WYPADEK ŚMIERTELNY - Belgia - 04.07.2010

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 cze 2012, 20:46

BraCuru pisze:A tutaj dwóch chce ze mnie zrobić idiotę-aparatczyka z przydługim czubkiem nosa i za krótkimi stópkami,


a to niby ja mam paranoje :lol:

zadałem Ci konkretne pytania na które nadal nie dostałem odpowiedzi :idea:

nie bój nic o moją psychikę i horyzonty i skończ z tym pseudo inteligentnym obrażaniem mnie bo gie wiesz co zrobiłem, robię czy zrobię dla kogo i gdzie. Nie każdy ma potrzebę medialnego rozbryzgiwania swoich dobrych uczynków (często dla zaspokojenia własnego ego)
a co do jęczenia to ty tu biadolisz że jakaś tragedia bo ubezpieczenia bo kluby bo coś tam coś tam .....

z tego co ja zaobserwowałem to Belgowie coraz częściej dają nogę do sąsiadów i tam mają WOLNY KITE niczym w POLSCE :mrgreen:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2012, 09:40

andrek pisze: bo gie wiesz co zrobiłem:

Nie znam Cię ale tutaj się dowiedziałem, że nerwy chopie Ci szybko puszczają a potem ktoś musi edytować Twój skandaliczny sposób prowokowania.
Nie mam przyjemności prowadzić z Tobą rolniczo-chłopskiej pyskówki.
Zmień ton, spuść ciśnienie z głównej tuby z uprzedzeniem to może Ci ładnie odpowiem.
Pozdro

Wracajac do tematu czy ktoś niemieckojęzyczny może zaciągnąć języka co z wypadkiem w Niemczech w sobotę 10 czerwca?

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2012, 10:37

Trochę uspakajając temat jakoś bym się nie obawiał, że w PL cokolwiek się zmieni. Policję mamy wyjątkowo nieskuteczną i wątpię żeby im się chciało ganiać za kitesurferami po plaży i sprawdzać licencję. Kierowców bez prawka jest w PL wielu i jakoś ich nie ubywa. Może to normalne, bo ja przez 12 lata jazdy pojazdami różnymi w sumie byłem kontrolowany kilkanaście razy, w tym w większości przypadków "na własne życzenie".
Kto pilnuje przestrzegania prostych przepisów takich jak nie picie w miejscu publicznym, zakaz śmiecenia, utrzymywanie dobrych stosunków sąsiedzkich (czy jak to się tam nazywa)... Myślę, że większość policji nie będzie nawet wiedziała, że taki przepis jest jak zakaz kite'a bez licencji (chyba żę ktoś oto wyjątkowo zadba)

A bardziej w temacie - pamiętacie awanturę po tym jak potopiło się mnóstwo ludzi na Mazurach po białym szkwale? Dyskusji nie było końca, ostatecznie jest trochę więcej patroli, a ludzi mniej - wydawać by się mogło, że kontrole są częstsze ale to wynika po prostu z mniejszej ilości jednostek pływających. Nadal można pływać dowolną krypą mając tylko patent żeglarza, a łódkę można wynająć na dowód. O ubezpieczeniu czegokolwiek nikt nie mówi.

Rolnik - uczyłem się w 2001 u Airmana, ale wtedy praktykowało się tylko 4h kursy. Dużo nauczyłem się sam, ale jakoś podchodziłem do tego rozsądnie - mój pierwszy latawiec miał 7m2 (FLysurfer o mocy zbliżonej do dzisiejszej 9).

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2012, 11:03

moglibyscie rzeczywiscie sobie darowac te wycieczki i zresetowac swoje zalozenia co do osob, wtedy moznaby sie zastanowic o co im chodzi a nie polegac na zalozeniach.

andrek jesli dobrze go rozumeim pyta czy w koncu karaja mandatami czy nie. bo z jednej strony piszesz ze dzialaja w celu poprawy bezpieczenstwa a nie nakladania mandatow z drugiej strony ze max mandat to 250.
to jak to jest faktycznie? wlepiaja te mandaty czy nie?
Ostatnio zmieniony 20 cze 2012, 11:17 przez march_in, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post20 cze 2012, 11:16

Co za rolnicza paranoja :lol: :lol: :lol:
lecz sie kolego :doh:

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post20 cze 2012, 11:35

Dodam od siebie jeszcze jedno najczestsza odpowiedz na pytanie jakiego uniwersalnego kitea kupic bo chce latac bezpiecznie wiekszosc odpowiada 10-11.
Set latawcow minimum 3 !!!!!!!! Jak kogos nie stac nie lata ...."latac dziure ,a nie stawiac znaki ograniczac predkosc"
Swiadomosc ze jest to sport niebezpieczny wystarczy , a ostatnia osoba na spotach ktora chcial bym w swoim zyciu spotkac to "prezes" i policjant . :stop:

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2012, 11:57

Hehehe Bra... jak dla mnie juz odpowiedziales unikając odpowiedzi .

onzo pisze:chyba żę ktoś oto wyjątkowo zadba.


I w tym rzecz !

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2012, 15:07

andrek pisze:Hehehe Bra... jak dla mnie juz odpowiedziales unikając odpowiedzi .

Dla Ciebie jestem idiotą-aparatczykiem, więc co się tak przejmujesz tym co idiota-aparatczyk pisze o mandatach w Belgii.
I czemu Ci tak bardzo i zależy aby ten idiota udziełił odpowiedzi na fundamentelne dla życia kajta w Polsce pytanie?
I co to wogóle ma do rzeczy czy odpowiem czy nie? Co zrobisz z taką wiedzą czy belgijski policjant jednorazowo wręczy belgijskiemu kajciarzowi mandat, czy go pouczy a czy może nie zauważy? Fatalny drugi wypadek nastąpił 11 dni temu a Ty chcesz już wszystko wiedzieć.

Poza tym bywasz tutaj lub okolicach to przyjedź i wytłumacz kiteforumowiczom jako ten mądrzejszy przedstawiciel wolnych i nieskrępowanych związków KS.
No bo przecież ludzie chcą tutaj czytać wiadomości oparte na wiedzy a nie na chamskich przepychankach (z usuwanym po chwili mięsem w postach) i uprzedzeniach przed kompletnie czymś/kimś Ci nieznanym.
No chyba że opierasz swoja wiedzę o mnie w oparciu o paranoję rolnika. Wtedy alles klar :lol: Rozumiem Twoje zacietrzewienie.

andrek
Posty: 1843
Rejestracja: 27 gru 2004, 14:55
Deska: PocketAir/AirWave&Race/Bhoot
Latawiec: NOTUS Rev&Air
Lokalizacja: Słubice
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 cze 2012, 20:36

Chopie pieronie jeden!

gdzie ja Ci napisałem żeś aparatczyk a tym bardziej idiota , czytasz co chcesz ... trudno. Wiesz dokładnie o co pytałem ...bynajmniej nie o mandaty i już znam odpowiedź więc możesz spać spokojnie :wink:

TAK! napisałem gówno i zmieniłem na gie bo wiedziałem że się czepisz jak mucha ale jak widzę nie wiele pomogło. Fakt mogłem napisać merde to zawsze tak wykwintniej brzmi z francuska :lol:

BraCuru pisze: jako ten mądrzejszy przedstawiciel wolnych i nieskrępowanych związków KS

I nie siej zamętu, bo jedynym związkowcem w tej dyskusji jesteś TY

A co do Belgi to napisałem już że znam lepsze spoty ciut dalej i od czasu wprowadzenia "przepisów" - unikam.
o takie o nieopodal:
Obrazek

ja już nie przeszkadzam - zmykam orać :D

czuss
edit: spot z fotki bardzo niebezpieczny, przy klifie dziwne zawirowania, na plaży spotkałem lokalesa który miotnięty szkwałem o klif połamał nadgarstek i coś jeszcze (nie pamiętam) ale powiedział tuż po tym :"to najlepszy spot w okolicy tylko cicho ;) "

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 cze 2012, 16:02

andrek pisze:Chopie pieronie jeden!

Ooo - widzę, że moglibyśmy już stanąć w szranki na ringu MMA wstępnie wirtualnie klejonego zlotu forumowiczów :wink:

A co do Belgi to napisałem już że znam lepsze spoty ciut dalej i od czasu wprowadzenia "przepisów" - unikam.

Znajomy złomiarz z holenderskiej Zeelandii powiedział mi w ostatni weekend, że lada moment będzie całkowity ban na KS na całej wyspie poza jednym spotem w Breezand przy Vaarse dam. Nie wiem ile w tym prawdy. Może ktoś z "naszych" Holendrów to potwierdzić?
Ostatni raz pływałem w Zeelandii 5 lat temu.
A jest tam parę ciekawych spotów i szerokich plaż z dobrą falą.
"Atomowy" spot Borssele to najcieplejszy spot zimą w północnej Europie - woda plus 15-20 stopni :)
PS.
Co to za secret spotna zdjęciu - fala przypomina Big Bay w CapeTown :shock:

Awatar użytkownika
Krzysztof-L
Posty: 1061
Rejestracja: 23 lip 2009, 20:17
Deska: NHP
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Wisła Wielka
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 37 razy
 
Post03 lip 2012, 00:45

tak czytam, czytam i w końcu nie wiem czemu Was tak martwią "beldzy i holendrowie" i ich problemy :doh:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2013, 11:18

Konsekwencje prawne i praktyczne ich zastosowanie:
viewtopic.php?f=5&t=51591


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości