Metody na IDIOTÓW by Crazy Horse 2008

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
sasiad
Posty: 399
Rejestracja: 22 cze 2005, 22:52
Deska: SU2
Latawiec: Bananas 7 i 12m2
Lokalizacja: Rewa
Dostał piwko: 2 razy
 
Post28 maja 2008, 00:21

kamac pisze:To już lekka przesada.

przeczytaj dokładnie to co napisałem, zwłaszcza drugi przypadek, o to o to chodzi, a nie o ogólny (wyrwany zresztą z kontekstu) sposób zachowania.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post28 maja 2008, 09:07

mozna pozwolic sobie na odrobine szalenstwa

wlasnie takiego jestem zdania.w odniesieniu do poczatkujacych i zaawansowanych.Nie spuszczajmy ludzom powietrza z kitow jak chca sie nauczyc latac :disgusted:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2008, 10:26

A mnie trochę brakuje, żeby ktoś po prostu zadbał o spot. Nie mówię o śródlądziu, gdzie z reguły pływa się w miejscach "dzikich". Ale w miejscach gdzie naprawdę pływa sporo ludzi brakuje mi osób, które byłyby w pewnym sensie odpowiedzialne za "odrobinę" bezpieczeństwa.
Nawet nad tym p.... Zegrzem kasę za wjazd się bierze ze świadomością, że ludzie jadą popływać - zabezpieczenie spotu wszyscy mają jednak w d....

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2008, 10:57

onzo pisze:A mnie trochę brakuje, żeby ktoś po prostu zadbał o spot. Nie mówię o śródlądziu, gdzie z reguły pływa się w miejscach "dzikich". Ale w miejscach gdzie naprawdę pływa sporo ludzi brakuje mi osób, które byłyby w pewnym sensie odpowiedzialne za "odrobinę" bezpieczeństwa.



Onzo - przykładowo MY dbamy o SWÓJ spot :idea:
co roku jest sypana pod WAKE.PL na Ekolagunie jak największa plaża (sporym nakładem pracy i organizacji, za grube peeleny i z narażeniem władzom i zielonym, godząc się na mandaty..) - która przyznasz ma wielki wpływ na bezpieczeństwo
..którą to plażę sukcesywnie rokrocznie przez całe lato, jesień a zwłaszcza zimę zabiera :?
- akwen jest wydzielony wielkimi oczoj.bnymi bojami, które sukcesywnie zrywają się , uciekają, czasem ktoś je przytaszczy "za flaszkę", często dorabiamy nowe
- w stałym pogotowiu lekka motorówka z krótką kolomną, by jak najszybciej dotrećdo celu
- bocianie gniazdo + lornetki
- do tego nasz akwen jest pod obserwacją i pewne :wink: numery NIE przechodzą :wink:
- zawsze jest ktoś kto wyląduje i można też liczyc na pomoc "serwisową"

co do szkła i butelek - na razie nie ma
na to nie mamy wpływu, poza zbieraniem wszystkiego , co nam wpadnie "w oko"
osobiście gdybym dostrzegł delikwenta, który wyrzuca butelki do wody lub tłucze szkło.. "straciłbym chwilowo spokój, opanowanie i kulturę.."


PS: jestem pewien że każdy inny , kto działa na innym spocie - również dba o niego jak może :idea:


pozdro

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2008, 18:52

Odnośnie tłuczonego szkła.
Podczas pobytu na długi weekend w Jastarni wieczorkiem rozmawiałem sobie z gospodarzem który mnie gościł. Gadaliśmy o wszystkim i temat padł o łowieniu ryb.(Gospodarz jest rybakiem zresztą jak wszyscy na półwyspie)Tak więc Jesli zobaczycie na plaży lub jakiejś wysepce dużą ilość tłuczonego szkła
oznacza to że miejscowi zaznaczyli sobie w ten sposób miejsce do połowów. Podobno robią to bo inne rzeczy typu patyk, rurka metalowa itp. zawsze można wyciągnąć z piasku a nikt normalny szkła nie będzie zbierał.

barzyk123
Posty: 538
Rejestracja: 08 kwie 2007, 00:11
Lokalizacja: Gdańskl
Kontaktowanie:
 
Post28 maja 2008, 21:21

To jeżeli Ci rybacy mają takie sposoby zaznaczania miejsc na połowy to ja życze im powodzenia... To jest tak jak by nasze grono kajciarzy zaznaczało sobie spoty poprzez demolowanie łódeczek rybaków, bo bojki zawsze mogą odpłynąć...

To jest bezsensowne myślenie większej grupy Polaków, jedno wielkie samolubstwo...

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2008, 10:44

zwerywfikuję tę informację o szkle :shock:
bo nie chce mi się wierzyć :?

pozdrawiam

Spooky
Posty: 401
Rejestracja: 02 sie 2007, 11:21
Deska: ręczna robota...
Latawiec: dmuchany...
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2008, 11:35

to co w temacie SZKŁO
qbaepp11 pisze: miejscowi zaznaczyli sobie w ten sposób miejsce do połowów.


jest dla mnie do tego stopnia :shock: :shock: że nie wiem co powiedzieć. Tym bardziej że sporo ludzików w tym kilku rybaków z Yastarni znam. Na forum jest sporo lokalnych 'lokalesów' więc jakieś szybkie dementi ( albo potwierdz. ) byłoby pożądane ..... :?

to łączy sie z innym wątkiem, tomko pisał o Maszo .
tomko pisze:Rozbite szkło można liczyć w kilogramach. Wracam dzisiaj z pówyspu i szlag mnie trafia, mam ochotę złapać jednego z drugim i nauczyć szacunku dla innych ludzi. 10 lat siedzę w tym miejscu i takiego syfu jeszcze nie było. Dziecka już do zatoki bez butów nie wpuścisz. Może czas najwyższy skończyć z biernością i obok fascynacji sprzętem, ciuchami i spotem, zacząć dbać o własne tyłki i uczyć chamów kutury, dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa. Szczerze pozdrawiam wszystkich normalnych.


mam nadzieję że to NIE jest żadna 'lokalna' ani 'przyjezdna' przypadłość :shock: :shock:
mam nadzieję ....

Awatar użytkownika
Qba-EPP11
Posty: 2191
Rejestracja: 03 mar 2005, 14:25
Deska: Czapla Kite., Moses
Latawiec: RRD, Cabrinha, Airush
Lokalizacja: Dyhrenfurth
Dostał piwko: 15 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2008, 19:36

Ziomek. pisze:zwerywfikuję tę informację o szkle :shock:
bo nie chce mi się wierzyć :?



Może nie wszyscy tak robią ale tak mi gość powiedział. Też byłem zdumiony i wściekły bo dzień wcześniej jak mi moja młoda lądowała latawca przy brzegu w Swarzewie o mało co nie nadepnęła na denko od butelki ustawione na dodatek tym ostrym do góry.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2008, 13:24

po wstępnej weryfikacji - historia z zaznaczaniem szkłem łowiska
jest kaczką dziennikarską - czyli zwykłą bzdurą :idea:

jaki cel miałoby umieszczanie szkła na plaży
oddalonej kilkaset metrów od łowiska :idea: :?:

pozdrawiam

Karalio
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2004, 10:27
 
Post31 maja 2008, 16:08

hahahaaah już wiem czemu w nowej maturze wprowadzili czytanie ze zrozumieniem.
Choć może to ja na opak zrozumiałem tak czy siak hahhaha

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 lip 2010, 11:03

:thumb:


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości