Bielsko-Biała | Snowkiting

Miejscówki Kitesurfingowe
Awatar użytkownika
Diabolo
Posty: 87
Rejestracja: 05 sty 2005, 13:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
 
Post09 sty 2005, 19:03

odp dla Airman
Cze Andrzej

Miejsce jest przepiękne, ale troszkę jednak brakuje miejsca jeśli byloby tam wiecej osób. W zimie jest tu tak dziwnie ze o lataniu na paralotniach mozna zapomnieć bo przez 70 % zimy wieje południowy mocny wiatr.

lotnisko jest usytuowane w kierunku wschód-zachód wiec prawie zawsze wieje w poprzek i zabawa jest jekich mało.

bardzo duzo ludzi dzwoni do mnie jesli chodzi o warunki do latania i czesto zdarza sie ze wszędzie jest spokojnie a u nas ciągle wieje.

niestety na razie nie ma śniegu i w zw. z tym goście latają na szybowcach na południowych stokach.

jesli bedziesz potrzebował inf zadzwoń do mnie 0603236662 . Mieszkam 10 km od tego lotniska i warunki u mnie prawie zawsze są takie samt jak tam.

pozdr.

Awatar użytkownika
piatpif
Posty: 386
Rejestracja: 13 lip 2004, 10:50
Lokalizacja: Silezja
 
Post10 sty 2005, 15:25

Cze Tomek,

To info o lotnisku jest interesujace. Mieszkam w Mikolowie i drugi sezon ujezdzam Flysurfery, obecnie Psycho2 13m i Warrior 16,5m. Jak juz sie doczekamy na snieg to chetnie podjade. Sezon 2005 juz otwarty, ale na razie na wodzie:

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=2520

http://www.kiteforum.pl/forum/viewtopic.php?t=2521

A konkretnie to o ktorym lotnisku piszesz? Jezdziles juz tam? Obsluga nie robi problemow? Porzadnie wykoszone? (bylem raz w Katowicach na Muchowcu ale tam miejscami trawa po pas)

Pozdraw

Awatar użytkownika
Diabolo
Posty: 87
Rejestracja: 05 sty 2005, 13:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
 
Post11 sty 2005, 14:12

Piszemy o lotnisku w Międzybrodziu żywieckim pod górą Żar.
Obsługa nie robi problemów pod warunkiem ze jest duzo sniegu i lotnisko jest zamknięte.
warto dodać ze wiatr choć jest mocny to niestety dosyc turbulętny, z uwagi ze wieje wzdłuż doliny Soły. alternatywą tego miejsca jest to iz wybudowali tam wyciąg narciarski i jeśli źle wieje mozna pozjeżdżać bez latawca z góry.
Identyczne warunki są na lotnisku w Bielsku_Biełej, z tym ze wiatr jest znacznie stabilniejszy, ponieważ nie ma żadnych zawirowań od gór.I jest tam 5 razy więcej miejsca niż w Międzybr.
Jeśli zapowiada się południowy wiatr warto się tam wybrać. Nie wiem skąd się to bieże, ale powastaje tam efekt wiatru halnego, z uwagi na równoległe pasma górskie na południe od lotniska, tak że prawie zawsze jest tam murowane 10-15 m/s.
W przypadku wiatru wschodniego, północnego oraz zachodniego nie ma żadnycj niespodzianek. Wieje tak samo jek w całym kraju.
Pozdr

airman
Posty: 893
Rejestracja: 01 sty 2004, 21:08
Deska: FLYBOARDS
Latawiec: FLYSURFER
Lokalizacja: ŁÓDZ/ŁEBA
Dostał piwko: 7 razy
Kontaktowanie:
 
Post14 sty 2005, 19:00

Tomek, a powiedz czy wlasciciele lotniska nie robia problemow. Czy w ogole w zimie lotnisko jest czynne czy nie?
Gdzie dokladnie sie ono znajduje, jak tam dojechac?
pozdr
Andrzej

Awatar użytkownika
Diabolo
Posty: 87
Rejestracja: 05 sty 2005, 13:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontaktowanie:
 
Post21 sty 2005, 08:35

Lotnisko w Bielsku jest lotniskiem przeznaczonym gółwnie dla małych samolotów oraz szybowców, tak że podczas zimy jest całkowicie zamknięte, pod warunkiem jak pisałem wcześniej, że jest zasypane śniegiem.
Jadąc z kierunku Katowic należy kierować się w stronę centrum Bielska.
Bezpośrednio za dworcem PKS skręcamy w prawo (ul. Piastowska).
Przejeżdżamy Hulankę(łatwo to miejsce poznać ponieważ aktualnie jest tam remont drogi, ale nie ma objazdów). Ulica zmienia nazwę na Cieszyńską. Kilkaset metrów dalej na rondzie w lewo. Za rondem mała uliczka w prawo(ul. Lotnicza) i jesteśmy na miejscu.
Dzielnica ta nosi nazwę Aleksandrowice.


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości

cron