MOC LATAWCA A "REGULAR RAIDER"

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post24 sty 2015, 18:22

Czołem

Tak mnie tknęło i se myślę według jakiej „normy” są wyznaczane zakresy wiatrowe latawców? Jak powszechnie wiadomo „spalanie katalogowe” w aucie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością i podobnie jest z zakresem wiatrowym bynajmniej ja mam takie odczucie zwłaszcza dolny zakres:P. Zasadnicze pytanie jak producent definiuje „regular raider 75kg” czy z całym ekwipunkiem czy nie i jakie wymiary ma decha? Z nudów zważyłem suchy secik pianka, buty, kaptur, rękawice, trapez i wyszło blisko 6kg więc na mokro będzie z 10kg. Plus deska przy tych samych wymiarach jest w granicach 3-7kg kwestia producenta. Więc wychodzi na to, że średnio do wagi ciała dochodzi 15kg. Trochę to akademickie pytanie ale może, ktoś wie jak to w rzeczywistości wygląda.

Awatar użytkownika
jedi1
Posty: 2272
Rejestracja: 28 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 132 razy
Dostał piwko: 83 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sty 2015, 18:46

Z tym 10 kg to bardzo mocno przesadziłeś. Włóż sobie do plecaka odważnik 10 kg i zobacz czy jeszcze się będziesz mógł swobodnie poruszać. Nie wiem jak bardzo masz rozregulowaną wagę, ale mój trapez waży 1,5 kg a pianka jakiś 1 kg. Sprawdzałem kiedyś przy pakowaniu do samolotu. Także albo masz sprzęt z ołowiu albo waga podaje wartości w funtach. Tabelki z zakresem latawców sobie można poglądowa zobaczyć, ale przełożenia na rzeczywistość zwykle nie mają idealnego, bo jest zbyt dużo czynników które na to wpływają takich jak technika pływania, zafalowanie, zmienność wiatru, kształt deski itp. One są stworzone tylko w celach marketingowych.

andrzejwodejszo
Posty: 3117
Rejestracja: 11 sie 2008, 08:29
Deska: SU-2, MOSES
Latawiec: komórkowe Ozony / SU-2 / Moses
Lokalizacja: Olsztyn
Postawił piwka: 77 razy
Dostał piwko: 46 razy
Kontaktowanie:
 
Post26 sty 2015, 12:50

temperatura powietrza, umiejętności, szerokość/długość/kształt/rocker deski, zafalowanie, zasolenie, równomierność wiatru, sam latawiec i jego waga, jego trymowanie/zużycie, waga sprzętu (trapez, pianka, buty itd)raczej na końcu.. ale na pewno tez maja małe znaczenie :)

ciechan
Posty: 147
Rejestracja: 22 lut 2014, 17:14
Latawiec: cabrinha
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 7 razy
 
Post26 sty 2015, 16:52

Witam

Może jest coś nie tak ze sprzętem, wagą albo ze mną:P. Ale zważyłem i tak wyszło niestety. W zaistniałej sytuacji skontaktuje się z Głównym Urzędem Miar ustalę metodę pomiaru i zaktualizuje wzorzec.
Co do warunków i zasolenia wody itp. wiadomo o co chodzi:). Być może ale podkreślam być może sformułowałem źle zapytanie. Ale już tak na serio to chodzi mi o to czy jest "norma formalna, nie formalna" pomiaru mocy latawca? Czy każda firma ma swój patent czy powiedzmy czołowe firmy się zgadały i ustaliły robimy pomiar tak i tak..... np. deska typu tt 135/40, całkowita waga raidera z uzbrojeniem 75kg, powierzchnia wody płaska, zasolenie, wilgotność itp.:P. Chciałem się dowiedzieć jak sprawa wygląda od kuchni jak firmy między sobą się dogadują itp. ..................

Wrogu
Posty: 1932
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:40
Deska: do pływania
Latawiec: do latania
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 52 razy
 
Post26 sty 2015, 18:33

Firmy między sobą się nie dogadują. Prawda jest taka, że walną przeważnie wykres na wyrost - no bo przecież dobre latawce mają szerokie zakresy (oczywiście w granicach rozsądku).

maryjka
Posty: 192
Rejestracja: 22 mar 2014, 23:19
Deska: 50/50
Latawiec: 50/50 FUEL GP
Postawił piwka: 65 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post26 sty 2015, 21:54

Nie jest prawdą, że dobre latawce mają szerokie zakresy.
Jest różnie. Często coś co ma powalający zakres, nie urzeka niczym więcej.
Dolny zakres często wynika z ze zwinności, prędkości skrętu,
a nie zawsze jest to potrzebne w optymalnych warunkach.
Nie wszyscy to lubią.
Dla wielu prędkość opadania ma znaczenie i lift żeby był średni.
No a to z cudownym zakresem pogodzić cięzko.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sty 2015, 08:51

maryjka pisze:Nie jest prawdą, że dobre latawce mają szerokie zakresy.
Jest różnie. Często coś co ma powalający zakres, nie urzeka niczym więcej.


otóż to :idea:

jeśli ktoś nie wyczuwa różnic, cóż.. :hand:

każdemu wedle potrzeb - jeden może mieć 1 max 2 latawce i zakres jest cechą max pożądaną
inny przedłoży inne cechy / zalety

wczoraj pływałem sporo na modelu BESTa , którego nie polecam nikomu ..prócz wave'owców :hand:
CABO - latawiec "bez" zakresu - na płaskiej wodzie bezużyteczy - na fali ..bezcenny i sporo osób tu na tym modelu zawija :idea:
z deską wave'ową + dobrą falą - przeżycia :thumb: :pray:
..taki przykład..

peace


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości