Nowy trapez RRD PERFO ;-)

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post04 sie 2011, 10:15

Trzy lata temu RRD po raz pierwszy wypuściło na rynek nowy jak dla siebie produkt trapez EQLZR, miałem okazję jako jeden z pierwszych używania tego „wynalazku”. Po jakimś czasie okazało się, że coraz więcej ludzi pływa w tym trapezie a ja po dość intensywnym użytkowaniu nie stwierdzam prawie żadnych oznak zużycia. Po roku wszystko wygląda jak nowe, jakość wykonania nie odbiega a czasem nawet przewyższa konkurencje /na trapez EQLZR nie mieli w abcsurf nigdy żadnej reklamacji :idea: / a wygoda użytkowania też miała bardzo pozytywny wpływ na moje plecki.

Dlatego jak dowiedziałem się, że Roberto w tym roku ma zamiar wypuścić nowy model Trapezu o dźwięcznej nazwie PERFO :wink:

Obrazek

bez wahania zamówiłem sobie to cacko. Lipiec był dość wietrzny więc miałem okazję naprawdę sporo czasu spędzić na wodzie używam go już do kilkunastu tygodni a jak to wygląda :arrow:

Dostępne kolory to niebieski czerwony czarny i biały. Ja lubię być widoczny ostatnio miałem kolor
biały teraz przyszła pora na czerwony.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tyłu trapezu mamy HP handle z kauszą-kółkiem do podłączenia leasha.
Mocowanie haka w dwóch punktach nylonowymi pasami plus dodatkowy trzeci punkt jako opcjonalny podłączony w moim wypadku nad hakiem bo tak mi wygodniej z możliwością usunięcia całego paska jeśli komuś nie pasuje.

Solidne rzepy mocujące pas na ciele i kieszonka zapinana na rzepy która no jest ale na co może na piątkę na <piwo>

Obrazek

Poduszka zintegrowana z hakiem + szybkie wypięcie haka rozwiązano to tu w inny sposób niż w poprzedniku wszystko jest proste działa sprawnie a piasek i śnieg zimą nie powinny tu sprawić żadnego problemu.

Obrazek

Z ciekawostek całość szyta jest na cylindrze i od nowości trapez ma kształt taki jak mieć powinien.

Sumując po dobrym miesiącu używania :arrow:

Wykonanie trapezu PERFO bardzo dobre, wszystkie szycia wykonane solidnie, połączenie materiałów przemyślane na przemian mamy termoformowalna piankę, dzięki której mamy komfort noszenia przy jednoczesnym jak najmniejszym poruszania się trapezu na ciele z wewnętrzna częścią krawędzi wykończoną miękkim neoprenem co czyni trapez bardzo wygodnym - nie wbija się w żebra itp.

Obrazek

Obrazek

Powierzchnia Trapezu na plecach jest dość obszerna :arrow: jak pas mistrza świata wagi super ciężkiej :thumb: co przekłada się na bardzo duży komfort używania do tego nic się nie przesuwa nie podjeżdża i nie podnosi a hak jest tam gdzie być powinien :)

Ci z Was którzy zastanawiają się na nowym trapezem na pewno powinni zerknąć w stronę nowego produktu RRD ja jestem zadowolony ale to tylko moja opinia i każdy sam powinien sprawdzić czy odpowiadć będzie mu Trapez RRD PERFO :idea:

Jeszcze jedna ciekawostka jaskółki doniosły, że RRD ma zamiar zacząć robić pianki i jak popatrzę
na te ich sklepy z ciuchami to kto wie czy im to nie wyjdzie czas pokaże :?: :idea:

Pozdrówka :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2011, 11:27

cześć

dość istotny element, którego nie ma w opisie, a każdy zada to pytanie : JAKA CENA :idea:

bo w obecnym czasie, gdy jak każdy chyba wie, , w polskim "kite-trapeźnictwie" rządzi wyłącznie Mystic z Warriorem
i trudno go przebić ..gdyż ma produkt PEŁNY: bardzo dobrej jakości, wygodny, przemyślany (np hak, który co prawda na jednym zdjęciu tylko zamieściłeś - ale już widać, że warto by go na dzień dobry wymienić..), co ważne: ŁADNY i ..niedrogi.. bo nowego Warriora 2kę można kupić spokojnie poniżej 500 pln
a 3 kę w okolicach 600 pln..

więc próby wbicia się na rynek polski, z innymi trapezami, to trochę jak próby wejścia z deskami innymi niż Nobile..
MOŻNA próbować - tylko warto mieć jakieś atuty.. jakość.. cena ..a najlepiej OBA :wink:

Obrazek

zarówno ten pierścionek jak i przede wszystkim linka z tworzywa - to pierwsza rzecz, którą należy zdjąć
podobnie jak ze wszystkich innych trapezów ..
i zamienić zwykłym kawałkiem linki, na którym szekla (a nie małe kółeczko - ma szansę "jeździć" )

pozdro

ps: żeby nie było, że konkurencja: my póki co zawiesiliśmy "handel" trapezowy,
bo to co się dzieje w tym sezonie z dumpingiem wśród "dystrybutorszczyków" Mystica,
to jakieś przedszkole
prowadząc firmę dłuuuższy czas - osobiście nie potrafię pracować na marżach 20 pln na trapezie..
więc wyprzedajemy poniżej kosztów ostatnie sztuki Warriora 2 i "dziękujemy - do widzenia - dobranoc" :wink:

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post04 sie 2011, 13:59

Cena detal ok 550 zł czyli do przyjęcia :)
Co do Twoich uwag każdy ma swoje rację :idea: :arrow: pod tworzywem jest linka więc jak ktoś chce :wink:
W poprzednim modelu Trapezie RRD EQLZR jest podobnie i jakoś nikomu to specjalnie nie przeszkadza :idea:
Co do Warriora II i jego jakości no to tak różnie :wink:
Co do trapezów RRD :arrow: to tak jak z deskami nie pływają tylko same Nobilasy :idea:
:arrow: RRD Kite Golf Bag zanim stał sie Hitem też był :?: :think:
A co do samego Mystica :arrow: no właśnie :doh: :arrow: ale to już nie temat na KF :wink:
Pozdrówka :D

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2011, 14:23

Pinio pisze:Co do Twoich uwag każdy ma swoje rację :idea: :arrow: pod tworzywem jest linka więc jak ktoś chce :wink:
W poprzednim modelu Trapezie RRD EQLZR jest podobnie i jakoś nikomu to specjalnie nie przeszkadza :idea:


..komuś kto nie przekłada, to można podpiąć leasha i do haka trapezowego :wink:
tylko mniej lansersko jest :idea:
ale HP-leash warto by się elegancko ślizgał..


Pinio pisze:Co do trapezów RRD :arrow: to tak jak z deskami nie pływają tylko same Nobilasy :idea:


..fakt, choć zdecydowana większość CHCE je mieć - nie wszyscy mają na nie kasę :hand:
i tu jest nisza dla innych - oraz argument na "ZA" --> cena..

Pinio pisze:
Co do Warriora II i jego jakości no to tak różnie :wink:


o!
to Ci ciekawostka - SERIO :idea:
zamieniam się w słuch :?:
bo nie słyszałem NIC - NIGDY o jakiejkolwiek rozwałce Warriora, z żadnego rocznika
a o TFMie Pat Love 2010 bodaj ( przykładowo :hand: ) który łuszczył się, zanim metkę się z niego zdjęło
a taśmy trzymające hak odrywały się na 3ciej sesji - słyszał chyba każdy :wink


Pinio pisze: :arrow: RRD Kite Golf Bag zanim stał sie Hitem też był :?: :think:
:


dla mnie od razu po użyciu był :thumb: :thumb:
nie ma innego tak lekkiego Quivera z kółkami..
inna sprawa, że wytrzymałościowo do czołówki nie należy
nie można oczekiwać wszystkiego
ale 4-5 wylotów wytrzymuje :hand:
a to dla niektórych 2-3 lata..

pzdr

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post04 sie 2011, 14:50

Pierwsze z brzegu ogłoszenie z kf :arrow:

maciek_3c pisze:dokładne zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


A ta linka z tyłu HP handle w Mysticu też jest chyba w tworzywie tylko z krętlikiem a nie srebnym pierścionkiem :wink:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2011, 15:37

Pinio pisze:
A ta linka z tyłu HP handle w Mysticu też jest chyba w tworzywie tylko z krętlikiem a nie srebnym pierścionkiem :wink:


no to ten krętlik już lepszy od pierścionka, co nie zmienia mojego zdania z pierwszego posta:

Ziomek. pisze:
zarówno ten pierścionek jak i przede wszystkim linka z tworzywa - to pierwsza rzecz, którą należy zdjąć
podobnie jak ze wszystkich innych trapezów ..
i zamienić zwykłym kawałkiem linki, na którym szekla (a nie małe kółeczko - ma szansę "jeździć" )


.. problem z promodelem LEN10 jest mi znany :idea: :hand: - identyczny objaw łuszczenia jak Pat Love TFM właśnie..

pytałem o "zwykłe" WARRIORY :idea: :?:

..masz tam jakieś "ogłoszenie pierwsze z brzegu" ? :wink:

pzdr

Pablo
Posty: 1996
Rejestracja: 24 lip 2003, 17:39
Deska: Slingshot Dwarf Craft 3'6"
Latawiec: Slingshot SST 2017 6/8/10
Lokalizacja: Anin
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 62 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2011, 16:04

Ziomek. pisze:pytałem o "zwykłe" WARRIORY :idea: :?:

..masz tam jakieś "ogłoszenie pierwsze z brzegu" ? :wink:

pzdr



temat jest o RRD PERFO, nie o warriorach //Admin

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post04 sie 2011, 16:52

Bardzo sorki :notworthy: już nie bedę :arrow: chyba, że Ziomek znowu zacznie :twisted:

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 225
Rejestracja: 24 lip 2003, 11:47
Dostał piwko: 6 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2011, 17:08

to nie personalna uwaga, ale ogólna, zresztą do innych wątków na forum również :)

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post17 sie 2011, 06:00

Przy okazji trapezy są już w abc dostępne :wink:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości