Kursy instruktorskie IKO 2011

Poszukiwani instruktorzy, dam pracę, szukam pracy, kursy instruktorskie
Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post21 lis 2010, 19:29

Hej

Wiadomo że opłaty opłatami, koszty kosztami, ale na dobrą sprawę po kursie instruktorskim otrzymujesz-kupujesz "zawód" dzięki któremu otwiera wiele "furtek" do pracy na całym świecie.
I czesto bywa tak, ze ci co nie maja zadnych papierow szkola o wiele lepiej


Wszystko zależy jakich instruktorów porównujesz... Jakość szkolenia zdobywa się ze STAŻEM, wiadomo że świeżo upieczony instruktor po kursie IKO może i pewnie będzie uczył gorzej od instruktora bez papierów, który szkoli kilka sezonów więcej...

Pewnie większość osób na tym forum szkoliło kogoś, czy to swoich znajomych podczas weekendowego pływania, czy też załapało się do pracy w jakiejś szkółce, i doskonale wiecie jak wyglądały wasze pierwsze lekcje... z każdą kolejną lekcją było pewnie coraz lepiej, i coraz efektywniejsze było szkolenie..

Ale zanim taki instruktor zacznie szkolić "dobrze" to trochę czasu musiało minąć, jego kursanci często muszą za to ZAPŁACIĆ, może nawet udało mu się "zniechęcić" kilka osób do tego sportu. Fakt jest taki że tego typu "kurs instruktorski" jest dla przyszłego instruktora DARMOWY, ale ktoś inny za to płaci.

Nikt się nie urodził alfą i omegą i od razu wie jak super poprowadzić lekcję, ale na pewno kurs instruktorski potrafi WIELE nauczyć, i znam wiele osób, które szkoliły kilka sezonów bez papierów a później odbyły kurs i nie żałują wydanej kasy. Faktem jest też że taki "świeży" instruktor, jeżeli wcześniej nie miał żadnego doświadczenia w szkoleniu jakiegokolwiek sportu też nie jest "miszczem" ale na pewno posiada podstawowe informacje jak szkolić a jak nie szkolić i krzywa jego doświadczenie będzie wzrastać znacznie szybciej mniejszym kosztem kursanta.


To że trzeba płacić za "członkostwo" - z tego co się orientuję to w innych sportach (snowboard, windsurfing) również trzeba płacić składkę za te "prestiżowe" uprawnienia instruktorskie... W przypadku IKO coś jednak dostajemy za to członkostwo - książki, karty, bieżące ofert pracy itd.

Pozdr
Lussik

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post21 lis 2010, 19:31

To było moje pierwsze pytanie :arrow:
Pinio pisze:To w IKO ile rocznie $ za letygymacje i prawo bycia instuktorem iko :?:

teraz już wiem mnie więcej, co i jak :wink:
Co do samego kursu mi raczej to nie potrzebny, chociaż człowiek z wiekiem ma różne dziwne pomysły :lol:
Wiem ile kosztuje i ile trzeba zapłacić żeby być „widocznym” na stronie iko ok
A jak wygląda sprawa niepłacących frycowego można to jakoś odnowić :?:
Np. mam kurs nie płace 3 lata a teraz mam chęć być wrócić do iko :?:
A Wy zawsze będziecie chwalić iko bo macie z tego siano :idea:
ale to już wszyscy chyba skumali :wink:

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lis 2010, 18:48

Ja mam zamiar zrobić kurs IKO. Zawsze lubiłem zbierać umiejętności/legitymacje a pozatym jestem bogaty z domu ;)
A tak poważnie, IMO wiedzy nigdy za wiele i IMO to najlepsze w co można zainwestować!

Prosze, powiedzcie mi jeszcze jak wyglada potem z praca za granica? Czyli, konczę IKO 3 i co dalej? Oferty spływają i jest w czym wybierać, czy jak wszedzie, trzeba miec wejścia? Na jaki czas podpisuje się umowę z bazą? Czy oni Cię pierw jakoś wypróbowywują? Samemu się płaci za dojazd?

Bede wdzieczny za wszelkie info.

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2010, 20:29

Mondy pisze:A tak poważnie, IMO wiedzy nigdy za wiele i IMO to najlepsze w co można zainwestować!


Niektórzy tego nie rozumieją:)

Prosze, powiedzcie mi jeszcze jak wyglada potem z praca za granica? Czyli, konczę IKO 3 i co dalej? Oferty spływają i jest w czym wybierać, czy jak wszedzie, trzeba miec wejścia? Na jaki czas podpisuje się umowę z bazą? Czy oni Cię pierw jakoś wypróbowywują? Samemu się płaci za dojazd?

Bede wdzieczny za wszelkie info.


To bardzo roznie wyglada.
Po zaliczonym kursie IKO jestes instructorem Level 1. Po 170h pracy jako instruktor i wpisywaniu swoich kursantow na strone IKO oraz zaliczeniu egzaminu on-line dostaniesz level 2.
Jak juz bedziesz certyfikowanym instruktorem to mozesz poszukac pracy przez strone IKO. Obecnie sa 32 oferty z calego swiata.
Mozesz poszukac tez mailowo czy telefonicznie bezposrednio w miejscu do ktorego chcesz jechac. Ogloszenia o pracy pojawiaja sie tez np na kiteforum.com.

A odnosnie dlugosci pobytu to wyglada to tak jak sie dogadasz, czasem szukaja kogos na pare miesiecy, innym razem na krotszy okres.
Z dojazdem to tez roznie wyglada, czasem placa za przylot.
Okres probny zalezy od szkoly, czesto sprawdzaja u poprzedniego pracodawcy opinie o Tobie.

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2010, 20:37

Pinio pisze:A jak wygląda sprawa niepłacących frycowego można to jakoś odnowić :?:
Np. mam kurs nie płace 3 lata a teraz mam chęć być wrócić do iko :?:


Mozna, ale dokladnej procedury nie sprawdzalem.
Pewnie musisz zaplacic zalegle skladki:)

A Wy zawsze będziecie chwalić iko bo macie z tego siano :idea:
ale to już wszyscy chyba skumali :wink:


Chwale cos co jest dobre, a ze dzieki temu jestesmy lepsi i zarabiamy pieniadze szkolac to chyba nic w tym zlego?

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post23 lis 2010, 20:43

Dorian :: SurfPoint pisze:Mozna, ale dokladnej procedury nie sprawdzalem.
Pewnie musisz zaplacic zalegle skladki:)

Zaległe z np 3 lat :?:
Bo znam kilku, którzy nie zapłacili i kilku kandydatów do nie płacenia :wink:
Chociaż mówią mi nie to zapłacą :arrow: za dobrze was znam Aniołki :twisted:

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2010, 22:55

Dorian :: SurfPoint pisze:Po zaliczonym kursie IKO jestes instructorem Level 1. Po 170h pracy jako instruktor i wpisywaniu swoich kursantow na strone IKO oraz zaliczeniu egzaminu on-line dostaniesz level 2.
Jak juz bedziesz certyfikowanym instruktorem to mozesz poszukac pracy przez strone IKO.


Certyfikowany instruktor to już ten z Level'em 1? Czy jest tak, ze poszukują bardziej tych z dwójką (2)? Czy jak się ma dwójkę (2) to zarabia się więcej?

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2010, 23:51

Mondy pisze:
Dorian :: SurfPoint pisze:Po zaliczonym kursie IKO jestes instructorem Level 1. Po 170h pracy jako instruktor i wpisywaniu swoich kursantow na strone IKO oraz zaliczeniu egzaminu on-line dostaniesz level 2.
Jak juz bedziesz certyfikowanym instruktorem to mozesz poszukac pracy przez strone IKO.


Certyfikowany instruktor to już ten z Level'em 1? Czy jest tak, ze poszukują bardziej tych z dwójką (2)?


Tak, po zaliczonym 5 dniowym kursie instruktorskim jestes instruktorem level 1.
Mysle, ze jak ktos szuka instruktora to level 2 jest atutem, ale zdarza sie tez tak, ze niektorzy nie wpisuja sobie tych godzin i nigdy na wyzszy level nie wskakuja.
Wedlug mnie to tylko jeden z czynnikow decydujacych o zatrudnieniu. Wazne jest przeciez rowniez jak dlugo plywasz na kite, jakie masz doswiadczenie, gdzie wczesniej pracowales, czy szkolisz tez innych dyscyplin, jakimi jezykami wladasz itd.

Czy jak się ma dwójkę (2) to zarabia się więcej?

Jest na to szansa:)

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lis 2010, 23:53

Pinio pisze:
Dorian :: SurfPoint pisze:Mozna, ale dokladnej procedury nie sprawdzalem.
Pewnie musisz zaplacic zalegle skladki:)

Zaległe z np 3 lat :?:
Bo znam kilku, którzy nie zapłacili i kilku kandydatów do nie płacenia :wink:
Chociaż mówią mi nie to zapłacą :arrow: za dobrze was znam Aniołki :twisted:


If your membership has expired and you cannot gain access to the Pro area, re-registering will NOT grant you access. Instead, please contact IKO.(contact@ikointl.com)

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 gru 2010, 15:51

Juz tylko 3 miejsca pozostaly na pierwszy majowy termin - 4-8.05.2011 :)

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2011, 19:00

Sezon coraz blizej, osob zainteresowanych uczestnictwem w kursie coraz wiecej.
Jesli ktos jeszcze jest zainteresowany to prosimy o kontakt jak najszybciej, bo za niedlugo o miejsce moze byc trudno.

Awatar użytkownika
Mondy
Posty: 369
Rejestracja: 04 sie 2008, 10:34
Deska: *** NOBILE ***
Latawiec: OZONE, NOBILE
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Postawił piwka: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lut 2011, 23:09

Proszę przypomnij kolejne daty oprócz majowej?
Czy planujecie może jakiś kurs IKO wyjazdowy? Tzn. leci sie na 2 tygodnie gdzieś gdzie wieje i tam robi sie kurs IKO.

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lut 2011, 00:18

Mondy pisze:Proszę przypomnij kolejne daty oprócz majowej?
Czy planujecie może jakiś kurs IKO wyjazdowy? Tzn. leci sie na 2 tygodnie gdzieś gdzie wieje i tam robi sie kurs IKO.


Terminy
Maj

* Termin 1: 4-8.05.2011
* Kurs pierwszej pomocy: 9.05.2011
* Termin 2: 11-14.05.2011

Sierpień / Wrzesień

* Termin 3: 30.08-3.09.2011
* Kurs pierwszej pomocy: 4.09.2011
* Termin 4: 5-9.09.2011

My wyjazdowych kursow nie organizujemy. Jesli chcesz zrobic gdzies za graniza to wejdz sobie na strone http://www.ikointl.com/iko.php?page=itc ... lendar.php i znajdz jakies fajne miejsce. Zwykle w maju robilo kurs Red Sea Zone, ale nie wiem jak w tym roku to bedzie wygladac.

janmiszczu
Posty: 13
Rejestracja: 21 paź 2009, 18:47
Lokalizacja: okolice Warszawy
Kontaktowanie:
 
Post02 mar 2011, 21:06

Czy są jeszcze miejsca w 3 terminie ?

Dorian :: SurfPoint
Posty: 289
Rejestracja: 04 lis 2007, 19:12
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 12 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 mar 2011, 23:19

janmiszczu pisze:Czy są jeszcze miejsca w 3 terminie ?


Tak tak :)
Jeszcze w 1 terminie znajdziemy jakies miejsce, powoli formuje sie drugi termin rowniez.
Z doswiadczenia wiemy, ze chetni zglaszaja sie mniej wiecej miesiac przed kursem.


Wróć do „Praca dla Surfera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości