CRONIX - pierwszy latawiec pompowany Flysurfera !

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2013, 19:57

kurde tan papier toaletowy tez jakiś twardy na zdjęciu się wydaje..a z tej butelki pepsi się będzie źle piło bo jakoś dziwnie w dłoni leży w tej reklamie..nie..no te buty nie mogą być wygodne z tak powyginaną podeszwą..klapki japonki w polsce ?? żart tego nikt nie kupi ;)
popływamy w Łebie napiszemy ;)

Kusy
Posty: 233
Rejestracja: 24 mar 2007, 20:22
Deska: FLYRADICAL / RACE
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: Ustka
Dostał piwko: 10 razy
Kontaktowanie:
 
Post08 lip 2013, 12:39

wieloryb pisze:jaki zakres wiatrowy mają poszczególne rozmiary ?

Wiatr przy jakim latali na filmiku (Laurent Guyot - Lolo Bsd) :

12: 12-25kts
8,6: 30kts
10: 20-25kts

http://lolobsdkiteboarding.blogspot.com ... l?spref=fb

Pozdro!

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post08 lip 2013, 13:06

Tylko, że chyba nikt z czepialskich się nie czepiał tego jak Cronix lata, bo tego nikt u nas tego raczej nie wie. Zarzuty i (imho) całkiem słusznie dotyczą stopnia skomplikowania uzdy i samego kajta. Obecnie panuje raczej tendencja do upraszczania sprzetu. Chyba, że to będzie tak cudowna latawka, że plusy przesłonią minusy - tj. tego pierunskiego bridla. Reszta wyglada ok.

Chociaz patrzac na bridle i ilosc bloczkow przy duzym materacyku, to bridle przy Chronixie to jednak z punktu widzenia flysurfera duze uproszczenie :wink:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 lip 2013, 09:22



zastanawia mnie czemu do unhooked latawiec ustawia się na małe siły na barze, a do hooked na duże. Domyślam się, że konstrukcja krawędzi spływu wyklucza duże siły na barze przy wypięciu (po prostu latawiec się złoży, albo ewentualnie będzie przebrany), ale ja wolę całkowicie odwrotnie :think:

Awatar użytkownika
Pinio
Posty: 3647
Rejestracja: 02 wrz 2006, 03:46
Postawił piwka: 25 razy
Dostał piwko: 30 razy
 
Post09 lip 2013, 11:00

Wszyscy się „podniecają” :arrow: popływamy zobaczymy 8)
Są kajty fajne i lepsiejsze, ceny lepsze i gorsze, a zasoby obszerne i graniczne :mrgreen:
a co ten flay tam wymyślił to się okaże w prani.. na wodzie ;-)

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 lip 2013, 07:16

Cronix bardziej pod lupą ...

phpBB [video]


A już za kilka dni u nas w Łebie do testów !!!

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 lip 2013, 22:50

Cronixy w rozmiarach 10 12 już są u nas od kilku dni.
Mieliśmy okazje popływać na nich w różnych warunkach (spora fala, płaska woda, wiatr 10-25 węzłów)
Nie chciałbym się sam wypowiadać na ich temat bo mogę nie być obiektywny natomiast muszę powiedzieć , że zdecydowana większość testujących schodziła na brzeg z wielkim uśmiechem na twarzy. Niektórzy wręcz nie chcieli mi oddawać latawców…
Po opiniach, które do tej pory wysłuchałem od testerów muszę stwierdzić, że Flysurfer dokładnie tak jak w swoich latawcach komorowych przyłożył się do zadania, które wykonał na 5-kę i stworzył bardzo dobry uniwersalny latawiec pompowany.

To co trzeba powiedzieć na temat Cronixa to to, że:
- ma olbrzymi zakres wiatrowy,
- jest bardzo komfortowy szczególnie przy ustawieniu – „bar force (- )”
- ma dobry hang time szczególnie przy ustawieniu –„ more camber”
- nadzwyczaj łagodnie kręci kiteloopy
- ma bardzo łatwy restart z wody
- świetnie „łyka szkwały”

Są to opinie testujących !
Jutro postaram się przetestować samodzielny start – zobaczymy jak to działa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Kisiel
Posty: 804
Rejestracja: 04 gru 2006, 23:52
Deska: CzaplaKiteboards :D
Latawiec: North/Cabrinha/Flysurfer
Lokalizacja: Łeba
Postawił piwka: 2 razy
Dostał piwko: 14 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 lip 2013, 19:04

jednym z testujących byłem ja .. przyświrować mogę na wstępie , że jako pierwszemu w Polsce przyszło mi pompować ten latawiec hehe i już przy tym fajna niespodzianka..system pompowania podobny do tego z Cabrinhy, który wg mnie jest najlepszym systemem pompowania ponieważ nic nie wyskakuje, żadnej końcówki mieć nie trzeba itp.. plus nr 1
Jedziemy dalej..Andrzej coś tam pomajstrował i zwiększył siły na barze podobno ale wg mnie sa one praktycznie zerowe jak zabawkę w ręku bym miał, to aż nie chce myśleć jakie są te siły w pierwotnym ustawieniu :thumb: czyli plus nr 2
bar standardowy od Flaja też większych uwag chyba mieć nie można..po prostu bardzo dobre materiały i wykończenie...aha jedna sprytna rzecz, która mi się spodobała a np u mnie w barze Northa 2010r niezbyt się sprawdza to rzep przy taśmie depowera .. tu we Flajoiwym barze działa świoetnie nic nie dynda nie lata i się nie plącze.. plus nr 3
na wodzie rozmiar 10 m latawca wiatr 18-25 węzłów ja 75 kg deska FlyRadical 134M.. wydaje mi się, że jest dość szybki ale bardzo grzeczny i przewidywalny..fajnie łykał szkwały..nie było większych szarpnięć..w porównaniu do Rebela 2010 9m chyba bym dał Plusa dla Cronixa.. polecieć tez się na tym da całkiem dobrze ale tu już wg mnie wygrywa Rebel jeżeli chodzi o windę i hang time choć może to być kwestia, że Rebela mam idealnie wyczutego..bardzo fajnie Cronix lata przy zabawie na fali przez to, że łyka szkwały nic nie szarpie. Jedna rzecz, która lekko mnie drażniła to mhmm nie wiem jak to określić do końca..wibracje linek kierunkowych (??) dziwne trochę to było..może to setup jakiś się rozkmini o co chodzi.
Ogólnie bardzo fajny latawiec, którego wszystkich plusów i minusów jeszcze nie poznaliśmy ale pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne.

spyker
Posty: 23
Rejestracja: 12 maja 2013, 08:56
Deska: nobile nhp
Latawiec: Ozone C4, Cronix
Dostał piwko: 2 razy
 
Post23 lip 2013, 16:05

Udało mi się solidnie potestować 10 Cronixa, po dopasowaniu ustawień wrażenia następujące:
(waga ok 70kg deska 131/40)
Są to moje subiektywne wrażenia opinii innych osób ze spotu nie przytaczam, może coś napiszą.
zakres wiatrowy- pływałem od 12 do 25 węzłów,więcej nie wiało, w całym zakresie absolutny komfort, szkwały przechodzi idealnie
przy zaciągniętym maksymalnie depowerze (przy ok17 węzłach) kite dalej pracuje praktycznie bez zmian, nie przepada, nie zamula.
Kiteloopy to poezja komfortu, kręci ciasno i bez "wyrywania" jeżeli ktoś oczekuje po loopie dodatkowych "kilkunastu" metrów... to nie jest kite dla niego
skoki wysokie i długie, przede wszystkim w locie mamy uczucie maksymalnej kontroli,
wstawanie z wody super, próbowałem przy 8 węzłach bez problemu !!! w "normalnym" wietrze po opuszczeniu na krawędzi okna wiatrowego, grzecznie czeka 10cm nad wodą.
Unhook próbowałem w bardzo ograniczonym zakresie, ale z obserwacji tego co robił Andrzej jest ok (chętnie posłuchałbym opinii kogoś spoza teamu)
Bar 50cm, system odkręcenia linek przez przyciągnięcie baru- linki 21m !!! rewelacja, pompowanie dwa zawory jeden z kulką- każda pompka i kompresor, drugi końcówka jak w ozonie z przejściówką przy kajcie.
Podsumowując
Kite (10m) niesamowicie komfortowy, w miarę szybki, o dużym zakresie wiatrowym, loopy super łatwe i ciasne.
Początkujący i średniozaawansowani powinni być pod wrażeniem, zaawansowanym polecam sprawdzenie, jest szansa, że nie będzie to zmarnowany czas (patrz filmik reklamowy)
Podziękowania dla Andrzeja za testy i cierpliwość, parę razy przedłużali pobyt na spocie bo nie chciałem zleźć z wody.
Mam swoje ulubione latawce, o których mógłbym pisać wiele dobrego, ale mam wrażenie jak by Cronix to był kolejny etap rozwoju kitesurfingu, dlatego go kupiłem, zobaczę czy teoria jednego kita na "wszystkie" wiatry i style się potwierdzi.

Awatar użytkownika
wieloryb
Posty: 1162
Rejestracja: 15 lip 2006, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Postawił piwka: 6 razy
Dostał piwko: 9 razy
Kontaktowanie:
 
Post23 lip 2013, 22:37

Można gdzieś na południu PL przetestować tą maszynę ?

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post24 lip 2013, 10:49

zobaczę czy teoria jednego kita na "wszystkie" wiatry i style się potwierdzi.
:think: czyli teraz kupujemy jednego latawca do wagi i gitara :thumbsup: ..to zdaje sie teoria mandaro :lol:
Jesli takiego latawca juz wymysla to nie miejmy pretensji jak bedzie kosztowal za trzy inne(normalne) .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 lip 2013, 12:10

rolnik pisze:
zobaczę czy teoria jednego kita na "wszystkie" wiatry i style się potwierdzi.
:think: czyli teraz kupujemy jednego latawca do wagi i gitara :thumbsup: .. .


..czyli jak co roku, od 10ciu lat :hand: :lol:
..za rok też taki będzie pierwszy raz :hand:

peace

spyker
Posty: 23
Rejestracja: 12 maja 2013, 08:56
Deska: nobile nhp
Latawiec: Ozone C4, Cronix
Dostał piwko: 2 razy
 
Post24 lip 2013, 12:31

Nie kupujemy tylko kupiłem, ale dla mnie taka możliwość istnieje na tyle, że wydałem kasę

Muszę się z Ziomkiem zgodzić co roku jest gigantyczny postęp, a bywały też lata rewolucji (twin tip, Bow)

Awatar użytkownika
IgorS
Posty: 407
Rejestracja: 25 wrz 2003, 09:26
Deska: North/Nobile/Cab
Latawiec: Cabrinha, AirRush
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 lip 2013, 18:46

Również się cieszę że w końcu stety po raz kolejny mamy jeden kite na wszystko, bo w tej chwili mam w secie 5 sztuk i jak się okazuje musze jeszcze pożyczać latawki z przydrożnych szkółek na testy, aby móc popływać naprawdę w każdych warunkach.
Na szczęście za tydzień będę w Łebie i też chętnie skosztuję tego "jedynego".

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2013, 16:38



Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości