Bar Cabrinha do Liquid Force Envy.

Wszystko o bezpieczeństwie - dział prowadzony przez BraCuru
Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post04 sie 2014, 10:37

Czy ktoś ma pomysł jak przerobić bar lub linki przy latawcu tak, żeby "jak w temacie" współpracowały ze sobą? Przed kupnem LF powiedziano mi, że każdy bar z równymi linkami pasuje. No tak, latać można, ale mam na barze Cabrinha IDS zero depoweru (zrywka też nic nie daje). Na pierwszy rzut oka sam system wygląda podobnie jak i linki odchodzące od latawca, z tymże nie mają te linki bloczków przy LF a w Cabrinhy od latawca odchodzące linki je mają, co pewnie pozwala latawcowi na przewrócenie się do góry nogami. Bar LF raz że wydatek a dwa, przy barach Cabrinhy wygląda bardzo badziewnie. Poza tym mam 3 bary z IDS i chciałabym któryś wykorzystać do LF.

LF https://www.youtube.com/watch?v=MSmxh6r8EoI

Cabrinha https://www.youtube.com/watch?v=n2W4fNVq6S4 3:33

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2014, 10:54

System bezpieczeństwa nie będzie działał. Tak jak piszesz uzda w latawcach Cabrinha jest przystosowana, żeby latawiec się odwrócił i IDS zadziała tylko z ich latawcami (bądź często niestety też nie, bo Cabrinha też zrezygnowała z tego z jakiegoś powodu).

Depower powinien działać.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post04 sie 2014, 16:58

No właśnie nie działa ani jedno ani drugie. Wczoraj miałam okazję się przekonać (wypięłam się w końcu i po liszu poszłam do środkowej linki i tak latawiec doszedł do mnie). Zastanawiam się czy da się to jakoś zmodyfikować na linkach od latawca. Może tam będzie łatwiej niż modyfikacja baru. Jednak dziwi mnie, że system na barze LF wygląda bardzo podobnie do Cabrinhy a mimo to latawiec LF nie depoweruje z barem Cabrinhy.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2014, 17:14

Ale w jakim sensie nie działa? Depower w każdym barze działa tak samo, zmienia stosunek długości linek przednich do tylnych. Różnica tylko taka, że w barze Cabrinha masz taśmy a w LF knagę (większa możliwość regulacji).

Przy uździe latawca nic nie ruszaj :naughty:

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post04 sie 2014, 17:28

Aha, taki na taśmie to działa (ale to nic nie daje jak zaczyna mocno wiać a 55kg jest na 15m) a mi chodzi o depower z puszczeniem baru (Cabrinha wtedy spada; pierwszy stopień). Absolutny depower - wypięcie (drugi stopień). I i II nie działa na LF z barem IDS.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2014, 17:37

Golla pisze:Aha, taki na taśmie to działa (ale to nic nie daje jak zaczyna mocno wiać a 55kg jest na 15m) a mi chodzi o depower z puszczeniem baru (Cabrinha wtedy spada; pierwszy stopień). Absolutny depower - wypięcie (drugi stopień). I i II nie działa na LF z barem IDS.


No to obawiam się, że to z tym puszczeniem baru to raczej kwestia latawca a nie baru. To jak bardzo latawiec się zdepoweruje zależy od jego konstrukcji (kształtu i uzdy) i długości linki depowera. LF ma bardzo długą linkę depowera, co daje duży depower, ale to czy latawiec spadnie po puszczeniu baru zależy też od punktu pierwszego.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post04 sie 2014, 17:46

Mi i tak bardziej chodzi o kompletny depower, bo jak mocno zawieje i mnie wywiewa to mi nie pomaga nawet puszczenia baru na cabrinhi a 100% depower na cabriniach (a mam ich kilka) działa bez zarzutu. A teraz sprawiłam sobie LF i d u p a. Chciałabym żeby ten LF po wypięciu spadał tak jak Cabrinha nieżywy.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2014, 17:54

To kupić inny bar.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post04 sie 2014, 18:26

Pisałam do LF i powiedzieli, że każdy bar o 4 równych linkach da się dostosować. Napisali, że mi pomogą z ustawieniem. Jak się czegoś dowiem to napiszę tutaj. Może się komuś przyda.


Wróć do „Bezpieczeństwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości