Można jakoś naprawić "balon"

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
SzumaHeross
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:44
Lokalizacja: Lca
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2009, 17:51

Jak w temacie, mam taki problem ze balon z tuby glownej "wybuchl rozrywajac ja, tak poprostu, lezac na plazy i w balonie powstala wyrwa po wybuchu o wymiarach 9x12 mniej wiecej, taka gwiazdeczka;/ i teraz pytanie czy ten balon mozna w jakis sposob skleic, zgrzac czy cokolwiek... oczywiscie chodzi mi o to zeby zrobic to po jak najmniejszych kosztach ... HELP

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2009, 20:32

albo zgrzać zgrzewarką, samodzielnie lub oddać do serwisu
albo nakleić łatkę samoprzylepną - mamy w WAKE.PL takie spore, powinny wystarczyć
albo wymienić tubą na nową - najdroższe ale i najbardziej pewne rozwiązanie

pzdr

SzumaHeross
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:44
Lokalizacja: Lca
Kontaktowanie:
 
Post08 cze 2009, 21:55

Ziomek. pisze:albo zgrzać zgrzewarką, samodzielnie lub oddać do serwisu
albo nakleić łatkę samoprzylepną - mamy w WAKE.PL takie spore, powinny wystarczyć
albo wymienić tubą na nową - najdroższe ale i najbardziej pewne rozwiązanie

pzdr


jak macie taka w wake.pl to sprzedajcie mi ją ;D jak mozesz kolego to napisz mi na maila dokladne dane, cena, wymiar to mysle ze byloby super. moj mail aj271@wp.pl pzdr

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 cze 2009, 00:18

SzumaHeross pisze:jak macie taka w wake.pl to sprzedajcie mi ją ;D jak mozesz kolego to napisz mi na maila dokladne dane, cena, wymiar to mysle ze byloby super. moj mail aj271@wp.pl pzdr


jutro zmierzę i wyślę Ci mailem dokladny wymiar

pzdr

Awatar użytkownika
przemekskowron
Posty: 1150
Rejestracja: 07 wrz 2006, 19:25
Deska: -SharkENERGY-
Latawiec: -SharkENERGY-
Lokalizacja: Elbląg
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 cze 2009, 08:03

latka duza napewno wytrzyma jak dobrze skleisz, u siebie tez kleiłem o podobnych wymiarach i jest bardzo dobrze :idea:

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post09 cze 2009, 14:30

Potrzebujesz:
    kawałek folii (może być ze starego balona, Naish daje takie w zestawie naprawczym)
    żelazko
    kawałek patyka


Opis w necie znajdziesz. Generalnie da się to bardzo łatwo zrobić samemu, a na taką dużą dziurę nie nakleisz łatki bo skleisz od środka tubę.

Wkładasz patyk do środka, ustawiasz łatę (nie klejoną) na dziurze, zgrzewasz po jednym boku (zakładam prostokątną łatę, nie próbowałem z łatami w innym kształcie ;)).

Na początek warto zrobić sobie test jak to działa i dopasować odpowiednio czas dociskania żelazka i temperaturę na zapasowej łatce tylko.

Po całej operacji pamiętaj o wyjęciu patyczka.

Ja zapomniałem ;)

Dmuchasz balon na sucho sprawdzasz szczelność i jeżeli jest ok to z powrotem go do szmaty pakujesz i znowu dmuchasz ;)

EDIT:
Tu masz opis jak to zrobić jeżeli dziura jest na brzegu. Wystarczy wtedy gazeta. Jeżeli masz dziurę na środku pozostaje patyk tylko pamiętaj musi mieć przekrój kwadratowy, żeby Ci nie jeździł podczas zgrzewania.

SzumaHeross
Posty: 6
Rejestracja: 12 maja 2009, 20:44
Lokalizacja: Lca
Kontaktowanie:
 
Post09 cze 2009, 22:24

dzieki dobrzy ludzie ;) co do tego patyczka to zastanawiam sie w ktorym momencie trzeba go wyciagnac zeby nie zostal w srodku ;p

patron
Posty: 1908
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:10
Postawił piwka: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 cze 2009, 22:40

No to chyba proste - jak już skończysz zgrzewać ;) Chyba, ze chodzi Ci o kwestię - co zrobić, żeby się nie przykleił do folii. Ale to już musisz sam opanować na próbnym kawałku ;)

Zabawa
Posty: 198
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post22 cze 2009, 11:38

Witam.
Chciałem podpiąć się pod temat. Potrzebuję podobnego kawałka (9x13) starego balona by załatać dziurkę. Czy ktoś może odsprzedać taki kawałek?

@kukems - może wrzuciłbyś linka jak i co z tym patykiem, bo też chyba nie do końca wiem o co chodzi.

Czy lepiej do naprawy użyć zgrzewarki (żelasko), czy klej?

Kuba Gdynia
Posty: 596
Rejestracja: 30 lip 2007, 08:38
Deska: NHP
Latawiec: RRD, SLINGSHOT
Postawił piwka: 31 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 cze 2009, 12:21


gregot
Posty: 70
Rejestracja: 26 mar 2008, 16:43
Dostał piwko: 1 raz
 
Post23 cze 2009, 15:15

I jeszcze raz tu http://kitesurfingschool.org/bladderrepair.htm

Oczywiscie patyk moze byc mniejszy i jesli masz szeroki zaworek do spuszczania, odpowiedniej wielkosci patyk mozna wyciagnac wlasnie tedy.

Na tej stronce gosc uzywa jeszcze szmatki przyklejonej do okola patyka.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2009, 15:27 przez gregot, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kukems
Posty: 1488
Rejestracja: 17 mar 2007, 21:51
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 cze 2009, 15:19

Zabawa pisze:Witam.
Chciałem podpiąć się pod temat. Potrzebuję podobnego kawałka (9x13) starego balona by załatać dziurkę. Czy ktoś może odsprzedać taki kawałek?

@kukems - może wrzuciłbyś linka jak i co z tym patykiem, bo też chyba nie do końca wiem o co chodzi.

Czy lepiej do naprawy użyć zgrzewarki (żelasko), czy klej?


Zgrzanie jest łatwe i pewne. Co do kleju to nie mam pojęcia. Jeżeli nie jesteś pewien do wyślij szmatę do serwisu np. do konia albo do ziomka (board & kite lub wake.pl odpowiednio)

Zabawa
Posty: 198
Rejestracja: 26 kwie 2008, 14:32
Lokalizacja: Wrocław
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 cze 2009, 22:45

kukems pisze:Zgrzanie jest łatwe i pewne. Co do kleju to nie mam pojęcia. Jeżeli nie jesteś pewien do wyślij szmatę do serwisu np. do konia albo do ziomka (board & kite lub wake.pl odpowiednio)


Dzięki za podpowiedzi oraz linki. Udało się załatać dziurę (10x12) za pomocą żelaska. Najpierw przez 2h robiłem próby z doborem temperatury oraz czasem zgrzewania, na szczęście efekt końcowy jest zadowalający (choć dopiero na wodzie okaże się czy wszystko jest OK)
Oto efekt końcowy (piękne to może nie jest ale powietrza nie przepuszcza)

Obrazek


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości