North 2015

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post13 lut 2014, 13:11

Pro riderzy od airrushy chcieli niskie Y i na nich pływają ergo produkują nowe 2013/2014 z niskim Y.
Ziomek pisze ze wysoki jest najlepszy a niski to kupa dla lamusow.
To ja nie wiem...

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post13 lut 2014, 13:19

Ile Donaj tłumaczyć :roll: ze jednemu pasuje tak a drugiemu tak .... wolisz pomarańcze czy jabłka ?

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 lut 2014, 13:32

donaj pisze:Pro riderzy od airrushy chcieli niskie Y i na nich pływają ergo produkują nowe 2013/2014 z niskim Y.
Ziomek pisze ze wysoki jest najlepszy a niski to kupa dla lamusow.
To ja nie wiem...


..no widzisz, jak mało rozumiesz :idea:
wydaje mi się, że z całym szacunkiem , do Twojego zestawu - idealnie strymowanego swojego Razora jeszcze w rękach nie miałeś :hand:

gdyż Ziomek wszędzie pisze wręcz przeciwnie: uwielbiany przeze mnie bar 2012 (do każdego rocznika RAzora) to właśnie "kupa dla lamusów" :idea:
Razor na średnim Y (bo wysokiego nigdy nie miał - wysoki Y jak GP 2012 to pomyłka totalna) kopie dość mocno ale stabilnie, przewidująco
bary 2013 i analogiczny 2014 (który też posiadam NOWY - jakby kogoś interesował, lub najlepiej wymienię nawet za kolejny używany 2012 :hand: ) z niskim Y
kopią MEGAMOCNO :idea: a od tego nieprzewidywalnie, nierównomiernie - jakby na dwa tempa
takiej mocy na moim poziomie nie ogarniam - ale widząc na żywo Pastora czy Basa - widzę , że IM służy
rozumiem to - tak jak rozumiem, że 95% pływaków nie zauważy znaczącej różnicy podpinając oba bary :hand:
do pewnego poziomu nie robi to zbytniej :idea: różnicy
mój poziom jest zbyt niski, a kolana mimo wszystko za słabe by ogarnąć moc na barach 2013 i 2014 (oba mam..)

jednak gdy dawałem swój sprzęt dość zaawansowanym , w tym zawodnikom
reakcje były takie , że na barze 2012 nie mogli się oderwać od zestawu
a na barze 2013 już takiego aplauzu nie było..
takich sytuacji miałem sporo, nie ma potrzeby przedstawiać nazwisk :wink:

..mam nadzieję, że tym razem nikt nie będzie miał trudności ze zrozumieniem treści tego co napisałem setny raz o barach Airusha :thumb:

peace

Awatar użytkownika
donaj
Posty: 768
Rejestracja: 14 paź 2012, 18:31
Deska: Shinn ADHD
Latawiec: Vegas
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 74 razy
Dostał piwko: 31 razy
 
Post13 lut 2014, 14:10

Ziomek. pisze:
donaj pisze:Pro riderzy od airrushy chcieli niskie Y i na nich pływają ergo produkują nowe 2013/2014 z niskim Y.
Ziomek pisze ze wysoki jest najlepszy a niski to kupa dla lamusow.
To ja nie wiem...


..no widzisz, jak mało rozumiesz :idea:
wydaje mi się, że z całym szacunkiem , do Twojego zestawu - idealnie strymowanego swojego Razora jeszcze w rękach nie miałeś :hand:

gdyż Ziomek wszędzie pisze wręcz przeciwnie: uwielbiany przeze mnie bar 2012 (do każdego rocznika RAzora) to właśnie "kupa dla lamusów" :idea:
Razor na średnim Y (bo wysokiego nigdy nie miał - wysoki Y jak GP 2012 to pomyłka totalna) kopie dość mocno ale stabilnie, przewidująco
bary 2013 i analogiczny 2014 (który też posiadam NOWY - jakby kogoś interesował, lub najlepiej wymienię nawet za kolejny używany 2012 :hand: ) z niskim Y
kopią MEGAMOCNO :idea: a od tego nieprzewidywalnie, nierównomiernie - jakby na dwa tempa
takiej mocy na moim poziomie nie ogarniam - ale widząc na żywo Pastora czy Basa - widzę , że IM służy
rozumiem to - tak jak rozumiem, że 95% pływaków nie zauważy znaczącej różnicy podpinając oba bary :hand:
do pewnego poziomu nie robi to zbytniej :idea: różnicy
mój poziom jest zbyt niski, a kolana mimo wszystko za słabe by ogarnąć moc na barach 2013 i 2014 (oba mam..)

jednak gdy dawałem swój sprzęt dość zaawansowanym , w tym zawodnikom
reakcje były takie , że na barze 2012 nie mogli się oderwać od zestawu
a na barze 2013 już takiego aplauzu nie było..
takich sytuacji miałem sporo, nie ma potrzeby przedstawiać nazwisk :wink:

..mam nadzieję, że tym razem nikt nie będzie miał trudności ze zrozumieniem treści tego co napisałem setny raz o barach Airusha :thumb:

peace


Dzięki za szybka odpowiedz, bo własnie chciałem usłyszeć dokładne wytłumaczalnie "DLACZEGO". Sam posiadam 2014 i wrogu namawia mnie by spróbować jego przerobionego baru 2013. Teraz sam chce spróbować i zobaczyć, chociaż jak ty to powiedziałeś : "tak jak rozumiem, że 95% pływaków nie zauważy znaczącej różnicy podpinając oba bary :hand:
do pewnego poziomu nie robi to zbytniej :idea: różnicy"

Może mnie dotyczyć, pozdro ;).

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post23 mar 2014, 12:31

No dobra, to wracajac do tematu, sa jeszcze jakies watpliwosci, co do tego pana :D :?:

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post25 mar 2014, 19:10

wygląda ciekawie. a skąd pewność że to NORTH?

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post25 mar 2014, 20:43

To widać po sposobie uszycia - łatki ochronne na zaworek, szycie wzmocnien krawedzi splywu, te wzmocnienia z kolkami na koncu na tubach poprzecznych (tak gdzie te rurki plastikowe wchodza) itd. no i na identyko kajtach plywal team NKB np. Mario (no kolor inny i brak loga). Chyba, ze mam omamy wzrokowe ;)

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post26 mar 2014, 08:02

aha. no przejście Aarona do Northa miałoby akurat bardzo duży sens. Pytanie tylko co zrobią z jego kitem hodlowpro. Bo z tego co widać na tych fotach to ma takiego jakby Vegasa na barze od hadlowpro- sam latawiec bardzo się różni.

No a szczerze mówiąc to te promodele od flexa to najlepiej działające C do freestylu. Ciekawe czy będzie mógł skopiować go w Northie z inną grafiką, czy pójdą w jakimś nowym kierunku (mam nadzieję że będzie kopia). Szkoda żeby tak dobry latawiec nie doczekał się kontynuacji z powodów problemów flexa, kiedy obok klepią już od tylu lat te wszystkie "pseudo" C jak torch i vegas...

naprawdę obryzgam paznokcie ze stresu co się będzie działo dalej z tymi kajtami Hadlowa.

dasnsad
Posty: 461
Rejestracja: 13 sie 2011, 19:03
Deska: Clash 138
Latawiec: Razor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 16 razy
 
Post28 mar 2014, 17:37

Marek :( niestety muszę Cię zasmucić koniec Hadlowów:
http://www.flexifoil.com/news/end-of-an-era

Kubs0n
Posty: 637
Rejestracja: 23 paź 2011, 10:46
Deska: Xenon Laluz
Latawiec: North Vegas
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 22 razy
Dostał piwko: 40 razy
Kontaktowanie:
 
Post12 maja 2014, 23:13

Prototyp Hadlowa ma miniaturowe logo northa na łatce nad zaworkiem inflate 8)

mkmiec
Posty: 640
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:19
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 maja 2014, 14:22

TrueKejner pisze:co się będzie działo dalej z tymi kajtami Hadlowa.


Ja tez sie nad tym zastanawiam szczegolnie po tym jak w zeszlym roku mialem super sezon na tych latawkach.

Po mojej znajomosci branzy, strasznie nie podobalo mi sie w jaki sposob Hadlow zakonczyl wspolprace z Flexem. To co zrobil wypuszczajac latawce 2014, prototypy i swoje i nowy model (3 rzebrowy) w dwoch rozmiarach na Ebay.co.uk to moze miec fatalne konsekwencje dla marki. Zero szacunku i zero zastanowienia. Musieli sie niezle pogrysc, zeby tak to sie zakonczylo. Nie rozumiem, czy Flexifoil nie mial kontraktu z Aaronem, gdzie miedzy innymi jest ustalone, ze ma pomagac budowac marke a nie ja niszczyc. Niestety ale duzo rzeczy sie w kazdego zyciu zmienia i nawet w tych ciezkich sytuacjach trzeba zachowac sie jak profesionalista a nie jak "chlopak z ulicy". Po za tym jak plywa to jego renoma u mnie ulegla zmianie.

Awatar użytkownika
TrueKejner
Posty: 920
Rejestracja: 30 paź 2010, 13:44
Deska: Shinn
Latawiec: Cabrinha
Postawił piwka: 157 razy
Dostał piwko: 193 razy
 
Post13 maja 2014, 23:00

mkmiec pisze:
TrueKejner pisze:co się będzie działo dalej z tymi kajtami Hadlowa.


Ja tez sie nad tym zastanawiam szczegolnie po tym jak w zeszlym roku mialem super sezon na tych latawkach.

Po mojej znajomosci branzy, strasznie nie podobalo mi sie w jaki sposob Hadlow zakonczyl wspolprace z Flexem. To co zrobil wypuszczajac latawce 2014, prototypy i swoje i nowy model (3 rzebrowy) w dwoch rozmiarach na Ebay.co.uk to moze miec fatalne konsekwencje dla marki. Zero szacunku i zero zastanowienia. Musieli sie niezle pogrysc, zeby tak to sie zakonczylo. Nie rozumiem, czy Flexifoil nie mial kontraktu z Aaronem, gdzie miedzy innymi jest ustalone, ze ma pomagac budowac marke a nie ja niszczyc. Niestety ale duzo rzeczy sie w kazdego zyciu zmienia i nawet w tych ciezkich sytuacjach trzeba zachowac sie jak profesionalista a nie jak "chlopak z ulicy". Po za tym jak plywa to jego renoma u mnie ulegla zmianie.


CO?!? nic nie zrozumiałem z tego, hah. że niby co złego Aaron zrobił sprzedając swój stary sprzęt? po pierwsze to nie ma czegoś takiego jak prototypy 2014 flexa- to wszystko były latawce hadlowpro z 2013. flex upadł z powodów finansowych. aaron pomagał robić tylko jednego kajta który tak naprawdę zyskał popularność na całym świecie. a na tych innych modelach nikt nie pływał bo były po prostu beznadziejne. no i to zawaliło flexa- że nie mieli produktu dla przeciętnego użytkownika. szkoda firmy ale naprawdę jakościowo oprócz hadlowpro to jechali z totalną kupą.

mkmiec
Posty: 640
Rejestracja: 26 sty 2009, 08:19
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 2 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 maja 2014, 11:17

hmmm, nie bede sie tlumaczyl ani sprzeczal (po prostu mamy inne podejscie do sprawy - Ty jako prorider a ja jako byly przedstawiciel jednej z marek), szkoda mi czasu i energi. Jednak twierdzisz, ze to sa latawce 2013? : http://shop.flexifoil.com/kitesurfing/2014-hadlow-pro/ A po za tym to robi sie OT, bo tu o Northa chodzi.

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post14 maja 2014, 11:35

Ale on te prototypy sprzedał dawno po premierze orginalnych latawcow - te z dobre pol roku/rok byly do dorwania na rynku. 3 tubowiec to byl shiva, tez dawno dostepny.

A generalnie flexi robi wszystko by pasc - hadlowy 2014 wrzuca w neta a nie sprzedaje, tj. sprzedaja w bardzo malych ilosciach. Maja stary i kiepski bar, nowy maja zaprojektowany od dawna i tylko gadaja o wypuszczeniu - w praktyce kazdy widzial, nikt poza kilkoma osobami kupic nie moze. Wypuszczaja delaminujaca deske (wspaniale plywa) i gwarancyjnie wymieniaja cala partie i zmieniaja fabryke. Przynajmniej sie ladnie zachowali. Nie wiem jak z ich jakoscia kajtów, ale druga seria desek jest wykonana bardzo dobrze :)


A ten kajt to NKb, przeciez nikt na rynku tak nie szyje jak NKB -to widac po wykonaniu. Jesli bedzie to inna firma to bylbym bardzo zdziwiony. Pewnie za 2-3 miesiace sie wyjasni jak bedzie premiera vegasa 2015.

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post15 maja 2014, 08:21

przeciez nikt na rynku tak nie szyje jak NKB
nie wierze :lol: :wink:


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości