Zaginęła deska Nobile T5 2013

Zaginiony, zgubiony i skardziony sprzęt.
Defrag
Posty: 102
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:49
 
Post18 cze 2013, 23:04

Pinio pisze:Jak kolega zapomniał zabrać deski z Rzucewa
to Panowie sami zadzwonili jak żeśmy przyjechali
to chcieli $ wiadomo na moją propozycję 20 zł
zrobili dziwną minę a po moim wytłumaczeniu
że więcej nie dam zaczęli szybko biegać w kierunku
przeciwnym do naszego i byli tacy uczciwi że nie wzięli nic ;-)
Trzeba wierzyć w ludzi ;-)


Jesli sie nie myle to zgodnie z polskim prawem znalazca moze domagac sie 10% wartosci znalezionego przedmiotu, tylko tak dlugo jak zglosi rozszczenie w momencie oddawania przedmiotu.

Edit:
Zgodnie z Art.186 k.c znalazcy, który uczynił zadość sowim obowiązkom przysługuje znaleźne.
Roszczenie o znaleźne powinno być zgłoszone najpózniej w chwili wydania rzeczy, osobie uprawnionej do odbioru (art.186 in fine k.c), znaleźne wynosi 1/10 wartości znalezionego mienia, czyli 10%.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2013, 00:23

Defrag pisze:
Jesli sie nie myle to zgodnie z polskim prawem znalazca moze domagac sie 10% wartosci znalezionego przedmiotu,...


...w opisanym przeze mnie przypadku o znalezieniu deski NIE MA MOWY
została zostawiona na BRZEGU, na dwie minuty
aukcja wyszła po dwóch tygodniach - twierdzili, że wczoraj znaleźli, a jak zauważył Lussik - fotki były ..starsze niż wczoraj
a wielkie naklejki WAKE.PL , bez których deska byłą na Allegro ..zeszły rzekomo od leżenia deski w wodzie :wink: ..tylko że nam po kilku latach intensywnego używania desek ( WODZIE - dodam :wink: ) NIC nie schodzi..


ŚCIEMA & BURACKIE ZŁODZIEJSTWO :idea:

..dziś niestety historia miała ciąg dalszy
Instruktorzy szkolący w Rzucewie (od 10ciu? lat w tym miejscu ) zostali legitymowani przez ..Policję..
faktycznie - JEST tam zakaz wjazdu, czy nawet ruchu..
Chłopaczki z bloku obok spotu , Ci od deski (info od Policji) zgłosili "wjazd"
czyżby koniec spotu?

podobno rozchodziło się też o jakiś "teren prywatny"
dziwne, bo ani płotu, ani żadnego znaku tam nie ma..
nie wiem jak dalej z użytkowaniem tego niezłego przy północnych kierunkach spotu ..
ale mam wrażenie , że TA historia będzie miała ciąg dalszy..


peace

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2013, 01:36

Czy to miejsce obok Osady Łowców Fok, bo miałem tam podobny przypadek kilka dni temu - koleś wrzucił niechcący deskę do kajaka i na niej przypadkowo usiadł :shock:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post26 cze 2013, 07:56

Brawo Ziomek&co za akcje, gruba rozkmina :thumb:
Informuj proszę na bieżąco jak się ma sprawa karna prowadzona przez TomkaS :clap: już się nie mogę doczekać ukarania gagatków :wink:
Widać Rzucewo robi się hot spot :idea:
Z podobnych historyjek: w Brzeźnie kolega na plaży na śmietniku położył spłukaną z piachu deche jak to wielu z nas czyni po pływaniu, po czym odszedł kilkanaście metrów żeby zwinąć bar i latawkę, nawet nie zauważył tego, ale akurat ja z samochodu blisko alejki przyciąłem paru łebków idących promenadą z dechą, dawaj do nich skąd to mają, na co oni że myśleli że ktoś wyrzucił na śmietnik :lol:
Reasumując Panie i Panowie czujnie oczy dookoła głowy :roll: licho nie śpi :mrgreen:

Jurgen
Posty: 2943
Rejestracja: 19 wrz 2006, 00:39
Lokalizacja: 3miasto
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 cze 2013, 09:28

jacamakajta pisze:....Z podobnych historyjek....


To mi kiedyś napompowanego kite'a 7m z Ostrowa chcieli buchnąć ....

Gość
 
Post26 cze 2013, 09:55

Jurgen pisze:To mi kiedyś napompowanego kite'a 7m z Ostrowa chcieli buchnąć ....


...byłem wtedy niedaleko i mi się obiło że to wy buchaliście :mrgreen:

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post26 cze 2013, 10:03

Gość pisze:...byłem wtedy niedaleko i mi się obiło że to wy buchaliście :mrgreen:


To pisałem ja, Jarząbek, łubu dubu...nie kumać czemu tak mnie się klikło :mrgreen:

Awatar użytkownika
puchu__
Posty: 353
Rejestracja: 07 sie 2011, 20:30
Deska: RRD
Latawiec: RRD
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 18 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post26 cze 2013, 20:56

..dziś niestety historia miała ciąg dalszy
Instruktorzy szkolący w Rzucewie (od 10ciu? lat w tym miejscu ) zostali legitymowani przez ..Policję..
faktycznie - JEST tam zakaz wjazdu, czy nawet ruchu..
Chłopaczki z bloku obok spotu , Ci od deski (info od Policji) zgłosili "wjazd"
czyżby koniec spotu?


Ziomek a skąd te psy były?

TomekS
Posty: 135
Rejestracja: 03 maja 2011, 20:45
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post27 cze 2013, 09:37

jacamakajta pisze:Brawo Ziomek&co za akcje, gruba rozkmina :thumb:
Informuj proszę na bieżąco jak się ma sprawa karna prowadzona przez TomkaS :clap: już się nie mogę doczekać ukarania gagatków :wink:
Nawąchałeś się czegoś ? :)

Ani gruba rozkmina ani ja nie prowadzę żadnej sprawy :idea: , niestety z własnego niepozytywnego doświadczenia z wymiarem sprawiedliwości wiem, że czesto nie możemy na niego liczyć, ale do rzeczy :!: - moim przesłaniem było to, ze nie możemy zostawiać sprawy ot tak sobie :idea: .

Sam mam w domu oprawiony w ramki sądowy wyrok sprzed 13tu lat o natychmiastowej wykonalności na kwotę 6cio :!: cyfrową - niestety nadaję sie tylko do powieszenia na ścianę i do powzdychania - zlecenie prac w momencie upadłości firmy, bez szans na spłatę w chwili zlecania, ewidentne oszustwo, udowodnione, ukarane, tylko ja kasy jak nie miałem tak nie mam.. a oszust nawet dołka nie powąchał :?

Innym razem (ok 2 lat temu) zgłosiłem oszustwo polegające na przyjmowaniu zadatków za towar, który nie istniał, kwota 3 :!: cyfrowa, zgłaszajacych było wielu i kwota zrobila sie ale jedynie 5cio cyfrowa.
Zanim dojechalem na umówione zeznania - to "cwana ekipa" juz siedziała na dołku i do dziś listy z niego piszą.

Taki ten świat i taki ten wymiar sprawiedliwości, jednak zgłosić trzeba było :!: , bo sami widzicie, ok deske odzyskaliście, ale daliście plamę że nie zgłosiliście tak ewidentnej sprawy, teraz ćwoki się mszczą, śmieją w oczy i sami dzwonią po Policję i pewnie zraz będzie po spocie... :?

Ja wiem, zaraz powiecie, ze nic mu nie groziło bo powiedziałby ze znalazł itd itp... tylko po co sprzedawał i usunął nalepki z logo?.... nigdy nie wiadomo czy akurat nie przesłuchiwałby tego ćwoka jakiś nadgorliwy prokurator co to akurat miał gorszy dzień w pracy albo żona mu sie puszczała, albo sam jest KSem i nie lubi jak sie jego kolegom juma deski... i stwierdziłby, że niby nic, ale dop....lić trzeba :) .... nigdy nie wiadomo :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2013, 11:54

TomekS pisze:
Taki ten świat i taki ten wymiar sprawiedliwości, jednak zgłosić trzeba było :!: ,



Tomek - NAPRAWDĘ rozumiem Twój punkt widzenia, jest on też MOIM, uwierz mi..
..jednak NAPRAWDĘ nie mam na to czasu.. nauczony też doświadczeniem ..niejednym..

peace

Awatar użytkownika
jacamakajta
Posty: 971
Rejestracja: 16 sie 2010, 12:24
Postawił piwka: 135 razy
Dostał piwko: 74 razy
 
Post28 cze 2013, 14:41

TomekS pisze:Sam mam w domu oprawiony w ramki sądowy wyrok sprzed 13tu lat o natychmiastowej wykonalności na kwotę 6cio :!: cyfrową

Opraw jeszcze parę takich wyroków i zostaniesz milionerem :clap:
Po prostu szkoda czasu i zdrowia na tych imbecyli w mundurach :mrgreen:


Wróć do „Zaginione”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości