El Gouna

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
flatline
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2004, 14:11
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2004, 19:42

Hej!

Wybieram sie na przelomie wrzesnia/pazdziernika do El Gouna'y. Czy ktos z Was juz tam wybijal sie ponad fale? Na jakie niespodzianki organizacyjene na miescu lepiej byc przygotowanym....Dzieki za wszelkie rady/rekomendacje[lub nie]/opinie na temat tego spotu..

Pozdrowienia,

Flatline.

Awatar użytkownika
sampan
Posty: 518
Rejestracja: 30 kwie 2004, 19:19
Lokalizacja: Raszyn-walczy!
Kontaktowanie:
 
Post27 lip 2004, 23:47

Elou flatline!
W lipcowym numerze Kitesurf magazyn jest opis z płytką CD z El Gouny tam złapiesz ogólne pojęcie. Ja byłem tam w tym roku pod koniec marca i warunki są ponoć podobne w październiku. Miejscówka jest zajebista 8) Przede wszystkim pełna kulturka (jak na ogólnie zapyziały Egipt) - miasteczko typowo turystyczne i bardzo zadbane (nie jak paskudna Hurgada, do której dolatujesz). Już g góry widać, że to istna perełka - miasteczko należy do Pana Suareza (najbogatszy bamber w Egipcie) ale facet wiedział co robi; najpierw drążył parę lat lagunę potem obsypał ją hotelami (nawet całkiem gustownymi - przeważnie niska zabudowa). Generalnie są 2 spoty kite'owe: na północy Mangrowia, którą prowadzi turek - jest asekuracja i można fajnie pobrykać - woda do pasa (ok 300 - 400m) dalej trochę raf i głeboko ale przestrzeni jest dużo. Goście są w miarę elatyczni można wypożyczyć lub dokupić sprzęt - naprawy tylko podstawowe bo serwis i tak maja w Hurgadzie a wszystkiego nie potrafią zszyć (moja Wipika z pękniętym materiałem na tubie była dla nich przypadkiem beznadziejnym a na drugim spocie dało radę i to za 4xmniej). W południowej części miasta przy hotelu Movenpick ma bazę Northa Gabi z Austrii, u której jest super atmosfera i nie trzeba bulić 50 LE od łebka (jak u turka) szkolenia prowadzą chłopaki też z Austrii Rudolf i Daniel oraz czarnoskóry Jemie z Nubii mistrz WS i nurek - niesamowity koleś super rasta :D Spot jest może ciut węższy niż Mangrowia i po obu stronach są mini wysepki z domami bogaczy (od południa mieszka właśnie Boss Suarez) ale nie wpływa to na zawirowania. Wiatr ogólnie dmucha równo od północy czyli wzdłuż brzegu - czasem jednak przestaje i schodzi do 2B ale czasem też daje powyżej 6B - przeważnie utrzymuje się ładnie 4-5B i to jest ideał. Niestety są też pływy - nie wiem dokładnie jak bedzie we wrześniu ale w marcu woda znikała od 10 do 13 i jeśli nie chciałeś wypuszczać się na pełne morze to trzeba było czekać lub przychodzić w porę. Lecz z tego, co wiem to jest to zjawisko przejściowe i w ciagu roku tak nie przeszkadza a termiczne wiatry "pracują" od 11 do 18 na pewniaka! Choć żeby dobrze polatać trzeba się wybrać chociaż na 2 tyg - bo jak wiatr bedzie nieodpowiedni to tylko się opalisz niepotrzebnie (słońce jest tam bardzo ostre i można się przypalić - trzeba z tym uważać zwłaszcza na początku).Na co jeszcze trzeba uważać: na plaży stoją cholerne parasole, które kaleczą latawce, piasek jest gruboziarnisty jak się dostanie pod tubę łatwo zrobią się dziury i przetarcia materiału, przyda się czasami krótka pianka, woda jest cholernie słona dlatego dobrze jest po pływaniu opłukać kite'a (i tak szybko wyschnie), na dnie zdarzają się ślimaki z kolcami jak gwoździe - nic przyjemnego :cry: Można kupić tanie bilety tygodniowe na busiki kursujące po mieście - nie warto płacic za taxę - hotele mają przeważnie swoje motorówki wożące turystów na plaże za friko moża się spoko dosiadać. Hotele są superowe i jedzenie o dziwo bez zarzutu choć trzeba uważać z owocami - warto dezynfekować się %pro-filaktycznie :wink: Ja nocowałem w hotelu Sultan Bey był w porządalu lecz jakieś 15min do spotu z laczka wzdłuż pola golfowego. Polecam też Ocean View blisko portu lub Sheraton Miramar (choć nieco droższe). Nasza wycieczka była z Exim Tours i można powiedzieć, że są bez zarzutu. Jeśli chodzi o wieczorne imprezy to nie ma tego zbyt wiele ale warto skoczyć do "Palmy" i zafajczyć sziszę przy ognisku na poduchach przy plaży - smęcą co prawda lokalni fani karaoke ale na TV puszczają filmiki kite'owe z mistrzostw świata więc klimacik jest wporzo :)
Mam nadzieję, że uda mi się w tym roku znowu tam polecieć bo miejscówka jest pima sort ale nie wiem czy znajdę coś jeszcze w skarpecie do września oprócz dziury - zwłaszcza, że są jeszcze Chałupy :? - Jednakowoż warto zrobić sobie przerwę w oglądaniu burego nieba i maczaniu się w zimnej wodzie ... Ze wszech miar polecam El Gounę!!! 8)
Howk!

Awatar użytkownika
flatline
Posty: 9
Rejestracja: 18 lip 2004, 14:11
Lokalizacja: Szczecin/Poznań
Kontaktowanie:
 
Post29 lip 2004, 11:36

Aloha Sampan!

Oczywiscie lipcowy kitesurf doglebnie obejrzalem ale w kierunku el gouny utwierdzilem sie za sprawa kilku 'non-kiters', ktorzy byli w zeszlym roku w H. i ich opowiesci oscylowaly wokol nudy, brudu i przeciagajacych sie infekcji zaladkowych.. El Gouna'e przeskanowalem ostro siec i ten spot naprawde zrobil wielkie wrazenie ale bardzo potrzebowalem tak precyzyjnych informacji jakie mi podales! Wielkie Dzieki!

Tak nawiasem wlasnie planowalem wyjaz za posrednictwem Exim'u! Skoro sa ok to zalatwiam sprawy w najblizszym czasie.

Dzieki & Wysokich lotow!

Flatline

Awatar użytkownika
Neykon
Posty: 2247
Rejestracja: 27 mar 2004, 21:28
Deska: z OBI
Latawiec: ze Składnicy Harcerskiej
Lokalizacja: tak gdzie zawsze qr nie wieje!
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 gru 2004, 23:52

kilka fotek z grudniowego wypadu SZWEDAKA i MISKA do EL GOUNY

Obrazek
Obrazek
Obrazek

wiecej fotek http://kiteportal.pl/galerie/thumbnails.php?album=104


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości