Strutless Kites LW

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
szlagus
Posty: 104
Rejestracja: 01 wrz 2011, 22:34
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 sie 2014, 16:29

Czy ktoś miał przyjemność testować duże rozmiary wynalazków kajtów strutless- bez tub poprzecznych ( tylko pompowańce- NIE flajsurfery, ozony chrono, deski rejsowe, drzwi od stodoły lub inne foile)?

Zastanawiam się na ile realnie zwiększy się dolny zakres w praktyce. Jak do tej pory to największym kajtem jaki mam jest 13.5m delta (Core XR- pancerna konstrukcja a co za tym idzie dość ciężka)- mam przy niej pływanie na skimboardzie bez tracenia wysokości od około 12 węzłów przy 75kg.

Od razu powiem, że interesuje mnie koszenie trawnika strapless na skimie lewo prawo przy minimum wiatru 8-9 w z zakresem do 15w mniej więcej, który nie będzie spadał jak się zdarzy chwilowa dziura wiatrowa do 5-6w.

W internetach userzy sobie chwalą Boardriding Maui Cloud 17m (3.2 kg)- ktoś coś pływał ewentualnie może porównać do klasycznych konstukcji LW (3 tuby poprzeczne itp)?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post19 sie 2014, 17:07

Pewnie sporo zalezy też od skima. Dobrym patentem moze byc cos ala potato (chyab od firewire) i north nugget. Do koszenia wody lewo-prawo jak znalazł.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2014, 11:16

Niebawem do testów dostępny będzie Liquid Force Solo w PL

Obrazek

Awatar użytkownika
dpacior
Posty: 609
Rejestracja: 28 wrz 2009, 16:38
Latawiec: dmuchawiec, wiatr....
Lokalizacja: Morąg
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 14 razy
 
Post20 sie 2014, 12:03

ale 15 tez bedzie czy tylko male/srednie? I bedzie faktycznie do testow, czy jak to zwykle w szkolkach bywa, ze jest 1-2 duze latawce, ale jak na nie popiarduje to zawsze sa na lekcjach i nie ma opcji zeby sie przeplynac? :doh:

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2014, 17:02

dpacior pisze:ale 15 tez bedzie czy tylko male/srednie? I bedzie faktycznie do testow, czy jak to zwykle w szkolkach bywa, ze jest 1-2 duze latawce, ale jak na nie popiarduje to zawsze sa na lekcjach i nie ma opcji zeby sie przeplynac? :doh:



Hola hola ;)

Jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś przyszedł do naszego centrum testowego - Chałupy 3, Akademia Kitesurf i został odprawiony z kwitkiem.

Zawsze znajdziemy jakiś sprzęt, jak nie w danym momencie to za godzine..

Skupimy się głównie na dużych rozmiarach, jeżeli chodzi o Solo :thumb:

śnieży
Posty: 334
Rejestracja: 21 sie 2010, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post20 sie 2014, 18:57

moje kilka groszy - kupiłem sobie w tym roku NKB Dyno jako największy rozmiar w secie - 13m na moje 60kg wagi, więc zakres dolny trochę poniżej 10kt. kite jest odchudzony - co prawda ma 5 tub poprzecznych, ale ma jakieś lżejsze materiały, mniej wzmocnień, mniej grubego dacronu, brak one pumpu itp. i teraz do sedna: wszystko chodzi fajnie, super latawiec ALE podczas jednego dnia z dziurami w wietrze WCALE nie odniosłem wrażenia żeby trzymał się nieba lepiej niż inne (nie-odchudzone) konstrukcje. więc albo dyno daleko do prawdziwych lightwindów (które nie/mniej spadają) albo to wszystko to pic na wodę i po prostu marketing

Atris
Posty: 139
Rejestracja: 20 wrz 2014, 23:05
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post20 wrz 2014, 23:16

Airush Lithium Zero

Solidny, nie spada i ciagnie jak diabli.

Niby tylko do ok 11 kts ale jak sie dobrze go ustawi to 80 kilowy rider na twin tipie do 15 kts poplywa.

Na lekkiej desce to i przy 5 kts pociagnie.

Ostatnio przy 7 kts we dwie osoby na SUP smigalismy :)

http://www.airush.com/2014/kites/lithium-zero/


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

cron