. Lekarz sportowy na swoim koncie ma udział jako lekarz reprezentacji pływaków na olimpiadzie. Odsyłam do inf w internecie. Teraz jest z tego co wiem lekarzem Legii i już kilku piłkarzy wypuścił z pod swojego skalpela. Droga do niego wiedzie przez prywatny gabinet na ul. Żywnego ale później poz śrubami można zrobić niemal za free. Z tego co słyszałem od ludzi na rehabilitacji (pacjentów) jest to niemal cudotwórca jeżeli chodzi o ortopedię. Z czystym sumieniem polecam.

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 147
Rejestracja: 02 sty 2007, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post12 kwie 2009, 23:12

Ja od siebie moge dodać tylko tyle , ze powoli kończę Fizjoterapie i pisze prace magisterska o urazach w kitesurfingu, wiec jezeli ktos ma jakies pytania co do fizjoterapii po urazach to pisac do mnie na priv. ja chetnie pomoge i przyda mi sie to do mojej pracy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 sie 2010, 10:16

Bardzo zawsze aktualne - Kevin Langeree powinien tutaj zajrzeć :(


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości