Trymowanie / Zerowanie C-Shape i Sigma

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
vipermat
Posty: 37
Rejestracja: 01 paź 2009, 10:34
 
Post06 lip 2011, 10:59

Witam,
Jak powinno się zerować linki w kitach ?
Wydaje mi się że depower zdezaktywowany ( na zero) i teraz :

1. W C-Shape bar odpuszczony na 0 i linki maja byc równe
2. W Sigma bar zaciągnięty na max i linki maja byc równe


Czy poprawnie to wyczytałem .
Czy są jakieś lepsze uniwersalne metody ?
Czy może byc tak że linki sprężynuja i powinienem je jakoś naciągać przy sprawdzaniu długości ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2011, 11:40

vipermat pisze:Witam,
Jak powinno się zerować linki w kitach ?
Wydaje mi się że depower zdezaktywowany ( na zero) i teraz :

1. W C-Shape bar odpuszczony na 0 i linki maja byc równe
2. W Sigma bar zaciągnięty na max i linki maja byc równe


Czy poprawnie to wyczytałem .
Czy są jakieś lepsze uniwersalne metody ?
Czy może byc tak że linki sprężynuja i powinienem je jakoś naciągać przy sprawdzaniu długości ?

Pozdrawiam


90% latawców się zeruje w ten sam sposób, linki mają być równe jak jest "max" mocy. Czyli depower odpuszczony, bar zaciągnięty do końca. To czy nie są równe to łatwo sprawdzić na 2 sposoby:

1) Latawiec dajesz do zenitu, zaciągasz bar i sprawdzasz czy uszy się nie składają za mocno. Jak będzie duża różnica w długości linek to latawiec zacznie spadać.
2) Podczepiasz linki do jednego punktu (ja zawsze zakładam na leasha, a leasha do słupa mocuję) i naciągasz. Jak któraś linka nie jest naprężona tzn. że są różnej długości.

Niektórzy lubią mieć jednak trochę przebrany latawiec, więc wtedy zwykle mają linki nośne ciut krótsze. No i są bary, gdzie linki są różnej długości, ale to raczej rzadkość na szczęście.

Awatar użytkownika
andi
Posty: 375
Rejestracja: 28 lip 2010, 19:24
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 9 razy
 
Post06 lip 2011, 15:23

jedi1 pisze:1) Latawiec dajesz do zenitu, zaciągasz bar i sprawdzasz czy uszy się nie składają za mocno. Jak będzie duża różnica w długości linek to latawiec zacznie spadać.


a.d. 1- jak sie sklada to ktore linki sa dluzsze? kierunkowe? (zawsze mi sie wydawalo, ze jak sie maja rozciagac to raczej mocy) mam taki przypadek na pasji 13 kolegi, myslalem ze to kwestia latawca

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2011, 19:23

andi pisze:
jedi1 pisze:1) Latawiec dajesz do zenitu, zaciągasz bar i sprawdzasz czy uszy się nie składają za mocno. Jak będzie duża różnica w długości linek to latawiec zacznie spadać.


a.d. 1- jak sie sklada to ktore linki sa dluzsze? kierunkowe? (zawsze mi sie wydawalo, ze jak sie maja rozciagac to raczej mocy) mam taki przypadek na pasji 13 kolegi, myslalem ze to kwestia latawca


Jak się składa to nośne są za długie, w zasadzie to głównie te się wyciągają. Zaciągnij trochę depower na tym latawcu, powinno pomóc. W instrukcji od RRD jest swoją drogą napisane jak to na stałe naprawić :) Przy linkach nośnych są takie supełki i tam się reguluje ich długość.

vipermat
Posty: 37
Rejestracja: 01 paź 2009, 10:34
 
Post06 lip 2011, 21:42

Jesteście pewni że w starym C-Shape i w nowych Bowach / Sigmach trymuje/zeruje się tak samo? ( max zaciągnięty bar i sprawdzamy linki ).

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2011, 22:24

vipermat pisze:Jesteście pewni że w starym C-Shape i w nowych Bowach / Sigmach trymuje/zeruje się tak samo? ( max zaciągnięty bar i sprawdzamy linki ).


Tak, wszyscy jesteśmy tego pewni ;)

Choć zdarzają się wyjątki.
Jak masz jakieś obiekcje, to ustaw tak, żeby środkowe/nośne linki były minimalnie (1-3cm) krótsze i po sprawie.

vipermat
Posty: 37
Rejestracja: 01 paź 2009, 10:34
 
Post07 lip 2011, 00:33

Wielkie dzięki za pomoc .
Jako iż wydaje mi się że mam zawsze za mało mocy to ustawie o 2cm dłuższe linki nośne(przednie ) od tylnych (sterówek ) .
Pozdrawiam

Crazy Horse
Posty: 3571
Rejestracja: 07 paź 2003, 21:38
Deska: Cabrinha Spectrum
Latawiec: Cabrinha Drifter
Lokalizacja: CABRINHA
Postawił piwka: 29 razy
Dostał piwko: 117 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2011, 21:19

vipermat pisze:Wielkie dzięki za pomoc .
Jako iż wydaje mi się że mam zawsze za mało mocy to ustawie o 2cm dłuższe linki nośne(przednie ) od tylnych (sterówek ) .
Pozdrawiam


Byle nie okazało się, że będzie przebrany i bedzie pózniej przepadał, to bedzie git ;)


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości