Egipt - Hamata

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2013, 20:11

sezon na Egipt się zbliża jak widać. Jak dla mnie klimat zależy od osób i od miejsca. Na miejscu faktycznie zrobiło się bardziej "komercyjnie", ale ja nie byłem gdy powstały już "hipermarkety" ;) Jak się trafi na odpowiednich ludzi to pewnie to nie przeszkadza.
Wiatr w Egipcie jest tak nieprzewidywalny, że ocenianie kiedy i ile będzie wiało to może nie wróżenie z fusów jak w PL, ale na pewno mocna zgadywanka. Niestety gwarancji wiatru tak samo może nie być w Somie jak i w Hamacie.
Tak niskiego stanu wody, żeby się nie dało dopłynąć do brzegu nigdy w Hamacie nie uświadczyłem. Rzeczywiście były dni, że było mocno płytko, ale na pewno nie tak nisko jak w Somie i El Gounie.
Nawet przy niskim stanie wody da się wyjść na głęboką - problem w tym, że to dość daleko.
Jak już kiedyś pisałem największy mankament w Hamacie to brak rescue - płaci się za słodką wodę beach-boyów i storage. Motorówka nie jest używana praktycznie nigdy - o jakości rescue najlepiej przekonał się color, który ze zwichniętą (?) nogą zdążył dotrzeć do brzegu, zanim chłopaki się ogarnęli z wypłynięciem.
Dla mnie drugim problemem są dość duże pływy, które przy słabym wietrze wymagają dość dobrej znajomości akwenu lub sporej deski/latawca. W przeciwnym wypadku osoby uczące się ostrzyć mogą dostać wk.... gdy nadal nie będzie im nic wychodzić

Awatar użytkownika
color1
Posty: 448
Rejestracja: 19 paź 2010, 16:33
Deska: nkb
Latawiec: nkb
Lokalizacja: wawa
Dostał piwko: 19 razy
 
Post02 kwie 2013, 22:14

onzo pisze:Motorówka nie jest używana praktycznie nigdy - o jakości rescue najlepiej przekonał się color, który ze zwichniętą (?) nogą zdążył dotrzeć do brzegu, zanim chłopaki się ogarnęli z wypłynięciem


byla zlamana... dobrze że solidnie wiało to bodydragiem, prawie slizgiem dotarłem do brzegu, w tym czasie onzo zabrał moją dechę ;)
w hamacie akwen jest ogolnie plytki wiec rescue faktycznie tylko w ekstremalnych przypadkach jest wykorzystywany. podobno podobno chlopaki sie poprawili i jak kogoś zniesie to wyplywaja, ale wiadomo ze jak jest mielizna i 20 cm stanu wody to nie przefruną... takie uroki pływów.

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2013, 22:16

onzo pisze:Tak niskiego stanu wody, żeby się nie dało dopłynąć do brzegu nigdy w Hamacie nie uświadczyłem. Rzeczywiście były dni, że było mocno płytko, ale na pewno nie tak nisko jak w Somie i El Gounie.



Onzo - w Somie - ZAWSZE dopłyniesz do i od brzegu - spotem WueSowym przecież :idea:

peace

Awatar użytkownika
IQM1
Posty: 715
Rejestracja: 13 wrz 2009, 14:31
Deska: Nobile NHP Split
Latawiec: Core Riot XR / XR 2/ XR 4
Lokalizacja: Przemyśl
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2013, 22:22

A Niemiec zatrąbi cię na śmierc, albo dostaniesz czerwoną kartkę :hand:

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2013, 23:26

Ziomek. pisze:
onzo pisze:Tak niskiego stanu wody, żeby się nie dało dopłynąć do brzegu nigdy w Hamacie nie uświadczyłem. Rzeczywiście były dni, że było mocno płytko, ale na pewno nie tak nisko jak w Somie i El Gounie.



Onzo - w Somie - ZAWSZE dopłyniesz do i od brzegu - spotem WueSowym przecież :idea:

peace


prawda...

IQM1 pisze:A Niemiec zatrąbi cię na śmierc, albo dostaniesz czerwoną kartkę :hand:


i to też ;)

Soma byłaby naprawdę fajnym spotem gdyby nie mała ilość miejsca, niemiecki ordnung i rescue za 100E.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 kwie 2013, 23:56

onzo pisze:
Ziomek. pisze:
onzo pisze:Tak niskiego stanu wody, żeby się nie dało dopłynąć do brzegu nigdy w Hamacie nie uświadczyłem. Rzeczywiście były dni, że było mocno płytko, ale na pewno nie tak nisko jak w Somie i El Gounie.



Onzo - w Somie - ZAWSZE dopłyniesz do i od brzegu - spotem WueSowym przecież :idea:

peace


prawda...

IQM1 pisze:A Niemiec zatrąbi cię na śmierc, albo dostaniesz czerwoną kartkę :hand:


i to też ;)

Soma byłaby naprawdę fajnym spotem gdyby nie mała ilość miejsca, niemiecki ordnung i rescue za 100E.


Nie lubię się rozpisywać :roll: , wiec tylko dwa słowa...
wątek jest o Hamacie jakby co :lol:

pozdrawim

stiv a

Awatar użytkownika
aga.kite
Posty: 85
Rejestracja: 14 gru 2011, 17:07
Deska: Nobile
Latawiec: Slingshot Rally
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post03 kwie 2013, 00:17

onzo pisze:
Ziomek. pisze:
onzo pisze:Tak niskiego stanu wody, żeby się nie dało dopłynąć do brzegu nigdy w Hamacie nie uświadczyłem. Rzeczywiście były dni, że było mocno płytko, ale na pewno nie tak nisko jak w Somie i El Gounie.



Onzo - w Somie - ZAWSZE dopłyniesz do i od brzegu - spotem WueSowym przecież :idea:

peace


prawda...

IQM1 pisze:A Niemiec zatrąbi cię na śmierc, albo dostaniesz czerwoną kartkę :hand:


i to też ;)

Soma byłaby naprawdę fajnym spotem gdyby nie mała ilość miejsca, niemiecki ordnung i rescue za 100E.


letki ordnung nie jest zły bo trzeba towarzycho trzymać w ryzach co by sobie nie pozwalali,ooj a polak potrafi... potem muszą sobie jakoś radzić NIEMCY jak już ułańska fantazja uderzy co poniektórym do głowy(metody mają skuteczne)... :D :lol:

wycena rescue na 100 euro-a mówią,że ludzkiego życia nie da się wycenić więc w Hamacie nie ryzykowali(narazie) hahaha :)


:thumbsup:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post03 kwie 2013, 11:36

onzo pisze:
Soma byłaby naprawdę fajnym spotem gdyby nie mała ilość miejsca,...


:shock: "a-ha"

aga.kite pisze:letki ordnung nie jest zły bo trzeba towarzycho trzymać w ryzach co by sobie nie pozwalali..


myślałem , że kitesurfing JEST właśnie od TEGO - by móc "sobie pozwolić"..

aga.kite pisze:
wycena rescue na 100 euro-a mówią,że ludzkiego życia nie da się wycenić..


tja "zycie ludzkie" wyceniają :lol:
zostawiłem w Egipcie - i TYLKO W Egipcie (bo na większości spotów światowych nie ma takiego "przymusowego" haraczu) w sumie już tysiące euro za samą asekurację
jutro znów zostawię..
a moje życie tam nigdy zagrożone ani uratowane nie było, zbędna mi ta "przysługa" :wink: podobnie jak w Polsce...



peace

Awatar użytkownika
aga.kite
Posty: 85
Rejestracja: 14 gru 2011, 17:07
Deska: Nobile
Latawiec: Slingshot Rally
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post04 kwie 2013, 00:23

Ziomek. pisze:myślałem , że kitesurfing JEST właśnie od TEGO - by móc "sobie pozwolić"...


jasne,że można sobie pozwolić ale nie na spotach gdzie stężenie kitesurferów jest dość duże,a do tego kursanci kręcą loopy przy samej plaży i beachboy'e uskuteczniają biegi przełajowe po plaży,żeby ogarniać sytuacje a takie widoki są mi znane :roll: i ogólnie rozp*** w bazach równa się klapa,chyba?...coś jednak jest w tym niemieckim porządku NA SERIO. Z czasem się to docenia... :D


Pozdrawiam Agata :thumbsup:

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post04 kwie 2013, 09:03

aga.kite pisze:...coś jednak jest w tym niemieckim porządku NA SERIO. Z czasem się to docenia... :D



..to ja jeszcze być może potrzebuję nieco czasu :wink:

peace

Nivea
Posty: 1205
Rejestracja: 28 sty 2010, 00:35
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 24 razy
Dostał piwko: 7 razy
 
Post08 kwie 2013, 21:33

takie tam fotki z poprzedniego tygodnia... :D Ilość kajtów na spocie ok 86,brak tłoku ,naprawdę fajnie :thumb:
6 dni z bardzo dobrym wiatrem, 1 dzień słabiutki dzień na większe latawki!

Baza i spot z coraz lepszą infrastruktura,polecam wszystkim!
Hamata nie straciła swojego uroku,ale wręcz przeciwnie fajnie rozwija się.
W hotelu Wadi Lahmy brak "turystów"-wyłacznie kitesurferzy i nurkowie.
Zapraszam
Joanna
JoviTravel&Kitevillage
Załączniki
hamata60.jpg
hamata60.jpg (29.88 KiB) Przejrzano 1803 razy
hamata53.jpg
hamata53.jpg (105.5 KiB) Przejrzano 1803 razy
hamata51.jpg
hamata51.jpg (22.9 KiB) Przejrzano 1803 razy

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post10 kwie 2013, 13:17

Z tym rescue co czytam, musieli się mocno poprawić, bo teraz są bardzo szybko gotowi.

Awatar użytkownika
aga.kite
Posty: 85
Rejestracja: 14 gru 2011, 17:07
Deska: Nobile
Latawiec: Slingshot Rally
Postawił piwka: 14 razy
Dostał piwko: 3 razy
 
Post11 kwie 2013, 12:52

bobek_h pisze:Z tym rescue co czytam, musieli się mocno poprawić, bo teraz są bardzo szybko gotowi.



<lubię to> :D

bobek_h
Posty: 1054
Rejestracja: 29 wrz 2006, 17:59
Deska: Xenon LaLuz
Latawiec: North Neo
Lokalizacja: Jastarnia
Postawił piwka: 43 razy
Dostał piwko: 11 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 kwie 2013, 16:59

Film idealnie pasujący do tego wątku ;)


phpBB [video]

Awatar użytkownika
prodegior
Posty: 459
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:06
Deska: nobilka nhp
Latawiec: edge/wainman
Lokalizacja: masuren
Postawił piwka: 1 raz
Dostał piwko: 1 raz
 
Post14 kwie 2013, 21:55

aga.kite pisze:
bobek_h pisze:Z tym rescue co czytam, musieli się mocno poprawić, bo teraz są bardzo szybko gotowi.



<lubię to> :D

z tym reskju to chyba przesadzacie,chlopaki szybko reagowali jak cos sie dzialo na wodzie :thumb: a raz sam bylem w potrzebie jaki mi latawiec odlatywal w sina dal :thumb:


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości