Czy to też lata, Liquid Force , Airush

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post26 kwie 2015, 09:21

Sezon prawie w pelni... Nic tylko korzystac - umow sie na testy sprzetu, przejedz sie na polwysep, potestuj, poplywaj, zobacz samemu na czym sie Tobie bedzie najwygodniej plywac. Bo wybor z opisu i polecenia... to nigdy to samo co sprawdzenie samemu.

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post26 kwie 2015, 10:02

Fordon pisze:
Co do Airush to dla Ciebie bardziej DNA.


DNA i Lithium to jeden i ten sam latawiec :pray:

Pozdro...

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post26 kwie 2015, 20:18

mary.dk pisze:DNA i Lithium to jeden i ten sam latawiec

Facepalm.jpg
Facepalm.jpg (14.83 KiB) Przejrzano 3029 razy
Załączniki
Airush.jpg
Airush.jpg (92.58 KiB) Przejrzano 3029 razy

Awatar użytkownika
adii
Posty: 265
Rejestracja: 22 sty 2012, 11:28
Deska: ACE
Latawiec: SB,Vector
Lokalizacja: Zegrze
Postawił piwka: 8 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post26 kwie 2015, 21:20

Faktycznie ......to nie te same latawce :shock: mają inną grafikę :wink:

krzylo72
Posty: 52
Rejestracja: 04 sty 2015, 20:01
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post26 kwie 2015, 22:37

Przykładowy zestaw : Airush Lithium 7,9,12 i słabowiatrowy Lithium Zero lub Vantage 17m.
Który z tych dwóch słabowiatrowych byście polecili ?

Fordon
Posty: 484
Rejestracja: 17 mar 2012, 13:27
Deska: Best Armada, Naish Haze XL
Latawiec: Ozone Catalyst
Postawił piwka: 5 razy
Dostał piwko: 42 razy
 
Post26 kwie 2015, 23:12

adii pisze:Faktycznie ......to nie te same latawce :shock: mają inną grafikę :wink:

I nawet inna nazwe :thumb: I inna ilosc liter w nazwie :thumbsup:
http://www.airush.com/2015/kites
http://www.airush.com/2015/kites/dna/
http://www.airush.com/2015/kites/lithium/

krzylo72 pisze:Przykładowy zestaw : Airush Lithium 7,9,12 i słabowiatrowy Lithium Zero lub Vantage 17m.
Który z tych dwóch słabowiatrowych byście polecili ?


Zestaw z Lithium wydaje sie sensowny. Rozumiem, ze 12 podstawowa, 9 na silniejsze wiatry, ale te 7 to juz na wieksze gwizdki, ktorych u nas za duzo nie ma. Jezeli masz kase to bierz smialo, ale na Polskie warunki najczesciej uzywany/polecany nazwijmy to "pelny" zestaw to: rozmiar docelowy (na 13-20kts), ze 3 metry mniej jak przywieje mocniej (od niecalych 20kts +) i LW (na mniej jak 13 wezlow). Czyli np. 12m i 9m + 17m LW albo 10m i 7m + 15m-17m LW. Jezeli chodzi o Low Wind to Airush Lithium Zero to wlasnie typowy latawiec slabowiatrowy, cieszy sie dobrymi opiniami rider`ow.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2015, 07:31

Fordon pisze:Wiem, ze mam troche przydlugawe posty, ale juz wyzej wymienilem... Z tym testowaniem to bym nie wyolbrzymial, raczej obiektywnie bym napisal, ze sie przeplynalem... Te ponizej przecietnej to np. rzekomo All-round Sigmy, przecietne np. Takoon`y, Gaastra, Wainman Hawaii, reszta to juz raczej dobra albo bardzo dobra... Oczywiscie moja opinia, czytalem na necie, ze niektorzy byli wprost zachwyceni np. Gaastra...


Przydługawe to mało powiedziane, ja bym to nazwał laniem wody bez sensu.. :doh:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2015, 09:03

bartekk pisze:
Fordon pisze:Wiem, ze mam troche przydlugawe posty, ale juz wyzej wymienilem... Z tym testowaniem to bym nie wyolbrzymial, raczej obiektywnie bym napisal, ze sie przeplynalem... Te ponizej przecietnej to np. rzekomo All-round Sigmy, przecietne np. Takoon`y, Gaastra, Wainman Hawaii, reszta to juz raczej dobra albo bardzo dobra... Oczywiscie moja opinia, czytalem na necie, ze niektorzy byli wprost zachwyceni np. Gaastra...


Przydługawe to mało powiedziane, ja bym to nazwał laniem wody bez sensu.. :doh:


..chyba trochę przesadzasz :wink:
ja czy Ty się pewnie za wiele nie dowiemy z postów Fordona
ale przez pryzmat początkującego - fajnie że KOMUŚ chce się pisać, zwłaszcza o sprzęcie , którym nie handluje :wink:
wg mnie tylko za mało pikantnie, bez sensu się bać "krytykować" jeśli jest za co :hand:

peace

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 kwie 2015, 09:44

LF - byłem nawet przez 3 sezony dealerem tej marki w PL :thumb: ale to było w okolicach 2004
sprzęt bdb zaprojektowany i nieźle wykonany, ale zdarzały się już wtedy niekontrolowane wybuchy :hand:
wiem, z pierwszych w Polsce rąk - że niestety wtopy tej marki zdarzają się do dziś
no i niezmiennie aktualne jest nieoficjalne hasło tej firmy: "LF lubią wiatr.." ..czytaj: nie mają mocy w słabym wietrze (choć wczoraj Mistrz Świata pokazał na żywo , że jednak miewaja :wink:
tak samo jak kajtowe deski LF - po prostu na wyciągu wakeowe deski nie potrzebują wiatru
bary mi nie leżą :hand:
..LF umieściłbym , wzorem Fordona :hand: na środkowej półce - czyli w środku peletonu :wink:


opinia experta ;-), "zaslyszana z pierwszych rak w polsce"... i tak napisana, ze nie wiadomo co i jak, ale jednak to nie jest best...
napisz nam Darku o wybuchach? oraz napisz o slabym dole envy a przedewszystkim nrg?
oraz napisz nam co wspolnego z wake maja kajtowe deski lf, ktore sa strikte kajtowe, nie pod buty?

znam sporo osob plywajacych na LF, od poczatkujacych po mocno zaawansowanych, wielu sie podoba, paru sie nie podoba sprzet.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2015, 09:58

Ziomek. pisze:
bartekk pisze:
Fordon pisze:Wiem, ze mam troche przydlugawe posty, ale juz wyzej wymienilem... Z tym testowaniem to bym nie wyolbrzymial, raczej obiektywnie bym napisal, ze sie przeplynalem... Te ponizej przecietnej to np. rzekomo All-round Sigmy, przecietne np. Takoon`y, Gaastra, Wainman Hawaii, reszta to juz raczej dobra albo bardzo dobra... Oczywiscie moja opinia, czytalem na necie, ze niektorzy byli wprost zachwyceni np. Gaastra...


Przydługawe to mało powiedziane, ja bym to nazwał laniem wody bez sensu.. :doh:


..chyba trochę przesadzasz :wink:
ja czy Ty się pewnie za wiele nie dowiemy z postów Fordona
ale przez pryzmat początkującego - fajnie że KOMUŚ chce się pisać, zwłaszcza o sprzęcie , którym nie handluje :wink:
wg mnie tylko za mało pikantnie, bez sensu się bać "krytykować" jeśli jest za co :hand:

peace


Dla mnie(myślę że dla poczatkujących również) jednak dużo bardziej wartościowe sa posty osób, z konkretna wiedzą, które faktycznie oblatały dany sprzęt i spędzają więcej czasu na wodzie niż na forum.. takich tutaj nie brakuje, niestety co raz rzadziej udzielają się na forum.

Po co punktować tyle modeli latawców i je oceniać, skoro sie na nich nie pływało. Jak sam wiesz żeby ocenić konkretny latawiec nie wystraczy godzina na wodzie, dopiero po kilku godzinach możemy wpływać się lub nie wpływać w dany sprzęt. Nie da się 'poczuć' latawca od razu, chyba że jest totalnym nie lotem. Wnioskująć po ilości modeli latawców i desek które ocenia Fordon mogę tylko domyślać się że pływa, testuje sprzęt cały rok i jest omnibusem..
Jak już o czymś piszę to jestem w stanie to pokazać, udowodnić, zaprezentować na żywo na spocie.. jeżeli czegos nie wiem, albo się nie znam to poprostu siedze cicho.
Raczej nie zdarza mi się wypowiadać na temat latawca, czy deski której nie opływałem i nie wyrobiłem własnej opini na ten temat, dlatego nie rozumiem po co pisać takie rzeczy :doh:

Żeby móc krytykować, trzeba mieć jakieś konkretne argumenty lub przyklady, a w tych postach ich brakuje.

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post27 kwie 2015, 10:18

Chciałbym nieśmiało tylko zwrócić uwagę, że np. w innym wątku nt. nowego Razora, czytam, że teraz są nowe linki, o długości bodajże 21 m. I że TERAZ ten latawiec w ogóle nie lata i jest dramat. Ale po dodaniu 2m, tak jak było wcześniej, jest zajebiście.
No to ja się pytam, jak można mieć opinię o jakimkolwiek latawcu, który tylko nie spada na łeb, że on lata dobrze czy nie dobrze? WTF?
Przecież większość tych "opinii" na KF to jest pieprzenie bez sensu. Ja rozumiem, że Ziomek np. może się wypowiedzieć na temat kilku (czy może nastu) latawców na których spędził min. kilka godzin, ale już jak czytam, że wziął do ręki i 'jakoś tak nie podpasował po chwili' to mam mieszane uczucia, a już nie pomnę, że jego perspektywa wydaje mi się zgoła inna niż osób początkujących. W PL każdy musi jeździć Ferrari, z pewnością będzie miał okazję depnąć, no na pewno...
W ogóle to przepraszam, że się odzywam, bo ja pływam na RRD i to niemłodych, więc ogólnie wstyd bieda i poruta, ale ciężko się czasem te KF czyta miejscami. Polecam poczytać sobie np. kiteforum.com albo seabreaze - tam mają dokładnie ten sprzęt, na którym tutaj się wstydzą pływać albo w PL nie mają o nim pojęcia, i piszą (tam) o nim sensowne rzeczy (LF, OR, Epic, Shinn itd.)

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post27 kwie 2015, 11:00

bartolomeo_n pisze:Chciałbym nieśmiało tylko zwrócić uwagę, że np. w innym wątku nt. nowego Razora, czytam, że teraz są nowe linki, o długości bodajże 21 m. I że TERAZ ten latawiec w ogóle nie lata i jest dramat. Ale po dodaniu 2m, tak jak było wcześniej, jest zajebiście.


mam wrażenie że powołujesz się w powyższym akapicie na moje wrażenia z pływania na Razorze, więc czuję, że powinienem się do tego odnieść.
Nie widzę tam (w wątku o Razorze) nigdzie słów o tym, że na 21m linkach w ogóle nie lata :shock: ani, że jest dramat… jest za to w miarę dokładny opis jak latawiec zachowuje się na niestandardowym, specyficznym (zawodniczym) barze. Jest też dodane, że na barze standardowym nic nie zmieniło się w stosunku do ubiegłego roku. Ma to na celu uzmysłowić potencjalnym kupującym, że nie koniecznie powinni wybierać bar "zawodniczy" jeśli nie czują się na "zawodniczy" poziom.

bartolomeo_n pisze:ciężko się czasem te KF czyta miejscami.


…zwłaszcza, jeżeli nie czyta się ze zrozumieniem

Awatar użytkownika
bartolomeo_n
Posty: 521
Rejestracja: 06 gru 2010, 12:09
Deska: (Super+)Shinn(+ster)
Latawiec: RRD, Best TS, Bandit
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 35 razy
 
Post27 kwie 2015, 11:35

FilipN pisze:
bartolomeo_n pisze:Chciałbym nieśmiało tylko zwrócić uwagę, że np. w innym wątku nt. nowego Razora, czytam, że teraz są nowe linki, o długości bodajże 21 m. I że TERAZ ten latawiec w ogóle nie lata i jest dramat. Ale po dodaniu 2m, tak jak było wcześniej, jest zajebiście.


mam wrażenie że powołujesz się w powyższym akapicie na moje wrażenia z pływania na Razorze, więc czuję, że powinienem się do tego odnieść.
Nie widzę tam (w wątku o Razorze) nigdzie słów o tym, że na 21m linkach w ogóle nie lata :shock: ani, że jest dramat… jest za to w miarę dokładny opis jak latawiec zachowuje się na niestandardowym, specyficznym (zawodniczym) barze. Jest też dodane, że na barze standardowym nic nie zmieniło się w stosunku do ubiegłego roku. Ma to na celu uzmysłowić potencjalnym kupującym, że nie koniecznie powinni wybierać bar "zawodniczy" jeśli nie czują się na "zawodniczy" poziom.

bartolomeo_n pisze:ciężko się czasem te KF czyta miejscami.


…zwłaszcza, jeżeli nie czyta się ze zrozumieniem


No jakoś chyba ze zrozumieniem przeczytałem - jasno, i to nie jedna osoba, bardzo narzeka na 21m linki i że KONIECZNIE trzeba to zmienić. Wydajesz się sam nie zrozumieć dlaczego ten przykład tu przywołałem. Bynajmniej nie dlatego, że coś nie tak jest z Razorem, tylko jako wzór tego, jakie znaczenie mają niuanse. Ja święcie wierzę, że te 21m vs. 23m czy tam ile, faktycznie ma znaczenie. Naprawdę nie musisz stawać w obronie Razora, bo to pewnie jest Ferrari :thumbsup: Nie w tym rzecz. Clue mojej wypowiedzi to to w jaki sposób formułują się opinie na temat sprzętu i jaki to ma wpływ na szarych klientów, którzy mogą Razora odpalać na 30m linki i nie zauważyć różnicy (no, coś się więcej plącze tylko, ale jest spoko...).

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 kwie 2015, 12:04

MArcinBe pisze:
wiem, z pierwszych w Polsce rąk - że niestety wtopy tej marki zdarzają się do dziś


opinia experta ;-), "zaslyszana z pierwszych rak w polsce"... i tak napisana, ze nie wiadomo co i jak, ale jednak to nie jest best...


no właśnie tak myślałem, żeby nie pisać, bo się jeden z drugim uczepi :thumb:
pierwsze ręce - lepiej pływające ode mnie - dla jasności - to mocno zawęża krąg :wink: (.. o Tobie nie wspominając :wink: )
jakbyś nie dopatrzył - nei pływam od 4rech sezonów osobiście na BEST - choć z racji jego niezawodności, zadaję sobie trud, by ściągać sprzęt właśnie tej marki do szkoły, która ma pracować, a nie stać z powodu uszkodzeń latawców ..
domyślam się, że pływasz na LF i uraziłem Twoją dumę - nie przepraszam :thumb:

MArcinBe pisze:oraz napisz nam co wspolnego z wake maja kajtowe deski lf, ktore sa strikte kajtowe, nie pod buty?
.


TO, że są robione w identycznej technologii i mają BARDZO zbliżone parametry :idea:


bartekk pisze:Raczej nie zdarza mi się wypowiadać na temat latawca, czy deski której nie opływałem i nie wyrobiłem własnej opini na ten temat..




..raczej ne zdarza Ci się też mieć jakiejkolwiek złej opinii na temat marek z którymi jesteś związany: latawce i deski F-One i LF oraz trapezy Manera..
takich "recenzentów" od razu w rozdziale bajek lokuję :thumb:
zwłaszcza jak piszą o świetnym freestyle na Bandicie :D



bartolomeo_n pisze:.. na szarych klientów, którzy mogą Razora odpalać na 30m linki i nie zauważyć różnicy (no, coś się więcej plącze tylko, ale jest spoko...).


no widzisz, JEŚLI TAK uważasz - to się nie zrozumiemy :thumb:
1 m na linkach to KOLOSALNA różnica - pewnie nie uwierzysz -ale w Razorze 2 cm na 5tej lince powoduje zmianę DIAMETRALNĄ ..
1 cm jest wyraźnie wyczuwalny ..może nie dla wszystkich
pocztątkujący tego nie poczuje, nawet nie będzie wiedział, co jest grane, ale latawiec BĘDZIE inaczej latał..

bartolomeo_n pisze: że Ziomek np. może się wypowiedzieć na temat kilku (czy może nastu) latawców na których spędził min. kilka godzin, ale już jak czytam, że wziął do ręki i 'jakoś tak nie podpasował po chwili' to mam mieszane uczucia, a już nie pomnę, że jego perspektywa wydaje mi się zgoła inna niż osób początkujących.


a ja nie mam mieszanych uczuć
różnimy się , nie przepraszam - stwierdzam fakt: doświadczeniem ZNACZNIE :idea:
i spędzając na kite większość roku od 15stu lat WIEM CO MÓWIĘ
w tym również z perspektywy osób początkujących - mam bezpośredni kontakt z ponad tysiącem takich osób rocznie - a Ty z iloma?
a także przez pryzmat warunków wiatrowych, przez które MOCNO dzielę "test"
czasem deska się "nie podoba" komuś - ale to, że akurat wieje 40 węzłów i jest czop 70 cm tego nie bierze pod uwagę
innemu podoba się kłoda, na płąski freestyle spocie i idealnej suszarce :thumb:
nagminne jest testowanie dużych sajzów latawców w wietrze 7 węzłów i rozczarowanie, że nie ciągnie, przepada, wooolnyy jest, itd :doh:
albo że kite jest niestabilny itd ..a że wiatr 30 stopni off to nieistotne itd.itd.itd
a jeśli trzy razy proszę o dopompowanie Bandita , bo chyba miękki jest ,a za czwartym sam go nabijam na kamień osobiście lądując , bo meduzuje, a pływałem przed chwilą w tych samych warunkach na swoim latawcu i stabilny był jak z blachy ..to chyba JEDNAK coś tu nie gra..

się tego nasłuchałem i naoglądałem

i pozwalam SOBIE pisać ..

a recenzja FilipaN z listopada? na temat Razora 2015 - jest TAK TRAFIONA :idea: i szczegółowa
że niektóre jej aspekty odkrywam i zgadzam się z nimi obiema rękoma ..dopiero teraz :idea:

peace

Awatar użytkownika
mary.dk
Posty: 1918
Rejestracja: 17 cze 2009, 21:13
Deska: Aero, Airush - Compact, Slayer
Latawiec: Airush Wave
Lokalizacja: Bydgoszcz
Postawił piwka: 58 razy
Dostał piwko: 88 razy
 
Post27 kwie 2015, 12:14

Fordon pisze:
mary.dk pisze:DNA i Lithium to jeden i ten sam latawiec

Facepalm.jpg


Bez urazy, ale to tylko swiadczy o twojej wiedzy,
a w zasadzie jej braku ;-)
Choc w sumie mozesz sie urazic :doh:

Pozdro...


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości