Garda

Miejscówki Kitesurfingowe
adacha73
Posty: 48
Rejestracja: 16 lis 2006, 19:21
Kontaktowanie:
 
Post17 mar 2008, 19:16

jest ktoś , kto pływał tam kiedyś?czy tam w ogóle można to robić ...oczywiście na kajcie :)

pawełek
Posty: 98
Rejestracja: 12 wrz 2006, 23:13
 
Post06 maja 2008, 20:56

odświeżam temat i dołączam sie do pytania! pilne!!

Gumi$
Posty: 360
Rejestracja: 20 wrz 2006, 21:39
Deska: Cabrinha Custom + LF Vantage
Latawiec: Torch
Lokalizacja: Charzykowy
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2008, 22:14

Z tego co wiem i widziałem to tylko w Malcesine ejst jedna szkówłka która umorzliwia pływania a tak jest na terenie całego jeziora ZAKAZANE, są nawet znaki NO KITESURF! :(

grzechu
Posty: 918
Rejestracja: 08 gru 2006, 15:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:
 
Post08 maja 2008, 23:07

Podobno na znakach się kończy, a warunki marzenie ;)

Gumi$
Posty: 360
Rejestracja: 20 wrz 2006, 21:39
Deska: Cabrinha Custom + LF Vantage
Latawiec: Torch
Lokalizacja: Charzykowy
Kontaktowanie:
 
Post09 maja 2008, 15:11

Czy ja wiem czy marzenie, brak plaż, odrazu głęboko a w razie lishowania to raczej niema nawet którędy wyjść na brzeg bo wszędzie kamienie a po 2 stronie pionowe ściany skalne. Ale wiaterek wieje praktycznie zawsze i co najważniejsze równo.


pozdro

PaKi
Posty: 65
Rejestracja: 24 paź 2006, 15:25
Lokalizacja: Pruszków
 
Post15 maja 2008, 09:34

Z tym wianiem to tez do końca nie jest tak pewne. Na tygodniowy pobyt fakt, że wiało prawie codziennie ale tak dobrze to powiało jednego dnia.

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post07 sie 2008, 21:38

Witam,
Ja właśnie wróciłem z gardy. Byłem dokładnie w malcesine. Pływanie na kite jest zabronione wszędzie po za jedną "szkółką" (nie wyobrzarzam sobie tam nauki) w Nawene, ale ale, włoski zakaz to jest tylko na papierze :) powiem tak Latają wszędzie jak tylko się da a o zakazach to jest napisane na śmietnikach sprayem z tym że włosi sami dbają o porządek, więc jeśli ktoś robi niebezpieczne ruchy to poprostu nie pozawalają mu zejść na wodę pod groźbą wezwania policji ale jak ktoś lata to spoko a nawet dużo są w stanie pomóc. Jeżeli chodzi o pomoc to jest dość przydatna bo warunki do zejścia na wodę nie są łatwe.
Plaża wygląda jak nad jakąś rzeką, ma takie "górki" czyli w wąskim miejscu ma 20m a w szerokim 50m a pozatym w wodzie to można iść do 10m od brzegu dalej to już głębina (-342m :) )
Jeżeli chodzi o wiatr to codziennie jest gwizdek ale tylko dla rannych ptaszków czyli od nocy do max 11godziny. Ora która ponoć miała wiać codzieninie popołudniu nie powiała ani razu w ciągu 9 dni (dotyczy malcesine bo 10km wyżej w Torbloe 4-5bf). Wieczorem jak jest burza (jest prawie codziennie) to wiadomo że rano powieje porządny Peler przez durze P.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post09 sie 2008, 16:59

Ja sie wybieram w przyszlym tygodniu do malcesine, mam nadzieje ze sobie porzadnie poplywam. jest opcja na rescue? i czy jest duzo kiterow?

Awatar użytkownika
O'błędnik
Posty: 533
Rejestracja: 16 paź 2003, 10:35
Lokalizacja: Świebodzin
Kontaktowanie:
 
Post13 sie 2008, 16:20

Jeżeli chodzi o rescue to niestety brak ale kiterów jest sporo i oni są skorzy do pomocy. Startuj z plaży przed malcesine około 2km, naprzeciw campingu Martora ,około 500m za mariną żeglarską jadąc od strony torbole. Nie ze słynnego parkingu dla busów, bo tam jest cięzko. No i przyzwyczaj się do rannego wstawania.

bartekk
Posty: 1271
Rejestracja: 06 sie 2008, 22:46
Lokalizacja: Chałupy
Postawił piwka: 11 razy
Dostał piwko: 55 razy
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2008, 22:38

wlasnie wrocilem z gardy. wieje codziennie od 6 do okolo 10, wtedy najlepiej pojechac na druga strone malcesine jadac od torbole, bo tam zaczyna wiac ten porany wiatr, nastepnie wieje od 14 do 16-17 i wtedy mozna poplywac w navene jest tam szkolka kita i jedyne legalne miejsce wydzielone dla kitow, na plazy mniej wiecej 10 metrow szerokosci ;) Przez tydzien prawie codziennie wialo dobrze rano, tylko ze naprawde porzadnie dopiero na srodku jeziora i na przeciwleglym brzegu, ale z doplynieciem nie ma problemu ( uwaga bo kolo godziny 10 ten wiatr calkowicie gasnie takze lapiej wczesniej splynąc), z popoludniowymi wiatrami bylo troche gorzej kilka dni bylo naprawde dobrze ale w torbole, a tam na kita nie ma opcji, a w malcesine zawialo raz porzadnie i tylko przez godzine, ja plywam na 9m. Koles na 12, 14 plywali codziennie popoludniu. Zakazy sa wszedzie, ale kiterow jest duzo i niktt sie tym nie przejmuje, ogolnie jest to zajebista miejscowka ale nie wymarzona na kita ;)

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post25 sie 2008, 10:59

bjk pisze:wlasnie wrocilem z gardy. .. Zakazy sa wszedzie, ale kiterow jest duzo i niktt sie tym nie przejmuje,



dopiero jak ktoś ma tam kolejny wypadek śmiertelny
to przez jakiś czas się przejmują :?

pzdr


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości