Ba-kites ...

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
apache_board
Posty: 495
Rejestracja: 07 sie 2003, 11:45
Lokalizacja: wawa-ochota
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2004, 10:25

Cześć !!!

Mam pytanko, czy sa moze tu ludziska ktorzy mieli doczynienia z kitami firmy Ba-Kites, ciekawy jestem waszych opini o tych latwcach a zwlaszcza o latawcu "Lumen" w rozmiarach 5.4 oraz 8 m2. Z gory dzieki za jakiekolwiek info.

pozdro Apache :jive:

Awatar użytkownika
ZAK
Posty: 961
Rejestracja: 05 sie 2003, 23:30
Lokalizacja: Gdańsk,Warszawa, Koniec Świata
Kontaktowanie:
 
Post17 sty 2004, 13:59

Lumen to jakaś nowa konstrukcja. To w sumie dobre latawce. Ja mam to skrzydło do kitesyrfingu ale za dużo nie napisze bo mało go używałem
(ten czerwono-niebieski w galerii to mój ok.7m2). Połatany cały. Jedna wpadka na wydmy przy ostrym wiaterku gdzie druciany płot (a raczaej jego szczątki) i poległ. Te latawce to raczej albo na dwie linki i bar albo na cztery i uchwyty lub jakaś własna konstrukcja. Czegoś takiego jak de-power to nie posiada(nie wiem jak Lomen, piszę o swoim) i nie da się przerobić na de-power bo tylne linki to tylko i wyłącznie hamulce. Jak je pociągniesz mocno to latawiec leci do tyłu. Linki od hamulca sa podwiązana tylko do krawędzi spływu a do de-powera musi być bardziej skomplikoawna uzda. Uszyty z materiału dobrej jakości ale za to szwy są proste ale mocne(może się zmieniło ja kupowałem ze trzy lata temu i wiele mogło się zmienić). Za ta cenę to raczej dobry latawiec chociaż pewnie Dudka blues będzie lepszy pod wieloma wzgledami ale jest troszkę droższy. Ale nasa z tej firmy jest ok.

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post18 sty 2004, 17:37

Witam!
Ja jestem posiadaczem wielu latawców z Ba-Kites i jestem zadowolony. Lumena nie mam ale mialem film z lumenem i z tego co widziałem to jest super latawiec, zupełnie inny od kitesurf'a. Posiadałem kiedys kitesurfa ale niuestety ze względów finansowych musiałem go sprzedać ale przyznam że był naprawde fajny coś na klase fanatica dragon z wyciągniętym kondomem (lżejszy) latał przy naprawde słabiutkim wiaterku i generował doskonałą moc i miał dosyć duży zakres górny. Wada była taka że jest to latawiec z zaworami zapobiegającymi wydostawaniu sie powietrza z jego komór po upadku do wody i te zawory powodowały ze kłopotliwe stawało się startowanie na początku zabawy, ponieważ zanim sie nie napompuje powietrzem to traci krztałt i kiepsko lata ale to jest do przejścia. Z tego co wiem to zawory te zostały zmienione i poprawione i teraz jest już ok. także jak komuś się trafi starszy model to będzie miał problem ale jak to model po pażdzierniku 2002 to jest już ok. Nie widziałem latawców dudka ale widziałem fanatica i uważam że latawce rodzimej produkcji są równie dobre. A nasy od bartka to już masakra, są doskonałe. W komplecie sprzedaje linki dynema (spektra) 4x30m i są też ok. Co do bara to powiem tak, wiem ze bartek kombinował zrbienie latawca z depowerem i mu się to udało, nie wiem natomiast czy są one w sprzedaży ale ja do kitesurfa używałem bara zrobionego przez siebie z kierownicy rowerowej z rogami. Przednie linki przyczepione były do punktu załamania się kierownicy a tylne do końców rogów, rogi trzeba rozgiąć aby miały kąt w stosunku do kierownicy 120 stopni i taki bar sie sprawdza doskonale, ma on oczywiście linkę trapezową z WS i tyle sprzęt nadaje się do latania na wodzie ale lepiej sprawuje się na lądzie ma niesamowity ciąg z wiatrem natomiast do góry taki sobie ale to jest cecha każdej komórki. Myślę że moja recenzja jest wyczerpująca.
Pozdrawiam i zachęcam do zakupu latawców u Bartka

Awatar użytkownika
Piotr M.
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2004, 14:43
Lokalizacja: wroclaw
 
Post01 wrz 2004, 22:31

Jak ja mam usunac tego posta ????
Ostatnio zmieniony 01 wrz 2004, 22:35 przez Piotr M., łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr M.
Posty: 4
Rejestracja: 30 sie 2004, 14:43
Lokalizacja: wroclaw
 
Post01 wrz 2004, 22:32

Witam serdecznie!!
Jako ze jestem szczesliwym posiadaczem Lumena 4m2 moge Ci
powiedziec ze Lumeny sa po prostu swietnie. B. dobre wykonanie. Niezly patent z drazkami, mozna je latwo do trapezu podlaczyc tylko trza bloczek znalezc... Na poczatku mnie przewiozlo po sniegu na brzuchu 50m, ale pozniej bylo wporzo. Jak sie ma dobre krawedzie to nie ma najmniejszych problemow z wysokoscia. Polecam.
Pozdrawiam wszytkich
Piotrek


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości