Stopiona kryza w suchaczu

Pytania odnośnie naprawy, budowy, i modyfikacji sprzętu.
Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 wrz 2011, 12:18

Wczoraj wyjalem bolka z siatki w ktorej przelezal caly sezon letni i okazalo sie ze jedna z gumowych kryz jest... "stopiona" :shock:
Guma posklejana i ciagliwa, przetopione dziury na wylot, po dotknieciu guma zostawała na skorze.

Mozliwe ze siatka lezala w pokoju na sloncu przez jakis czas ale czy slonce mogloby tak stopic kryze?

Po sezonie letnim posmarowalem tez wszystkie kryzy takim specyfikiem z Lidla polecanym na forum. Zastanawiam sie czy nie zaszla jakas reakcja chemiczna (ale dlaczego tylko jedna kryza).

Mial ktos podobny problem?

Brok
Posty: 70
Rejestracja: 02 kwie 2012, 21:53
 
Post21 maja 2013, 21:47

Przed chwila wyciagalem suchara z auta i zauwazylem, ze tez cos podobnego mi zaczelo sie dziac z jedna kryza. Na szczescie na tyle niewielka sprawa, ze nie powinno to byc powodem jakis klopotow, o ile reakcja nei bedzie postepowac. Ktos wie co to sie dzieje ?

pedros_85
Posty: 721
Rejestracja: 09 sty 2008, 14:53
Lokalizacja: lubleskie
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 maja 2013, 00:44

Elo. Przerobilem to w zeszlym sezonie. Kryza najprawdopodobniej miala jakis kontakt z kremem do ciala lub oliwka... Trzeba roztopione miejsce wyciac z duuzym naddatkiem co w przypadku tak drogiej rzeczy idzie z bolem serca. Na wlasnym przykladzie : bardziej zjedzona odjeba***m z duuzym naddatkiem i zostal ogryzek ale trzymal i dal by dalej rade. Ta mniej ztopiona przyciolem oszczednie i w tym roku poplynela cala. Proponuje dobrze odtluscic i zatalkowac. A w razie niemca wymiana w trytlonie 60 nadgarstek 80 lydka. Lub zestaw na nadgarstek za 45 zl.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post22 maja 2013, 11:45

Używajcie do kryz smaru silikonowego :idea: :idea: :idea: :arrow: to naprawdę działa :!: :!: :!:

Awatar użytkownika
feel
Posty: 585
Rejestracja: 09 lip 2007, 21:25
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Core XR2, GTS
Lokalizacja: Sopot
Postawił piwka: 53 razy
Dostał piwko: 64 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 maja 2013, 00:17

ja uzywalem tego smaru i u mnie nie pomoglo (patrz pierwszy post)
Pani w Santi, gdzie wymienialem kryze, polecila nalozyc duuzo talku przed schowaniem do szafy na letni sezon. Nawet mi dala buteleczke jakiegos w gratisie :D

Awatar użytkownika
sdareks
Posty: 492
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:40
Lokalizacja: Wieden
Kontaktowanie:
 
Post25 maja 2013, 14:27

feel pisze: ... nalozyc duuzo talku przed schowaniem do szafy na letni sezon. .. :D


Potwierdzam.
Przerobilem juz topiace sie kryzy. Spece nurkowie mowili, zeby myc gume po plywanku, bo jakakolwiek chemia jest dla niej zabojcza - a kryje sie ona w naszych akwenach, kremach, itd.
Po plywanku bolka pod prysznic, potem smaruje ja silikonem albo czyms w stylu czystej wazeliny bez dodtakow - dodaje elastycznosci. A potem sypie talkiem.
Bawie sie w to, bo wymiana kryz na wlasna reke kosztowala mnie juz wystarczajaco nerwow i energii i nie chce tego powtarzac ;-)
A przed sezonem letnim sypie gume na maksa talkiem - tylko uzywaj takiego bez zadnej chemii w srodku (np taki z apteki).


Wróć do „Zrób to Sam & Naprawa Sprzętu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości