Wczasy na wyspie Zanzibar

Miejscówki Kitesurfingowe
Robson4444
Posty: 2
Rejestracja: 30 cze 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa
 
Post30 cze 2009, 16:59

Dopiero co wrocilem z 2 tygodniowych wakacji w Zanzibarze w miejscowosci Paje i chcialem polecic ten egzotyczny kierunek.To miejsce to istny raj.

Na miejscu mozna skorzystac ze szkolen polskiego instruktora, ktory siedzi w szkole airborne kitecentre www.airbornekitecentre.com/ do 28 wrzesnia 2009 roku. W Paje sa trzy szkolki kiteboardingowe. Ale zdecydowanie najlepsza jest airborne kitecenter, nie tylko ze wzgledu na polskiego instruktora ale na to ze jst sponsorowana przez sprzet firmy best kiteboarding a ponadto zajmuja sie organizacja 30 km splywow downwind po falach lub po plaskiej wodzie, ktore naprawde sa swietne.

Kontakt do szkolki to : info@airbornekitecentre.com , pod tym e-mailem najlepiej kontaktowac sie po angielsku. Kontakt do polskiego instruktora : parowczak-r@wp.pl

Wiatr : przewarznie 17-20 zezlow. Najlepiej zabrac ze soba latawiec okolo 9 m2. Te prognozy , ktore sa na windguru.com sprawdzaja sie prawie w 100%.

Woda : okolo 27 stopni celcjusza. Przy brzegu plaska , piaszczyste niczym niezaklucone dno , ktore ciagnie sie 1,5km w glab oceanu indyjskiego. Przez to 1,5 km woda jest do wysokosci pasa, dalej dno sie zmienia i pojawia sie rafa. Na rafie sa spore fale na ktorych mozna poszalec-okolo 3 metry. Na wodzie nie ma duzo ludzi plywajacych wiec jest sporo miejsca do popisu

Plaza : piekna, szeroka z bialym piaskiem.

Przelot : najlepiej ogarniac przelot na condor.com miedzy godzina 22 a 3 w nocy pojawiaja sie oferty specjalne, gdzie przelot w dwie strony kosztuje okolo 1500zl z tym ze wylot jest z frankfurtu - przelot trwa 10 godzin. Trzeba sie tylko dostac do frankfurtu jakimis tanimi liniami lub pociagiem.
Ja nie wiedzialem o tej opcji i niestety wydalem na bilet 3700zl.

Zakwaterowanie to okolo 25 USD za dwuosobowy pokuj ze sniadaniem.

Inne informacje :
To byla brytyjska kolonia, wiec jezdza samochodami po lewej stronie a w samochodach kierownice sa po prawej stronie. Trzeba ze soba zabrac przejsciowki do kontaktow z europejskiego na angielskie - te z trzema bolcami.

Mieszkałem w miejscowosci Paje ,bardzo ladna piaszczysta biala plaza - piasek naprawde super, miekki i sie nie nagrzewa. Sa tu wielkie przyplywy i odplywy, wiec plaza jest momentami bardzo,bardzo szeroka. Jak jest odplyw to lodki osiadaja na dnie. Mozna isc 1,5km w glab oceanu a woda jest najwyzej do pasa. Po tym 1,5 km konczy sie piasek a zaczyna rafa, tez bardzo plytka,wiec mozna ladnych muszli nazbierac- a muszle sa naprawde ladne.
Ludzie bardzo sympatyczni sa. Ta miejscowosc jest jak taka mala wies, gdzie wszyscy sie znaja.

Podobno jeszcze sie nie zaczol sezon ale i tak uwazam , ze ta miejscowosc, w ktorej bylem nie nalezy do najbardziej turystycznych. Jest malo ludzi a przy plazy sa glownie , pokoje goscinne i male hoteliki o srednim standardzie - przykladowa cena to 25 USD od osoby w pokoju dwu osobowym ze sniadaniem. Nie ma zadnego bulwaru, po ktorym mozna sie przechadzac w nocy. Sa male restauracyjni nad woda. Naprawde malownicze. Imprezy wieczorami sa bardzo dobre, bo turysci zjezdzaja z innych miejscowosci i jest sporo osob.

Generalnie tu jest taki "dziewiczy" teren, w ktorym czlowiek nie zdazyl za duzo namieszac. Dobry klimat i nie za duzo ludzi.
Sa oczywiscie jakies bardziej rozwiniete miejscowosci,ktore widzialem z samolotu, ale znajduja sie po mniej wietrznej stronie, bo turysci nie lubia wiatru. Wieje niby mocno, oczywiscie nie za mocno, wiec piachem na plazy po oczach nie sypie. Wiatr jest cieply i przyjemny, bo nie jest tak goraco. Woda okolo 27 stopni celcjusza, bardzo ciepla, temperatura powietrza to okolo 29C.

Poza kiteboardingiem sa mozliwosci jakis wypraw na duze ryby, nurkowania na lagunach z butla i z sama maska i rurka. Plywanie z delfinami i zolwiami wodnymi to ekstra sprawa, a jest ich tu pelno.
Kliniki lecznicze sa za darmo,bo sa rzadowe,sprawdzilem na sobie, bo ostatniego dnia zaszywali mi noge, ktora rozciolem o ostre koralowce na rafie. Poziom leczenia jest dobry, wiec jak cos wam sie by stalo to nie ma paniki.
W ciagu dnia nie ma zadnych komarow, bo juz jest po poze deszczowej. Wieczoerm tez nie ma komarow. Ale jak zasypialem to mi zaczol jakis nad uchem brzeczec, wiec sie posmarowalem srodkiem odstraszajacym komary i mnie nie pogryzl- a przynajmniej nie czułem zadnego udryzienia.


linki do zdjec Zanzibaru i miejscowosci Paje :
http://images.google.co.tz/images?gbv=2 ... s&aq=f&oq=

http://images.google.co.tz/images?gbv=2 ... s&aq=f&oq=

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2009, 17:48

fajna relacja, bardzo dużo pomocnych szczegółów :wink:
uderzyłeś w bardzo interesujący mnie kierunek, od dawna napalony jestem na Kenię, a konkretnie spocik Nyali Beach. wiatr ten sam co w tanzanii będzie chyba. Interesuje mnie jeszcze sam spot; jak wyglądają pływy tego rozlewiska przed rafą, tzn średnio ile godzin dziennie możesz na tym płytkim pływać? czy nie jest to raczej za płytko do nauki trików? wiaterek seide on shore? rozumiem że bez żadnej asekurki tam sie pływa?
No i kwestia zakwaterowania na jakiś dłuższy czas czy wiesz jak wygląda; w Mombasie podobno przyzwoite mieszkanie można wynająć za 25-50 dolców/miesiąc! a jak tam to wygląda , czy jakieś rozeznanie robiłes?
pozdro

piotr2007
Posty: 90
Rejestracja: 15 lip 2007, 12:51
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:
 
Post30 cze 2009, 18:09

Dzięki za info. Mam kilka pytań: potrzebne są jakieś szczepienia?, można pożyczyć sprzęt na miejscu i może wiesz za ile ? (mam tylko 13m), jak załatwiałeś nocleg- na miejscu?
Pozdro

hagal
Posty: 25
Rejestracja: 05 kwie 2008, 19:12
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2009, 12:13

dzieki za realacje. super sprawa. planuje 2 tygodniowy wypad do Paje listopad/grudzien :)

Barteez
Posty: 64
Rejestracja: 09 lip 2008, 12:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2009, 13:08

Hej,
dzięki za świetną relację :)
Ja również przymierzam się do tej egzotycznej wyspy, tyle że w październiku... Mógłbyś bliżej opisać te oferty tanich przelotów między godziną 22 a 3 w nocy ?? Czy te oferty pojawiają się na necie, tzn. na stronie Condora, czy to są oferty typu last minute i trzeba je kupować na lotnisku we Frankfurcie ??
Może wstawisz jakieś swoje zdjątka z pobytu na Zanzibarze, np. spotu, plaży czy pokoju ??

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
p4w3l
Posty: 69
Rejestracja: 27 lip 2006, 14:29
Deska: Naish Custom Global 2011
Lokalizacja: Poznań
 
Post01 lip 2009, 18:02

a jaka pogoda bo tera tam jesiń/zima przecież ???

Awatar użytkownika
BraCuru
Posty: 5967
Rejestracja: 13 mar 2006, 20:56
Deska: BraCuru Hover, SABfoil
Latawiec: Flysurfer Sonics
Postawił piwka: 185 razy
Dostał piwko: 374 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2009, 22:14

p4w3l pisze:a jaka pogoda bo tera tam jesiń/zima przecież ???


Nie ma tam 4 por roku. To okolice rownika wiec masz tylko 2 pory roku: deszczowa i sucha. Temperatura kazdego dnia roku jest niemalze jednakowa.

Ze zdjec widac, ze to takie Paracuru 5 lat wstecz :D

Leeloo
Posty: 861
Rejestracja: 08 sie 2003, 09:07
Lokalizacja: Gdynia
Dostał piwko: 10 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2009, 22:37

a powiedz Robson czy bookowales sobie lokum przez net czy jechales w ciemno i dopiero po przylocie szukales kwater? moze baza jest w stanie pomóc w zarezerwowaniu dobrego mieszkania/hotelu.
i drugie pytanie odnosnie bezpieczenstwa: chodzi o taki normalne bezpieczenstwo cywilne, na ulicach, miejscach publ. etc.

stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2009, 23:48

robson chyba jednorazowo wpadł na forum :lol: nieźle wszystykich podjarał tym postem, HaGAL ja tam jade nawat bez fotek, termin tez sie dogada :wink:

Awatar użytkownika
Stas
Posty: 100
Rejestracja: 05 maja 2008, 17:26
Lokalizacja: W-wa
 
Post02 lip 2009, 07:49

Przemass był chyba na Zanzi jakiś czas temu - z tego co pamiętam z jego opowieści. Problemem były zwłaszcza kołki poławiaczy ... glonów :?:
Wbite w dno paliki, które przy przypływie chowały się tuż pod lustro wody :evil:

dennis
Posty: 40
Rejestracja: 03 paź 2007, 21:55
Postawił piwka: 4 razy
Dostał piwko: 1 raz
 
Post02 lip 2009, 08:58

troche o tej wyspie można wyszukać na
http://www.kiteforum.com

piszą też o tych palikach...

Generalnie kilka b.pozytwnych opinii ale też takich, ze Kenia jednak ciekawsza kite'owo.
W miarę sensowana cena biletu tej w tym przypadku najwiekszym problemem. Na Zanzibar bezpośrednio ceny są dość wysokie a te promocje z Condora to dość mityczna sprawa....Mozna też docierać do Dar es Salaam i stamtad bardziej lokalnym transportem (lokalny lot albo prom)
Ja w każdym razie poluje na bilety na wrzesien :)

dennis

Awatar użytkownika
piatpif
Posty: 386
Rejestracja: 13 lip 2004, 10:50
Lokalizacja: Silezja
 
Post02 lip 2009, 10:33

fajny opis..powiedzialbym zbyt fajny i dlatego zalatuje reklama,

a końcowy fragment dotyczacy służby zdrowia i morożąca krew w żyłach historia z komarem wzruszyły mnie do łez

ale kazdy moze sam ocenic

polecam lekture na KF com np. dla lekkiego ostudzenia zapalu

http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=83&t=2336633&start=0

jedno jest pewne - nastala letnia kicha wiec jest troche czasu zeby pomyslec gdzie bedziemy plywac jak nadejdzie listopdawo-grudniowa bryndza, a ilez mozna jezdzic do Brazylii :roll:

...no we wrzesniu/pazdzierniku tez bym gdzies wyskoczyl :)

p.

przemass
Posty: 3798
Rejestracja: 06 maja 2006, 22:01
Deska: Encore Nirvana
Latawiec: Airush Razor
Lokalizacja: ChalupyCumbuco
Postawił piwka: 26 razy
Dostał piwko: 25 razy
Kontaktowanie:
 
Post02 lip 2009, 22:25

Witajcie,

byłem na zanzi półtora roku temu, i mam ciut inne odczucia... :)


kołki oczywiście są, nawet na plaży Paje, ( być może je zlikwidowali ), choć jest to obiektywnie chyba najlepszy spot na wyspie.

zdjęcia są z plaży jakies 3 km poniżej, kołki służą hodowli alg morskich, poza tym dookoła pełno jest jeżowców.

Obrazek

Lokalesi też są dość mili, zazwyczaj dobrze zaopatrzeni w towary wszelakiego rodzaju....

Obrazek


Byłem w tym miejscu w styczniu i z 3 tygodniowego wyjazdu statystyka wiatrowa to 50 %, przy czym, większość niestety na 13m. Miejsce faktycznie jest dziewicze, choć kiedy tam byłem nie było tam jeszcze żadnych szkół więc pewnie szybko się to zmieni.
Okolica jest urocza, low wind activities, jak piszecie, dość ciekawe.

Generalnie - jeśli chce się zobaczyć trochę więcej z dzikiej Afryki, śmiało, natomiast jeśli szuka się wiatru wiatru i jeszcze raz wiatru plus idealnych warunków typu wave/flat - zdecydowanie nie mogę się zgodzić z przedmówcą - Brasil rulezz ;)

Mimo wszystko miejsce warte zobaczenia, można załapać się na miły zachód słońca ;)

Obrazek


Pozdrawiam z Tarify ;P

Awatar użytkownika
BESTIA
Posty: 336
Rejestracja: 22 sie 2003, 12:41
Lokalizacja: Warszawa
Postawił piwka: 10 razy
Dostał piwko: 2 razy
 
Post03 lip 2009, 10:08

Grupa Polaków planuje otworzenie hotelu w egzotycznym Zanzibarze.
Na ukończeniu jest już proces administracyjny,
który trwał około roku. Przygotowywana jest budowa.

Model biznesowy opiera się na zakupie taniego gruntu,
którego cena szybko idzie w górę.
Gdy wartość ziemi wynosi kilka dolarów za mkw.,
to łatwo o 100 procentowy wzrost. Każda inwestycja powoduje
zwyżkę cen w okolicy - opisuje Paweł Grząbka,
prezes zarządu CEE Property Group, obserwujący rozwój inwestycji.

Zdaniem ekspertów takie miejsca, jak Zanzibar,
mają szanse powtórzyć sukces niesłychanie dzisiaj popularnych
Malediwów czy Mauritiusa.

źródłó: http://finanse.wp.pl/kat,69476,title,Dom-w-raju,wid,11280205,wiadomosc.html?ticaid=18511&_ticrsn=3

Windcatcher
Posty: 55
Rejestracja: 16 mar 2009, 14:52
Lokalizacja: Łódź
 
Post03 lip 2009, 14:04

Młody kiter z Zanzibaru :)

Obrazek

Obrazek


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości