Jezioro Powidzkie

Miejscówki Kitesurfingowe
Rafaello
Posty: 140
Rejestracja: 14 lip 2004, 13:33
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:
 
Post07 gru 2004, 20:12

Trusek napisał:
Jezioro Powidzkie jest całkiem niezłe ponieważ z reguły wieją wiatry zachodnie dzieki czemu można startować z drugiej strony jeziora - mam na myśli "Biskaje" czyli cypel po drugiej stronie od Przybrodzina. Jest tam spora mielizna co jest bardzo przydatne podczas startów na Kicie. Problem może z wyjęciem na wode ponieważ trzeba się przecisnąc przez wąskie przejście między drzewami ale ja jakoś daje rade. Poza tym wszystkim masz czystą wodę i sporo żeglarzy, którzy chetnie służa pomocą w razie gdyby Cie zdryfowało a to na początku normalne no i przy wiatrach wiejących na śródladziu, które są bardzo niestabilne i zmieniają swój kierunek. Nie wiem jak jest na Kamienicy bo mieszkam niedaleko Powidza wiec nigdzie indziej sie nie wybieram chyba, że na Hel. Oprócz mnie widziałem na Powidzu jeszcze dwóch Kiciarzy i myśle, że to dopiero początek. Wole nadrobic pare kilometrów i pojechac na czyste jezioro niz zaoszczedzic pare groszy a potem chodzić z syfem na twarzy i nie tylko haha.
Pozdrawiam
Tomasz

dr.Eutanator napisał:
Powidz (na płd) który ma tą wadę, że nie bardzo jest gdzie rozłożyć sprzęt i wystartować.

shoot napisał:
Niedaleko Poznania jest dobre miejsce do pływania na kite (70km).
Jest to jezioro powidzkie niedaleko Gniezna. Jest kilka plaż z których można startować zależnie od kierunku wiatru. Woda jest czysta a mielizny w granicach 20-40m od brzegu, czyli jak na jezioro to nieźle.
Pływam tutaj razem z miom kolegą. Zapraszam wszyskich chętnych.
Tomasz.


Widok na jezioro Powidzkie (Powidz). Kierunek północny.
Obrazek
Położenie: 52,41'N 17,93'E
Raf

Awatar użytkownika
Cinek
Posty: 400
Rejestracja: 03 sie 2003, 23:22
Deska: Nobile
Latawiec: Ozone
Lokalizacja: Poznań
Postawił piwka: 1 raz
Kontaktowanie:
 
Post28 gru 2004, 00:28

Ja pływałem kilka razy od strony Kosewa. Przy wiatrach zachodnich jest nieźle. Faktycznie trzeba startować "z pomostu", ale poza tym all O.K.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości