soma bay / egipt

Miejscówki Kitesurfingowe
stiv amoralny
Posty: 1522
Rejestracja: 13 sty 2006, 02:55
Deska: 50fifty/Su-2/Spleene
Latawiec: Cabrinha/SShot/Airush
Lokalizacja: terazFilipiny
Postawił piwka: 12 razy
Dostał piwko: 32 razy
Kontaktowanie:
 
Post21 maja 2014, 01:46

ss7pro@gmail.com pisze:
Sebastian Ol. pisze:
ss7pro@gmail.com pisze:A i jak kupujecie komplet pobyt + przelot to unikajcie Exim, bo tam kasuja dodatkowo za Quiver do autobusu :P W tym temacie ITAKA daje rady !


A ile chcą kasy za Quiver za tranzyt do hotelu?
W biurze chcieli 35 $ w jedną stronę. :evil:
Ktoś wie za ile można się dogadać na miejscu z kierowcą?


Taxi z lotniska do Palm Royal 20 USD :P Z tymi oplatami to parodia :P Gorzej jest w druga strone z hotelu bo nie ma mozliwosci zorganziwania taniej taksowki :(


Nie do końca sprawa przegrana:)
Wiadomo, że z recepcji taniej taxy nie zamówisz, ale naprawdę wystarczy 0,5h cierpliwości (a niekiedy trafialiśmy po 5-ciu min) i przed pierwszą bramą do hotelu Palm Royale możesz złapać busa lub większą osobówkę.

Btw, jeszcze nigdy na transferze Hurghada-Soma, za quiver ekstra nie płaciłem w autokarze. No ale też z Exim-em nie miałem przyjemności..., więc możliwe , że wszystko przede mną jeszcze:)

pozdr

stiv a

Sebastian Ol.
Posty: 50
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:13
Deska: Fusion 2
Latawiec: Core XR4
Lokalizacja: Gdynia
Postawił piwka: 1 raz
 
Post24 maja 2014, 00:15

Rzeczywiście z Eximem jest problem.. Odradzam to biuro, bo szlak człowieka trafia jak za każde pierdnięcie chcą kasę. W samolocie 160 pln lub 40 eur w jedną stronę za Quiver- bez szans na ominięcie.
Ponadto za transfer z lotniska chcą 35 $ w jedną stronę.
Myślałem, że dam kierowcy 10$ i będzie po problemie. Już w tłumie wyłapali mnie idąc na parking i powiedzieli, że nie opłacony transfer i będzie problem. Okazało się, że podstawili osobówkę i że Quiver się nie zmieści. Akcja trwał z 30 minut. Nie pozwolili mi się dogadać indywidualnie z driverem, ani udowodnić im, że Quiver zmieści się na przednie siedzenie. W końcu powiedzili, że alternatywa to Taxi.
I tu zaczęła się komedia.
Przedstawiciel Eximu poszedł załatwiać taxi. Przeczuwając co się święcie zrobiłem to samodzielnie dogadując się z jakiś arabem na 15 $ do Movenpicka w Soma Bay. Jak wróciłem Quiver był zapakowany na taxę którą zorganizował Exim na pytanie o cenę powiedzieli że 60 euro.
Oczywiście po krzykliwych negocjacjach zakończyło się na 20 $,(zmęczony już byłem).

Generalnie ODRADZAM EXIM, ponieważ jako jedyni żądają dopłaty za transfer z lotniska do hotelu.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 maja 2014, 14:48

Sebastian Ol. pisze:Rzeczywiście z Eximem jest problem.. Odradzam to biuro, bo szlak człowieka trafia jak za każde pierdnięcie chcą kasę. W samolocie 160 pln lub 40 eur w jedną stronę za Quiver- bez szans na ominięcie.
Ponadto za transfer z lotniska chcą 35 $ w jedną stronę.
Myślałem, że dam kierowcy 10$ i będzie po problemie. Już w tłumie wyłapali mnie idąc na parking i powiedzieli, że nie opłacony transfer i będzie problem. Okazało się, że podstawili osobówkę i że Quiver się nie zmieści. Akcja trwał z 30 minut. Nie pozwolili mi się dogadać indywidualnie z driverem, ani udowodnić im, że Quiver zmieści się na przednie siedzenie. W końcu powiedzili, że alternatywa to Taxi.
I tu zaczęła się komedia.
Przedstawiciel Eximu poszedł załatwiać taxi. Przeczuwając co się święcie zrobiłem to samodzielnie dogadując się z jakiś arabem na 15 $ do Movenpicka w Soma Bay. Jak wróciłem Quiver był zapakowany na taxę którą zorganizował Exim na pytanie o cenę powiedzieli że 60 euro.
Oczywiście po krzykliwych negocjacjach zakończyło się na 20 $,(zmęczony już byłem).

Generalnie ODRADZAM EXIM, ponieważ jako jedyni żądają dopłaty za transfer z lotniska do hotelu.


Dokladnie :-) Jezeli chodzi o wybor wyjazdu na kitesurfing EXIM to najgroszy z mozliwych wyborow.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 maja 2014, 14:48

Sebastian Ol. pisze:Rzeczywiście z Eximem jest problem.. Odradzam to biuro, bo szlak człowieka trafia jak za każde pierdnięcie chcą kasę. W samolocie 160 pln lub 40 eur w jedną stronę za Quiver- bez szans na ominięcie.
Ponadto za transfer z lotniska chcą 35 $ w jedną stronę.
Myślałem, że dam kierowcy 10$ i będzie po problemie. Już w tłumie wyłapali mnie idąc na parking i powiedzieli, że nie opłacony transfer i będzie problem. Okazało się, że podstawili osobówkę i że Quiver się nie zmieści. Akcja trwał z 30 minut. Nie pozwolili mi się dogadać indywidualnie z driverem, ani udowodnić im, że Quiver zmieści się na przednie siedzenie. W końcu powiedzili, że alternatywa to Taxi.
I tu zaczęła się komedia.
Przedstawiciel Eximu poszedł załatwiać taxi. Przeczuwając co się święcie zrobiłem to samodzielnie dogadując się z jakiś arabem na 15 $ do Movenpicka w Soma Bay. Jak wróciłem Quiver był zapakowany na taxę którą zorganizował Exim na pytanie o cenę powiedzieli że 60 euro.
Oczywiście po krzykliwych negocjacjach zakończyło się na 20 $,(zmęczony już byłem).

Generalnie ODRADZAM EXIM, ponieważ jako jedyni żądają dopłaty za transfer z lotniska do hotelu.


Dokladnie :-) Jezeli chodzi o wybor wyjazdu na kitesurfing EXIM to najgroszy z mozliwych wyborow.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post26 maja 2014, 14:48

Sebastian Ol. pisze:Rzeczywiście z Eximem jest problem.. Odradzam to biuro, bo szlak człowieka trafia jak za każde pierdnięcie chcą kasę. W samolocie 160 pln lub 40 eur w jedną stronę za Quiver- bez szans na ominięcie.
Ponadto za transfer z lotniska chcą 35 $ w jedną stronę.
Myślałem, że dam kierowcy 10$ i będzie po problemie. Już w tłumie wyłapali mnie idąc na parking i powiedzieli, że nie opłacony transfer i będzie problem. Okazało się, że podstawili osobówkę i że Quiver się nie zmieści. Akcja trwał z 30 minut. Nie pozwolili mi się dogadać indywidualnie z driverem, ani udowodnić im, że Quiver zmieści się na przednie siedzenie. W końcu powiedzili, że alternatywa to Taxi.
I tu zaczęła się komedia.
Przedstawiciel Eximu poszedł załatwiać taxi. Przeczuwając co się święcie zrobiłem to samodzielnie dogadując się z jakiś arabem na 15 $ do Movenpicka w Soma Bay. Jak wróciłem Quiver był zapakowany na taxę którą zorganizował Exim na pytanie o cenę powiedzieli że 60 euro.
Oczywiście po krzykliwych negocjacjach zakończyło się na 20 $,(zmęczony już byłem).

Generalnie ODRADZAM EXIM, ponieważ jako jedyni żądają dopłaty za transfer z lotniska do hotelu.


Dokladnie :-) Jezeli chodzi o wybor wyjazdu na kitesurfing EXIM to najgroszy z mozliwych wyborow.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post27 maja 2014, 17:57

Ja nie mogę co za maniana. Wszystkie takie low-cost. Nikt nic nie wie. Ja lecę z Nesmą wyczarterowaną przez Sun & Fun i ci oczywiście nic nie wiedzą. Nie zamierzam płacić ani grosza dodatkowo (bo jak low cost to low cost). Air Cairo nic od nas nie wzięło, za przewóz busem też nie (w ogóle sobie tego nie wyobrażam - wtedy byliśmy z Alfa Star). Tyle osób lata z quiverami a te ofiary losu w biurach jedyne co umieją to wysłać cennik a co mi po cenniku. Ja chcę wiedzieć czy to jako dodatkowy bagaż czy jeden z naszych dwóch. W tabelce opłat Nesmy jasno jest napisane, że bagaż poniżej 1.6m (napisane, że cm, ale wiadomo że to chodzi o metry) leci za darmo.
Z tabelki "items carried more than the free allowance" wynika, że nasz quiver leci za darmo i to jako trzeci dodatkowy bagaż. W sekcji I są bagaże darmowe, czyli walizka i podręczny a w II dodatkowe. Wynika więc z tego, że możemy mieć 2 walizki + quiver za darmo. Ktoś to potwierdzi? Przesłałam to zapytanie do biura a teraz do Nesmy.

ss7pro@gmail.com
Posty: 459
Rejestracja: 21 sie 2012, 16:03
Dostał piwko: 8 razy
 
Post27 maja 2014, 18:27

Golla pisze:Ja nie mogę co za maniana. Wszystkie takie low-cost. Nikt nic nie wie. Ja lecę z Nesmą wyczarterowaną przez Sun & Fun i ci oczywiście nic nie wiedzą. Nie zamierzam płacić ani grosza dodatkowo (bo jak low cost to low cost). Air Cairo nic od nas nie wzięło, za przewóz busem też nie (w ogóle sobie tego nie wyobrażam - wtedy byliśmy z Alfa Star). Tyle osób lata z quiverami a te ofiary losu w biurach jedyne co umieją to wysłać cennik a co mi po cenniku. Ja chcę wiedzieć czy to jako dodatkowy bagaż czy jeden z naszych dwóch. W tabelce opłat Nesmy jasno jest napisane, że bagaż poniżej 1.6m (napisane, że cm, ale wiadomo że to chodzi o metry) leci za darmo.
Z tabelki "items carried more than the free allowance" wynika, że nasz quiver leci za darmo i to jako trzeci dodatkowy bagaż. W sekcji I są bagaże darmowe, czyli walizka i podręczny a w II dodatkowe. Wynika więc z tego, że możemy mieć 2 walizki + quiver za darmo. Ktoś to potwierdzi? Przesłałam to zapytanie do biura a teraz do Nesmy.


Tak bylo kiedysw NESMA :-) Dla swietego spokoju polecam wydrukowac maila od Nesmy i miec go na lotnisku w Egipcie przy wylocie :-))

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post28 maja 2014, 17:21

Nesma mi nie odpisała, ale Sun & Fun napisał, że pytał Nesmy i że niby tak, że mogę wziąć na siebie, bez dodatkowych opłat, podręczny 5kg, walizkę 20kg, quiver poniżej 1.6m 20kg. Także wychodzi na to, że i ja i mój chłopak możemy mieć swoje 2 walizki a to go ucieszy, bo on nie chciał brać mojego drugiego latawca, bo mówił, że nie będzie miał miejsca na kosmetyki : P

Lussik | EASY Surf Center
Posty: 1239
Rejestracja: 21 kwie 2009, 19:30
Deska: Nobile
Latawiec: Gaastra
Postawił piwka: 3 razy
Dostał piwko: 27 razy
 
Post28 maja 2014, 20:05

Golla pisze:Ja nie mogę co za maniana. Wszystkie takie low-cost. Nikt nic nie wie. Ja lecę z Nesmą wyczarterowaną przez Sun & Fun i ci oczywiście nic nie wiedzą. Nie zamierzam płacić ani grosza dodatkowo (bo jak low cost to low cost). Air Cairo nic od nas nie wzięło, za przewóz busem też nie (w ogóle sobie tego nie wyobrażam - wtedy byliśmy z Alfa Star). Tyle osób lata z quiverami a te ofiary losu w biurach jedyne co umieją to wysłać cennik a co mi po cenniku. Ja chcę wiedzieć czy to jako dodatkowy bagaż czy jeden z naszych dwóch. W tabelce opłat Nesmy jasno jest napisane, że bagaż poniżej 1.6m (napisane, że cm, ale wiadomo że to chodzi o metry) leci za darmo.
Z tabelki "items carried more than the free allowance" wynika, że nasz quiver leci za darmo i to jako trzeci dodatkowy bagaż. W sekcji I są bagaże darmowe, czyli walizka i podręczny a w II dodatkowe. Wynika więc z tego, że możemy mieć 2 walizki + quiver za darmo. Ktoś to potwierdzi? Przesłałam to zapytanie do biura a teraz do Nesmy.


Zapomnij o jakiejkolwiek przewidywalności. Nikt nic nie wie, bo często w czarterach, szczególnie Egipskich te informację nie są jasno sprecyzowane i wiele zależy od osoby prowadzącej check in.

Najlepiej nastawić sie na najgorsze czyli zapłatę za bagaż i na lotnisku mieć miłą niespodziankę jak zabiorą za free niż odwrotnie - rozpoczynać wakacje od wkur... że skasowali za sprzęt.

Pozdr
Lussik

andkite
Posty: 185
Rejestracja: 22 mar 2013, 14:07
Deska: Choice
Latawiec: XR6
Postawił piwka: 15 razy
Dostał piwko: 5 razy
 
Post28 maja 2014, 21:03

Tak jak napisał Lussik loteria. Na lotnisku w Hurgadzie kolega nic nie płacił, ja w innym okienku 55 dolarów a jeszcze inny trochę póżniej 70. Wszyscy na ten sam lot.

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post28 maja 2014, 21:15

Nam się z AirCairo wtedy udało w dwie strony za free, ale właśnie zamiast walizki miałam quiver a teraz Nesma ma w swoim cenniku (wydrukuję go i zabiorę ze sobą) napisane, że walizka free, podręczny free i sprzęt serfingowy spakowany do 1.6m za free (do 20kg). Jest to dość jasno sprecyzowane i skoro Nesma potwierdziła Sun&Fun to postaram się, żeby tak było. No ok, dzięki za pomoc odezwę się za dwa tygodnie, bo lecimy już w piątek. Swoją drogą, leci ktoś też popływać teraz do Somy?

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post01 lip 2014, 10:33

byłem na majówce w soma bay i obawiam się że spot niedługo już chyba nie będzie az tak atrakcyjny obok Palm Royal budują nowy hotel jest prawie gotowy - jeżeli będzie miał takie obłożenie jak Palm Royal to na spocie będzie mega tłok

pari23
Posty: 4
Rejestracja: 22 lip 2014, 14:30
Postawił piwka: 1 raz
 
Post22 lip 2014, 14:33

Hej. Lece do Soma Bay (Caribbean) w ten piątek.

Jak wygląda sprawa z pompowaniem latawca przed godzinami otwarcia bazy? Trzeba brać swoją pompkę?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Golla
Posty: 73
Rejestracja: 19 mar 2012, 10:03
Deska: su2
Latawiec: Cabrinha Convert
Postawił piwka: 1 raz
 
Post04 sie 2014, 10:29

Ten hotel koło Palm Royal jest bardzo mały a laguna jest olbrzymia i nadal pusta. Na razie zagrożenia nie ma. Sam spot taki sobie. Byliśmy tam 2 tygodnie i raz, że albo wiało 40 węzłów albo w ogóle a dwa wody nawet w haju było bardzo mało (ja mam 165cm wzrostu a miałam w najgłębszym miejscu do pół łydki; za laguną z kolei od razu skok na głęboką wodę; także do nauki jak ktoś szuka to nie polecam - mój chłopak chciał "bobibagi" [body dragi] robić a to było niemożliwe). Wczoraj śmigałam po zatoce puckiej i Soma Bay jak i El Gouna mogą się schować przy naszych warunkach i do tego przy takim lecie. Przereklamowane to wszystko, tak szczerze. Jedyny plus, że dno czyste a w El Gounie jest różnie.

Awatar użytkownika
Pedros
Posty: 170
Rejestracja: 21 sie 2008, 16:37
Lokalizacja: poznan/wawa
Kontaktowanie:
 
Post05 sie 2014, 11:51

Golla a kiedy byłaś w Soma Bay ? Ja byłe tam 4 razy zawsze w maju i na brak wody nie narzekałem oczyiwsice są pływy ale najczesciej od rana wody było pod dostatkiem - poziom zmienial sie wraz odpływem ale zawsze było ok laguna na tyle duza ze wystarczyło przesunac sie kilkanascie metórw do przodu - i wody mialem miej wiecej do klaty ( blizej brzegu do pasa ) Jak dla mnie to idealne miejsce szczególnie na wyjazd rodzinny bo jak bym miał ze 20 lat i chcial sie zabawić to pewnie wybrał bym inne miejsce - ale do zatoki to soma nawet bym nie porównywał ja wole 1 tygdz tam niż mc na zatoce :)


Wróć do „Spoty”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości