Light Wind Kite... tylko jaki?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post18 kwie 2012, 16:26

Wszystko zależy od trymu, wtedy nie ma opcji backstallowania ;) Aha, no i oczywiście od Twojej techniki, musisz jednak mieć trochę prędkości przed wypięciem, inaczej to i na 7m będzie lipa.

Jak dotąd najfajniejsze i "rozsądne" duże kajty na jakich zdarzyło mi się pływać, niekoniecznie tylko w haku to:

- Zephyr, chociaż 2011 był lepszy niż 2012 moim zdaniem
- Dyno
- NRG

Czy flajserfery są najlepsze? hmmm.... :hand: :wink:

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post23 kwie 2012, 17:27

przemass pisze:Wszystko zależy od trymu, wtedy nie ma opcji backstallowania ;) Aha, no i oczywiście od Twojej techniki, musisz jednak mieć trochę prędkości przed wypięciem, inaczej to i na 7m będzie lipa.

Jak dotąd najfajniejsze i "rozsądne" duże kajty na jakich zdarzyło mi się pływać, niekoniecznie tylko w haku to:

- Zephyr, chociaż 2011 był lepszy niż 2012 moim zdaniem
- Dyno
- NRG

Czy flajserfery są najlepsze? hmmm.... :hand: :wink:

Mógłbyś napisać, dlaczego Twoim zdaniem Zephyr 2011 jest lepszy? Ciekawy jestem spostrzeżeń :)

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2012, 04:35

przemass pisze:Wszystko zależy od trymu, wtedy nie ma opcji backstallowania ;) Aha, no i oczywiście od Twojej techniki, musisz jednak mieć trochę prędkości przed wypięciem, inaczej to i na 7m będzie lipa.

Jak dotąd najfajniejsze i "rozsądne" duże kajty na jakich zdarzyło mi się pływać, niekoniecznie tylko w haku to:

- Zephyr, chociaż 2011 był lepszy niż 2012 moim zdaniem
:hand: :wink:


ooo, widzę , że nie tylko "pewne" denie, ale także latawce w 2012 nieco się pogorszyły:) szkoda , że tendencja zwrotna...

pozdr

stiv a

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2012, 14:45

mnie zefirek 17 przy 8 wezlach i desce 160x45 nawet nie wyciagnął z wody :/// podejrzewam, że 11-12 rownych wezlow to minimum dla tego kajta, aby normalnie popłynąć i wrocic na miejsce. Pytanie tylko po co taki rozmiar jesli 11stka potrafi zrobić to samo ??? jestem totalnie zniechęcony i zniesmaczony do wieeeelkich kajtów.

Awatar użytkownika
Winnie the Pooh
Posty: 17
Rejestracja: 09 wrz 2011, 20:06
Deska: SU2 BIG FOOT
Latawiec: Slingshot Rally 14m
Lokalizacja: London
Kontaktowanie:
 
Post07 maja 2012, 18:02

Witam.Moja przygoda zaczela sie dokladnie rok temu i pierwszym latawcem jest SlingShot Rally 14m.Latawiec mam juz opanowany w miare,a teraz probuje wsiasc na deche,nad mozem bylem zaledwie piec razy.Jak dotad nie daje rady , ale jestem blisko...Problem jest taki ze te piec razy ktore bylem nad mozem to wialo pomiedzy 20 a 30knt i fale nie dawaly mi spokoju.Mysle nad zakupem SS Turbine poniewaz waze 120kg. i przypuszczam ze byl by ok na 10-15knt. mogl bym opanowac deske na mniejszej fali?bylo by mi latwiej? Ps. zastanawialem sie jaki zestaw rozmiarow latawek mosial bym dobrac do mojej wagi? czy np 11m SS RPM-14m SS Rally-17m SS Turbine? :thumb:

RRS
Posty: 51
Rejestracja: 01 cze 2009, 23:34
Deska: Choc , Future Kiting
Latawiec: Slingshot RPM , Wainman Hawaii
Lokalizacja: 3M
 
Post07 maja 2012, 23:25

niema SS RPM 11m

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2012, 00:21

Winnie the Pooh pisze:Witam.Moja przygoda zaczela sie dokladnie rok temu i pierwszym latawcem jest SlingShot Rally 14m.Latawiec mam juz opanowany w miare,a teraz probuje wsiasc na deche,nad mozem bylem zaledwie piec razy.Jak dotad nie daje rady , ale jestem blisko...Problem jest taki ze te piec razy ktore bylem nad mozem to wialo pomiedzy 20 a 30knt i fale nie dawaly mi spokoju.Mysle nad zakupem SS Turbine poniewaz waze 120kg. i przypuszczam ze byl by ok na 10-15knt. mogl bym opanowac deske na mniejszej fali?bylo by mi latwiej? Ps. zastanawialem sie jaki zestaw rozmiarow latawek mosial bym dobrac do mojej wagi? czy np 11m SS RPM-14m SS Rally-17m SS Turbine? :thumb:


tak jak kolega powyżej wspomniał, RPM 11m2 jeszcze nie "wyjechał" spod taśmy, ale myślę, że w swoich rozważaniach powinieneś też wziąć pod uwagę rozmiar 10m2!. Moim zdaniem, dla twojej wagi właśnie idealnie posłuży jako ten "maluch" silnowiatrowy, którym jednocześnie można zakręcić dobrego loop'a, ale też ma niesamowity ciąg w dolnym zakresie.

pozdr

stiv a

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2012, 09:38

stiv amoralny pisze:
Winnie the Pooh pisze:Witam.Moja przygoda zaczela sie dokladnie rok temu i pierwszym latawcem jest SlingShot Rally 14m.Latawiec mam juz opanowany w miare,a teraz probuje wsiasc na deche,nad mozem bylem zaledwie piec razy.Jak dotad nie daje rady , ale jestem blisko...Problem jest taki ze te piec razy ktore bylem nad mozem to wialo pomiedzy 20 a 30knt i fale nie dawaly mi spokoju.Mysle nad zakupem SS Turbine poniewaz waze 120kg. i przypuszczam ze byl by ok na 10-15knt. mogl bym opanowac deske na mniejszej fali?bylo by mi latwiej? Ps. zastanawialem sie jaki zestaw rozmiarow latawek mosial bym dobrac do mojej wagi? czy np 11m SS RPM-14m SS Rally-17m SS Turbine? :thumb:


tak jak kolega powyżej wspomniał, RPM 11m2 jeszcze nie "wyjechał" spod taśmy, ale myślę, że w swoich rozważaniach powinieneś też wziąć pod uwagę rozmiar 10m2!. Moim zdaniem, dla twojej wagi właśnie idealnie posłuży jako ten "maluch" silnowiatrowy, którym jednocześnie można zakręcić dobrego loop'a, ale też ma niesamowity ciąg w dolnym zakresie.

pozdr

stiv a


A moim zdaniem osoba, która się dopiero co uczy się stanąć na desce nie powinna w ogóle brać pod uwagę TRUDNEGO latawca jakim jest RPM :!:

@Winnie zadaj to pytanie w temacie dla początkujących, a pewnie ktoś odpowie.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2012, 10:14

jedi1 pisze:A moim zdaniem osoba, która się dopiero co uczy się stanąć na desce nie powinna w ogóle brać pod uwagę TRUDNEGO latawca jakim jest RPM :!:


tez mnie sie wydaje ze jest wiele latwiejszych latawcy na poczatek.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2012, 15:33

Kuba KiteSurf pisze:Mógłbyś napisać, dlaczego Twoim zdaniem Zephyr 2011 jest lepszy? Ciekawy jestem spostrzeżeń :)


Nie zadziwię może popisem forumowej elokwencji i wymysłów o dole tudzież górze, szybkości i ciasności skrętu jeśli na to liczyłeś ;) Mogę napisać tak - rok temu jako super kite do słabowiatrowych sesji freestyle - jednym z faworytów był dla mnie zephyr. W tym, 15stka C4 bardzo fajnie się zachowuje w dolnym zakresie, tak fajnie, że chyba nie trzeba zephyra który lata trochę jakby przybyło mu kilo.

Awatar użytkownika
Winnie the Pooh
Posty: 17
Rejestracja: 09 wrz 2011, 20:06
Deska: SU2 BIG FOOT
Latawiec: Slingshot Rally 14m
Lokalizacja: London
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2012, 08:47

sorki za 11m RPM. juz postanowilem.to bedzie 10m-RPM,14-stke rally juz mam i turbine 17m.nie wiecie moze w jakich kolorach turbine wypuscili? :?:

Awatar użytkownika
Winnie the Pooh
Posty: 17
Rejestracja: 09 wrz 2011, 20:06
Deska: SU2 BIG FOOT
Latawiec: Slingshot Rally 14m
Lokalizacja: London
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2012, 09:05

march_in pisze:
jedi1 pisze:A moim zdaniem osoba, która się dopiero co uczy się stanąć na desce nie powinna w ogóle brać pod uwagę TRUDNEGO latawca jakim jest RPM :!:


tez mnie sie wydaje ze jest wiele latwiejszych latawcy na poczatek.

panowie tak jak napisalem powyzej latawiec mam opanowany i wogule latanie wiec zaden latawiec mnie nie zaskoczy tak jak i was przypuszczam? wydaje mi sie ze taka kombinacja latawcy jest bardziej ;KOLOROWA; ta sama firma,ale jednak kazdy inny czyz nie??? nobo np miec w trzech rozmiarach SS Rally to by bylo nudne?

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2012, 10:26

Winnie the Pooh pisze: nobo np miec w trzech rozmiarach SS Rally to by bylo nudne?


nie :wink:

Awatar użytkownika
Winnie the Pooh
Posty: 17
Rejestracja: 09 wrz 2011, 20:06
Deska: SU2 BIG FOOT
Latawiec: Slingshot Rally 14m
Lokalizacja: London
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2012, 14:47

jedi1 pisze:
Winnie the Pooh pisze: nobo np miec w trzech rozmiarach SS Rally to by bylo nudne?


nie :wink:

Co nie?

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2012, 14:48

Winnie the Pooh pisze:
jedi1 pisze:
Winnie the Pooh pisze: nobo np miec w trzech rozmiarach SS Rally to by bylo nudne?


nie :wink:

Co nie?


Nie byłoby nudne :wink:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości