sharm el sheikh kitesurfing

Miejscówki Kitesurfingowe
mohamed
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:27
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2009, 13:30

Obrazek
Witam chce wam przedstawic fajna miejscowke zlokalizowana na koncu sharm w nabq. Znalazem to miejsce z wczesniejszego tematu sharm secret place i postanowilem samemu zobaczyc jak tu jest.
Wczesniej juz bylem w Egipcie w elgunie takze mam juz mniej wiecej porownanie.
Szukalem miejscowki na wyjazd z dziewczyna a poniewaz ona juz nie chciala jechac do tego samego miejsca wiec postanowilismy jechac do sharm wiedzialem tylko ze kitesurfing jest tutaj mozliwy ale jak wieje jakie ceny nigdzie nie znalazem informacji po za colona.
A wiec
Udalo nam sie i znalazem calkiem fajny spocik i jestem pewien ze jestem pierwszy ktory ja bedzie przedstawial
A wiec
Baza kitesurfingowa jest zlokalizowana na plazy hotelu zouara ale dookola znajduja sie takze inne bazy angielskie ale duzo drozsze.
W lipcu i sierpniu wieje tutaj zawsze rano do okolo 13-14
Na 14 zawsze mialem plywanko natomiast na 9 przez dwa tygodnie plywalem z 7 razy.
Co do wody i mozliwosci plywania
Pierwsze co zauwazylem jest tutaj wiecej wody nie czeka sie jak w elgunie na wysoki stan wody przy niskim a nawet najnizszym spokojnie 10 metrow od plazy mozna juz startowac.
Druga sprawa to nie ma tyle koralow nie wystepuja tu cale pasy z drobnymi skakami.
I jest przedewszystkim wiecej miejsca plaza ciagnie sie kilometrami wszedzie mozna plywac nie ma stref wyznaczajacych gdzie mozna a gdzie nie.
Woda ma okolo 20 moze wiecej stopni.
A wiec sharm nabq-jest to tez alternatywa na egipt.
Na samo sharm jest duzo tansze od elgun.Miasto sie dzieli na trzy dzielnice na samym poudniu jest centrum potem w prawo na polnoc jest nama bay najbardziej rozrywkowa dzielnica -promenada z duza iloscia dyskotek i na samym koncu nabq miejscowka na kitowa.
Co do pogody sprawdzalem windguru dla dahab.W dahab nie bylem ale zauwazylem ze jezeli wieje w dahab mocniej to tez wieje mocniej w sharm z tym ze z kitami zawsze jezdzilem rano na plaze i zawsze wialo przynajmniej na 14.
Polecam szkolke profisailors z ramienia ktorej tez pisze ten topic.
Szkolka jest nowo otwarta ale w fajnym klimacie wszyscy sa bardzo mili bez zadnych dziwnych akcji. Ponizej podam namiary na kumpla mimiego
bedzie odpowiadal na wasze zapytania.
i pare fotek z bazy.
Jezeli ktos na kita w rejony sharm to raczej tylko do nabq mialem pomysl na hotel w nomabay i dojezdzania ale dobrze ze sie nie zdecydowalem taxowki sa dosyc drogie za kurs z namabay do nabq trzeba placic od 10 dolarow w jedna strone.takze nie oplaca sie lepiej na miejscu byc i jezdzic na imprezy do namabay chociaz w wakacje slonce wykancza takze nam sie nie udalo ani razu ale sa tu tez inne rozrywki.

www.profi-sailors.com

mohamed
Posty: 2
Rejestracja: 24 sie 2009, 12:27
Kontaktowanie:
 
Post24 sie 2009, 13:58

Hello Guys this Mimi kiteSurfer from sharm El sheikh come to our spot
contact us
ProfiSailors@gmail.com
+2 018 34 68 616
If some body wants to book in hotel we can help him
:) waiting for replay guys
bye

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post24 sie 2009, 14:25

mozna wszedzie startowac latawiec jak sie chce?
tam sa przeciez dookola same hotele, czy mieszkajac w Regenzy Plasa, albo w Nubian Village, albo Oriental Resort mozna olac szkolke i startowac gdzie sie chce? Na google earth to tam jest parasol, kolo parasola, ci ze szkolki sie nie czepiaja? Jak mam pokoj 500 metrow od plazy to mi szkolka nie potrzebna.

