IKO - kursy 2003

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2004, 12:23

andytroll pisze:
zak pisze:Nie znam angielskiego :(
Może ktoś kto zna opisze co będzie na egzaminie? Jaki poziom trzeba przedstawiać żeby startować na kurs? Jak to wygląda od strony technicznej, czy trzeba robić jakieś triki, wymyki, itd.?
Dzięki


Znam gościa, który skończył kurs, nie umiejąc nawet prawidłowo otaklować sprzętu!!! Zrobił całą teorię i dostał certyfikat ukończenia kursu. IKO pozwoli mu nauczać jak im udowodni (chyba uzgodnił z nimi, że prześle im film, na którym widać, że dobrze pływa) że umie dobrze pływać.


no to z tego co piszesz GOŚĆ NIE ukończył kursu??
tzn. ukończył część TEORETYCZNĄ?
(nie otrzymał licencji)
?
takie przypadki mają miejsce też w innych związkach sportowych 0 w tym Polskich..
a co do pierwszego cytatu - bez angielskiego trochę wyrzucasz kasę w błoto, chyba że znajdziesz tłumacza który Ci pomoże:)
triki: PODSTAWOWE WYJECHANE skoki ( bez fisiów-misiów:)) plus pływanko po Morzu
pozdro:)

andytroll
Posty: 46
Rejestracja: 28 sie 2003, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
 
Post06 maja 2004, 18:04

Koleś ukończył kurs i otrzymał certyfikat ukończenia kursu. Nie znam dokładnie systemu IKO, ale z tego co wiem, aby uczyć, trzeba zostać jeszcze wpisanym na listę instruktorów IKO i dostać licencję instruktora. Tego ten koleś nie ma.

Awatar użytkownika
Mimi
Posty: 279
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:28
Lokalizacja: Warszawka
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2004, 21:05

Chcialbym zdementowac takie glupie wypowiedzi w stylu ze znam instrukotra IKO ktory nie umie plywac. :? Na kursie rzeczywiscie jest duzo teori nie tylko z plywania ale takze z metorologi i samego procesu nauczania. Sa tez zajecia praktyczne czyli samemu trzeba sie wykazac pewnymi umiejetnosciami. Nie wspominajac o tym ze w trakcie kursu sa prowadzone takze zajecia z osobami ktore dopiero zaczynaja sie uczyc. (Exzaminatro obserwuje jak przyszly instrukotr radzi sobie z grupa jak dziala w stresie, czy jest eleokwenty i nie opowiada bajek).
Najlepije miec ukonczony kurs IKO Level3 ale w tej chwil nie jest to jeszcze tak rygorystycznie wymagane. :wink:
Egazaminatro po kursie odpowiada za to że pozwolil osobie bez odpowiednich umiejetnosci prowadzic zajecia. Nie sadze aby taka sytacjia miala miejsce. :arrow:

Miejsc na kurs w pierwszym czerwcowym terminie juz nie ma.
Zostaly jeszcze 4 miejesca na termin wrzesniowy ktory bedzie przeniesiony prawdopodbnie o kilka dni. (6-11.09)

Gość
 
Post07 maja 2004, 11:06

Mimi - ja naprawdę znam takiego gościa i byłem z nim na wyjeździe (za granicą) gdzie robił kurs instruktora IKO (nie znam się ale chyba Level 1).

Nie mówię, że on jest instruktorem - bo tak jak napisałem, na razie IKO nie da mu stosownych kwitów, natomiast widziałem jego certyfikat ukończenia kursu.

To tyle w tym temacie

Awatar użytkownika
Mimi
Posty: 279
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:28
Lokalizacja: Warszawka
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2004, 11:30

Po przemysleniu sprawy wydaje sie ze mogla miec taka sytuacjia miejsce.
Ale kazda osobe podajaca sie za Insturkotra IKO mozna zweryfikowac na stronie www.ikorg.com :wink:
Kazdy instrukotr ma swoj wlasny numer. A na stronie sa poukładni po nazwiskach. :roll:
Resumujac ukonczenie kursu nie czyni Cie instruktorem.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2004, 18:24

zak pisze:Nie znam angielskiego :(
Może ktoś kto zna opisze co będzie na egzaminie? Jaki poziom trzeba przedstawiać żeby startować na kurs? Jak to wygląda od strony technicznej, czy trzeba robić jakieś triki, wymyki, itd.?
Dzięki


OTO wytyczne dla kandydata na INSTRUKTORA IKO level I
(sorry że po Angielsku :wink: ..użyj słownika translate.pl, może też na egzaminie Ci pozwolą :wink: )


Every instructor follows a training course of 5 days, during which the examiner evaluates his technical and human skills. At the end of the course, the candidate must take a written test and pass the exam with a minimum score of 15/20. The candidates that fail the test or are not validated for any other reason must do shadowing for a period determined by the examiner. Once the period is completed, the examiner or the instructor level 2 fills out the evaluation form and the candidate sends it back to IKO in order to be certified.

An instructor level 1 is qualified to:
• Teach kiteboarding to maximum two students simultaneously
• Teach kiteboarding following IKO standards
• Certify students up to IKO kiteboarder level 3
• Teach recreational power kite to maximum 4 students simultaneously

Instructor Level 1 prerequisites
Candidates to an ITC Level 1 must:

• Be at years old
• Be able to perform a jump, perform a controlled turn and switch riding, ride constantly up wind, and ride between other riders
• Have an IKO assistant instructor certification or provide an attestation (letter of recommendation) of a teaching experience in a water or aerial sport
• Have a valid first aid certificate
• Have a powerboat license or equivalent skill level if no obligatory license is required in the home country

Training:
Instructor training course 5 days
• Safety
• Practical environment
• Analysis
• Technique
• Teaching psychology
• Teaching in live situation
• Student certification
• Communication

Certification
By the end of the 5 days course, an instructor must be able to:
• Provide the appropriate equipment to his student and adapt it
• Develop communication and teaching techniques that allow the students to understand and perform the required task
• Recognize and manage the mental state of his student
• Evaluate his students before the lesson
• Evaluate the reason for failure of the student and provide information to help him improve
• Manage his teaching area and anticipate the dangers (obstacles, passer-by, other students and instructors)
• Teach the proper use of safety equipment
• Perform rescues for students & other ocean users (if necessary)
• Self evaluate his professional weakness and strength after having taught in live situation
• As observer during a teaching live situation, identify an instructor candidate’s professional weakness or strength
• Describe the key point of an exercise to enable the student to do it
• Certify a student with the Kiteboarder card
• Deal with own stress tiredness
• Be a good role model
• Obtain a minimum rate of 15/20 at the written exam



To attend an ITC, check out the training calendar

gosc
 
Post07 maja 2004, 23:38

z tego co wiem to u tego pol20.pl to instruktorzy wogóle nie potrafią pływać.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2004, 14:09

gosc pisze:z tego co wiem to u tego pol20.pl to instruktorzy wogóle nie potrafią pływać.


kolego?
:)
podałbyś imię choć przy tak oskarżającym poscie?
:)
Chyba minąłeś się z powołaniem jeśli w pol.20 nie potrafią pływać - to ja już nie wiem GDZIE POTRAFIĄ?:)
są szkoły gdzie faktycznie słabo sobie radzą instruktorzy - ale TA ZDECYDOWANIE do nich nie należy
(bez wazeliny dla cH)

błąd..

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2004, 00:42

Wedlug mnie to (bez wazeliny) ale koń pływa w polsce najlepiej (w dupie mam triki, chodzi o technikę) i wierzę że takich dobiera sobie instruktorów.

Jeżeli szkoła na małym morzu wyszkoliła takiego gościa jakim jest koniu to ja tam chce iść :) (choć już mam jedną za sobą) jak dla mnie to jest naj lepszy zawodnik w polsce i podoba mi sie że ma w dupie gówniane HP. To jest to , chciałbym pływać tak jak on i wiem napewno że 95% forumowiczów też tak chce (jeśli widzieli konia w alkcji, ja widziałem 20.06.2003 w juracie na Kamikadze, inni bali sie, a koniu pokazał. Czemu sie bali? Niech sam Łukasz sie wypowie ile kuło.
(bez wazeliny, ale wielka respekta!!!!!!!!!)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post14 maja 2004, 14:29

Zam kilku kolesi po szkole CH .Widac w pozycji i podejsciu do calego plywania odbicie CH.To chyba o czyms swiadczy .Co prawda plywaja na Cabrhinach :? :wink: ale sa dobrzy.Kazdemu kto mnie pyta polecam szkole konia.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 maja 2004, 20:11

Dzieki chlopaki :D

Właśnie wróciłem z Helu.
Nie wiem jakim sposobem w sobote siła wiatru dochodziła chwilami do 25 węzłów :?: Żadna prognoza tego nie zapowiadała :?:
Tak więc polecam wypady na weekend w ciemno, nawet jeśli prognozy są beznadziejne :D :D
Miałem kilka ładnych lotów na 12 i najbardziej w wtym wszystkim podobało mi się to, że nie trzeba było wogóle się rozglądać :P
( pusto na wodzie )
Wystarczyło złapać ładny szkwał, puścić krawędź i później już tylko się leciało i leciało :P :P :P

Pozdrawiam wszystkich, którzy we mnie wierzą, dzięki
crazyHorse

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lip 2010, 10:55

:idea:


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości