Nobile NHP vs SU-2 KITEBIRD

Recenzje, oceny, opisy, porady sprzętowe.
sysak
Posty: 11
Rejestracja: 07 sie 2015, 21:18
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot Rally
 
Post28 wrz 2015, 15:07

Cześć jak w temacie, czy mógłby wypowiedzieć sie ktoś na temat tych dwóch desek. Chciałbymym kupić jedna z nich. Czy obie deski są podobnej klasy, jak z ich twardością itd. Moja waga 90-95 kg. Która z desek będzie lepsza dla mnie. Pływam głownie freeride i robię podstawowe skoki. Starałem sie przeszukać forum i nic nie znalazłem na temat deski SU2 KITEBIRD.

Wszyscy znajomi chwała NOBILE NHP, czy firma SU2 to podobna jakość czy nie?

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post28 wrz 2015, 22:13

Kitebird to w sumie cała linia SU-2 na 2016, ale każda deska w tej linii ma inne przeznaczenie - sprawdza się lepiej w takich, a nie innych zastosowaniach.
o którą deskę tak naprawdę ci chodzi?

sysak
Posty: 11
Rejestracja: 07 sie 2015, 21:18
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot Rally
 
Post29 wrz 2015, 00:29

No i tu wlasnie jest problem :) zastanawiam sie nad Prokitebird lub KITEBIRD CL tylko ze ta ostatnia ma głownie przeznaczenie freestyle, wiec raczej nie dla mnie. Jest jeszcze Bigkitebird. Zastanawiam sie która z tych desek jest zbliżona do nobile NHP. Jestem świeży w temacie i za duzo jeszcze nie wiem a ciezko znaleźć jakiekolwiek informacje na temat desek z serii kitebird. Znajomi zachwalają NHP, i która z tych desek była by lepsza dla cięzszeko człowieka. Waga 90-95 kg.

Dzięki za podpowiedzi

Awatar użytkownika
zeus1410
Posty: 504
Rejestracja: 17 wrz 2013, 04:12
Deska: NHP
Latawiec: 9, 6
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 19 razy
 
Post29 wrz 2015, 04:44

Tyle opinii ile desek nie kupuj w ciemno przepłyń się i sam zdecyduj

Awatar użytkownika
surfbabe
Posty: 689
Rejestracja: 17 lip 2005, 16:25
Deska: su2 custom
Latawiec: FX, nemesis
Lokalizacja: wwa
Postawił piwka: 47 razy
Dostał piwko: 29 razy
 
Post29 wrz 2015, 12:07

NHP baaardzo wszechstronna.
Dla mnie i wielu osób super blat. jeden z najlepszych i na czop i na flat.
super pochłania drgania.

Bigkitebird to bigfoot, jaką masz stopę? warto go brać przy stopie powyżej 44.
Prokitebird to powiedzmy dawny proSeries... taki allroundowy, przyjemny, dla średniozaawansowanych i początkujących.
kiedyś w dużej części kompozytowy teraz drewniany.
Kitebird CL to dawny ProRider fajny sztywny blat z mega popem (jeździ na nim Łukasz Ceran).
Kitebird 3D to Prorider z kanałem wzdłuż - jeszcze sztywniejszy niż CL, lepiej odpływa po lądowaniu - bardzo lubiłam ten blat - wcale nie jest on jakiś tak sportowy, żeby normalne ludziska nie miały na nim frajdy (w odróżnieniu od np. 50/50 nobile)...
Cenowo Su-2 superdobrze wypada, a firma ma fajne ludzkie podejście :)

sysak
Posty: 11
Rejestracja: 07 sie 2015, 21:18
Deska: Nobile NHP
Latawiec: Slingshot Rally
 
Post29 wrz 2015, 21:37

Czyli jeżeli dobrze rozumiem to prokitbirda można porównać do NHP? Podobna klasa deski? Czy Prokitebird tez pochłania tak dobrze drgania jak NHP?

Dzięki za info

Awatar użytkownika
artus97
Posty: 217
Rejestracja: 07 paź 2008, 22:31
Deska: Nobile
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: warszawa
Postawił piwka: 13 razy
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 paź 2015, 18:23

Jednak nobile jest dużo wytrzymalsza od su-2 i przy tej wadze oraz kilku ciężkich lądowaniach możesz złamać deskę :wink:

Awatar użytkownika
boldek
Posty: 2072
Rejestracja: 17 sie 2010, 11:55
Deska: Shinn Ronson, Sling Celeritas
Latawiec: Eleveight RS 8, 10, 12
Lokalizacja: Swarzewo
Postawił piwka: 50 razy
Dostał piwko: 72 razy
 
Post27 paź 2015, 18:56

artus97 pisze:Jednak nobile jest dużo wytrzymalsza od su-2 i przy tej wadze oraz kilku ciężkich lądowaniach możesz złamać deskę :wink:

Skąd taki co najmniej dziwny wniosek?
Przy wadze 98 kg używam Proridera 3D 140x42. Ktoś może powiedzieć, że ten rozmiar jest zbyt mały do mojej wagi, ale mi się na nim bdb pływa, nie mam problemów z robieniem wysokości, przytapianiem deski. Ogólnie jest bardzo OK :D
Zgodnie z Twoją teorią ta deska powinna wytrzymać pod moimi nogami miesiąc, może dwa, gdyż często skaczę, a nie wszystkie lądowania należą do udanych, jest trochę lądowań "na plaskacza" - ze znacznej wysokości w wodę, bez odjechania bo niestety jeszcze nie każdy skok wychodzi mi tak jak bym tego chciał...
Teraz zgadnij ile czasu mam deskę... Podpowiem, że ani miesiąca, ani dwóch. W lipcu minął rok od zakupu i ni ch..ja nie chce się złamać :thumbsup: Nawet bym się nie obraził jak by mi wyszło, bo podobno Karaś od razu proponuje za takie przypadkowe splity nówkę sztukę nieśmiganą z aktualnej kolekcji :)
Pozdr

Awatar użytkownika
mandaro
Posty: 1083
Rejestracja: 10 sie 2008, 02:18
Deska: NHP Infinity
Latawiec: GP Fuel
Lokalizacja: Tarifka,
Postawił piwka: 66 razy
Dostał piwko: 22 razy
Kontaktowanie:
 
Post28 paź 2015, 01:55

sysak pisze:
Wszyscy znajomi chwała NOBILE NHP,


Przeca sam sobie odpowiedziałeś.
A teraz weź pałkę i lej Sprzedawców za to, że chcą Ci wcisnąć coś gówniejszego.
:)


Wróć do „Recenzje & Opinie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości