Deski Crazy Fly 2011 w szczegółach !

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
EASY SPORTS
Posty: 176
Rejestracja: 11 paź 2010, 15:07
Deska: Crazy Fly/Gaastra Kiteboarding
Latawiec: Crazy Fly/ Gaastra Kites
Lokalizacja: Poznań, ul Olsztyńska 2/ W sezonie - kemping "Chałupy 6"
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 12:40

10 lat projektowania desek za nami...

Crazy Fly obchodzi 10-lecie istnienia - w tym czasie zdążyli zebrać odpowiednią ilość doświadczenia, wybrać najlepsze materiały, zapoznać się ze światowymi trendami i stworzyć unikatową kolekcję desek... Cel firmy jest jasny i przejrzysty dla wszystkich - oferować kitesurferom produkty najwyższej jakości.

Technologie:

Crazy Fly Tips

Nowa koncepcja marki Crazy Fly to udoskonalone tipy – końcówki w deskach dwukierunkowych. Nowe technologie rozwijające się z zawrotną prędkością w przemyśle materiałów pozwoliły na stworzenie niesamowicie elastycznych tipów przy jednoczesnym zachowaniu wytrzymałości – nowe tipy są nie do złamania!

Tej technologii nie doświadczyliście nigdy przedtem, jest to nowość w deskach kite! Miękkie tipy dają bardzo ciekawe osiągi i wrażenia na wodzie… Nowe deski są bardzo przyjemne w prowadzeniu i niesamowicie reaktywne. Dzięki elastycznym tipom deski są bardziej wakestylowe i łatwiej wybić się na nich z krawędzi!

Obrazek


Double Concave - Raptor PRO LTD

Podwójnie wklęsły kształt dna daje niesamowitą kontrolę przy ciętych skrętach! Każdy poczuje się jak zawodnik robiąc ciasne zwroty na pełnym Powerze! Wklęsłe kanały na dnie deski utrzymują wodę z dala od Ridera. Dodatkowo double concave zapewnia więcej mocy przy skokach oraz lepszą stabilność przy lądowaniu. Jazda na chopie również jest o niebo łatwiejsza i przyjemniejsza!

Obrazek

Full Carbon

Konstrukcje desek wykonane w 100% z włókna węglowego opierają się o 10-letnie doświadczenie marki Crazy Fly w tym zakresie. Są to zdecydowanie jedne z najbardziej zaawansowanych desek na rynku – carbon jest materiałem niezastąpionym – posiada cechy, których nie przebija żaden inny materiał… Niesamowita lekkość w połączeniu ze sztywnością i wytrzymałością! Carbon działa bardzo dynamicznie – wykonane z niego deski nie odkształcają się a po skokach szybko wracają do swojego pierwotnego kształtu!

Obrazek

Tip to Tip Wood Core

Drewniany rdzeń jest podstawą desek CF. Jednolite drewno wzdłuż całej długości desek nadaje naturalny flex, sprawia, że deska w swej końcowej postaci jest niewiarygodnie lekka! Dzięki tej technologii deski CF’a łatwo wybijają się z krawędzi i są bardzo przyjemne na halsie.

Obrazek


Deseczki można będzie obejrzeć już na najbliższych targach w Poznaniu BoatShow 2010 na które serdecznie zapraszamy :)

Pozdrawiamy
Easy Team :thumbsup:

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 13:58

Wyglądają super i myślę, że muszą równie dobrze zachowywać się na wodzie. Z chęcią sie przejadę przy jakieś okazji.
Miękkie tipy to ciekawe podejście.
Jakie dokładnie drewno używacie za rdzeń?
SU-2 robiło juz chyba w każdym rodzaju drewna. Bambus okazał się bezkonkurencyjny :idea:

EASY SPORTS
Posty: 176
Rejestracja: 11 paź 2010, 15:07
Deska: Crazy Fly/Gaastra Kiteboarding
Latawiec: Crazy Fly/ Gaastra Kites
Lokalizacja: Poznań, ul Olsztyńska 2/ W sezonie - kemping "Chałupy 6"
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 14:32

Zapraszamy na testy w takim razie :) każdy model będzie dostępny do objeżdżenia :!:
Co do gatunku drewna... niestety tajemnica firmowa :wink:

Ale polecam zapoznanie się z tym linkiem, przedstawia w skrócie proces produkcji(widać rdzenie :) ) :
http://www.crazyflykites.com/cf2011/site.php?id=inourhouse

Pozdrawiamy :thumbsup:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 15:37

..a parę lat temu to były naprawdę tanie i niszowe deseczki :wink: Szkoda, że nie pozostali na poziomie cen konkurencyjnych do innych znanych marek tak jak to było jakiś czas temu.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post08 lis 2010, 15:38

super zdjęcie z Kihwanem...na sucho :thumbsup:

EASY SPORTS
Posty: 176
Rejestracja: 11 paź 2010, 15:07
Deska: Crazy Fly/Gaastra Kiteboarding
Latawiec: Crazy Fly/ Gaastra Kites
Lokalizacja: Poznań, ul Olsztyńska 2/ W sezonie - kemping "Chałupy 6"
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 15:46

Ceny jak najbardziej konkurencyjne :wink:
http://kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=33093
zapraszam do zapoznania się z ofertą :thumbsup:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 15:49

EASY SPORTS pisze:Ceny jak najbardziej konkurencyjne :wink:
http://kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=33093
zapraszam do zapoznania się z ofertą :thumbsup:

Kolego, ale nie rób ludzi w ci***
Zakładasz topic o deskach z kolekcji 2011, a pokazujesz link z deskami i cenami desek 2010r :naughty:

EASY SPORTS
Posty: 176
Rejestracja: 11 paź 2010, 15:07
Deska: Crazy Fly/Gaastra Kiteboarding
Latawiec: Crazy Fly/ Gaastra Kites
Lokalizacja: Poznań, ul Olsztyńska 2/ W sezonie - kemping "Chałupy 6"
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 16:00

Ceny desek 2011 są bardzo porównywalne do kolekcji innych brandów, a jakość użytych materiałów niejednokrotnie je przewyższa...
Przykład włókna węglowego które jest o wiele droższe niż włókno szklane a ceny jak już wspominałem nie odbiegają od innych producentów :wink:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lis 2010, 16:21

EASY SPORTS pisze:Ceny desek 2011 są bardzo porównywalne do kolekcji innych brandów, a jakość użytych materiałów niejednokrotnie je przewyższa...
Przykład włókna węglowego które jest o wiele droższe niż włókno szklane a ceny jak już wspominałem nie odbiegają od innych producentów :wink:

No i z tym się dokładnie zgodzę. Pisałem tylko, że szkoda że nie pozostali na poziomie cenowym jak kilka lat temu (a deski wówczas robili też z włóknem węglowym :wink: )

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post08 lis 2010, 17:02

Co do „wczorajszych” cen sprzętu :idea:
Kiedyś w 2006r Karaś swoją produkcję nówencję z karbonu
do domu mi przywiózł za 700 zł :thumb: to były czasy :D
mały :offtopic: ale cały temat nie powinien być chyba na głównym :wink:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post11 lis 2010, 18:30

EASY SPORTS pisze:Ceny desek 2011 są bardzo porównywalne do kolekcji innych brandów, a jakość użytych materiałów niejednokrotnie je przewyższa...
Przykład włókna węglowego które jest o wiele droższe niż włókno szklane a ceny jak już wspominałem nie odbiegają od innych producentów :wink:


Hej,

Ceny używych materiałów nijak mają się do ceny detalicznej deski. Włókno węglowe droższe od szklanego- zgada się ale to przy kupowaniu setek kg włókna to grosiki. Bardziej kasuje się dolary za wiedzę gdzie, jaką gramaturę i pod jakim kątem taką tkaninę ułożyć i jaką żywicą to posklejać no i całą resztę zabawy aby deska się dobrze sprzedawała marketing itd.

Drewno użyte do desek to oczywiście PAULOWNIA i nie jest wielką tajemnicą, że większość producentów pakuje to lekkie drewno do swoich desek.

Apropo bambusa w su2 to nie wydaje mi się aby cały rdzeń był z bambusa - wagardzenia byłaby zbyt duża. Raczej tylko wierzchnia warstwa? Jeśli się mylę poprawcie mnie proszę.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
bronix
Posty: 564
Rejestracja: 17 wrz 2007, 16:35
Lokalizacja: NPI Pisz /no i Brzeźno
Postawił piwka: 1 raz
 
Post11 lis 2010, 19:17

Jeśli chodzi o ceny tych desek to jak zwykle zweryfikuje rynek czyli MY ,bo narazie to jest niewiele brandów z ludzkimi cenami do jakości :mrgreen:

Awatar użytkownika
szed
Posty: 3853
Rejestracja: 09 lip 2005, 19:34
Deska: CF, North, Shin
Latawiec: Naish
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 31 razy
Kontaktowanie:
 
Post11 lis 2010, 19:34

bronix pisze:Jeśli chodzi o ceny tych desek to jak zwykle zweryfikuje rynek czyli MY ,bo narazie to jest niewiele brandów z ludzkimi cenami do jakości :mrgreen:

..eeeeeee.... trochę jest! Tylko w Chinach :mrgreen:
do wyboru, do koloru..
bamboo:
http://bolangsports.en.alibaba.com/prod ... erproduct1
carbonik:
http://bolangsports.en.alibaba.com/prod ... erproduct1
:wink:

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 lis 2010, 11:34

...eeee, skasowałem poprzedniego posta, bo ... i tak nie miałem nic ważnego do powiedzenia, więc mała strata :wink: [poza tym prawie nikt nie załapał ironii "kupowania" chińskich podróbek]

PS: a tak wogóle to z większością rzeczy z postu Gonzo zgadzam się, mam pdobne zdanie :arrow:
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 23:19 przez GURU 10.5, łącznie zmieniany 1 raz.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lis 2010, 02:22

W zasadzie jak dla mnie to Zak pozamiatał ;) :hand:

Gratulacje dla CF za 10 lat istnienia na rynku!

Jednak, Panowie, z czystej :!: :idea: ciekawości -

- w czym elastyczne tipy CF różnią się od innych elastycznych tipów stosowanych w innych topowych deskach na świecie ( długo by wymieniać marki...)?
- w jaki sposób double concave zapewnia więcej mocy przy skokach?
- drewniany rdzeń i karbonowe wzmocnienie są stosowane od lat szeroko w deskach różnorodnych świetnych firm ;)

...mam radę, może na miejscu, może nie - mniej marketingowej papki ze strony, więcej zdjęć riderów ( Kih Won przecież nie tylko na brzegu "potrafi";)) i będzie siii

pzdr :)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości