Podłączenie leasha w kitach Waroo oraz Cabrinha

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Rostan
Posty: 29
Rejestracja: 10 sie 2006, 13:01
 
Post20 lip 2011, 11:13

Witam, mam pytanko dotyczące podłączenia leasha do kita. Do tej pory pływałem na Best Waroo z 2007 roku i podłączałem leasha do jednej z linek, co w przypadku sytuacji ekstremalnej pozwałało na praktycznie zredukowanie mocy kite do zera, minu był taki, że po tej operacji trzeba było zejść na brzeg żeby rozplątać linki. Teraz nabyłem Cabrinhe Contre z 2007, z materiałów które znalazłem w necie wynika, że leasha podłącza się tm centralnie, poniżej baru, co może spowodować, że kite będzie generował moc po upadku do wody. Czy są jakieś inne sposoby jego podłączenia, coś na wzór besta. Robert

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lip 2011, 13:08

http://www.mackiteboarding.com/images/k ... trol_f.jpg

Masz na tym obrazku oznaczone flagging ring, tam właśnie podłączasz leasha. Chyba, że chcesz się bawić uh to podłączasz faktycznie poniżej baru, ale to już nie ma nic wspólnego z odpalaniem zrywki w sytuacji awaryjnej.

Rostan
Posty: 29
Rejestracja: 10 sie 2006, 13:01
 
Post20 lip 2011, 13:48

No i wszystko jasne. Takie podłączenie powinno dać podobny efekt jak w Best Waroo i po upadku w sytuacji awaryjnej kite do wody nie powinin on (będąc na jednej lince) generować siły. Ja niestety patrząc na film oraz wizualizacje baru zasugerowałem się oznaczniem miejsca przy chicken loopie. Dzięki R

Rostan
Posty: 29
Rejestracja: 10 sie 2006, 13:01
 
Post20 lip 2011, 13:51

A skoro mam speca od Cabrinhy, mam jeszcze jedno pytanie. Czy jest w Contrze możliwość regulacji mocy kite poprzez skracanie lub wydłużanie linek, wiązanie na odpowiednich supełkach.

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 paź 2011, 15:34

W contrz epowinienes podczepiać leasha do oczka pz jednje ze sordkowych linek, opcja naśrodku jest niebezpieczna i raczej dla pro.

Regulacja mocy, o jakeij piszesz działa w każdym kajcie ;)
Sterówki blizej kita wieksza moc, dalej mniejsza, pod warunkiem, ze masz dobrze wyregulowany bar i kiedy w momencie podczpienia blizej kita nie zacnzie on przepadac :idea:

mkx
Posty: 25
Rejestracja: 01 wrz 2011, 22:34
Deska: RRD Placebo
Latawiec: Best Kahoona
 
Post07 mar 2012, 14:07

Siema,
Widze ze plywales na Waroo 2007.

Mam 9ke z 2009 i 11ke z 2007. Gdzie najlepiej podlaczyc safety leash'a do baru Best'a SLE :?:

ponizej jest link ze zdjeciem tego baru:
http://slingshotkites.co.uk/acatalog/info_121.html

Czy bezpieczniej jest podpiac sie do jednej z tylnich linek (OSR handle) czy centralnie, ponizej baru pod oczko w czikenie :?:

Pozdro Michal


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości