Doradzcie koledzy!!Slingshot Rally2013 czy inny????

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
peterrmn
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, 22:11
Deska: ...
Latawiec: ...
 
Post19 lip 2013, 21:58

Witam,mam prosbe,prosze o pomoc fachowa jestem poczatkujacym po 2IKO chce kupic latawce 9m i 12m waze 90kg, to beda moje pierwsze kity i znajomy doradzil mi SS Rally 2013,ja plywalem na Naish Park i Liquide Force Envy-na kursach, freeride to co interesuje mnie narazie wiec bardzo prosilbym zebyscie doradzili mi-nie chdzi mi o cene bo je znam dobrze tylko o cos z czego bede zadowolony,chcialbym zeby latwo wstawal z wody i zeby posluzyly mi na najblizsze dwa lata dopoki nie poczuje ze juz czas przejsc poziom wyzej :D i chodzi mi o nowe latawce oczywiscie,na codzien mieszkam w Norwegii tu niestety ceny sa masakryczne i maja tylko Liquid Force :? innych nie maja!!Bede wdzieczny za podpowiedzi-postawcie sie w mojej sytuacji...napewno na poczatku tez w niej byliscie :thumbsup: pozdrawiam Piotrek

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post20 lip 2013, 00:54

Witam, ja bym Slingshot Rally nie polecal na poczatek. Moim zdaniem jest to latawiec dla srednio zaawansowanych/zaawansowanych. Oczywiscie poczatkujacy da rade latac nim, ale bedzie mu troche ciezej niz w przypadku innych kite`ow. Jezeli jest ktos uzdolniony to zalapie szybciej, jezeli mnie to wolniej, ale po co na poczatku sie meczyc, skoro mozna latwo, lekko i przyjemnie zaczac plywanie samemu na innym lepszym dla poczatkujacych latawcu? Jezeli ktos lapie kitesurfing wolniej to dobor zlego latawca moze go zniechecic.

Ja na poczatek polecam zakup uzywanego latawca. Moim zdaniem przy Twojej wadze jeden rozmiar - 12m w zupelnosci wystarczy. Polecam szczegolnie Ozone Catalyst 2011/2012 -moim zdaniem najlepszy na poczatek (nie tylko moim zdaniem, wiele osob poleca go na poczatek, poza tym szkolki ich uzywaja w szkoleniach) oraz polecam Cabrinha Convert od 2009. Moim zdaniem sa to dwa dobre latawce w przystepnych cenach. Polecam rowniez RRD Passion ale ciezko go dostac oraz Naish Ride, jednak jego cena jest dosc wysoka.

Poza tym chcialbym polecic strone: www.kitefinder.com ktora moze okazac sie pomocna w doborze latawca. Poczatkujacy zaznacza, ze szuka kite`ow dla poczatkujacych i ma spis 50 latawcow zalecanych dla poczatkujacych razem z ich opisem i testami oraz charakterystyka.

Mam nadzieje, ze troche pomoglem. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
aga.kite
Posty: 85
Rejestracja: 14 gru 2011, 17:07
Deska: Nobile
Latawiec: Slingshot Rally
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post20 lip 2013, 01:38

Uważam podobnie jak przedmówca.
SS Rally wymaga sporo pracy od ridera.Są to kity szybkie,zwinne łatwo się prowadzą i to czego szukasz łatwo wstają z wody.Na początek dość wysoki level.

Za to dla mnie pozytywne zaskoczenie Ozone Edge 2013 moim zdaniem idealne dla początkujących,kite: praktycznie sam ostrzy,jak chodzi o skoki też ma dobrą windę,lekki na barze,system depower na pewno lepiej funkcjonuje niż przy SS, po wyjściu z wody banan na gębie murowany.

Cabrihna Vector też brała bym pod uwagę. Porównując z SS to ostoja spokoju.Stabilne,sprawny system depower,trochę bardziej trzeba się namęczyć przy wstawaniu z wody ale do nauki i zabawy na początku,czemu nie :wink:

A i tak ile głów tyle opinii. Powodzenia :thumb:

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 lip 2013, 01:42

SS Rally jest jak najbardziej ok latawcem na początek, naukę i progres. Tak jak zresztą wszystkie konstrukcje Open Delta C. W skrócie; duży zakres wiatrowy i d-power, bardzo łatwy restart z wody, bardzo dobry system zrywki/leash'owania. Dodatkowym atutem, który w rozwoju twoich umiejętności napewno cię nie zatrzyma, przez najbliższe 2-3 sezony. Do tego jakość wykonania i użytych materiałów jest na najwyższym poziomie. Ale jak Fordon wspomniał, także bardzo udanymi konstrukcjami są modele Convert z Cabrinha, choć z tej marki zdecydowanie polecałbym już Vector'a - najnowszą konstrukcję - genialny latwiec dla początkujących, ale też na progres i pierwszy freestyle.

pozdrawim

stiv a

peterrmn
Posty: 5
Rejestracja: 18 lip 2013, 22:11
Deska: ...
Latawiec: ...
 
Post20 lip 2013, 11:04

dziekuje Wam bardzo za podpowiedzi,napewno mam juz teraz jakies rozeznanie w temacie,jezeli jeszcze ktos chcialby cos dodac od siebie serdecznie dziekuje bo kazde info jest przydatne :thumbsup: Piotrek

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2013, 10:55

tzn ze nie polecacie delt na poczatek? ss rally to latawiec typu delta, ktory moim zdaniem jak najbardziej nadaje sie do nauki. sa to latwe w restarcie latawce, maja fajna winde, dobrze ida na wiatr. jesli komus przeszkadza predkosc moze zwolnic rally podpinajac go inaczej tak samo zreszta jak i inne delty.

spyker
Posty: 23
Rejestracja: 12 maja 2013, 08:56
Deska: nobile nhp
Latawiec: Ozone C4, Cronix
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 lip 2013, 17:22

Mówisz o nowych ? myślę, że Catalyst Ozone 2012, będzie ok rozmiar do wyboru, zależy jak tam u ciebie wieje, latawka dosyć rozwojowa, jeśli chcesz latać w te i spowrotem oraz wysoko i długo weź Edga 2012-2013 Ozone, kite nie za szybki z dużą mocą. Polecę ci jeszcze absolutną nowość Cronixa flysurfera 2013. jest naprawdę uniwersalny. Rally jest fajny błędu też nie zrobisz,
Ja bym brał w kolejności
Cronix, Catalyst , Rally, Edge gra w innej lidze ogranicza do pływania po prostej i mega skoków najlepiej na płaskiej wodzie ale robi to naprawdę dobrze

kite24.pl
Posty: 5582
Rejestracja: 25 sie 2006, 17:42
Deska: SU-2
Latawiec: Gin Cannibal
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 29 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2013, 21:10

Rally i Z z Slingshota to latawce na początek i nie tylko . Stabilne z bardzo dobrym zakresem wiatrowym i banalnie prosto wstają z wody.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 lip 2013, 11:40

"łubudubu...." ;)

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post25 lip 2013, 14:07

Nie wierze w to co czytam :shock: :shock: :shock:

Kolega ukonczyl kurs plywajac na Naish Park, czyli freestyle'owej maszynce :idea: a mu radzicie Rally, Passion, Catalyst, Vector czy inne hybrydowe szmatki. To tak, jakby skonczyc prawko na Ferrari i jezdzic Skoda :hand:

peterrmn, jezeli jeszcze nie kupiles Rally, a myslisz o Slingshocie, to patrz w kierunku RPM, lub Open-C innych firm. Duuuuuzo szybciej wejdziesz w swiat trickow bez sprzedazy szmatek "dla poczatkujacych".

Barosz21
Posty: 528
Rejestracja: 01 gru 2007, 12:15
Deska: SU-2 Warcraft
Latawiec: Zeeko Krush
Lokalizacja: Szczecin/Piła
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post25 lip 2013, 14:48

Nie wierzę, że jak ktoś się uczył jeździć na Ferrari to potrafi nim jeździć. Tak samo nie wierzę że jak ktos się uczył śmigać na Fuelu to potrafi nim latać.

Zgadzam się z innym twierdzeniem - RPM będzie fajną maszyną na zawsze, choć zwróciłbym uwagę na wykonanie z którym RPM za moich lat użytkowania miał spory problem. Moja subiektywna ocena latawca 0-10 to 8/9

Generalnie Rally (miałem 2012) to fajny latawiec na początek ale i średniozaawansowany nim nie pogardzi. Wypinałem się łatwo choć czikenloop był mikronowy:P Loopów nie kręciłem bo się dziwnie łamał- trzeba go nakatać na kamień. Moja subiektywna ocena latawca 0-10 to 6

Co do Catalyst przynajmniej w teorii na 2013 ma być bardziej open C niż model z 2012. Przetestuje to powiem coś więcej bo się nei mogę zebrać póki co. Pomijając ten fakt to catalyst 2012 to nie jest latawiec TYLKO dla początkujacych. Świetnie lekko kręci loopy i naprawdę miło zachowuje się na wypięciu. Ok to nie c4 ale tego latawca chłopak napewno nei będzie musiał zmieniać co roku. Ja pomimo wyższego poziomu niż pytający nie pogardziłbym nim. Moja subiektywna ocena latawca 0-10 to 8 ale duży plus za wykonanie.

Nie będę polecał co ja bym kupił bo nie o to chodzi. Widać przecie pod awatarem :)

Pozdrawiam


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości