JEZIORSKO-NoweSpoty! Panoramy + Róża wiatrów!

Miejscówki Kitesurfingowe

Jesli powstały by spoty z prawdziwego zdarzenia nad Jeziorskiem byłabyś/byłbyś zainteresowany pływaniem nad Jeziorskiem?

Tak
66
66%
Nie
13
13%
Czasami
17
17%
Tylko zimą (snowkite) /poza sezonem
4
4%
 
Liczba głosów: 100

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post29 maja 2008, 23:09

no akurat w ten weekend to wlasnie tam powieje.
plytko tam?

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2008, 20:09

Gdzie powieje? Nad Jeziorskiem? Pewnie tak.

Płytko? Tak, ale głęboko. Sprecyzuj pytanie, o jakie miejsce Ci chodzi.

Proponuje poczytać ten post uważnie, naprawdę jest tu dużo informacji.

Awatar użytkownika
march_in
Posty: 2135
Rejestracja: 01 cze 2007, 20:31
Lokalizacja: vava to rege tałn
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 17 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 maja 2008, 20:26

chodzilo mi o zachodnie wybrzeze ;)
bo w weekend ma sie nieco ruszyc wiaterek ze wschodu.
na waszych mapkach znalazlem tylko opisane spoty na wschodnim brzegu.
podobno w wiekszosci wieje z zachodu.
tym razem bedzie inaczej ;)

Awatar użytkownika
kubat2
Posty: 707
Rejestracja: 02 sie 2006, 22:20
Lokalizacja: Warta (jez. Jeziorsko:D)
Kontaktowanie:
 
Post31 maja 2008, 14:18

Jeżeli ktoś pływa na zachodnim brzegu to przy "Wyspie miłości" :lol: Wcześniej był tutaj gdzieś post, gdzie o ile pamiętam między innymi było opisane to miejsce :wink:

Awatar użytkownika
kiler
Posty: 155
Rejestracja: 16 kwie 2007, 23:09
Lokalizacja: KALISZ
Kontaktowanie:
 
Post05 cze 2008, 22:26

Ostatnio byłem na Jeziorsku jak wiało typowo ze wschodu, wiec szukałem miejsca po zachodniej stronie i stwierdziłem że jest totalna lipa ze znalezieniem miejsca.
Wszędzie krzaki, krzaki i jeszcze raz krzaki :evil:
albo jakieś dno do d..y
Po prawie 2 h poszukiwań, taplaniu się w błocie, przedzieraniu przez krzaki sobie w końcu odpuściłem.
Może bym się gdzieś w końcu zamoczył, ale warunki były takie sobie bo w porywach około 12knts, wiec sobie odpuściłem :?
I jak na złość ostatnio tylko ten kierunek wieje :evil:
Trzeba coś znaleźć po tej stronie albo zrobić coś z tymi krzaczorami.

Awatar użytkownika
bigfoot gt
Posty: 1115
Rejestracja: 16 maja 2006, 21:46
Latawiec: czerwony
Lokalizacja: Poznań/Września/Gniezno
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post06 cze 2008, 22:24

jak tam wygląda woda w sezonie chodzi o jej walory sanitarne :)

bo cos kiedys mi sie obiło że dość "rzekowo" tam wygląda

cytar
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2008, 14:57
 
Post08 cze 2008, 15:30

witam,
bacznie obserwuje ten temat i mam pytanie do was - mianowicie co sądzicie o miejscu nr 5, które kubat2 wcześniej opisywał, niedaleko pęczniewa - "betonowy brzeg" :D
chodzi mi dokładnie jak tam jest teraz głęboko i czy nie ma niespodzianek na dnie i na co zwracać tam uwagę przede wszystkim. Byłem tam wczoraj i widziałem że ktoś tam pływał wzdłuż tego "brzegu" - i jeśli tu jest to niech sie wypowie - PLISS :!: :idea: :!:
a jeśli nie ma to licze na resztę was 8)
Popieram pomysł zrobienia na jeziorsku jakiegoś miejsca, żeby można było podjechać z deską i spokojnie popływać bez obaw o krzaki, kamienie w wodzie, sieci itd itp....
Pozdrawiam
POLSKA : NIEMCY - 20:0 :):):):):):)
[/url]

cytar
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2008, 14:57
 
Post08 cze 2008, 22:51

cytar pisze:POLSKA : NIEMCY - 20:0 :):):):):):)


chciałem sprostować tą informacje ... :lol:
zresztą każdy już wie na jaką
Pozdr.

Awatar użytkownika
Kris.
Posty: 1331
Rejestracja: 01 wrz 2003, 17:33
Lokalizacja: Poznan
Dostał piwko: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post09 cze 2008, 13:50

no własnie o co kaman?sezon w pełni a tu cisza... :cry:

Awatar użytkownika
Wilks
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2007, 10:38
Deska: SU-2
Latawiec: FS Speed2 12
Lokalizacja: Łódź/Pabianice/Warta/Jeziorsko
 
Post18 cze 2008, 10:09

Powitać,

Co do spotu nr 5 to byliśmy tam z Kubatem i ostatecznie po tym jak nawieźli tam kamieni i udrożnili betonowy kanał wodny to zrobiło się bardzo nieciekawie. Bardzo liczyłem na to miejsce ze względu na płycizne ale niestety spieprzyli wszystko co mogło być tam do spieprzenia.

Oprócz spotu nr 3, na którym do tej pory chłopaki latawkowali (a który jest chyba ostatecznością) to pozostaje spot nr 4. Jeśli zgodzą się wyciąć kilka drzew to może być ok. Jeśli bedzie zgoda to zapewne poproszę o pomoc zainteresowanych pływaniem tam przy wycince i wyrywaniu korzeni. Wybiorę się tam może w tym tygodniu żeby porozmawiać z lokalesami jak to widzą. Jeśłi trzeba bedziue w gminie prosic o pozwolenie na wycinke to się da załatwić.

Co do prób na zachodnim brzegu to nie dziwię się że nic nie znalazłeś bo przy obecnym bardzo wysokim stanie wody coś takiego jak "plaża" w tej chwili nie istnieje a szczególnie na zarośniętym zachodnim brzegu.

Tymczasem niedawno zmieniłem stan cywilny a Kubat miał maturę więc ostatnio nie zajmowaliśmy się jeziorskiem.

Za tydzień jade na 2 tyg. do El Gouny, mam nadzieje że się solidnie podszkolę :) Obawiam się że jak zobacze plażę nad morzem czerownym to trzeba bedzie zrównać z poziomem wody na jeziorsku ze trzy wioski żebym był zadowolony ze spotu :)

Pozdrawiam...i korzystajcie na razie z tego co jest...czyli jak zwykle :/

PS co do kwestii sanitarnej apropos wody to pływam tam od 15tu lat i nigdy nawet pryszcza nie miałem..a im bardziej zielona tym cieplejsza hehe; są też jakieś tam płaczki ale tak jak napisałem powyżej...luzik.

cytar
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2008, 14:57
 
Post20 cze 2008, 21:19

hmmmmm, a przy samym betonowym wale jest dużo kamieni na dnie czy sam piach? czy da sie tam pływac przynajmniej wzdłuż betonowego wału

Awatar użytkownika
Wilks
Posty: 78
Rejestracja: 01 lip 2007, 10:38
Deska: SU-2
Latawiec: FS Speed2 12
Lokalizacja: Łódź/Pabianice/Warta/Jeziorsko
 
Post20 cze 2008, 23:22

Chcesz pływac przy tym betonowym wale? hmm no nie wykluczam ale to ryzykowne. Dno jest ok, tam wszystko jest ok i bardzo obstawiałem to miejsce...ale ten beton i łacha kamieni którą dowieźli :evil:

cytar
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2008, 14:57
 
Post22 cze 2008, 21:34

i taką odpowiedz mi chodziło - dno jest ok :) i to mi wystarcza = a i tak BTW - to pływam na desce windsurfingowej - więc nie ma aż takiego ryzyka :) jak na kajcie - tak mi sie przynajmniej wydaje
P.S. i nie pomyliłem forum bo to jedyne miejsce gdzie cokolwiek sie pisze apropo Jeziorska więc jeszcze z wami troche zostane :):):):):)

Pozdrawiam :twisted:

cytar
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2008, 14:57
 
Post25 cze 2008, 22:04

.... i w końcu tam pojechałem nie czekając na opinie o tym miejscu - popływałem - i jestem mega zadowolony :wink: - zejscie do wody co prawda takie sobie bo trzeba po betonowym wale schodzić (są schody 8) ) i nie za bardzo można tam autem podjechać - że niby "zakaz wjazdu" :) - ale na dnie jest piasek a nie jakaś breja i nie zauważyłem tam żadnych kamieni - a to już duży "+". Na brzegu niestety sporo śmieci - ktoś po prostu po chamsku sobie wywiózł (porażka)- a więc w tym miejscu podoba mi sie tylko pływanie :shock: ;

Jest duże odsłonięte pole od strony zachodu północy i wschodu więc tylko wiatr od południa psuje lokalizację :)

Na razie przeboleje z tymi minusami dopóki innego miejsca lepszego sie nie znajdzie

CZEKAM NA WASZE OPINIE !!!!!

pozdrawiam surfingowców :)

MarcelSz
Posty: 2
Rejestracja: 16 sie 2008, 22:33
Lokalizacja: Łódź
 
Post16 sie 2008, 22:46

Witam ! Jestem tutaj nowy, lecz juz chyba niekoniecznie... to apropos wieku - :wink: matura 92.... to jeszcze pamiętam. Z wypiekami na twarzy czytałem ten post... i na końcu sie wkurzyłem, jak na dobrym kryminale z ch... zakończeniem. Uważam że spot na Jeziorsku byłby genialnym pomysłem... Jest woda i to szeroka, jest wiatr i to w centrum naszego super usportowionego kraju... Daleczego ten wątek zdechł?! Zabrakło wiary? Ja dopiero zachorowałem na "kajta"... ale już z dziećmi kręcę ósemeczki treningówką i parkujemy latawiec. Chcę, przed 40 ostro pływać na "latawcu" i mam nadzieję, że nie będę musiał się wyprawiać po chwilę przyjemności nad morze, gdzie jest coraz tłoczniej. Zatem... Czy możecie kontynuować wątek?


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości