Best Cabo

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 lip 2013, 20:55

Jou

Mam wielką przyjemność pochwalić się faktem iż do moich rąk trafił nowy nabytek w postaci Besta Cabo. Jedni definitywnie o nim słyszeli inni pragną go mieć, a pozostała reszta pewnie na nim pływa :wink:
Jak sama nazwa wskazuje latawiec Cabo jest przeznaczony tylko i wyłacznie na wave. Aktualnie (jak i przez najbliższe 3 miesiące) siedzę w Peniche/Guincho gdzie będę pływał na tych cudeńkach. Jesteśmy na miejscu od tygodnia, ale wiatr nie rozpieszcza tak więc ciśniemy tylko i wyłącznie surfing, ale już w przyszłym tygodniu jak siądzie progno to definitywnie podeśle foty z akcji...

Tymczasem - Zważając na team R&D (ride & develope) Firmy Best należy skupić się na tym kto miał wpływ na powstanie tego latawca - Pedro Henrique. Facet, który jest ultra dobrym surferem - swojego czasu startował w Surf Tourze ASP. Biorąc pod uwagę postać Pedro w firmie Best zakładałem, że mogę spodziewać się latawca, który będzie zrobiony bardziej "pod surfing niż pod kajta". Nie będę oszukiwał, ze miałem okazję pływać w ostatnim czasu na moim Cabo (9) może z 2 h jednakże odczucia z latawca są bardzo pozytywne. To czym najbardziej zostałem "nakręcony" to fakt, że latawiec nie przepada - on leci z wiatrem. Mówiąc bardziej obrazowo - możemy ustawić latawiec w jednym miejscu i .... po prostu zawijać się na fali. Delikatne, ale dające poczuć się siły na barze idealnie wpasowują się do pracy latawca jak i jegoo szybkości. Latawiec ma bardzo wąski promień skrętu co powoduje bardzo ciasnego KL,a to przekłada się na brak "wyrywania z kapci" w szczególności pływania strapless.

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że do wykorzystania w pełni potencjału "Cabo" potrzeba naprawdę dobrych umiejętności co definitywnie nie przekreśla tego latawca jako "pierwszy" wave latawiec. Stanowczo poleciłbym ten latawiec każdemu - nawet tym osobą, których nie lubie - niech mają trochę przyjemności z życia ;)

tak jak pisałem wcześniej - z czasem i rozwojem sytuacji będę pisał więcej o specyfikacji latawca, a teraz czas na małe "co nie co " techniczne 8)

1. Duża Torba - spokojnie mieszczą się do niej 2 latawce, a ja spakowałem się w nią na 3 miesiące do Portugalii ;) od środka wyłożona "srebrem"

Obrazek

2. Worek na kajta razem z zestawem naprawczym. Worek rozkłada się na większy tak aby zmieścić kajta z napompowanymi tubami bocznymi

Obrazek

3. Bar & Chickenloop

Bar - bardzo wygodny, cieńki, dobry grip. Depower - nareszcie w pasku, dodatkowo wokół taśmy depower'a zawiązana jest dodatkowa "taśma" która trzyma paski "power i depower" w jednym miejscu tak żeby się nie kręciły i nie latały.
Co powoduje obrotowy chickenloop ? Podczas kręcenia kitelupów itp - nie zakręcają nam się środkowe linki, jeżeli nawet to bardzo prosto można je odkręcić ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

4. Konstrukcja latawca - jest bardzo lekki jak i nie śmiem wątpić bardzo solidna ( :!: ). Materiał jest wręcz twardy, Tuba wygląda na nieco "geometryczną" ale właśnie to powoduje oryginalność i niepowtarzalność w tym latawcu

Obrazek

Obrazek





5. Uprząż

uprząż przy latawcu jest tak prosta, że nawet nie mam co o niej pisać. Wygląda sensownie. Działa bez zarzutu. Ma wszystko co najważniejsze + jest bardzo prosta co znacznie ułatwia ewentualne rozplątywanie ;)

Obrazek


Wkrótce większe info !

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post06 maja 2015, 13:51

oddam w dobre ręcę :)

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post19 maja 2015, 09:04

Lachon pisze:oddam w dobre ręcę :)


Wyleczyles sie z linek czy przesiadles sie na cos innego ?

Pozdro...

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post19 maja 2015, 15:06

mary.dk pisze:
Lachon pisze:oddam w dobre ręcę :)


Wyleczyles sie z linek czy przesiadles sie na cos innego ?

Pozdro...

surf :thumbsup:

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2015, 00:18

mary.dk pisze:
Lachon pisze:oddam w dobre ręcę :)


Wyleczyles sie z linek czy przesiadles sie na cos innego ?

Pozdro...


14.07 wyjeżdżam do indonezji na 2 miechy tak więc będę updatował na bieżąco :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 cze 2015, 13:07

serio za pół darmo nikt nie chce kajtów...?

Awatar użytkownika
zaaaak
Posty: 1403
Rejestracja: 24 lip 2011, 17:51
Deska: SU2
Latawiec: FX
Postawił piwka: 60 razy
Dostał piwko: 90 razy
 
Post21 cze 2015, 20:32

próbuj w dziale "giełda" ...

Lachon
Posty: 853
Rejestracja: 25 lip 2006, 18:06
Lokalizacja: wuwuwa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 5 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 cze 2015, 22:52

Pomyliłem watki
Eazy...


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

cron