Pianka na wiosnę jesień

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2014, 10:47

Takiego misia O'Neill ma już od ładnych paru lat nawet w niższych modelach - oto Gooru i jest Firewall na klacie i pleckach - dodatkowo Technobutter firewall w wyższych modelach ( plastry miodu z komórkami powietrznymi zamkniętymi miedzy warstwami neoprenu.) i technobutter neopren w modelach psycho 1, psycho 1, Pyrotech, Hyperfreak.. Teraz na 2015 modele psycho 3, i psychofreak dostają Technobutter-Firewall 2 i Technobutter-neoprene 2 (w wersji drugiej) - jeszcze bardziej zmodyfikowanej i udoskonalonej.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post18 wrz 2014, 12:13

kiteandmore pisze:Do tego trzeba dodac jeszcze x-sport w Katowicach.

Pytałem ich, bo chciałem przymierzyć i nic się nie pochwalili.

kiteandmore
Posty: 148
Rejestracja: 09 kwie 2012, 08:48
Lokalizacja: Kiel
Postawił piwka: 4 razy
 
Post18 wrz 2014, 12:23

alvaro pisze:
kiteandmore pisze:Do tego trzeba dodac jeszcze x-sport w Katowicach.

Pytałem ich, bo chciałem przymierzyć i nic się nie pochwalili.



Na stanie jeszcze nie maja, ale zamowic moga.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 wrz 2014, 12:54

andrzejwodejszo pisze:Takiego misia O'Neill ma już od ładnych paru lat nawet w niższych modelach - oto Gooru i jest Firewall na klacie i pleckach - dodatkowo Technobutter firewall w wyższych modelach ( plastry miodu z komórkami powietrznymi zamkniętymi miedzy warstwami neoprenu.) i technobutter neopren w modelach psycho 1, psycho 1, Pyrotech, Hyperfreak.. Teraz na 2015 modele psycho 3, i psychofreak dostają Technobutter-Firewall 2 i Technobutter-neoprene 2 (w wersji drugiej) - jeszcze bardziej zmodyfikowanej i udoskonalonej.

Obrazek

Obrazek


Jeśli nawiązujesz do posta jediego to - nie! Bo to co on podesłał to flash lining z pianek ripcurl'a. Flash lining nie służy dociepleniu (jak firewall z oneilla) a do odprowadzania wody/szybkiego schniecia.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2014, 14:25

"szybkoschnięcie" było od zawsze w pakiecie :) teraz jeszcze to poprawili. Trzeba zrobić testy :D
phpBB [video]

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2014, 14:30

andrzejwodejszo pisze:"szybkoschnięcie" było od zawsze w pakiecie :) teraz jeszcze to poprawili. Trzeba zrobić testy :D


Wyschnie w 20 minut od wewnątrz na jesiennym słońcu?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post18 wrz 2014, 14:32

Windfreak z 2011 nie wyschnie.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 wrz 2014, 14:54

jedi1 pisze:
andrzejwodejszo pisze:"szybkoschnięcie" było od zawsze w pakiecie :) teraz jeszcze to poprawili. Trzeba zrobić testy :D


Wyschnie w 20 minut od wewnątrz na jesiennym słońcu?


Obrazek


ale bez wywijania na zewnątrz ? :D wątpię. Z wywijaniem - możliwe - musiałbym sprawdzić.

Trzeba zacząć od tego, że taki np psycho3, albo psychofreak w większości przypadków po pływaniu jest suchy w środku - majtki, klata, nogawki - może okolice nadgarstków i rękawów są mokre od środka, ale reszta pianka przynajmniej u mnie jest sucha. Możliwe, że po długiej sesji bodydragów z niedobrze zamkniętą pianką woda wleje się do środka, ale wyłącznie przez kołnierz - klata / plecy czy uda nie przepuszczają wody.

Pozdrowienia

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post18 wrz 2014, 20:19

ciechan pisze:Raczej weź pod uwagę pianki zapinane z przodu bo jest mniejsze prawdopodobieństwo dostania się wody do środka. Weź pod uwagę piankę z kapturem co dodatkowo uszczelni piankę. Przy turystycznym pływaniu pianka będzie sucha w środku co zdecydowanie podniesie termikę.
To jest obłędna pianka w super cenie:
http://abcsurf.pl/pianka_xcel_infiniti_ ... 43_-11651i

Kupiłem tą piankę.
Niezła akcja z tym ubieraniem... trzeba się bardzo spieszyć żeby skóra się mocno nie spociła, bo jak się spoci to bardzo trudno ją naciągnąć.
Rozebrać się z tej pianki to też nielada gimnastyka :)

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post18 wrz 2014, 20:49

Obczaj patent przy ubieraniu, że ubierasz "reklamówkę"(na rękę lub nogę nie na siebie:P) i wchodzi jak w masło. Poza tym polecę jeszcze skarpetki neoprenowe np. http://www.decathlon.pl/Kupowac/tribord+skarpetki one też wchodzą jak w masło. Dodatkowo można docieplić buty w zimę bądź jak wrócisz zmarznięty z sesji to rozgrzać nogi w domu. Jest to też super opcja na pływanie w "zimniejsze dni" a deseczkę czujesz jak na bosaka(w zimę trzeba się dopalić butami oczywiście). Osobiście posiadam dwie pary takich skarpów jedne czysty neopren rozgrzewam się nimi po sesji jak mi zimno w nogi plus docieplam buty w zimę a drugie z zaimpregnowaną podeszfą gumą, które świetnie się sprawdzają w zimniejsze dni zamiast butów(czujesz się na deseczce jak na bosaka).

Awatar użytkownika
alvaro
Posty: 124
Rejestracja: 06 sie 2011, 10:51
Deska: SU-2 Bamboo
Latawiec: Best Kahoona 11.5 + Vision 9
Lokalizacja: Brzeszcze
Postawił piwka: 5 razy
 
Post18 wrz 2014, 23:21

Podaj link do tych z podeszwa + jakis rekawiczek

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post19 wrz 2014, 08:08

alvaro pisze:
ciechan pisze:Raczej weź pod uwagę pianki zapinane z przodu bo jest mniejsze prawdopodobieństwo dostania się wody do środka. Weź pod uwagę piankę z kapturem co dodatkowo uszczelni piankę. Przy turystycznym pływaniu pianka będzie sucha w środku co zdecydowanie podniesie termikę.
To jest obłędna pianka w super cenie:
http://abcsurf.pl/pianka_xcel_infiniti_ ... 43_-11651i
p
Kupiłem tą piankę.
Niezła akcja z tym ubieraniem... trzeba się bardzo spieszyć żeby skóra się mocno nie spociła, bo jak się spoci to bardzo trudno ją naciągnąć.
Rozebrać się z tej pianki to też nielada gimnastyka :)

Mam Oneilla Mutanta wchodzonego od góry.
Ubieranie, to kwestia nauczenia się a komfort termiczny o wiele lepszy :thumb:
W swojej pływam od i do pierwszych lodów,często wychodząc suchy :mrgreen:

gredy
Posty: 1169
Rejestracja: 29 sty 2011, 21:17
Latawiec: Best
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post19 wrz 2014, 08:09

alvaro pisze:
ciechan pisze:Raczej weź pod uwagę pianki zapinane z przodu bo jest mniejsze prawdopodobieństwo dostania się wody do środka. Weź pod uwagę piankę z kapturem co dodatkowo uszczelni piankę. Przy turystycznym pływaniu pianka będzie sucha w środku co zdecydowanie podniesie termikę.
To jest obłędna pianka w super cenie:
http://abcsurf.pl/pianka_xcel_infiniti_ ... 43_-11651i
p
Kupiłem tą piankę.
Niezła akcja z tym ubieraniem... trzeba się bardzo spieszyć żeby skóra się mocno nie spociła, bo jak się spoci to bardzo trudno ją naciągnąć.
Rozebrać się z tej pianki to też nielada gimnastyka :)

Mam Oneilla Mutanta wchodzonego od góry.
Ubieranie, to kwestia nauczenia się a komfort termiczny o wiele lepszy :thumb:
W swojej pływam od i do pierwszych lodów,często wychodząc suchy :mrgreen:

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post19 wrz 2014, 18:04

alvaro pisze:Podaj link do tych z podeszwa + jakis rekawiczek


Osobiście posiadam te 2mm http://www.decathlon.pl/skarpetki-hanka ... 01065.html super sprawa na wczesną jesień i wiosnę jak chcesz jak najszybciej poczuć dechę:P pod stopami i specjalnie nie zmarznąć. Są jeszcze 3mm http://www.decathlon.pl/skarpetki-hanka ... 01066.html ale nie testowałem myślę, że też są spoko. Jeśli chodzi o rękawiczki to sam chętnie bym coś nabył 3-5mm może ktoś coś poleci. Obecnie mam rękawiczki triborda w miarę ciepłe ale strasznie twarde kupiłem je tylko dla tego, że weszła prognoza i były potrzebne na rano a tylko dekatlon był otwarty :P. Potrzebuje coś na zimę 3-5m zastanawiam się nad tzwn. jednopalczastymi co wy na to? czy lepsze 5palczaste?

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post19 wrz 2014, 19:59

Wedlug mnie/dla mnie ZDECYDOWANIE(!) 5 palcow. Dobre rekawice sprawia, ze szybko sie przyzwyczaisz i "prawie" nie bedziesz ich czul. Ja mam przecietne, grube 5mm rekawice i daje rade nimi zasuplac/rozsuplac pigtails`y, a o reszcie prostszych czynnosci nie wspominajac. A jak dorwiesz dobre 3mm to powinno byc o niebo lepiej. Wiadomo, ze gola dlon to nie to samo co rekawica neoprenowa, ale jak najbardziej jest sprawnie, porecznie, komfortowo i wygodnie - a zawsze lepiej miec dodatkowe 4 palce niz tylko 1...

Tu byl watek na temat rekawic i butow:

viewtopic.php?f=15&t=54201


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości

cron