BEST Waroo 2010

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
tomk
Posty: 42
Rejestracja: 24 lut 2008, 09:47
 
Post13 lip 2010, 13:59

Na stronie Besta jest info, że Performance bar można kupić wyłącznie z linkami 20m+3 (opcja "Buy Now" po wyborze tego baru z menu).
Z czego wynika zmiana długości linek względem poprzednich wersji i jaki ma wpływ na właściwości latawca ? z tego co pamiętam, wcześniej linki były 22+3m..

mkmiec
Posty: 640
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:19
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lip 2010, 16:18

Zmiana spowodowana jest tym, ze linki od baru do linek (ktore maja 20+3) maja okolo 2 m. Wczesniej byly krotsze. Wiec i tak wychodzi na calkowicie 24m a wczesniej okolo 25m.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lip 2010, 21:10

phpBB [video]


Kolejny filmik o barze, zrywka wygląda na jedną z najlepszych na rynku, łatwa w złożeniu. Szkoda tylko, że nie ma możliwości podpięcia czerwonej linki do jednej linki nośnej zamiast dwóch.

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 wrz 2010, 12:30

przebiłem się przez cały wątek i więcej tu przepychanek niż konkretów na temat latawki...
nadaje się to to jako pierwsza latawka po całym kursie czy lepiej zainteresować się modelem 2009? bo o tym opinie są różne, jedni sobie bardzo chwalą inni piszą że pomyłka :doh:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2010, 19:48

śnieży pisze:przebiłem się przez cały wątek i więcej tu przepychanek niż konkretów na temat latawki...
:


Waroo zawsze budziło wiele emocji :wink:

śnieży pisze:nadaje się to to jako pierwsza latawka po całym kursie ,,


na pewno się nada..
2010 jest bardziej "ułagodzone" od wersji 2009 - bo jest DELTĄ - nei typowym BOWem
więc dla początkujących/średniozaawansowanych ok
dla ambitnych/zaawansowanych model 2009 lub BULAROO (=Waroo 2009 :idea:) tudzieżNEMESIS 2010 lepiej się nada..


śnieży pisze: jedni sobie bardzo chwalą inni piszą że pomyłka :doh:


w Waroo 2010 BARDZO WAŻNY jest ODPOWIEDNI trym i ustawienie na bridlach :idea: :idea:
raptem wczoraj był u nas jeden ze znanych "krzykaczy" :hand: forumowych
który pośmigał na 11 Waroo 2010
i pierwsze halsy był "zdruzgotany" - co dla mnie było oczywiste widząc ustawienia kajta DO NAUKI
po zmianie ustawien , która zajęła 15 sekund - jużna pierwszym halsie pokazywał OOOK :thumb:

pzdr

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2010, 21:45

Ogladalem wczoraj zrywke. Gosciowi pekla plastikowa otulina dociskajaca metalowa koncowke chicken loopa.
Gosciu dosyc czesto uzywa zrywki do podpinania do deski jak latawiec lezy na plazy :?
Tak na pierwszy rzut oka to projektant chyba zrobil ten patent ze zbyt duzo wiara w wytrzymalosc plastiku.
Macie tone doswiadczenia z barami 2010. Czy zdarzylo sie to rowniez innym?
A jak z przecierajacymi sie linkami przechodzacymi przez bar? Daja rade po sezonie, czy trzeba wymieniac?

Linki wygladaly bardzo spoko mimo dlugiego uzywania :thumb:

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post19 wrz 2010, 02:22

Ziomek, wielkie dzięki za wypowiedź - jeszcze małe pytanie - jak jest w Waroo '10 z odpuszczaniem szkwałów? bo z tego co czytałem chyba na to najbardziej narzekają... np.
The new waroo jumps higher has more power and hangtime and also relaunch a lot more easily than the old one. But it doesn't absorb the gust really well, in the big gusts the ride becomes really rough, it almost pulled my arms out of the socket. It did scare me pretty good today.


plus czy na pewno '10 jest bardziej dla początkujących niż '09? bo na forum best'a ludzie piszą raczej na odwrót - że bardziej wymagający, racingowy kajt, np:
having flown all three i would say that the 2010 isnt ideal for beginners, its a more intermediate kite


będę wdzięczny za rozwinięcie powyższych kwestii, pzdr.

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2010, 08:43

Waroo od zawsze był uniwersalną maszyną ze sporymi możliwościami trymu/tuningu i taką zapewne pozostanie. Już w 2006 roku miał kilka możliwości ustawień. Choć staje się coraz bardziej "wyrafinowaną" maszyną na pewno nadal pozostaje niezłym wyborem dla początkujących. Na stronie producenta dowiesz się, że Waroo najlepszy jest dla średniozaawansowanych/zaawansowanych, jednak w prosty sposób możesz go dopasować do swoich preferencji:
http://www.bestkiteboarding.com/2010-Waroo

Tu znajdziesz także test 9m 2009: http://www.kiteworldmag.com/2009-kite-t ... roo-09-9m/

Jeśli szukasz sprzętu ze stajni BEST, który umożliwi Ci naukę i szybki rozwój popytaj/potestuj model KAHOONA V2 - podobno warto!
http://www.kiteworldmag.com/2010-kite-t ... -and-135m/

ALOHA!!!

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post19 wrz 2010, 15:19

jak to jest że Waroo '09 i '10 mają podawane takie same zakresy - skoro jest to delta zamiast bow to czy góra nie powinna być gorsza (tak jak to jest w kahoonie?)

natomiast kahoony nie brałem pod uwagę bo szukam czegoś z szerokim zakresem, żeby przy moich 60kg pływało na półwyspie już od 10knotów i właśnie myślałem o waroo 11 a wcześniej jeszcze rozważałem RRD - kahoona swoją rozmiarówką zdaje się średnio tu podchodzić. ogólnie mam świadomość że zaczynam lekki offtop także jakby ktoś mógł mi doradzić na PW będę wdzięczny

kowalm
Posty: 1627
Rejestracja: 07 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Chałupy 6, KITE.PL
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2010, 16:34

Kahoona ma lepszy dół niż waroo + fajniej lata
jak chcesz latać od 10 węzłów na 11 to chyba na skimboardzie albo "drzwiach"
pzdr

Awatar użytkownika
peg
Posty: 1440
Rejestracja: 27 wrz 2006, 23:23
Deska: C.L.A.S.H
Latawiec: EVO, Rebel, Vegas
Lokalizacja: Białystok
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 wrz 2010, 18:20

kowalm pisze:jak chcesz latać od 10 węzłów na 11 to chyba na skimboardzie albo "drzwiach"


Śnieży ma 60 kg. Da rade pływać od 10 RÓWNYCH knotów na 11m Waroo i dobrej desce. Podobnie, jak sadzę, radziłby na 9,5m Kahoonie, 10m NORTH EVO czy kilku innych podobnych konstrukcjach.

ALOHA!

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2010, 14:20

nie - z wykonanymi z tworzywa elementami barów BEST 2010 nie mielismy zadnych problemów
podobnie jak nadal nie mam zadnych problemów z moimi barami 2009 - których nadal (od 2 sezonów) uzywam - a które równiez mają elementy z tworzywa...


co do Waroo 09 i 010
010 wg mnie swietnie nadaje sie dla poczatkujacych i srednioozaawansowanych
jednak 09 na wiecej pozwalał ZAAWANSOWANYM

i faktycznie KAhoona ma LEPSZY dół od Waroo
co nie znaczy że Waroo ma slaby dół
znaczy to bardziej , że W OGÓLE TRUDNO o kite z lepszym dołem niż Kahoona
kto na niej plywal - ten wie JAKĄ ma moc od dołu

pzdr


ps: mamy po ostatniej sztuce NOWYCH 7, 9 i 11m2 Waroo 2010 w bdb cenach
oraz kilka szt uzywanych Waroo i Kahoon w stanach od idealnych po srednie..

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 wrz 2010, 14:49

o proszę, "nie wiedziałem :wink: że na kajtach przeznaczonych dla początkujących
i jednych z najlepszych do nauki , zapewniających szybki progress
można robić tak ładne kiteloopy

Obrazek

pozwoliłem sobie użyć zdjęcia z Rewy

a tu kolejne ładne ujęcie Kahoony z RSZ

Obrazek

Kahoona jest latawcem który "w cieniu" legendarnego Waroo przeszedł "bez echa" przez dwa lata na polskim rynku
a jest to kite , o którym krążą raczej pozytywne a nawet bardzo dobre opinie

mimo że jest łatwym , progresywnym kajtem dla początkujących
na wiele pozwala
i wiem że wiele BARDZO zaawansowanych osób z jedną z zawodniczek (Kirstin Boese) na czele
pływa wlaśnie na TYM modelu..

warto go spróbować
to naprawdę udana konstrukcja
już model 2009 był bardzo udany - a V2 2010 jest po prostu bardzo dobry

pzdr

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post24 wrz 2010, 19:41

pływałam na ubiegłorocznej kahoonie 9,5 przy ok.18knt i 7,5 przy ok.23knt.
byłam dobrze dobrana, a w obu przypadkach miałam wrażenie opóźnionej reakcji na ruchy barem (porównuję do mojego ulubionego nemiego 8m 09'... różnice w konstrukcji i ich konsekwencje oczywiste).
ale... czy tegoroczna kahoona 11,5 jest szybsza w reakcjach niż ubiegłoroczna ??? w każdym rozmiarze podobnie? (tu pytanie do Best lovers).
i jak reaguje w porównaniu do tegorocznego waroo 12 (pomińmy różnicę powierzchni). starsze modele waroo, szczególnie w większych rozmiarach oceniałam jako "wołowate"...
szukam 11-12 metrów z dobrym dołem, ale reaktywnych.
czy nowe waroo, jest zmienione na tyle, że mogłoby być TYM rozwiązaniem?
czy raczej kahoona? (tegoroczny nemi 12 mi jakoś... no... niestety... :roll: )

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 wrz 2010, 02:17

Reakcję na barze można zmienić przez strymowanie latawca - generalnie Kahoona V2 jest bardziej udana niż V1.

Co do rozmiaru, mało znam dziewczyn które potrzebują 11,5 - tak naprawdę 9,5 i 5,5 powinny być dla Ciebie wystarczające - i nie będziesz narzekać na szybkość ;)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości