F-One Bandit XI 2018 - pierwsze sztuki już w Polsce!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 lut 2013, 16:12

Ponoć ma to pomóc przy składaniu latawca czyt. łatwiejsze wypuszczenie powietrza :roll:

Pomimo dodatkowego deflate, latawiec jest lżejszy od B5 i szybszy!

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2013, 18:33

Katalog z całą kolekcją 2013 - latawce, deski tt, deski wave, akcesoria.

http://catalog.f-onekites.com/

Sofie Chevalier i nowy Fish :thumb:

Obrazek

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 mar 2013, 18:52

Zapomnielibyśmy o dość ważnej informacji :doh:

Obrazek

Bandit 5 został wybrany najlepszym latawcem w 2012 :idea:

http://www.iksurfmag.com/kitesurfing-readers-awards-2012/best-kitesurfing-kite-of-2012/

W kategori Best Brand - F-one zajął 3 miejsce, a w kategori Best Male Kitesurfer - Mitu zgarnął drugie miejsce :idea:

Gratulujemy!

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2013, 12:18

Trochę akcji na Bandytach w wykonaniu młodego teamu F-One

phpBB [video]

kiteinstruktor.pl
Posty: 127
Rejestracja: 18 lut 2007, 10:43
Lokalizacja: Gdańsk/Jastarnia
Kontaktowanie:
 
Post10 maja 2013, 16:40

Obrazek

Fone Bandit 6

Testowane rozmiary: 8m i 11m
Wiatr: 10 / 45 knots
Miejsce: Lagoona Beach / Dahab

Pierwsze wrażenia po pływaniu: Bandit nie zawodzi i urzeka =)
Miałem kiedyś 13m Bandit 1 a innym razem 10m Bandit 3
W porównaniu do poprzedników konstrukcja na 2013 wydaje się być bardzo stabilna a siły na barze zostały mocno zredukowane co w przypadku Bandyty nie oznacza oczywiście miękkiego baru =) raczej zwrot w kierunku bardziej komfortowej kontroli latawca zarówno na halsie jak i podczas skoków.
Mimo zredukowanych sił na barze Bandit nie stracił na szczęście windy co jest i zawsze było dużym plusem tego latawca.
8ka urzekła nas swoją stabilnością podczas pływania w trudnych i bardzo szkwalistych warunkach od 30/45knots, latawiec posiada sprawnie działający depower który z powodzeniem spełnia swoją funkcję (nawet gdy jest totalnie zdepowerowany nie traci swoich podstawowych właściwości jak niektóre latawce).
Bardzo miłym zaskoczeniem był dla nas fakt, że 8ka przy wietrze 20-25knots bardzo dobrze spisała się w rękach 2óch riderów o skrajnie różnej wadze (różnica 30kg).Bandit 6 charakteryzuje sie bardzo dobrym ciagiem i dużym zakresem wiatrowym, jest szybki ale nie za szybki co czyni go przewidywalnym a pływanie na nim daje dużo przyjemności i satysfakcji.

Jedynym minusem wydaje się być biały bar który na bank po pewnym czasie zmieni barwę.

Dzięki wielkie za latawce na testy, polecamy się na przyszłość i pozdrawiamy :thumbsup:

Awatar użytkownika
robi69
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009, 17:17
Deska: nobile NHP Split
Latawiec: Ozone, Wainman
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post17 maja 2013, 20:52

Witam, dzięki uprzejmości firmy Kiteoffer miałem możliwość przetestowania Bandita Six w rozmiarze 8m w warunkach "domowych" , tj. śródlądzie wiatr nierówny 15-20 knt, dużo tzw. "dziur", deska NHP 134x42, moja waga 80 kg.
Sesyjkę rozpocząłem od mojego Bandita 5 w rozmiarze 11 m, na którym pływam drugi sezon. Po pewnym czasie zaczęło sie rozwiewać bliżej 20 knt. ale raczej nie więcej. Postanowiłem spróbować 8 mki. Odpaliłem i ............. spokojnie jadę pod wiatr :D
Muszę stwierdzić, że producent podając dolny zakres wiatrowy dla tego rozmiaru od 18 knt. nie ściemnia. Po prostu czuć moc tego "maleństwa". Latawiec jest mega szybki, siły na barze średnie - ani za duże ani za małe - tzn. takie jak lubię :D
Natomiast bar mnie nie urzeka - owijka nie była przyjazna dla moich rąk :(
Kolorystyka w odniesieniu do B5 poprawiona na + :
Obrazek
Reasumując 8 ka zostaje u mnie i będzie idealnym uzupełnieniem dla 11 tki.
Nie mogę się doczekać, aż coś mocniej u nas dmuchnie ........

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 cze 2013, 13:32

Bardzo fajny filmik prezentujący całą game produktów F-One na sezon 2013 :shock:

phpBB [video]


Peace :)

KiteOffer
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2011, 11:35
Deska: F-One Mitu PRO
Latawiec: F-one Bandit
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 16 razy
Kontaktowanie:
 
Post17 cze 2013, 16:13

W piątek sprawdziliśmy trochę noszenie B6 - mają winde **baniutkie :thumb: :)

Na zdjęcieu Tom Laboute, niebawem wrzucimy troche zdjęć z testów na naszym rodzimym podwórku.

Obrazek

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post19 cze 2013, 20:01

Trzeba przyznać, że nowy Bandyta to konstrukcja bardzo udana. Tak jak wyżej zostało napisane, dolny zakres zdumiewa tych kejtów. Jego tolerancja na szkwały na nasze rodzime warunki jest wielką zaletą. Poza tym jak ktoś lubi popływać na bardziej sztormowych warunkach już po strymowaniu taśmy do połowy czuć ogromną różnicę i można hasać nawet na 9 m2 przy wietrze około 40 węzłów. Tegoroczny model szybciej kręci kiteloopy i daje ogromną kontrolę w powietrzu, a loopy uh z butów wyrzucają :)) Co się rzuca w oczy to minimalistyczny bar, który jest już naprawdę dobrze dopracowany, bez zbędnych "smaczków" ;) . Co jest ciekawe w konstrukcjach delta c shape, to fakt, że i osoba chcąca popływać unhooked znajdzie coś dla siebie. Oczywiście nie będzie tu poweru znanego nam z c shape, ale wybija z krawędzi naprawdę zacnie. Szybkość dużych rozmiarów też jest niczego sobie. Wady??? Na pewno coś po dłuższym opływaniu się znajdzie, ale narazie po krótkich kilkudniowych testach stwierdzam, że naprawdę jest dobrze zrobiony i pływa się na nim komfortowo. Na pewno na rynku kejtów freeride jest to pozycja warta dużej uwagi. Polecam każdemu do spróbowania ;)

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 lip 2013, 11:06

Młoda ekipa F-One - Next Generation mocno ciśnie na Mistrzostwach Świata :D

Obrazek

Awatar użytkownika
robi69
Posty: 232
Rejestracja: 12 lut 2009, 17:17
Deska: nobile NHP Split
Latawiec: Ozone, Wainman
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 6 razy
 
Post19 lip 2013, 14:58

Nareszcie zawiało na moją 8-kę Bandit Six :)
miejsce - Mewia Rewa
wiatr - 25-30 knt
wrażenia :
- mega moc
- mega winda
- mega szybki
- odczucia na barze - jak dla mnie w sam raz
- nie musiałem używać dewpowera, więc w górę zostało sporo zapasu
Reasumując wart pieniędzy, które na niego wydałem :)
Mogę śmiało polecić innym, poszukującym sprzętu w tym rozmiarze.
Chciałbym dodać, że "przesiadłem się" na B Six z Core Riot XR 7m, który również uważam za bdb latawiec.

Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post19 lip 2013, 16:37

Bandit w rozmiarze 14 przy wietrze 10 węzłów - czy można to nazwać recenzją?

Nie chwaląc się byłem jedynym w okolicy Ch3 pływającym na wodzie tego smutnego dżdżystego wieczora, co mnie wcale nie dziwi bo aura i warun były załosne.
Latawiec pozwala bez problemu utrzymać wysokość osobie do 80kg wagi przy takich warunkach, lecz nic poza tym z niego nie da się wydusić, chyba że coś z zabawy w stylu wake. Stabilnie wisi w powietrzu i bez problemu przeżywa spadki mocy wiatrowych do 8 węzłów, natomiast już przy porywach do 12 węzłów było to mocno odczywalne na trapezie gdzie siły pociągowe mocno wzrastały. Przy przechodzeniu przez zenit generuje spory ciąg mocy, lecz bez zwiększania swej szybkości.
Zadziwiająco płynnie pracuje w całym oknie wiatrowym i nawet całkiem szybko porusza się jak na swój rozmiar.
Latawiec niczym nie zaskakuje i jest bardzo łatwy do ogarnięcia, osobiście mi nie podszedł bo chyba jestem za lekki i zbyt ciężko mi się go prowadziło.

Nie polecam na płaskiej wodzie, gdzie brak mocy mozna nadrobić mniejszym a szybszym rozmiarem, natomiast na obszarze zafalowanym może okazać się nieocenionym towarzyszem.

GURU 10.5
Posty: 3172
Rejestracja: 29 paź 2004, 20:22
Latawiec: OZONE EDGE, C4, CATALYST
Lokalizacja: Galicja
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 24 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2013, 17:54

IgorS pisze:Bandit w rozmiarze 14 przy wietrze 10 węzłów - czy można to nazwać recenzją?


Nie, nie można :hand:

havaj
Posty: 189
Rejestracja: 09 sty 2005, 20:42
Lokalizacja: Warsaw
Postawił piwka: 16 razy
Dostał piwko: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post22 lip 2013, 11:25

http://www.magazyner.pl/index.php?n=311 ... blade-2013

Krótki test i porównanie Bandyty jako latawca do rozpoczęcia freestyle'u.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 wrz 2013, 10:52

Ktoś coś widział, ktoś coś wie????

F-One jak zwykle trzyma w niepewności do ostatniej chwili :evil:


W piątek rozpoczyna się Surf Expo, może wtedy czegoś się dowiemy :roll:

Peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości