Cabrinha 2013

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
TIKKO_aloha
Posty: 1627
Rejestracja: 11 lip 2006, 09:16
Deska: custom 140
Latawiec: Switchblade/nomad
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2012, 10:01

phpBB [video]

Boardsport
Posty: 25
Rejestracja: 10 lip 2008, 13:04
Lokalizacja: Pruszków
 
Post24 lip 2012, 11:37

coś można juz potestować u Łukasza w Board&KIte na Małym Morzu, jak również w KIte.pl - Chałupy VI jak i EnergySports ......
:D

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2012, 12:45

Hej,

U nas ciężko, instruktorzy nie chcę oddawać Switcha 2013 innym do testowania:) Teraz będzie czas by napisać coś więcej!

Pozdrawiam,

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2012, 13:03

2:25 :shock:

Sebastian Kite.pl
Posty: 1130
Rejestracja: 09 mar 2006, 11:40
Deska: Różnie
Latawiec: Różnie
Lokalizacja: WWW.KITE.PL Chałupy 6/Poznań/Słupsk
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 13 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 sie 2012, 09:19

Hola,

Od dzisiaj sprzęt 2013 już on-line http://www.cabrinhakites.com/

phpBB [video]


Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post03 sie 2012, 15:27

Miałem okazję się pobujać na SB10 przez pół godzinki w nieco szkwalistym wietrze.

Moje pierwsze wrażenia są takie że latawiec jest bardzo szybki i agresywny. W ślizg wchodzi się momentalnie i prędkości osiąga się nad wyraz duże, osiągalne jak na starszym XBow.
Zdaje mi się że kosztem szybkości latawiec stracił nieco na dole, więc w dziurach wiatrowych było moczenie tyłka. W tej chwili mogę go zaliczyc bardziej do silno wiatrowych maszyn, czyli od 14 węzłów w górę (moja waga 76kg). Co prawda producent podaje 12 węzłów jako wiatr minimalny, ale sądzę że ten latwiec nie odda swojej prawdziwej natury w tym zakresie.
Winda latawca została dobrana nad wyraz precyzyjnie, ani za długie ani za krótkie loty, po prostu w sam raz (sprawa indywidualna) z tym że tym razem nie wystarczy tylko zaciągnięcie samego baru aby skoczyć (może wiatr miałem za słaby).
Góra latawca wyśmienita, zero odczuwania szkwałów.
Porównując do starszych modeli uważam że latawiec ten nie jest przeznaczony dla początkujących, bo wymaga większej uwagi, gdyż może nieco sponiewierać.

Na zafalowanym otwartym morzu to miałbym lekki lęk na nim pływać, bo do tego jest raczej Drifter :wink:

Dokładniejsze opinie zostawiam zawodowcom.

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 sie 2012, 15:40

IgorS pisze:Winda latawca została dobrana nad wyraz precyzyjnie, ani za długie ani za krótkie loty, z tym że tym razem nie wystarczy tylko zaciągnięcie samego baru aby skoczyć .


Naprawdę po tylu latach uprawiania tego sportu myślisz, że prawidłowe skoki wykonuje się poprzez samo zaciągnięcia baru :roll: :doh:, serio? nie wierzę,... chyba jakieś przejęzyczenie?

W sumie ... nieważne!traktujmy, że pytanie retoryczne było, niech sobie każdy skacza;), jak chce, nawet z ...zaciągnięcia baru , to wolny kraj :wink:

Awatar użytkownika
k2
Posty: 105
Rejestracja: 21 maja 2007, 17:33
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:
 
Post04 sie 2012, 16:13

GURU 10.5 pisze:
IgorS pisze:Winda latawca została dobrana nad wyraz precyzyjnie, ani za długie ani za krótkie loty, z tym że tym razem nie wystarczy tylko zaciągnięcie samego baru aby skoczyć .


Naprawdę po tylu latach uprawiania tego sportu myślisz, że prawidłowe skoki wykonuje się poprzez samo zaciągnięcia baru :roll: :doh:, serio? nie wierzę,... chyba jakieś przejęzyczenie?

W sumie ... nieważne!traktujmy, że pytanie retoryczne było, niech sobie każdy skacza;), jak chce, nawet z ...zaciągnięcia baru , to wolny kraj :wink:


myśle że chodziło bardzej o to, że w starszym modelach SB roz 10m, przy wietrze ponad 20kns, wystarczylo zaciagnąć bar by wyrywało z butów.

Awatar użytkownika
damian85
Posty: 212
Rejestracja: 15 wrz 2010, 21:06
Deska: Su-2
Latawiec: Core Riot XR2
Lokalizacja: Piaski, Mierzeja Wiślana
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2012, 17:54

jak Cabrinha to robi że co roku oddają nowe latawce? Chcąc kupić latawiec z serii Cabrinha można się nieźle pogubić :wink:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości