do rehabilitantów....co myślicie??

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
bubi
Posty: 120
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:34
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2010, 15:46

mam pytanie do rehabilitantów.....co myślicie o szkoleniu kursantów po 5 miesiącach od wypadku w takim przypadku:
http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=29030 wiadomo czasem trzeba przejąć latawiec od kursanta i mu trochę pomóc....o pływaniu na kite w tym sezonie już zapomniałem-niewykonalne:/...co do trapezu już zakupiłem trapez seatowy. Są jakiechś szanse w tym roku??

bubi
Posty: 120
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:34
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2010, 16:00

dodam do tego,że teraz jestem 7 tydzień po operacji i przyznam że jestem prawie całkowicie sprawny......normalnie się schylam nic mnie nie boli...zacząłem biegać choć nie wiem czy to nie za wcześnie....zamierzam po świętach się wybrać jednak do rehabilitanta żeby mi przepisał jakiechś ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu....

Awatar użytkownika
jarul7
Posty: 376
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:00
Deska: su2
Latawiec: torch
Lokalizacja: Trzebiatów & sanatorium Resko:D Zeeland NL
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2010, 17:51

Co do tych ćwiczeń to dobry pomysł musisz tylko pamiętac żeby nie przegiąć i nie odnowic kontuzji. Jak będziesz u rehabilitanta zapytaj się dokładnie jakie cwiczenia wykonywac i które mięśnie wzmacniać. No i żeby ci przypadkiem nie przyszło do głowy jakies kulturystyczne obciążenia :naughty: W internecie jest pełno wiadomości na ten temat. To jednak złamanie wiec swoje bedziesz musial i tak odczekac :thumb: co do biegania to nie jestem jego zwolennikiem, raczej lepiej się sprawdza basen i rower wieksze odciążenie itp

bubi
Posty: 120
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:34
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2010, 17:56

no a co ze szkoleniem....nie za wcześnie....w sumie to raczej kursant ma latawiec....a co do startowania i lądowania to już dawno przyjąłem zasadę samodzielności kursanta...wychodzimy na wodę z latawcem i tam go kursant samodzielnie startuje przy mojej asyście...co myślicie??Będzie mi ta kontuzja przeszkadzała przy szkoleniu???

Awatar użytkownika
Mucha:)
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2007, 15:45
Lokalizacja: Osięciny/Toruń/Włocławek
 
Post06 kwie 2010, 00:47

Jeśli chodzi o szkolenie to przypuszczam, że nie będzie problemu. A jeśli interesuje Cię profesjonalna opinia to jeśli masz świeże zdjęcie RTG (na płytce czasem dają) do wyślij mi na maila a ja zapytam w pracy znajomego lekarza (Klinika chirurgi kręgosłupa) :)) muszynski_lukasz@yahoo.pl Pozdro

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 kwie 2010, 10:22

jarul7 pisze:Co do tych ćwiczeń to dobry pomysł musisz tylko pamiętac żeby nie przegiąć i nie odnowic kontuzji. Jak będziesz u rehabilitanta zapytaj się dokładnie jakie cwiczenia wykonywac i które mięśnie wzmacniać.


Ja uważam, że to zły pomysł. też mam gwoździe i śruby - tyle, że w kości ramieniowej i pierwsze co lekarz mi powiedział, to żebym nie przeszarżował i nie leciał od razu na rehabilitację, bo mogę bardziej zaszkodzić niż pomóc. Jak chcesz ćwiczyć to skonsultuj się z lekarzem, a nie rehabilitantem :!:

Druga sprawa, to że rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia, ale również zabiegi - np. pole magnetyczne. Ale to też zapisuje ci lekarz.

Awatar użytkownika
slawek
Posty: 932
Rejestracja: 22 sie 2005, 12:51
Lokalizacja: sopot/pisz
Postawił piwka: 18 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 kwie 2010, 22:25

skad pomysl na trapez siedzacy?

Awatar użytkownika
jaqbinek
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2007, 19:13
Lokalizacja: Montpellier
Kontaktowanie:
 
Post13 kwie 2010, 23:01

ted pisze:
Druga sprawa, to że rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia, ale również zabiegi - np. pole magnetyczne. Ale to też zapisuje ci lekarz.


fakt lekarze pzepisuja skierowania na zabiegi fizykalne ..
.. i czasem zdaza sie ze wysylaja w pelni nieswiadomego pacjenta ze srubami na pole magnetyczne ..
i gdy nie trafi na swiadomego zabiegow " rehabilitanta " to poznie pacjent przyciaga metal ;)

slawek pisze:skad pomysl na trapez siedzacy?


.. ja bym poparl to chociazby takimi argumentami .. :
- hak trapezony nizej osadzony .. [ blizej srodka ciezkosci . ] .. - stabilniejszy
- nie uciska zeber wolnych ... ktore scisle sa polaczone z uszkodzonym miejscem ..
[ uszkodzenie bylo z tego co pamiatam na przejsciu kr. piersiowego i ledzwiowego ]

Awatar użytkownika
michooo
Posty: 191
Rejestracja: 11 lip 2008, 13:31
Lokalizacja: Gdynia
 
Post13 kwie 2010, 23:12

jaqbinek pisze:i gdy nie trafi na swiadomego zabiegow " rehabilitanta " to poznie pacjent przyciaga metal ;)

ekstraaa :)

Awatar użytkownika
Mucha:)
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2007, 15:45
Lokalizacja: Osięciny/Toruń/Włocławek
 
Post14 kwie 2010, 13:19

jaqbinek pisze:
ted pisze:
Druga sprawa, to że rehabilitacja to nie tylko ćwiczenia, ale również zabiegi - np. pole magnetyczne. Ale to też zapisuje ci lekarz.


fakt lekarze pzepisuja skierowania na zabiegi fizykalne ..
.. i czasem zdaza sie ze wysylaja w pelni nieswiadomego pacjenta ze srubami na pole magnetyczne ..
i gdy nie trafi na swiadomego zabiegow " rehabilitanta " to poznie pacjent przyciaga metal ;)

slawek pisze:skad pomysl na trapez siedzacy?


Akurat w tym przypadku kolego to rehabilitant się mylił ponieważ pole magnetyczne niskiej częstotliwości jest jedynym zabiegiem z działu elektroterapii, który mało że nie jest przeciwskazane to nawet zaleca się je pacjentom po złamaniach zespolonych śrubami, gwoździami, blachami itp ponieważ przyspiesza zrost kostny poprzez szybszą sedymentację jonów wapnia w okolicy złamania. Pobudza do lepszego wykorzystania tlenu w tkankach. Wszystkie powyżej wyminione aspekty skracają okres rekonwalescencji. Przeciwskazaniami w zabiegach polem magnetycznym są: nowotwory, rozrusznik serca, ciąża, zaawansowane infekcje bakteryjne, niskie ciśnienie tętnicze krwii, zakażenia grzybicze.
:)
Tak więc kolego ze śrubami śmiało możesz iść na zabiegi terapii pulsującym polem magnetycznym NISKIEJ częstotliwości!!! :D

Awatar użytkownika
jarul7
Posty: 376
Rejestracja: 01 cze 2009, 15:00
Deska: su2
Latawiec: torch
Lokalizacja: Trzebiatów & sanatorium Resko:D Zeeland NL
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post14 kwie 2010, 14:32

Przyciąga metal mówisz he, tylu juz miało magnet po jakimś zespoleniu śrubami i żaden jeszcze się nie skarzył ale kto wie może kiedys :thumbsup:

Awatar użytkownika
jaqbinek
Posty: 46
Rejestracja: 16 gru 2007, 19:13
Lokalizacja: Montpellier
Kontaktowanie:
 
Post14 kwie 2010, 19:14

spokojnie chlopaki ... ..z tym przyciaganiem metalu to bylo z zartem ....- jakos nigdy nie bylem przekonany do tego typu zabiegow ...

.. a ze kiedys na fizyce uslyszalem .. costam o tym co dzieje sie z metalem w polu magnetycznym ..
to tak sobie wysnulem wnioski ... i zazartowalem ...

tak jak mowisz .. pole magnetyczne o niskiej czestotliwosci .. dziala na nas caly czas wiec nie jest szkodliwe .. ;)


przepraszam jezeli kogos urazilem ..

pozdrowienia ...

p.s lepiej poplywac niz dawac sie napromieniowywac :)
[ to tez z zartem ]

Awatar użytkownika
ted
Posty: 1065
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:21
Lokalizacja: Bdg - Gda
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 kwie 2010, 09:37

Przeciwskazaniami w zabiegach polem magnetycznym są: nowotwory, rozrusznik serca, ciąża, zaawansowane infekcje bakteryjne, niskie ciśnienie tętnicze krwii, zakażenia grzybicze.

Nie mam. Kamień spadł mi z serca 8)
Chociaż z tą ciążą nie jestem pewien...

Kod: Zaznacz cały

p.s lepiej poplywac niz dawac sie napromieniowywac :)
[ to tez z zartem ]

w sierpniu... jak już mnie odpowiednio napromieniują :D

Awatar użytkownika
Tukan
Posty: 147
Rejestracja: 02 sty 2007, 23:26
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:
 
Post17 kwie 2010, 21:00

Widać, że Mucha się naczytał podreczników i pewnie doświadczenie też ma :D i temat zna + :D
Pole magnetyczne niskiej częstotliwości nie jest przeciwskazaniem przy ześrubowaniu. Śruby są, bezwzględnym przeciwskazaniem przy zabiegu Rezonansu magnetycznego gdzie wartości pola są wieloooookrotnie większe. Jeżeli miał bym wybrać jeden zabieg fizykalny, który najlepiej działa w przypadku kontuzji, wybrał bym własnie magnetoterapie.
Ted ciaża jest przeciwskazaniem przy każdym zabiegu fizykalnym.
Pozdro

Awatar użytkownika
Mucha:)
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2007, 15:45
Lokalizacja: Osięciny/Toruń/Włocławek
 
Post18 kwie 2010, 12:58

Tukan pisze:Widać, że Mucha się naczytał podreczników i pewnie doświadczenie też ma :D i temat zna + :D
Pozdro



Trochę mi kolega w robocie podpowiedział bo ja nie siedzę na fizykoterapii, tylko na oddziale ortopedii! :)
Co do innych dobrych zabiegów to jest jeszcze krioterapia i hydroterapia ale do niej namawiać chyba nie trzeba :)


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości