Nobile T5 - za nudna po czasie?

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
Awatar użytkownika
nakeddenim
Posty: 9
Rejestracja: 15 wrz 2015, 19:51
Deska: Nobile T5
Latawiec: Cabrinha SB
Dostał piwko: 1 raz
 
Post15 wrz 2015, 22:51

Czesc,

Jestem po kursie IKO I i II , ale zostało mi jeszcze kilka godzin do wypływania w tym sezonie, pozniej wyjazd za granice, gdzie planuje wziac juz swoj sprzet. I w tym momencie zadam wam pytanie apropo deski Nobile T5. Przeczytalem juz kilka tematów i opini na jej temat, z tym, ze nadal mam pewien dylemat dotyczacy "długiej frajdy" z jej posiadania. Po tych kursach do prawdziwego plywania jeszcze mi daleko, ale z racji tego, ze mieszkam w trojmiescie mam czas, aby wiekszosc sezonu spedzac na desce. Czy t5 nie bedzie po sezonie/dwóch za nudna? NIe chcialbym kupowac czegos, co za chwile bede musiał wymienic, a z drugiej strony nie porwę sie na 50/50 lub NHP czy 2HD , bo (z tego co słyszałem i czytałem) to deski dla bardziej zaawansowanych kitesurferów :)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rajlor
Posty: 150
Rejestracja: 09 sie 2013, 16:56
Deska: C L A S H Reincarnation
Latawiec: rejzor
Lokalizacja: Gdańsk
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 4 razy
 
Post15 wrz 2015, 23:57

Myślę, że w tej sytuacji NHP'ek byłby idealnym wyborem. T5 może faktycznie szybko stać się uciążliwa, gdyż jest to deska typowo freeride'owa, tzn. do pływania lewo-prawo nadaje się idealnie :wink: NHP za to jest pośredniakiem między 50/50 i resztą desek nobila, ja osobiście nie pływam na nobilu ale spooro znajomych na półwyspie ją posiada i mocno chwali :) Nie powinna być zbyt trudna, a w późniejszym etapie będzie tylko bardziej rozwijająca i przyjemniejsza
'

Awatar użytkownika
FilipN
Posty: 801
Rejestracja: 05 sie 2008, 11:08
Lokalizacja: Warszawa/Jastrzębia Góra
Postawił piwka: 68 razy
Dostał piwko: 77 razy
 
Post16 wrz 2015, 10:28

T5 jest normalną, fajną deską. Nie rozumiem w czym miała by Ci przeszkadzać przez najbliższe dwa - trzy sezony. A później… no cóż deski i tak nie ma się na całe życie, wychodzą nowe modele, warto sobie coś potestować…

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post16 wrz 2015, 12:13

FilipN pisze:T5 jest normalną, fajną deską. Nie rozumiem w czym miała by Ci przeszkadzać przez najbliższe dwa - trzy sezony. A później… no cóż deski i tak nie ma się na całe życie, wychodzą nowe modele, warto sobie coś potestować…

Potwierdzam i popieram słowa Filipa. Sam używałem T5 przez 3 lata (najpierw przez rok od początków nauki miałem NBL, potem kupiłem T5) i bardzo sobie chwalę ten model. Oprócz pływania prawo-lewo deska nadaje się również do nauki pierwszych skoków, bardzo dobrze ostrzy. Jak najbardziej polecam ją na okres 2-3 lat po kursie, no chyba, że już teraz czujesz że będziesz chciał iść od razu w stronę freestyle, to wtedy rozważ NHP.
Pozdr


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

cron