Ile tam jest plytkiego, bo z tego co zauwazylem to na polnocy NabQ Bay przy odplywie nie bylo wody (Moderna Beach - tam bylem), im bardziej na poludnie to glebiej, ale czy jest tam spora strefa gdzie jest plytko jak przy Colonie i Regenzy, albo Jaz Mirabel?

Jak w ogole wyglada sytuacja dalej na polnocy, gdzie jest ta zatoczka z falami? rok temu hotel byl prawie konczony i chyba jak go skonczyli/skoncza to bedzie to prywatna plaza??

Co do prognozy pogody, to nie trzeba na zaden Dahab patrzec, na windfinderze jest dokladnie Nabq Bay.

Wiesz w ogole jak wyglada sprawa calkiem w poludniowej czesci Nabq Bay? Tam nigdy nie dotarlem, ciekawe jak tam jest gleboko, ile korali, czy jest miejsce na startowanie, czy wolno plywac kolo pomostow, itp, itd...

mdx
Posty: 1
Rejestracja: 26 sie 2009, 18:34
Kontaktowanie:
 
Post26 sie 2009, 19:05

teraz pisze z własnego konta tam założyłem konto mimiemu z bazy
Ja z kolei widziałem twoje zdjęcia z tej zatoczki i w sumie dlatego tam poleciałem.
Tam na tej zatoczce czyli max na północ w namabay nie pływałem i nie widziałem tez nikogo żeby ktoś pływał.
Widziałem natomiast ze busy tam jeździły wiec chyba jest to juz otwarte.
ja pływałem w środkowej części nabq ale halsowałem sie i pod colone i druga szkółke która angole otworzyli jedna dalej za regenzyplaza.
i na stronie południowej tez pływałem do następnego pomostu i co do głębokości to wszędzie raczej to samo.
Co do pływania na własna rękę czyli bez asekuracji przynajmniej na tym spocie gdzie ja byłem to otwarcie od razu im powiedziałem ze nie potrzebuje asekuracji i ze nie mam zamiaru płacić i bos szkółki -pepsi-
powiedział ze spoko ,,no problem''
także nic nie płaciłem a oni uparcie i tak startowali mnie zawsze i lądowali nawet jak popłynąłem dalej na południe to koleś przybiegł zdyszany czy wszystko ok i wziął mi deskę bo wiatr siadł.
muza gra cały czas kolesie z bazy sa max wyluzowani jak pływałem to sie zamienialiśmy na sprzęcik-także polecam sa zajebisci.
Wczoraj przylecieliśmy.
I co mogę powiedzieć oprócz kitowania to tak hotele myślę ze wszystkie sa podobne kwestia ze jeden bedzie miał większy drugi mniejszy basen a jeszcze trzeci mega wielki.
Jedzenie -ja generalnie nie wybrzydzam bo juz w wielu miejscach byłem i na rodos jeździłem pod krzaka ale po dwóch tygodniach tego czegos to nie wiem co oni robią z tym ale wszystko smakuje tak samo czy to zupa kurczak czy budyń dla mnie to była ta sama papka.
Faraon zaliczony niestety -w każdym razie to co oni sprzedają tam jako to jedyne lekarstwo ,,antinal,, to jest nifuroksazyd tylko 200 w Polsce sa 100.
A najlepiej jak juz jest ostro to zazyc jakis stoperan zeby sie nie odwodnic bo w ciagu 30 min przy 40 stopniach mozna naprawde sie przekrecic.
Takze no tyle cudów nie oczekiwać bo to tylko egipt czyli kicz zrobiony pod turystów ale odpocząć z rodzinka do basenu z mozliwoscia kita polecam.
Niestety moj sprzet zaginął po drodze ale mam nadzieje ze sie odnajdzie.

MArcinBe
Posty: 1070
Rejestracja: 13 kwie 2005, 11:29
Lokalizacja: Bielsko/Wieden
Dostał piwko: 1 raz
 
Post27 sie 2009, 15:28

co do głębokości to wszędzie raczej to samo.

no chyba nie do konca, bo przeciez na polnoc od Colony jest coraz plyciej,az do 'za plytko' za to na poludnie od Colony bylo glebiej niz 2 metry.

Ile miales 'plytkiego' przed twoim hotelem,albo przy tych pomostach na poludniu?

pozatym na wysokosci Colony i jeden dwa hotele wyzej nie bylo korali w wodzie, przy najmniej malutko, a bardziej na polnoc plytko i jakby wiecej korali, jak to bylo przy twoim hotelu?

FatalError
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:53
 
Post12 lip 2010, 23:56

Hej, odwiedziłem tem spot i szkółkę profi-sailors w ostatni tydzień października 2009. Spot dobry dla początkujących (czy dla zaawansowanych dobry nie umiem powiedzieć bo dopiero zaczynam), płytko, bez fal, w jednym miejscu były trochę korali ale oznaczone, ja się uczyłem i trochę mnie wytarmosiło ale bez uszczerbku na zdrowiu, z wiatrem było słabo w tym okresie, w sumie na 6 dni 2 byłem na wodzie. Było pusto - 2-3 kite w pobliżu (wniosek, że bardziej doświadczeni pływali przy colonawatersport). Kolesie ze szkółki bardzo fajni - w sumie to pod ich okiem zacząłem wychodzić z wody (ale tylko w prawo :D ) - w porówaniu z colonawatersport na plaży hotelu Regenzy mieli dobre ceny (tak około 40/45% ceny angoli). Jak nie wieje to chłopaki organizują pływanie na snoorki w pobliżu. Szkółka jest na miejskiej plaży, i jak ktoś jest zmęczony hotelowym klimatem w bezwietrzne dni to polecam beach bar - fajną muzę zapodawali i mniej białych. Jak ktoś kima w hotelu Regenzy Plaza to jest (lub była) tam taka opiekunka polaków (Magda chyba) - jak się na nią powołacie w szkółce to można trochę urwać z ceny a i dziewczynie można osłodzić życie bo potem chłopaki ją trochę uczą kajtować :D

wichr
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2010, 16:55
 
Post23 lis 2010, 17:01

Witam,

ostatnio byłem w sharm i pod koniec pobytu natrafilem na nową polską bazę. Lokalizacja dokladnie obok Zouary. Poszperałem po necie i znalazem ich strone www.windsurf.pl czy ktoś już tam plywal ?

pozdrawiam
wichr

lilmikey
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2010, 09:14
 
Post22 gru 2010, 09:18

tak, byłem tam w tym miesiącu. Równa alternatywa dla Dahab.
W szkółce (windsurf.pl) obsługa ok, rzeczywiście Polacy i ogarnięci.

MArcinBe: nikt się nie czepiał jak pływałem.

kordian1000
Posty: 31
Rejestracja: 06 sie 2010, 01:02
Deska: su-2 , bamboo
Latawiec: Crossbow 2011 - 11m
Lokalizacja: Londyn/Koszalin
Kontaktowanie:
 
Post02 sty 2011, 15:27

Witajcie jak tam w z wiatrem w na koniec stycznia poczatek lutego ?? Jezeli ktos był to prosze o info.

Awatar użytkownika
onzo
Posty: 5583
Rejestracja: 19 paź 2003, 22:34
Deska: Wainman Joke 138
Latawiec: Vegas 9,12,16
Lokalizacja: WaWa
Postawił piwka: 41 razy
Dostał piwko: 89 razy
Kontaktowanie:
 
Post07 sty 2011, 11:04

zastaniwiajace ze posyty pisane w 90% przez nowych uzytkownikow... :think:

FatalError
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2009, 19:53
 
Post10 sty 2011, 22:52

onzo pisze:zastaniwiajace ze posyty pisane w 90% przez nowych uzytkownikow... :think:


To chyba dobra wiadomość :D

wichr
Posty: 12
Rejestracja: 23 lis 2010, 16:55
 
Post21 sty 2011, 20:55

kordian1000 - tutaj są statystki zrobione przez windfindera http://www.windsurf.pl/pogoda. Styczeń luty w egipcie nie są najsilniejsze ale różnie bywa.

Awatar użytkownika
Sharm_kite_safari
Posty: 152
Rejestracja: 12 mar 2015, 15:38
Deska: SPLEENE RS35 , NOBILE 5050
Latawiec: CORE XR NEXUS
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 mar 2015, 17:55

witam wszystkich zainteresowanych tym rejonem i fajnym relatywnie tanim spotem ! W sumie spędziłem w Nabqu w Sharmie około 8 miesięcy w związku z tym informacje które tutaj umieszczam uważam za zasadne i w 100% wiarygodne .
Wielkim pierwszym plusem tego spotu w Nabq Sharm El Sheikh jest odległość od lotniska ok 15minut taxi lub busik . Po drugie dostępność przelotów z 8 miast w Polsce .
Następnie, większość hoteli w pierwszej i drugiej lini od laguny jest w ofertach polskich biur podróży - w związku z tym łatwy dostęp najłatwiej wyszukiwać przez wakacje.pl
Jesli ktoś jedzie na pływanie a nie do hotelu to najlepszy najtańszy hotel 5 gwiazdek to Oriental Resort w którym jest oczywiście baza - hotel znajduje się na środku lini brzegowej laguny . Jesli chodzi o poziom wody to zawsze da się komfortowo pływać nawet przy najniższym poziomie wody . Nie da się dokładnie powiedzieć o której godzinie woda jest nisko o której wysoko ponieważ pływy są związane z fazami księżyca więc poziom wody nie jest stały o ustalonych godzinach .
Wiatr w Sharm El Sheikh Nabq to wiatr termiczny i przeważnie wieje już od północy rano od 7 jest około 16-28 wezłów i wiatr zaczyna słabnać więc latawce zmienia się na mniejsze . Przeważnie wieje codziennie kilka godzin aż do 13-14 popołudniami wiatr słabnie do kilku węzełków i nie ma pływania . Czasami zdarza się że wieje cały tydzień od rana do wieczora i wiatr jest bardzo mocny 20-28 knts . Najlepsze miesiące i frekwencja wiatru to marzec kwiecień maj do połowy czerwca i póżniej wrzesień pażdz list aż do połowy grudnia . Wiatr w wakacje czerwiec aż do sierpnia jest bardzo równy ale jest mniejsza frekwencja .
Jesli chodzi o temperatury to jest podobnie jak z wiatrem czyli w tych okresach o których wspominam wyżej jest komfortowa temperatura . Od połowy czerwca do połowy września jest bardzo gorąco i słońce zabija ... również latawce :) widziałem dużo stwierdzeń typu cytuję jak mam hotel przy plazy to nie potrzebuje korzystać ze szkółki .
Zasada jest taka że szkółka która jest na terenie hotelu odpowiada za bezpieczeństwo na plaży jeśli chodzi o sporty wodne i plażowiczów . W związku z tym najlepiej jest zapłacić w takij bazie/szkółce 50euro za tydzień lub 80euro za 2tyg i można sobie u niech zastawić sprzęt , jest pełna obsługa pompowanie kompresorem , rozkładanie sprzętu startowanie , lądownie , mycie latawca , ewentualne rescue czy asekuracja w razie jak się ma jakiś problem ze sprzętem . Startowanie , lądowanie samodzielne jest wykluczone ze względu na plażowiczów i parasole . Warty polecenia jest ten spot dla kursantów ponieważ przy brzegu do 300m jest płytko i są rewelacyjne warunki do nauki .
Oprócz tego wszystkie samo położenie i sceneria są przepiękne . Po drugiej stronie morza widać piaszczysty brzeg i góry Arabi Saudyjskiej po lewej wyspa-góra Tiran Island natomiast jak pływamy to za hotelami w odległości 6-7km są bardzo wysokie góry które dają niepowtarzalny klimat . Jeśli są jakieś dodatkowe pytania chętnie odpowiem .

Awatar użytkownika
Sharm_kite_safari
Posty: 152
Rejestracja: 12 mar 2015, 15:38
Deska: SPLEENE RS35 , NOBILE 5050
Latawiec: CORE XR NEXUS
Dostał piwko: 1 raz
 
Post12 mar 2015, 18:45

witam wszystkich zainteresowanych tym rejonem i fajnym relatywnie tanim spotem ! W sumie spędziłem w Nabqu w Sharmie około 8 miesięcy w związku z tym informacje które tutaj umieszczam uważam za w 100% wiarygodne .
Wielkim pierwszym plusem tego spotu w Nabq Sharm El Sheikh jest odległość od lotniska ok 15minut taxi lub busik . Po drugie dostępność przelotów z 8-miu miast w Polsce .
Następnie, większość hoteli w pierwszej i drugiej lini od laguny jest w ofertach polskich biur podróży - w związku z tym łatwy dostęp najłatwiej wyszukiwać przez wakacje.pl
Jeśli ktoś jedzie na pływanie a nie do "super wypasionego hotelu" to najoptymalniejsza opcja to hotel 5 gwiazdek Oriental Resort w którym jest szkółka i baza - hotel znajduje się na środku lini brzegowej laguny . Jeśli chodzi o poziom wody to zawsze da się komfortowo pływać nawet przy najniższym jej poziomie . Nie da się dokładnie sprecyzować o której godzinie woda jest nisko o której wysoko ponieważ pływy są związane z fazami księżyca więc poziom wody nie jest stały o ustalonych godzinach . Kolejny plus to bardzo dużo miejsca na pływanie laguna ma 800m od brzegu i kilka kilometrów wzdłuż brzegu . Nie ma windsurferów a plażowicze nie wchodzą do wody jak mocno wieje a jak wieje słabo raczej trzymają się bardzo blisko brzegu .
Wiatr w Sharm El Sheikh Nabq to termika i przeważnie wieje już w nocy , rano od 7 jest około 16-28 węzłów i póżniej wiatr zaczyna słabnąć więc latawce zmienia się na większe . Przeważnie wieje codziennie kilka godzin aż do 13-14 popołudniami natomiast wiatr słabnie do kilku węzełków i nie ma pływania . Czasami zdarza się że wieje cały tydzień od rana do wieczora i wiatr jest bardzo mocny 20-28 knts . Najlepsze miesiące i frekwencja wiatru to marzec kwiecień maj do połowy czerwca i póżniej wrzesień pażdz list aż do połowy grudnia . Wiatr w wakacje czerwiec aż do sierpnia jest bardzo równy ale jest mniejsza frekwencja . Przeważnie wieje od północy czyli wzdłuż brzegu cross shore albo lekko na brzeg cross on shore czyli optymalnie dla kursantów .
Jeśli chodzi o temperatury to jest podobnie jak z wiatrem czyli w tych okresach o których wspominam wyżej jest komfortowa temperatura . Od połowy czerwca do połowy września jest bardzo gorąco i słońce zabija ... również latawce :) widziałem dużo stwierdzeń typu cytuję " jak mam hotel przy plazy to nie potrzebuje korzystać ze szkółki" .
Zasada jest taka że szkółka która jest na terenie hotelu odpowiada za bezpieczeństwo na plaży jeśli chodzi o sporty wodne i plażowiczów . Jeśli spowodujemy wypadek hotel może zamknąć szkółkę i w związku z tym najlepiej jest zapłacić w takiej szkółce/bazie 50euro za tydzień lub 80euro za 2tyg i można sobie u niech zastawić sprzęt , jest pełna obsługa pompowanie kompresorem , rozkładanie sprzętu startowanie , lądowanie , mycie latawca , ewentualne rescue czy asekuracja w razie jak się ma jakiś problem ze sprzętem na wodzie . Startowanie , lądowanie samodzielne jest wykluczone ze względu na bezpieczeństwo plażowiczów i parasole . Warty polecenia jest ten spot dla kursantów ponieważ przy brzegu do 300m jest płytko i są rewelacyjne warunki do nauki . tutaj strona szkołki/bazy www.as-kiteboarding.com
Oprócz tego wszystkiego samo położenie i sceneria są przepiękne . Po drugiej stronie morza widać piaszczysty brzeg i góry Arabii Saudyjskiej po lewej wyspa-góra Tiran Island natomiast jak pływamy to za hotelami w odległości 6-7km są bardzo wysokie góry które dają niepowtarzalny klimat . Jeśli są jakieś dodatkowe pytania chętnie odpowiem .

Ziomek.
Posty: 13223
Rejestracja: 04 maja 2004, 19:01
Deska: C L A S H / BEST Armada
Latawiec: BEST TS / Airrush Razor
Lokalizacja: EKOLAGUNAChałupy
Postawił piwka: 261 razy
Dostał piwko: 300 razy
Kontaktowanie:
 
Post13 mar 2015, 09:34

..potwierdzam, dla mnie obecnie ten spot jest ścisłym TOPem w Egipcie :hand:
- z powodów głównie: - wieelka laguna z optymalną głębokością i niesamowicie dobry jakościowo wiatr , do tego przy samym hotelu
- minusy: szkoda że każdy już hotel musi mieć swoje "molo" więc cały spot jest pocięty nimi, no i wiatr wieje od rana do południa - max 13-14, ale za to świetnie równy i niemal codziennie

zdecydowanie polecam :thumb:
latamy tam co roku jesienią, zapraszamy też :) --> wyjazd kitesurfingowy Egipt


peace


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości