TARIFA

Miejscówki Kitesurfingowe
KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2012, 19:14

Rynair czy coś takiegi :) za ok 1 000 zł z Krakowa... płacilam tylko za 20kg bagażu rejestrowanego ... ale mój podręczy to był wypchany pianką i dwoma barami więc da się! Polecam Tarifę, niesamowite miejsce... to był mój już drugi raz tam i napewno się jeszcze wybiorę. pozdr.

Piotrek Ldn
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2012, 00:58
 
Post03 lip 2012, 21:23

Witam .. Nowy tu jestem. .. Chcialem sie dowiedziec jak z ta teriafa jaki koszt I cos dokladnije jak mozna?
Pozdrawiam..

Awatar użytkownika
KasiaW
Posty: 215
Rejestracja: 13 sie 2009, 01:17
Lokalizacja: Tarifa
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 lip 2012, 22:39

Piotrek Ldn pisze:Witam .. Nowy tu jestem. .. Chcialem sie dowiedziec jak z ta teriafa jaki koszt I cos dokladnije jak mozna?
Pozdrawiam..



Hej :) Na początek 26 stron tego wątku - 377 postów - a potem już konkretne pytania - tak będzie prościej ;)
Pozdro :)

Piotrek Ldn
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2012, 00:58
 
Post03 lip 2012, 23:37

KasiaW pisze:
Piotrek Ldn pisze:Witam .. Nowy tu jestem. .. Chcialem sie dowiedziec jak z ta teriafa jaki koszt I cos dokladnije jak mozna?
Pozdrawiam..



Hej :) Na początek 26 stron tego wątku - 377 postów - a potem już konkretne pytania - tak będzie prościej ;)
Pozdro :)


Hej hej .. Spot dopiero zaskoczyl em ze napiselem na temat z pierwszej na ostaniej stroke auuuuuuuu :D sorrki.. Pytalem often wypady na tenerife do kogo sie tu zglosic..
Pozdr.... :D

bart_dr
Posty: 387
Rejestracja: 23 cze 2008, 13:35
Lokalizacja: bdg
 
Post04 lip 2012, 08:37

KasicaM pisze:Rynair czy coś takiegi :) za ok 1 000 zł z Krakowa... płacilam tylko za 20kg bagażu rejestrowanego ... ale mój podręczy to był wypchany pianką i dwoma barami więc da się! Polecam Tarifę, niesamowite miejsce... to był mój już drugi raz tam i napewno się jeszcze wybiorę. pozdr.


czyli lecialas bez deski?

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post04 lip 2012, 22:30

oczywiście, że brałam deskę, miałam ją w bagażu rejestrowanym 20kg, torba była trochę za długa jak na ich wymagane rozmiary ale jakoś nikt się nie doczepił, za to bardzo pilnowali kilogramów

Awatar użytkownika
KasiaW
Posty: 215
Rejestracja: 13 sie 2009, 01:17
Lokalizacja: Tarifa
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 lip 2012, 03:10

19-22 lipca w Tarifie są zawody Masters od Kiteboard - kto się wybiera z Polski?
20 lipca planują NOCNY konkurs best tricka na Los Lances. Ciekawe...
Pozdrawiam :)

bart_dr
Posty: 387
Rejestracja: 23 cze 2008, 13:35
Lokalizacja: bdg
 
Post07 lip 2012, 12:19

30 czerwca 2012, rząd Hiszpanii przegłosował nowy projekt budżetu państwa na 2012 rok, w związku z tym, od 1 lipca, wszystkie linie lotnicze operujące w Hiszpanii zobowiązane są do pobrania podniesionych opłat lotniskowych od pasażerów wylatujących po tej dacie.

No i pieknie niedosc ze oplaty i tak jzu sa najwieksze to jeszcze dorzucaja. to chyba po grecji czas na hiszpanie, zamiast pozabierac socjale nierobom to uderzaja w turystów. Widac nie tylko polska ma świetnych rzadzacych.

Kuba KiteSurf
Posty: 343
Rejestracja: 12 wrz 2010, 13:41
Postawił piwka: 7 razy
Dostał piwko: 10 razy
 
Post18 sie 2012, 16:11

próbował ktoś kiedyś wysłać sprzęt do tarify kurierem z polski? może po odliczeniu vatu wyjdzie taniej niż opłaty lotniskowe???
Jak wygląda sprawa ze spotami w maroko obok tangeru> jest gdzie ew. kimać, popływać i posurfować?

Awatar użytkownika
KasiaW
Posty: 215
Rejestracja: 13 sie 2009, 01:17
Lokalizacja: Tarifa
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post20 sie 2012, 17:48

Kuba KiteSurf pisze:próbował ktoś kiedyś wysłać sprzęt do tarify kurierem z polski? może po odliczeniu vatu wyjdzie taniej niż opłaty lotniskowe???
Jak wygląda sprawa ze spotami w maroko obok tangeru> jest gdzie ew. kimać, popływać i posurfować?


Jest - w poblizu Tangeru masz generalnie te same wiatry co w Tarifie, z tym ze na Atlantyku levante mocno od brzegu. Dalej na Pd - wiatry atlantyckie, z N i NE . Kimać - są hotele, riady, apartamenty wakacyjne, surf-housy... cos tam się znajdzie, pytaj, na pw najlepiej ;) W Moulay Bousselham masz piekne fale i całe domy z kilkoma sypialniami do wynajęcia (ale tubylec musi to zalatwiać, gośc z Europy dostanie cenę... europejską ;) Tyle ze nie ma jako takiej bazy i wypozyczalni sprzętu (o rescue czy takich tam zapomnij - a prąd dość silny...).
Sprzęt kurierem? Jakby to było tanie, to pewnie byłoby popularne, hmm... Lepiej dogadac sie z ludźmi, którzy jeżdżą na wyprawy do Afryki swoimi samochodami ( z Polski, są tacy nawet...). Obopólna korzyść z tego może wyniknąć :)

Awatar użytkownika
rolnik
Posty: 4544
Rejestracja: 07 sie 2003, 21:16
Deska: SU2
Latawiec: Obojetne
Lokalizacja: Stara Gwardia
Postawił piwka: 44 razy
Dostał piwko: 44 razy
 
Post23 sie 2012, 09:29

Jak wygląda sprawa ze spotami w maroko obok tangeru>
raczej bym ta opcje odpuscil .Znam kilka osob trore obrzydzily sobie ten kraj na podstawie wycieczki do Tangeru . Mozna sie mocno pomylic w osadach :wink: .

próbował ktoś kiedyś wysłać sprzęt do tarify kurierem z polski
nie wiem o jakiej ilosci sprzetu myslisz . Przy madrym upakowaniu nie ma to zadnego sensu .

Awatar użytkownika
KasiaW
Posty: 215
Rejestracja: 13 sie 2009, 01:17
Lokalizacja: Tarifa
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2012, 13:02

rolnik pisze:
Jak wygląda sprawa ze spotami w maroko obok tangeru>
raczej bym ta opcje odpuscil .Znam kilka osob trore obrzydzily sobie ten kraj na podstawie wycieczki do Tangeru . Mozna sie mocno pomylic w osadach :wink: .

Cześć :)
W sumie dobrze, że temat się pojawił, to moze coś tu wrzucę (nie całkiem bezinteresownie - ale info może się przyda ;)

Jednodniowe wycieczki organizowane przez kompanie promowe (FRS i Comarit) są tańsze od biletu open na prom w 2 strony - i to jest ich największa, jeżeli nie jedyna zaleta. Zwożą na te wycieczki autokarami z całego Costa del Sol - więc jest to masówka. Jeżeli komuś wystarczy postawienie stopy w Afryce za niewielkie pieniądze - jego wybór. Ale coś za coś, krótki objazd po nowych dzielnicach (obowiązkowy foto-stop przy wielbłądach) i spacer po medinie w asyście rozwrzeszanych handlarzy (jeżeli kupisz coś dla świętego spokoju, przepadłeś, nie odczepią się do końca spaceru), obowiązkowa wizyta w sklepie z dywanami, sklepie ze specyfikami ziołowymi i knajpie, gdzie jedzenie jest praktycznie wyprane ze smaku... Do tego dochodzi popołudniowa kolejka do kontroli paszportowej w budynku terminalu promowego w Tangerze - coś jak w akwarium bez klimatyzacji - i... po powrocie człowiek ma ochotę całować ziemię hiszpańską.

Żeby nie było - po takiej wycieczce sama nie chciałam wracać do tego brudnego, chamskiego, syfiastego Maroka. Ale... zdarzyło się pojechać pojechać dalej - do Fezu, Marrakeszu, w Atlas i przede wszystkim na Saharę - i odwołałam wszystkie przemyslenia na temat kraju i jego mieszkańców. Maroko jest piękne, ludzie są bardzo serdeczni i gościnni - ale im dalej od Tangeru czy innego Agadiru - tym lepiej :)

Stąd moja rada (oprócz naturalnie tego, że mozna się do mnie zgłosić ;). Kupcie bilet open i jedźcie sami. Nie zjedzą Was w Maroku (tylko będą próbować czasem naciągnąć). Poza tymna stronie mam różne fajne wyjazdy do Maroka, znam też prywatnych, sympatycznych przewodników, którzy z Tangeru zawiozą do Asilah czy Chefchaouen - 2 miejsca w pobliżu Tangeru które naprawdę warto zobaczyć (w tym drugim warto noc spędzić). Sam Tanger też ma ciekawe miejsca i nawet w medinie może być sympatycznie - ale nie w południe, kiedy grasują w niej jednodniowe wycieczki z Europy ;)
A taka np. Essaouira to też zupełnie inna bajka :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
briku
Posty: 395
Rejestracja: 23 sie 2009, 09:43
Lokalizacja: Krk
Postawił piwka: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2012, 13:26

Wracając do tematu Tarify - był tam ktoś jesienią/zimą? Jak z wiatrem, temperaturą i ew. laguną?

Awatar użytkownika
KasiaW
Posty: 215
Rejestracja: 13 sie 2009, 01:17
Lokalizacja: Tarifa
Dostał piwko: 3 razy
Kontaktowanie:
 
Post27 sie 2012, 14:47

briku pisze:Wracając do tematu Tarify - był tam ktoś jesienią/zimą? Jak z wiatrem, temperaturą i ew. laguną?



Matko, ile to razy było już wałkowane... :roll:
Wiatr - może idź do wróżki - będzie prościej. Cieśnina rządzi się swoimi prawami.
Temperatury - w ciągu dnia moze być 20C, moze być 14C, w nocy rzadko spada poniżej 10C. Laguna - na Valdevaqueros jeżeli nie ma suszy, na Los Lances kiedy są spełnione warunki: poniente + swell + wysoki przypływ
Ale i tak jest fajnie ;)

KasicaM
Posty: 140
Rejestracja: 20 mar 2010, 12:49
Deska: Nobile, Airush
Latawiec: North Dice, Wainman
Lokalizacja: Tarifa
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post26 wrz 2012, 21:44

Hejka. Jeśli ktoś planuje wyjazd do Tarify w pierwszym tygodniu stycznia 2013, to proszę dać znać... warunki są takie: jest autko, kierowca i przejazd chociaż niestety tylko w jedną stronę. Poszukiwany/poszukiwana jedna osoba, najlepiej kierowca. Więcej na priv. pozdrawiam.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron