Niezgodny stan latawca z opisem na aukcji Allegro!

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Czooop
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:49
Deska: Szukam/kupię
Latawiec: Nobile 555
 
Post25 sie 2012, 20:07

Witam,
Jako, że nie jestem starym wyjadaczem kiteforum, nie jestem pewien czy temat umieszczam w odpowiednim dziale - jeśli nie proszę o korektę.

W czwartek przyszła do mnie paczka a w niej kupiony na allegro latawiec Gaastra Force 14m z barem po bardzo atrakcyjnej cenie. Opis Aukcji brzmi następująco:
"WITAM PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST LATAWIEC GASTRA 14 M2 W BARDZO DOBRYM STANIE UZYWANY RAZ W ROKU MAD MORZEM W TRAKCIE URLOPU POLECAM W RAZIE PYTAM PROSZE DZWONIC 668-376-299"
Po rozpakowaniu i wyjeciu z plecaka od razu w oczy rzuciła się dziura na tubie głównej(na materiale) potem zobaczyłem dziure na materiale pomiędzy tubami poprzecznymi a w okół niej pełno małych rozdarć. Dodatkowo jedna łata. O żadnym defekcie sprzedający nie poinformował, co więcej pytany czy ma jakieś defekty odpowiadał przez telefon, że nie ma , że latawka jest w bardzo dobrym stanie.
Zadzwoniłem do sprzedawcy w celu poinformowania go, że jestem zmuszony zwrócić sprzęt ponieważ okazał się niezgodny z opisem i zostałem oszukany podczas rozmowy telefonicznej. Bardzo zaskoczony pan tłumaczył się, że w aukcji było zaznaczone, że latawiec "używany". Po dłuższej dyskusji powiedział, że nie przyjmie zwrotu i jedynie może mi wysłać małą rekompensatę pieniężną. Zagroziłem, że zgłoszę sprawę na policję, chociaż wolałbym załatwić sprawę polubownie. Rozmowa skończyła się tym, że Pan potrzebuje dzień do namysłu.
Teraz pytanie do was koledzy, Jakie mam prawa? czytałem na allegro ale dokładnie nie znalazłem odniesienia do osób prywatnych tylko informacje dotyczące zwrotu w przypadku zakupu u "firmy" że do 10 dni przysługuje zwrot.

Pozdrawiam
z góry dzięki z odowiedź

unhooked
Posty: 380
Rejestracja: 04 kwie 2011, 14:40
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 23 razy
 
Post25 sie 2012, 20:25

A zdjec nie ogladales przed zakupem?

Mozesz to zglosic do allegro do centrum rozstrzygania sporow. Jezeli nie placiles prz odbiorze gotowka to dodatkowo przeczytaj http://uslugi.allegro.pl/pok/

Awatar użytkownika
damian85
Posty: 212
Rejestracja: 15 wrz 2010, 21:06
Deska: Su-2
Latawiec: Core Riot XR2
Lokalizacja: Piaski, Mierzeja Wiślana
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2012, 20:52

tak to jest... czasem lepiej wydać 2 stówki na paliwo i podjechać i mieć święty spokój. Tym bardziej że latawke kupujemy raz na kilka sezonów i trochę to kosztuje...

możesz podać link do aukcji lub wrzucić jakieś foty latawca?

Awatar użytkownika
Kris.
Posty: 1331
Rejestracja: 01 wrz 2003, 17:33
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2012, 21:14

no niestety...tak to już bywa,sam osotatnio trafiłem na taką aukcje i na nieszcęście kupiłem poza aukcją...z opisu stan idealny, a na spocie po napompowaniu i pływaniu 1h powietrze z tuby zeszeło....po czym sprzedawczyni sama przyznała, że tuba była naprawiana ale nie poczuwa się, że to nie jest stan idealny...ehhh, bezskuteczne pertraktacje i zostałem z kajtem "w stanie idealnym" :evil:
Ku przstrodze podaje maila uczciwej kolezanki /co by nie podawać danych personalnych :D / marylkabaginska/małpa/gmail.com

technex
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2012, 16:17
Deska: Nobile NBL & Custom
Latawiec: Bandit 8, 11, 14
Lokalizacja: KRK
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2012, 21:19

Mnie sie wydaje ze wszystko co kupujemy przez internet podlega zwrotowi do 7 dni.

Awatar użytkownika
Krystian
Posty: 155
Rejestracja: 23 cze 2012, 19:53
Deska: AIRRUSH FS 138
Latawiec: RRD 9m BANDIT 13m
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post25 sie 2012, 21:23

od osoby prywatnej i używany nie ma możliwości zwrotu niestety

Czooop
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:49
Deska: Szukam/kupię
Latawiec: Nobile 555
 
Post25 sie 2012, 22:10

Dzięki za pomoc Panowie!
Oto link do aukcji: http://allegro.pl/okazja-latawiec-14-ga ... ?source=oo
Tam jest jedno zdjęcie, szczerze mówiąc latawiec jest pokazany w całości i z grubsza wygląda OK! Do tego sprzedający zapewniał mnie, że stan jest bardzo dobry i nie posiada wad więc nie prosiłem o więcej zdjęć. Następnym razem nie kupię latawca używanego bez wcześniejszego oglądnięcia! W poniedziałek do dziada dzwonie i ostatecznie się pytam czy zwróci mi pieniądze, jak nie to idę zgłosić sprawę na policję i skorzystam z Programu Ochrony Kupujących polecone przez "unhooked". Dzięki

mam nadzieje, że allegro zrekompensuje w połowie koszta zakupu a latawiec po zakończeniu sprawy wystawię na allegro Bez ceny minimalnej z dokładnym opisem jego stanu... myślę, że ktoś go sobie naprawi i będzie mu jeszcze służył.

Pozdrawiam
Czooop

PS. Pytanie mam jeszcze jedno już bardziej techniczne. Otóż kite jest pompowany starym systemem, czyli najpierw tuby poprzeczne potem tuba główna... Jak wyciągam pompke z wentyla powietrze zwiewa bardzo szybko( brak zabezpieczenia ) i muszę szybko zatkać. Są popsute? czy po prostu tak być musi? dodam, że tuby po zewnętrznych stronach mają takową blokade...

Awatar użytkownika
damian85
Posty: 212
Rejestracja: 15 wrz 2010, 21:06
Deska: Su-2
Latawiec: Core Riot XR2
Lokalizacja: Piaski, Mierzeja Wiślana
Postawił piwka: 4 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2012, 22:31

Czooop pisze:PS. Pytanie mam jeszcze jedno już bardziej techniczne. Otóż kite jest pompowany starym systemem, czyli najpierw tuby poprzeczne potem tuba główna... Jak wyciągam pompke z wentyla powietrze zwiewa bardzo szybko( brak zabezpieczenia ) i muszę szybko zatkać. Są popsute? czy po prostu tak być musi? dodam, że tuby po zewnętrznych stronach mają takową blokade...


Raczej jest ok... w nowszych typach jest kuleczka która blokuje wydostawanie się wiatru :)

nowa szmata kosztuje średnio 4 koła więc czego sie spodziewać po 6 stówkach?

Awatar użytkownika
Grego - kite&board
Posty: 39
Rejestracja: 12 sie 2012, 18:25
 
Post25 sie 2012, 22:50

Na Ebayu bez problemu byś odesłał sprzęt i ebay by cofnął ci pieniądze, tam kupujący jest chroniony w 100%.
Co do Allegro to pomimo wszystko nie trać czasu na polubowne załatwianie sprawy tylko zgłaszaj sprawę do nich jak najszybciej. Pomimo, że nie są w stanie odebrać kasy od sprzedającego w przeciwieństwie do Ebaya i paypallu to mam nadzieję, że zapłaciłeś za pomocą PayU a wtedy http://uslugi.allegro.pl/pok/

:idea:

Czooop
Posty: 14
Rejestracja: 11 sie 2012, 23:49
Deska: Szukam/kupię
Latawiec: Nobile 555
 
Post25 sie 2012, 23:24

Cholera! teraz patrze na maila i nie pøaciøem z PayU :/ przelałem mu bezpośrednio ze swojego konta bankowego. W takim wypadku nie mam nawet co liczyć na pomoc z Allegro? cholera, jak pech to pech.....:/

vipermat
Posty: 37
Rejestracja: 01 paź 2009, 10:34
 
Post25 sie 2012, 23:53

Czy tak trudno Czopie przecztać regulamin Alledrogo.pl ?

Jesli przedmiot jest niezgodny z opisem możesz zwrócić przedmiot !.
Ja sprzedający nie godzi się na to :
1. Policja i zgłoszenie oszustwa
2. Dalsze informacje masz na strona allegro w sekcji POK.


Mi nie chce się tego gimnazjalistom tłumaczyć

Trzymaj się

Awatar użytkownika
MalkontenT
Posty: 156
Rejestracja: 08 paź 2009, 21:57
Deska: Jade By Coco one shot, bhoot
Latawiec: zeeko notus
Lokalizacja: G.W.
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2012, 00:03

Na nic nie licz, Allegro ma to w dupie - skieruję cie o poradę do prawnika (za darmo) będziesz czekał, czekał, czekał.... i g... się dowiesz - bełkot.
Kupując używaną rzecz na allegro podejmujesz ryzyko albo sie uda albo nie!!! Generalnie na allegro jest co raz więcej oszustów!!!!!!!!!!!!!!
a policja?? myslicie, że się będą przejmować jakimiś pierdołami z allegro???
Pisze na podstawi moich doświadczeń z zakupem telefonu przez ten g... portal

Defrag
Posty: 102
Rejestracja: 03 cze 2011, 14:49
 
Post26 sie 2012, 00:53

Po pierwszej kupujac od osoby prywatnej nie masz mozliwosci zwrotu bez podania przyczyny do 10 dni od kupna (wlasciwie dluzej, bo ma sie 10 dni na wyslanei odstapienia od umowy, a potem kolejne na odeslanie sprzetu (dodatkowo jesli sprzedawca nie poinformuje Cie o mozliwosci takiego odstapienia w ciagu 10 dni to masz bodajze 3 miesiace)). Obowiazuje to tylko w przyapdku kupna od firm i tylko w opcji kup teraz, przy licytacji nie obowiazuje.

Kupujac nawet u osoby prywatnej masz natomiast 2 lata niezgodnosci towaru z umowa. Tutaj po prostu koles Cie oszukal, wiec piszesz do niego i powolujesz sie na kodek cywilny:
art. 556 - sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego za sprzedaną rzecz, jeżeli ma ona wadę
art. 557 - sprzedawca nie jest odpowiedzialny, jeżeli powiadomił kupującego o wadzie
art. 558 - sprzedawca może wyłączyć swoją odpowiedzialność, jednakże nie jest to skuteczne, jeżeli "sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym"
art. 560 - jeżeli rzecz ma wady, kupujący może odstąpić od umowy lub żądać obniżenia ceny. Nie można odstąpić od umowy, jeżeli sprzedawca niezwłocznie naprawi rzecz lub wymieni na taką pozbawioną wad. Dodatkowo, sprzedawca musi pokryć koszty związane z operacją.

Piszesz pismo z roszczeniem, wysylasz za potwierdzeniem odbioru, pakujesz sprzet i tez za potwierdzeniem. I tyle, czekasz na kase, jak jej nie dostaniesz z powrotem (tacy tez sie moga trafic) to kierujesz sprawe w trybie uproszczonym do sadu z adnotacja ze chcialbys aby sprawe przeprowadzono pod nieobecnosc powoda i pozwanego. Dolaczasz calosc dokumentacji i dowodow, koniec.

Olej allegro, nic nie zrobia, ograniczaja sie tylko do sciagania prowizji za przedmioty. Jesli kupiles go poza allegro to tym bardziej.

Wszystko dokladnie na www.pozew-cywilny.pl

Napisalem Ci wiadomosc, zerknij sobie.
Ostatnio zmieniony 26 sie 2012, 21:16 przez Defrag, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post26 sie 2012, 09:57

A Ty kupiłeś ten latawiec 3 razy :wink: Skasuj kopie tematu :idea:

Awatar użytkownika
majeranek
Posty: 166
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:27
Deska: czarna
Latawiec: czerwony
Lokalizacja: Olesno/Gliwice
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2012, 10:05

Mój kumpel kupował laptopa z allegro, a przyszła zapakowana mąka. W takim wypadkach wygląda to tak, że zgłaszasz to na policji, oni do allegro. Allegro ma program ochrony użytkowników, jeżeli kupujesz coś do bodajże 10 000zł i jest nie zgodne z opisem to zwrócą ci kasę. Kolega na kasę czekał trochę ponad 2 miesiące.

Pozdrawiam


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości