Kilka słów o Tona Flow vol.1

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
Baśka
Posty: 209
Rejestracja: 13 wrz 2006, 16:57
Deska: Tona Flow 136
Latawiec: to chyba bez znaczenia
Lokalizacja: stolica płaskiej wody=reff/wwa
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2014, 15:09

Jakoś tak wyszło, że dzięki polskiemu dealerowi Tona Boards, w moje ręce wpadła Tona Flow 136. Flow jest uzupełnieniem deski Pop,
dotychczas jedynego modelu tej firmy, produkowanego od dwóch sezonów.
Testy nie były długie i w pełni nie wykorzystały możliwości Flowa, ale co się odwlecze... ;)
Warunki:
Wiatr: 17-25 knts
Woda: rewska falka i mały chop
Set up: 9m + Flow 136 z finami 0.8“
Obrazek
Obrazek

Jestem przyzwyczajona do pływania w wiązaniach, więc to od nich zdecydowałam zacząć. Pierwsze miłe zaskoczenie - Flow nie zabija kolan nawet
w falowo-chopowych rewskich warunkach. Za tym idą miękkie lądowania, z całkiem niezłą stabilnością.

Dno deski wydaje się być płaskie, ale w rzeczywistości posiada podwójny concave, który zaczyna się już na tipach a następnie zmienia się w pojedynczy.
Jedynie centralna część deski jest zupełnie płaska.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na pierwszy rzut oka krawędź Flowa wygląda na dość grubą, ze względu na to że na podobieństwo desek wakeboardowych, jest zbudowana z ABSu.
W końcu Flow ma się nadawać do katowania wakeparku, zarówno na kajcie jak i na wyciągu. Decha ostrzy bez problemu,
nie ma uczucia "ześlizgiwania się z wiatrem".

Obrazek

Obrazek

Wcześniej największą deską na jakiej dłużej pływałam była 133 i obawiałam się że 136 będzie straszną kłodą ale w ogóle tego nie czułam.
Flow był zwrotny i chętny do współpracy.

Moim zdaniem deska jest bardzo „user friendly“ ale daje przy okazji duże możliwości rozwoju.
Nie tylko kajtowego ;) ale o tym napiszę więcej po Flowowaniu w wakeparku.

Podsumowując, Flow:
- zadba o twoje kolana – chop, fala, lądowania – żaden problem
- bardzo dobre trzyma krawędź
- ma świetny pop - obawiałam się, że bedzie gorzej
- sprawia, że zawijanie nawet na małej falce daje sporo radochy.

Wygląda na to, że deska nie ma minusów?
Zależy co, kto lubi – jeżeli by oceniać prędkość Flowa, to od 0 do 10 dałabym mu 8. Nie jest turbo demonem prędkości jak karbonowi zabijacze kolan
z krawędzią grrubości 2 mm i trzema centymetrami rockera ale nie jest to w mojej opinii duży minus. Chyba większym jest to, że plastikowe logo Tona
odpadło dość szybko ale „nie ma to wpływu na właściwości deski“ ;)

Na koniec ciekawostka. Deski Tona produkowane są w fabryce Ronix Wakeboards. Materiały użyte do zabezpieczenia krawędzi i dna są tymi samymi,
których używa się przy produkcji jednych z najlepszych desek wakeboardowych na świecie.

Kolejny przystanek – wakepark!

Mario wielkie dzięki za deskę ☺

Dla zainteresowanych, trochę technicznych info:
Rocker: 6cm
Krawędź: 8mm
Dno: zbabezpieczone UHMW
Długość: 136 cm
Szerokość: 42 cm po środku/ 26.5 cm na tipach
Stance: od 43.4 – 54.8 cm

Jeżeli tylko będzie wiało i będę w pobliżu to zapraszam na testy Flowa 136.
Kontakt do mnie: baska.flur@gmail.com
Kontakt do Tona Boards PL: info@wakeprojekt.pl

m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post16 lip 2014, 22:06

A co lepiej ostrzy POP czy FLOW ? Na czym łatwiej pływać bez finów ? Flow czy POP ? jak z przyczepnością FLOW'a ? zakładam ,że przez mniejsze kanały niż w POP'ie decha bardziej się ślizga ?

windrt
Posty: 14
Rejestracja: 16 lip 2014, 22:32
 
Post16 lip 2014, 22:39

Dzieki za review.
Mozna zapytac o twaja wage? :oops:
Jaki kite?

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Awatar użytkownika
Baśka
Posty: 209
Rejestracja: 13 wrz 2006, 16:57
Deska: Tona Flow 136
Latawiec: to chyba bez znaczenia
Lokalizacja: stolica płaskiej wody=reff/wwa
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post16 lip 2014, 23:01

Helou!
Obydwie deski tak samo dobrze spisują się bez finów. Nie ma problemu z ostrzeniem. Shaper Tona jest magikiem, bo Flow wygląda jakby bez finów nie miał szans na dobrą przyczepność a nie czuć różnicy kiedy się je odkręci.

Pop to szybsza deska, fundująca nieco twardsze lądowania i przy okazji zapewniająca mega zacięcie przy trickach z krawędzi. Flow ma bardziej freeride'owy, miękki feeling zachowując przy tym świetny pop i krawędź - taka bardziej lajtowa wersja Popa.

Obie deski z założenia miały bardzo dobrze trzymać krawędź i się nie ślizgać bez finów- nie wiem jak, ale ekipie Tona udało się to wprowadzić w życie z bardzo fajnym rezultatem :)

phpBB [video]


żeby nie było, że słodzę czy coś :P
poniżej recka z kf.com
http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?t=2385151

Jeżeli masz możliwość to skontaktuj się z Tona PL i przetestuj :)

m3xicanSlut
Posty: 63
Rejestracja: 23 sie 2013, 10:59
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post17 lip 2014, 12:05

Dzięki za reckę. No deska naprawde zapowiada się zacnie. Wygląda na to że w końcu też znajde deche crossover na kite/wake. W sierpniu mam nadzieje że sam ja przetestuje na wakeprojekt'cie. Jeżeli komuś się przyda to tutaj jeszcze jedna video recka:

phpBB [video]

Awatar użytkownika
Baśka
Posty: 209
Rejestracja: 13 wrz 2006, 16:57
Deska: Tona Flow 136
Latawiec: to chyba bez znaczenia
Lokalizacja: stolica płaskiej wody=reff/wwa
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post17 lip 2014, 13:00

Nie za ma co :)

Od zawsze powtarzam, że najlepiej w każdej z dyscyplin używać dedykowanej do niej deski ze względu na chociażby technikę pływania i komfort, ale jak dla mnie to jest pierwsza kitedeska w tak dużym stopniu zbliżona do wakeboardu. :thumbsup:
Nie twierdzę, że nie da się próbować wakeboardingu na desce kite. Moim zdaniem baaaaardzo duży procent kiteboardów nie ma w aż taki sposób kształtowanego dna = odkręcasz finy i na wyciągu deska wyjeżdża i ślizga się kiedy tylko nadarzy się okazja. Mnie osobiście to strasznie denerwuje ale pewnie znajdą się amatorzy takiej jazdy.

Lepsze zacięcie i stabilniejsze lądowania bez finów = kanały w dnie + fajna kombinacja concave'ów.

Obrazek tak właśnie wygląda dno Flowa z bliska :)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości