Ozone

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
ZaŻenowany
Posty: 397
Rejestracja: 10 maja 2004, 23:16
Lokalizacja: Polska
 
Post14 cze 2007, 08:23

sciagnnieta byla do konca !
Od wczoraj w RedSeaZone jest Muri i przywiozl 7ke. poki co nie widzialem jej jeszcze przy bardzo niskich wiatrach, ale zdzilo mnie ze wazac tyle co ja plywal nawet kiedy wydawalo sie ze bedzie za malo (17-18 wezlow - choc rzadko tu w ciagu dnia jest tak malo).

jeszcze jedno w sprawie baru. bardzo kiepskie jest to, ze jest taki duzy zakres pracy baru, o ktorym juz pisalismy a ktory powoduje ze bar od pewnego momentu odpuszczenia wogole nie reaguje. Wkurza to zwlaszcza o rotacjach. Chcac odkrecic linki - puszczasz bar - a on nic. Trzeba mu niestety pomoc.

NIc to jednak, bo Murfi wlasie opracowal kilka patentow modyfikacji tego baru i chodzi jak zloto.

pozdr

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2007, 09:33

szkoda ze jej nie widziałeś bo jest special edition ;)
ciekawe ze miałeś zaciągnięta taśmę do końca skoro od połowy sie nic nie dzieje ;) może to wynika z techniki ale w zeszłym roku na 9 przy 39 knt i wadze rajdera ok 75 dawałem spokojnie rade na połowie taśmy. spytaj Marria ;) na 7 on jeździł na odpuszczonej zupełnie :)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2007, 15:37

Smokie pisze: na 9 przy 39 knt i wadze rajdera ok 75 dawałem spokojnie rade na połowie taśmy. spytaj Marria ;) na 7 on jeździł na odpuszczonej zupełnie :)


w dobrym BOW, a do nich z pewnością należą między innymi OZONE 2007 ten zakres w tym rozmiarze to żadna nowość :wink:

..no i mastersi nie byle jacy :idea: :wink:

pozdro

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 cze 2007, 18:57

no ototo ;)
marrio jeszcze nie taki dziadek ;)

ps. i raczej obstawiałbym że Instinct jest hybrydą, a nie rasowym BOWem :idea:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post15 cze 2007, 12:36

Smokie pisze:ps. i raczej obstawiałbym że Instinct jest hybrydą, a nie rasowym BOWem :idea:



Instinct chyba jest BOWem :roll:
wyglada jak BOW, zakres dolny i górny ma jak BOW..
przestaje ciągnąć po puszczeniu baru jak BOW..
nosi w góe zarówno w haku jak i wypięty jak BOW..
- nie wiem tylko jak go tam marketingowcy mianuja :wink:

a odczucia podczas pływania faktycznie nieco bardziej np od Waroo zbliżone w kierunku C :idea:

pozdro

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2007, 11:51

Instinct ma wymienione przez Ciebie cechy ale także wszystkie latawce typu BOW/SLE/Hybrid/Flat je maja. Na ten temat juz pisalismy w innym poscie ;) Wiec nadal twierdze ze Instinct nie jest Bowem. Raczej Hybrid/Flat.

:wave:

Awatar użytkownika
MatDe
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:45
Deska: Su-2
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 cze 2007, 22:34

Czy ktoś próbował naprawić końcówki baru w Ozonie :?: To strasznie boli kiedy ręka się ze ślizgnie po barze :evil: Wiało dzisiaj ponad 30 kts i przy Hp jak mi bar wyrwało to myślałem, że już wogóle skóry nie mam, i to samo przy Flat3 było :x . Od tego czasu boję się cokolwiek robić :cry: , ale za to loty były naprawdę niezłe :lol:

Awatar użytkownika
MatDe
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:45
Deska: Su-2
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2007, 10:05

Może trochę zaokrąglić końcówki papierem ściernym, a później czymś obkleić, np. taśmą izolującą :?: Nikt nie próbował z tym czegoś zrobić :?:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2007, 10:40

próbował...
możesz trochę pojechać szlifierką i później to spróbować obkleić jakimś tworzywem. ewentualnie sprobuj ta gąbke co masz na końcówce lisza, wcisnąć i później ja obklej. taka to prowizorka... niestety

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2007, 10:44

Znam ten ból, ja obklejałem taśmą "zbrojoną"-srebrną i pomagało. Możesz jeszcze coś pod nią włożyć, może gąbkę jakąś :?: Niestety to też niezła prowizorka :?

Awatar użytkownika
MatDe
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:45
Deska: Su-2
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post18 cze 2007, 11:02

Dzięki, napewno coś z tym zrobię :wink:

Awatar użytkownika
dr. borian
Posty: 199
Rejestracja: 26 maja 2004, 00:12
Kontaktowanie:
 
Post04 lip 2007, 12:39

dobra dziewczyny, nienawidzę siedzieć i pisać postów, ale tutaj się zmuszę i wam wszystko wytłumacze :D poważnie :D

a wiec tak:

krótka historia latawców pompowanych:

:arrow: na początku był chaos, eee no tak w 85

:arrow: później pojawiły się pompowane dwu linkowce, w których środek ożaglowania w zbiegał się mniej więcej z punktami podłączenia linek

:arrow: kolejną innowacją było wyodrębnienie linek nośnych i sterujących, czyli kite cztero-linkowy. Środek ożaglowania oscylował tu pomiędzy linkami nośnym, na które przypada jakieś 70-80% sił i sterującymi reszta sił

:arrow: w 2005 pojawił się design typu bow, który był mocno eliptyczny. pojawiły się bloczki przy latawcu, co dało zmienny środek ożaglowania(punkt mocowania linek nośnych przesuwa się względem latawca podczas zmiany kąta natarcia (pracy na barze)) co za tym idzie większy zakres wiatrowy, ale i większe siły gdyż linki sterujące trzeba było wybierać na bloczkach 2:1.

:arrow: w 2006 cześć firm wypuściła bowy mniej eliptyczne z wiekszym AR co pozwoliło na wyleiminowanie bloczków przy barze(nova, waroo, eh ripper) przy zachowaniu podobnego zakresu, ale na pewnym etapie utrudniło wstawanie z wody(pierwsze rippery, nova 1).

No i gdzie tu uplasować ozona?

zacznijmy od kształtu, jest to bow(poźniej wyjaśnie czemu nie zachowuje sie zupełnie jak bow) o niskim AR(z tego się bierze dobry dół oraz to że nie odpuszcza) mało eliptyczny(gorzej wstaje z wody, 2006 chyba w ogóle).

rozkład sił:
wszyscy są zajarani brakiem sił na barze(Batman az do tego stopnia ze zaczęło mu się wydawać ze to ułatwia mu podciągniecie się do hp na wypieciu :lol: ) bosko nie? ale coś się chyba musi dziać z tymi siłami :think: cóż zostały wywalone na linki nośne. Ozony latają w 95% na przednich linkach, co zostawia 5% na tylne które tak naprawde nie zmieniają mocy latawca(załóżmy że w przeciętnym latawcu typu bow na rynku przy ściągnięciu/odpuszczeniu baru o 20 cm moc zmienia sie o x, przy ozone moc zmienia sie o jakąs 1/4x) Jest fajnie lekko, pod warunkiem że mamy odpowiedni wiatr jest zajebiście, problem zaczyna się jak trzeba odpuścić. Trzeba zaznaczyć mniejsze rozmiary na pewno działają lepiej.

Moim zdaniem Ziomek mylisz się twierdząc ze one zachowują się bliżej c-shape niż bow, tutaj cofamy sie raczej jeszcze dalej do 2 linkowców.

Swoją drogą ciekaw jestem kolejnej części historii "Jak zrobić latawiec dwu linkowy tak żeby wszyscy myśleli ze to cztero linkowiec i w dodatku bow" :lol:

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lip 2007, 13:49

W sumie wywód mógłby być dość udany, ale jak wyjaśnisz Borian to, że Ozony mają dobrą górę :idea:

Smokie
Posty: 5595
Rejestracja: 07 sie 2003, 12:00
Deska: Semente Pocket Rocket, 77
Latawiec: Slingshot RPM
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 121 razy
Dostał piwko: 77 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 lip 2007, 15:23

Borian skoro juz wrociles i nudzisz sie w domu i nikt Cie nie chce zawiezc nad bajorko to nie pisz tu referatow tylko pakuj sie w pociag i dawaj nad morie.
W swoim wywodzie zapomniales zupelnie o podczepianiu latawca za pomoca bridla i roznego umieszczania punktu mocowania linek. A to przez te ostatnie 2 lata bylo chyba glownym gwozdziem programu.

Awatar użytkownika
MatDe
Posty: 692
Rejestracja: 24 wrz 2006, 20:45
Deska: Su-2
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 lip 2007, 17:56

Góre też ma dobrą na 9 sport przy 35 kts, pływało się dużo lepiej niż na 8 switchblade 2. Naprawdę byłem mocno zaskoczony :!:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości