SS Turbine 15m, Rally 14m

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2016, 22:14

Co radzicie? Tą 12-stkę sprzedać i kupić coś mniejszego czy raczej dam radę to ogarnąć na powiedzmy Bytyniu,zwracam dużą uwagę na bezpieczeństwo a jeszcze słabo pływam ale pływam.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post14 sty 2016, 22:15

Kosa1337 pisze:Ten wykres to całkowita prawda. Nie tylko wielkosc sie liczy ;D Wynika to z wiekszego ar, W cabrihna jest tak samo z SB i velocity. SB 10m zaczniesz od 11knt i skończysz na 24 a velo zaczniesz od 13 ale skończysz na 33 :D

Tylko weź też pod uwagę roczniki, bo te same nazwy modeli latawców na przestrzeni nawet 2-3 lat nie zawsze oznaczają te same ich właściwości. Sam się o tym przekonałem, jak kilka lat temu miałem Crossbowa 13 m 2010, wiało granicznie ale dawałem radę trzymać wysokość. Biorę Switchblade 12 m 2010 kumpla tak żeby zobaczyć co to za latawiec, a tu dupa, lecę tylko z wiatrem, zero szans na ostrzenie... i żeby nie było, że porównuję 2 różne latawce, to kumpel miał 10 kilo mniej i też odpadał z wiatrem na tym swoim Switchu 12 m. A teraz ten sam (z nazwy) Switch z choćby 2013-14 gdzie już wycofali CB to już zupełnie inny latawiec z polepszonym celowo dołem. Także tu Ci przyznam rację, a nawet dodam że nie zawsze ta sama wielkość w tym samym modelu oznacza to samo. Wniosek niestety taki, że najlepiej samemu przetestować przed zakupem, a jak nie można to chociaż dopytać ale już niekoniecznie sprzedawców, tylko tak jak pisze kawa - tych co faktycznie pływali.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2016, 22:18 przez boldek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post14 sty 2016, 22:17

vitas pisze:Co radzicie? Tą 12-stkę sprzedać i kupić coś mniejszego czy raczej dam radę to ogarnąć na powiedzmy Bytyniu,zwracam dużą uwagę na bezpieczeństwo a jeszcze słabo pływam ale pływam.

Chętnie odkupię jak faktycznie aż tak dobrze ciągnie ;)
hehe

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2016, 22:23

Jak moja żona to wiem :lol: ale latawiec tylko rozpakowałem i napompowałem w salonie więc jeszcze wody nie widział,jest z 2015r ale baru nie kupiłem bo się zastanawiam nad modelem z 2016r podobno super.

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post14 sty 2016, 22:30

Udało Ci się z tą żoną :lol: Nie śmiem kwestionować ;)
Ale faktycznie jak byś rozważał jednak sprzedaż, to daj znać na priv bo szukam 13-14 no ale jeśli ta 12 ma tak wybitny dół, to też bym się jej z chęcią przyjrzał.
Pozdr

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post14 sty 2016, 22:49

Jak kupię suchara to już w Kwietniu będę w Swarzewie na pływanku to to Ci dam potestować a jak Będzie Ci odpowiadał to się dogadamy jak będziesz zainteresowany a jak mi będzie odpowiadał to się nie dogadamy :D

sztyvny
Posty: 178
Rejestracja: 20 lis 2012, 12:04
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 8 razy
 
Post14 sty 2016, 22:53

Vitas żeby za dużo nie stracić daj ogłoszenie ze wymienisz 12m na nówkę 10m i pewnie się ktoś znajdzie bo 10m pare złotych tańszy i błagam nie ruszaj na Bytyń z tym latakiem chyba że po trzech pięciolitrowych oazach
p.s
a żona jak zobaczy jak Rally ciągnie to się zarumieni

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post14 sty 2016, 23:49

Bytyn mojlokalny spot;) jedynie co tam mozna to rozpitolic sobie deske na ceglach na dnie ale i tak tam jezdze. Jesli jeszcze faktyznie nieużywany to zadzwon do sprzedawcy i zapytaj sie czy ci wymieni na mniejszy jak go tylko rozpqkowales i metki przy nim sa i przy plecaku tez to moze sie zgodzi; ) z rally 10 twoja zona bedzie zazdrosna. Ps nie byles jeszcze na bytyniu?

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post15 sty 2016, 08:45

vitas pisze:Jak kupię suchara to już w Kwietniu będę w Swarzewie na pływanku to to Ci dam potestować a jak Będzie Ci odpowiadał to się dogadamy jak będziesz zainteresowany a jak mi będzie odpowiadał to się nie dogadamy :D

Podejrzewam, że do tego czasu i Ty i ja już będziemy po zakupach, ale na wspólne pływanko jak najbardziej zapraszam :) BTW u nas sezon rusza luty-marzec jak się tylko zatoka lodu pozbędzie :)

Awatar użytkownika
Wiktorek
Posty: 715
Rejestracja: 02 sty 2004, 09:34
Deska: Skywalker, OR Mako!
Latawiec: RRDs, Rally
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 11 razy
 
Post15 sty 2016, 10:20

vitas pisze:Co radzicie? Tą 12-stkę sprzedać i kupić coś mniejszego czy raczej dam radę to ogarnąć na powiedzmy Bytyniu,zwracam dużą uwagę na bezpieczeństwo a jeszcze słabo pływam ale pływam.

Trudno powiedzieć przy Twojej wadze. Rally górę też ma dobrą (przynajmniej starsze modele).
O ile dobrze pamiętam ktoś z okolic Poznania ma 12 rally (i pływa wtedy, kiedy ja na 10). To kwestia też prowadzenie latawca i rozmiaru deski. Jednak gość na 65 kg nie wyglądał ...
Na pewno bezpiecznej będzie na mniejszym, zwłaszcza przy bytyńskich kopach.

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post15 sty 2016, 11:40

Wiktorek pisze:
vitas pisze:Co radzicie? Tą 12-stkę sprzedać i kupić coś mniejszego czy raczej dam radę to ogarnąć na powiedzmy Bytyniu,zwracam dużą uwagę na bezpieczeństwo a jeszcze słabo pływam ale pływam.

Trudno powiedzieć przy Twojej wadze. Rally górę też ma dobrą (przynajmniej starsze modele).
O ile dobrze pamiętam ktoś z okolic Poznania ma 12 rally (i pływa wtedy, kiedy ja na 10). To kwestia też prowadzenie latawca i rozmiaru deski. Jednak gość na 65 kg nie wyglądał ...
Na pewno bezpiecznej będzie na mniejszym, zwłaszcza przy bytyńskich kopach.

możle że wlaśnie mowa o sztyvnym ;)
kwestia ustawienia na supełkach, możesz ostawić na minimum mocy na supelkach i ponoc robi dużą rożnice ale fakt jest taki że z twoją wagą jeśli latawiec będzie wisiał na niebie to ty popłyniesz na 12m ;) Góry 20 knt się nie spodziewaj. ps ja ogolnie tego latawca unikam jak ognia, nie umiem go zaciac odstawic na hals.

kawa
Posty: 177
Rejestracja: 25 lip 2012, 14:46
Deska: RLB SPLIT, SU-2
Latawiec: SLINGSHOTy
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post15 sty 2016, 16:33

@ vitas- wymień 12 na 10 jak się da a jak się nie da to dokup bar i przepłyń się na nim przy najbliższej okazji, zobacz jak jest, tak jak koledzy (i ja) wspominali- ustawień jest mnóstwo na węzełkach i można dużo z nich wycisnąć, a później dokup jakąś 9 i później 6lub5 (+ mniejszy bar) i będziesz miał seta na (prawie)każdy warun. Co do baru- z tego roku nie miałem w łapach- różnica polega no sposobie zaciągania depowera i udogodnieniu w możliwości przesuwania bloczka trymowania wzdłuż linek do lub od baru- wg preferencji. Widziałem gdzieś na forum o tym wątek....w starej wersji , dla snobów :wink: tegoroczny bar też występuje.

A wracając do tematu.. :?
Turbine 15m/Rally 14m...doznania, opinie, czy ciągnie jak żona i takie tam pytanka z pierwszego posta- z własnych pływań i doświadczenia. Kto wie, miał, pływał, proszę o info
P.S. wiem, że tabelki są o kant dupy i nie interesuje mnie jak to wygląda u innych producentów- chciałbym zasięgnąć opinii osób, które miały okazję pływać na tych konkretnych modelach w tych rozmiarach...pliiizz

vitas
Posty: 159
Rejestracja: 25 sty 2013, 14:02
Deska: nobile
Latawiec: slingshot rally
Lokalizacja: POZNAŃ
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post15 sty 2016, 19:59

Nie wymienię go na mniejszy w sklepie bo już nie mają tego rocznika ale gdy kolega bartolomeo pływał na Bytyniu na 12 to mi 10 nie chciała odpalić?wiało 12knt ja miałem nobile 666,pewnie to nielot był. Jak polecacie 10m to może się zamienię na nówkę lub używkę z barem.Pewnie w większości będę jezdzić na Bytyń lub Kórnik ale tam nikogo na kajcie nie widziałem.

Awatar użytkownika
Mikolpa
Posty: 3207
Rejestracja: 05 kwie 2013, 15:58
Deska: SU-2 Prorider 140, Trans 153
Latawiec: Rebel 10,12,14, Addiction 18
Lokalizacja: Wrocław
Postawił piwka: 126 razy
Dostał piwko: 142 razy
 
Post15 sty 2016, 20:20

kawa pisze:

A wracając do tematu.. :?
Turbine 15m/Rally 14m...


15? 14? chyba się nie dowiesz :P kto by takie rozmiary kupował i po co :lol:

Awatar użytkownika
Kosa1337
Posty: 158
Rejestracja: 21 mar 2011, 14:00
Deska: su-2, spleene
Latawiec: ozone, NKB
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post15 sty 2016, 21:57

Chłopaki po 90kg latają na 10 więc w więcej niż 12 nie ma co iść i to przy takiej desce. Na temat rally mało co.ktoś.powie w rozm 14 spróbuje zadzwonić do kogoś kto sprzedaje i podpytac jaki to latawiec a co do turbiny to chyba nigdy nie widziałem tego kita na niebie. W low króluja edge i zephyry ewentualnie rabele i dyno:)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości